Česká Lípa – Liberec 3:6 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
3:6 (2:4, 1:0, 0:2)
FBC Liberec
cz Utorok 05.12.2023, 18:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga (CZ) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z předehrávky 15. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy FBC 4CLEAN Česká Lípa a FBC Liberec. Utkání začíná v 18:00.

Česká Lípa po 14 odehraných zápasech je zatím na devátém místě tabulky s počtem 16 bodů. Česká Lípa minulé kolo zavítala na Jižní Město, kde dlouho vedla nad soupeřem z Chodova, ale nakonec to Chodov vyrovnal do 60 minut a v prodloužení vstřelil rozhodující branku! Česká Lípa tak získala 1 bod na hřišti těžkého soupeře. Nejproduktivnější hráči týmu jsou Ladislav Pekárek (18 KB), Radek Krajcigr (17 KB) a Radim Křenek také 17 kanadských bodů. Uvidíme, jestli se dnes České Lípě podaří překvapit favorita zápasu.

FBC Liberec

Liberec se po 14 kolech nachází na skvělé páté pozici! Za tu dobu dokázali nasbírat svěřenci Petra Kološe 26 bodů a dýchají na záda nejlepším klubům v Česku! Minulý zápas odehráli hráči Liberce v neděli na svém hřišti proti Mladé Boleslavi, kde rozhodla druhá třetina. V ní dokázali vyhrát hráči Liberce 4:0 a v poslední periodě náskok dokázali uhájit a vyhrát těsně 9:8 a připsali si tři body do tabulky. Nejproduktivnějšími hráči jsou Vojtěch Wiener (29 KB), Jakub Kopecký (24 KB) a Filip Smutný (23 KB). Uvidíme, jestli se dnes některý z těchto hráčů prosadí.

Vzájemný zápas z této sezóny

Týmy se už v této sezóně jednou setkali a skončilo to lépe pro tým Liberce, který doma dokázal porazit Českou Lípu 8:5. I dnes to bude velmi vypjaté utkání. Diváci vytvoří skvělou kulisu a budeme sledovat skvělý florbal.

Rozhodčími dnešního utkání jsou Jiří Kropáček a Tomáš Novák.

Úvodní sestavy

Trenér: Vladimír Trčka

Liberec: Chlad (V. Dufek) – Kárník, Valeš, T. Čermák, Fišera, Dolejš, Šoltys, Janeček – Kopecký, Mádlo, Čumperlík, Rozkovec, Smutný, B. Smolka, Korych, Ferdan, Wiener (C), F. Kučera, Faksa.
    Trenér: Petr Kološ

Ještě jednou vítám všechny florbalové příznivce! Česká Lípa dnes nastoupí v bílých dresech. Liberec naopak zvolil černé dresy. Přeji příjemnou zábavu.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

0:25
    Liberec se velmi rychle dostal před Dvořáka, ale bude z toho pouze rozehrávka z útočného rohu pro Liberec.

0:36
    Nedovolené bránění na polovině hřiště. K míčku se tak dostanou poprvé domácí.

1:09
    První velká šance pro Korycha, který napálil z první skvěle se přesouvajícího Jana Dvořáka!

1:51
    Krajcigr byl zdvojený u mantinelu a záhy velmi rychle o míček přišel.

2:16
    Jakub Seibert bojoval o míček s dvěma protihráči a nakonec to bylo s faulem. Domácí budou rozehrávat ze své poloviny.

2:49
    Albert Kouba výborně napadal kombinaci soupeře, ale zatím se mu míček nepodařilo získat.

3:03
    Vavruškova nebezpečná střela ze středu hřiště mířila pouze do dobře postaveného Petra Chlada!

3:36
    Janečkova střela z levé strany mířila přesně do postaveného Jana Dvořáka. Ten si připisuje velmi jednoduchý zákrok.

4:09
    Domácí fanoušci skvěle podporují svůj tým, který se ale k větší šanci ještě nedostal.

4:36
    Výborná práce Radima Křenka před svojí brankou a zabránil tak střele z hranice velkého brankoviště.

5:01
    Radek Valeš vystřelil z výběhu na středu hřiště, ale jeho střela šla po zemi do Jana Dvořáka.

5:39
    Zatím sledujeme velmi rychlý florbal z obou stran, ani jeden tým nechce hrát defenzivně.

6:03
    Dobrá pasáž České Lípy skončila nepřesnou přihrávkou do útočného rohu. Liberec v klidu vzal míček a jde střídat.

6:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec se dostává do vedení! Vojtěch Wiener ze středu hřiště nahrál na levou stranu bekhendem a našel nabíhajícího PROKOPA FERDANA, který zamířil přesně pod horní tyč Dvořákovy branky! Asistence: Vojtěch Wiener.
    6:28 Prokop FERDAN - 0:1

6:56
    Liberec po vstřelené brance kombinuje v poklidu na své polovině a čeká na chybu soupeře.

7:22
    Česká Lípa dokázala vybojovat míček za svou brankou, ale nedokáže se dostat na dostřel branky Petra Chlada.

7:41
    Domácí po faulu na středu hřiště budou rozehrávat slibnou standardní situaci.

7:59
    Česká Lípa to sice sehrála skvěle, ale nakonec je pískán faul na brankáře Liberce. Hosté budou rozehrávat od své branky.

8:24
    Radek Valeš dobře obešel jednoho hráče a dostal se do zakončení. Jeho střela mířila pouze do připraveného Dvořáka.

9:05
    Domácí nyní uklidňují hru a snaží se vymyslet konstruktivní rozehrávku.

9:25
    Václav Vavruška vyslal na brankáře Liberce dělovku, kterou dokázal Petr Chlad vytěsnit mimo svou branku.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:19
    Šedivý po faulu na jeho osobu dostal výhodu a Česká Lípa měla asi čtyři dorážky před Chladem, který vše dokázal pokrýt!

10:57
    Liberec v posledních chvílích nechává hrát svého soupeře, který se stále tlačí do zakončení, ale nedokáží se prosadit.

11:28
    Krajcigr zkušeně podržel míček u pravého mantinelu a mohl opět rozehrát na své spoluhráče.

11:51
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno! Radim Křenek našel volného ONDŘEJE KOPIČE, který z poloviny hřiště zamířil přesně k pravé tyči Chladovy branky a prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Radim Křenek.
    11:51 Ondřej KOPIČ - 1:1

12:20
    Česká Lípa po vstřelené brance pokračuje s balónkem a tlačí se do dalších šancí před brankou Liberce.

12:59
    Jakub Faksa byl faulovaný, ale rozhodčí mu nechali výhodu. Liberec tak může pokračovat v kombinaci před Dvořákem.

13:42
    V posledních chvílích sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách. Liberec proto nyní uklidňuje hru.

14:15
    Nepřesná kombinace Liberce vedla k tomu, že Radim Křenek bude rozehrávat ze své poloviny.

14:42
    Ondřej Kopič tahem vystřelil od levého mantinelu pouze do bloku Liberce.

15:01
    Česká Lípa jde do vedení a otáčí vývoj zápasu! Ondřej Kopič od levého mantinelu přihrál na volného nabíhajícího LADISLAVA PEKÁRKA, který ze středu hřiště zamířil přesně ke vzdálenější tyči Chladovy branky! Asistence: Ondřej Kopič.
    15:01 Ladislav PEKÁREK - 2:1

15:29
    Nebezpečná střela Jana Šoltyse mířila těsně nad branku Jana Dvořáka, který nemusel zasahovat!

15:58
    Máme srovnáno! Jakub Kopecký nejdříve vystřelil do Dvořáka, který vyrazil míček před sebe a dva domácí hráči se sobě připletli do cesty, čehož využil Filip Smutný, který nahrál přesně před odkrytou branku na MARKA KORYCHA a ten uklidil míček do branky! Asistence: Filip Smutný.
    15:58 Marek KORYCH - 2:2

16:41
    Radim Křenek obětavě zablokoval teď sérii střel Liberce, který je aktivnější.

17:00
    Liberec rozehrál z rohu na své beky a bude zakládat pomalejší akci přes pravou stranu.

17:39
    Rychlá otočka i ze strany Liberce! Jakub Kopecký našel odstoupeného FILIPA SMUTNÉHO, který dokázal najít mezírku mezi rukou a nohou Jana Dvořáka! Asistence: Jakub Kopecký.
    17:39 Filip SMUTNÝ - 2:3

18:12
    Hosté jsou stále nastěhovaní u branky České Lípy a snaží se o další branku před přestávkou.

18:25
    Už je to o dvě branky! Prokop Ferdan našel nabíhajícího JANA ŠOLTYSE, který střelou bekhendem z hranice malého brankoviště dokázal míček dostat až za záda Jana Dvořáka! Asistence: Prokop Ferdan.
    18:25 Jan ŠOLTYS - 2:4

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    česká Lípa drží míček a ještě se snaží do přestávky něco vymyslet.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla šest branek! Liberec se dostal rychle do vedení po střele Prokopa Ferdana. Česká Lípa skvěle zareagovala a otočila vývoj zápasu na 2:1, jenže Liberec ještě do přestávky stihl vstřelit tři branky a tak je stav po první třetině 2:4.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Střely v první části: 7:16.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli opět hosté.

20:40
    Zatím se hraje na polovině České Lípy, která si zatím hlídá všechny možnosti přihrávek před branku Jana Dvořáka.

20:55
    Pohotová střela Radka Krajcigra mířila pouze do Petra Chlada, který si připsal velmi těžký zákrok!

21:28
    Smutného nebezpečná střela zamířila do nohy Dvořáka a poté do rohu hřiště za jeho branku.

21:55
    Liberec za stavu o dvě branky nikam nespěchá a snaží se kombinovat kolem půlící čáry.

22:16
    Liberec vybojoval míček za brankou Dvořáka pouze nedovoleně a Česká Lípa bude rozehrávat z rohu hřiště.

22:29
    Velmi těžká situace pro Jana Dvořáka, který kryje střelu z bezprostřední blízkosti.

22:59
    Česká Lípa ustála další nebezpečné střely soupeře a může opět v klidu rozehrát z rohu hřiště za svou brankou.

23:24
    Česká Lípa snižuje na rozdíl jediné branky! Daniel Štěrba krosovou přihrávkou vzduchem našel volného VÁCLAVA VAVRUŠKU, který si naběhl před branku Petra Chlada a dokázal zkrotit míček až do branky! Asistence: Daniel Štěrba.
    23:24 Václav VAVRUŠKA - 3:4

23:53
    Liberec po inkasované brance se opět rychle snaží vstřelit branku, která by je uklidnila. Následná střela Jakuba Kárníka končí pouze mimo branku Dvořáka.

24:26
    Pšenička se Seibertem vybojovali míček na polovině soupeře. Vzápětí dalekonosná střela Štěrby mířila do připraveného brankáře Liberce.

25:06
    Začátek druhé třetiny je stejně aktivnější jako ten v první třetině. Doufejme, že to tak zůstane i nadále.

25:39
    Ondřej Kopič napadá rozehrávku Liberce, který si už není tak jistý jako na konci předchozí třetiny.

25:58
    Tvrdá střela z poloviny hřiště zamířila pouze na zadní mantinel, kde míček sbírá v klidu Dvořák.

26:32
    Rychlý protiútok Liberce, který střílel z pravé strany pouze do dobře přesunutého domácího gólmana.

27:08
    Stárek bohužel pro domácí fauloval soupeře. Liberec si tak dopřeje rozehrávku ze své poloviny a nikam spěchat nebude.

27:34
    Radek Krajcigr skvěle vybojoval míček a přihrál na Pekárka, který už položeného Chlada nedokázal překonat!

28:04
    Velmi ostré souboje na obou stranách. Rozhodčí však zůstávají klidní a ani jeden zákrok nepískají.

28:39
    Česká Lípa se snaží držet delší dobu balónek a daří se jí to, jen se nedokáže dostat do zakončení.

29:17
    Nepřesná přihrávka za branku Chlada znamená snadno získaný míček pro Liberec.

29:41
    Dvořák nyní musel tvrdou střelu z levé strany zastavit svou maskou! Skvělý zákrok domácího gólmana!

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:29
    Na hřišti se nám začíná přiostřovat. V tuto chvíli z toho vyšli lépe domácí, kteří budou rozehrávat z útočného rohu.

30:59
    Liberec dobré 3 minuty nemůže získat míček. Vzápětí se to týmu hostů dokázalo podařit.

31:33
    Radek Krajcigr byl jasně faulovaný když šel sám na branku, ale rozhodčí rozpažili a hraje se dál!

32:00
    Obrovské zmatky před hostující brankou, naštěstí pro Liberec se míček vykutálel mimo jejich branku!

32:29
    Vojtěch Wiener přihrál skvěle před branku Dvořáka, ale ani jeden z jeho spoluhráčů tam nebyl, domácí získávají míček a mohou do útoku.

33:08
    Oba týmy rychle vystřídaly a opět vidíme velmi sporné situace na hřišti, což se nelíbí ani jednomu z celků.

33:35
    Liberec kombinuje na polovině České Lípy, ale nakonec jim míček dokázal vzít Pšenička a dostal se až za branku Petra Chlada. Následná střela ze středu hřiště byla zablokovaná a Česká Lípa zůstane u míčku.

34:15
    Jedna hůl letěla vzduchem, ale ani tentokrát rozhodčí nebudou vylučovat!

34:47
    Štěpán Slaný si vybojoval faul na svou osobu. Domácí budou rozehrávat od svého brankáře.

35:20
    Velmi tvrdá střela Václava Vavrušky mířila pouze do prvního blokujícího hráče Liberce.

35:38
    Jakub Kopecký byl faulovaný v blízkosti domácí branky. Liberec si zkusí rozehrávku na území České Lípy.

36:09
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a Česká Lípa určitě bude chtít srovnat na 4:4 a jít do přestávky za nerozhodnutého stavu.

36:41
    Ondřej Kopič se opřel do rány, ale nakonec z toho byla velmi nepřesná střela mimo branku.

36:55
    Další ostrý faul u mantinelu na domácího hráče. Rozhodčí ani nyní nechtějí vylučovat. Na míčku zůstane Česká Lípa.

37:28
    Dobrá střela Filipa Smutného, ale nakonec domácí jeho ránu zablokovali a Jan Dvořák nemusel zasahovat.

38:02
    Spousta odražených balónku nakonec se k míčku dostal Albert Kouba.

38:33
    Další velmi sporný moment a míček je přisouzený Liberci, to se vůbec nelíbí domácím fanouškům.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Štěpán Slaný – 2 min., Hrubost.

39:36
    Domácí zatím dokáží bránit rychlou kombinaci Liberce.

39:52
    Radim Křenek následně míček vyhazuje až na polovinu soupeře. To už Česká Lípa pro tuto třetinu zvládne.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla pouze jednu branku! Tu vstřelil domácí celek zásluhou Daniela Štěrby, který narýsoval skvělou přihrávku na Václava Vavrušku. Bylo k vidění i dost sporných situací, které se daly vylučovat, ale nakonec byl vyloučen pouze domácí hráč, který si ještě na lavici odsedí na začátku třetí třetiny necelou minutku. Stav je po druhé třetině 3:4.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Střely ve druhé části: 9:4.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli i do třetice hosté.

40:25
    Liberec se opět snaží rozhýbat svého soupeře, který první střelu Liberce ve třetině dokázal zablokovat.

40:49
    Radek Krajcigr nejdříve zablokoval střelu a poté rychle vystřelil dopředu, jenže obrana hostů si dokázala vše pohlídat.

41:12
    Domácí hrají v plném počtu.

41:44
    Vavruška byl dvakrát tvrdě faulovaný, ale rozhodčí nic nepískají a hra je dál. Vzápětí je odpískán faul právě na Václava Vavrušku.

42:16
    Domácí hráči se zatím nedokážou dostat před branku Petra Chlada, který má zatím v této třetině klid.

42:47
    Oba týmy pomalu střídají. Liberec postupem času bude více hrát na své polovině. Čas hraje v tento moment pro ně.

43:18
    Radim Křenek rychle rozehrál na Štěrbu, který přihrál na Kopiče a ten byl faulovaný. Česká Lípa bude rozehrávat v dohledu branky Liberce.

43:26
    Stárkova střela z levé strany zamířila pouze do levé tyče Chladovy branky! Velké štěstí pro hostující celek.

44:01
    Česká Lípa svírá svého soupeře, který je zatažený před svou brankou a snaží se vykrývat všechny krosové přihrávky.

44:19
    Liberec se rychle dostal do protiútoku, ale míček se po chvilce objevil u branky Dvořáka, který tak bez problému rozehrál na své spoluhráče.

44:50
    Seibert střílel z první na levé straně hřiště, ale bohužel pro domácí minul branku soupeře!

45:09
    Další skvělá krosová přihrávka České Lípy, ale ani jeden z hráčů nebyl v ose hřiště.

45:36
    Domácí mají míček na florbalkách už dobré 3 minuty a je vidět, že chtějí co nejrychleji srovnat. Liberec však zatím odolává.

45:52
    Štěrbova dělovka z pravé strany byla zablokovaná mimo hřiště. Domácí zůstanou na míčku.

46:12
    Jakub Seibert si opět dobře pokryl míček a byl faulovaný. Další dobrá rozehrávka pro domácí, kteří vzápětí tuto šanci nevyužili.

46:30
    Velký tlak domácích byl k ničemu! Lukáš Dolejš skvěle našel za obranou nabíhajícího FAKUBA FAKSU, který dokázal míček dostat přesně do pravého horného rohu branky Jana Dvořáka! Asistence: Lukáš Dolejš.
    46:30 Jakub FAKSA - 3:5

46:58
    Liberec drží balónek na své polovině a zatím se s ním nikam nechystá. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.

47:24
    Vavruška a jeho tečovaný pokus skončil mimo hřiště. Domácí opět tlačí na svého soupeře.

47:48
    Liberec přidává další gól! Lukáš Dolejš opět nahrál přesně na JAKUBA FAKSU, který se dostal až před Jana Dvořáka, následně ho objel a zakončil do odkryté části branky! Asistence: Lukáš Dolejš.
    47:48 Jakub FAKSA - 3:6

48:25
    Domácí dělají zbytečné chyby, což by je mohlo stát šanci na vyrovnání, která tu stále je.

49:02
    Další nepřesnost v rozehrávce, ale naštěstí pro domácí to hostům také nevyšlo.

49:34
    Česká Lípa už sází všechnu sílu na útok a Liberec se postupně bude dostávat do šancí.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:02
    Rozhodčí přerušují hru. Je potřeba vytřít nějakou část hřiště, která je mokrá.

50:34
    Domácí se snažili rychle rozehrát, ale průnikovou přihrávku o mantinel nikdo nepochopil a hraje tak znovu Liberec.

50:57
    Radim Křenek byl faulovaný na své polovině. Česká Lípa bude rozehrávat od branky Jana Dvořáka.

51:08
    Vyloučení v týmu FBC Liberec:
    Filip Smutný – 2 min., opakované přestupky.

51:33
    Domácí stále kombinují na polovině Liberce, ale ani jednou se jim nepodařilo vystřelit a vzápětí hostující celek vyhazuje až na polovinu svého soupeře.

52:18
    Jakub Kopecký – 2 min., Sekání.

52:28
    Střela Radima Křenka byla nepřesná a Liberec velmi rychle vyhazuje míček na polovinu soupeře.

52:56
    Střela z pravé strany od Štěpána Slaného mířila pouze vedle branky Petra Chlada!

53:08
    Liberec hraje ve čtyřech!

53:50
    Krajcigrova rána mířila pouze do dobře postaveného Petra Chlada!

54:18
    Hosté hrají v plném počtu. Česká Lípa ani v převaze 5 na 3 nedokázala vstřelit branku.

55:01
    Dnešní utkání sleduje 381 diváků!

55:09
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

55:20
    Česká Lípa hraje v šesti a svírá svého soupeře!

55:59
    Domácí stále obléhají branku Liberce, ale vzápětí střela Radima Křenka mířila příliš nad branku Petra Chlada.

56:22
    Pekárkova nebezpečná střela z blízka mířila pouze těsně vedle branky Liberce. Česká Lípa zůstane u míčku.

56:58
    Skvělá střela Štěpána Slaného z poloviny hřiště zamířila těsně vedle levé tyče hostující branky!

57:31
    Liberec drží míček na své polovině a Jan Dvořák musel zpět do své svatyně. Domácí se snaží ve velkém počtu napadat, ale nedaří se jim to.

57:51
    Domácí opět hrají v šesti. Kombinace České Lípy skončila u Radka Krajcigra, který nedokázal trefit odkrytou branku!

58:36
    Jakub Kopecký fauloval Štěpána Slaného na polovině hřiště. Domácí budou rozehrávat, ale už to nejspíše nestihnou srovnat.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:06
    Jakub Seibert – 2 min., Špatné střídání.

59:24
    Krajcigr nyní ušetřil pár vteřinek na polovině Liberce. Ten už však nikam nemusí s kombinací pospíchat.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 3:6
    Branky a nahrávky: 12. Kopič (Křenek), 16. Pekárek (Kopič), 24. Vavruška (Štěrba) – 7. Ferdan (Wiener), 16. Korych (Smutný), 18. Smutný (Kopecký), 19. Šoltys (Ferdan), 47. Faksa (Dolejš), 48. Faksa (Dolejš). Rozhodčí: Jiří Kropáček a Tomáš Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 381. Zásahy brankářů: 21:23. Po třetinách: 2:4, 1:0, 0:2.

Je konec! Česká Lípa nezvládla využít svého tlaku na začátku třetí třetiny a doma odevzdává všechny tři body. Liberec si touto výhrou polepší na pátou pozici, ale má odehráno o zápas navíc, než jeho soupeři.

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (19:53:08)

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 12. Kopič (Křenek), 16. Pekárek (Kopič), 24. Vavruška (Štěrba) – 7. Ferdan (Wiener), 16. Korych (Smutný), 18. Smutný (Kopecký), 19. Šoltys (Ferdan), 47. Faksa (Dolejš), 48. Faksa (Dolejš)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 21:23.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Mlejnek, Seibert, Stárek, Slaný, F. Šedivý, Křenek – Vavruška, Pekárek, Dzierža, Kouba, Pšenička, Kopič, Cobl, Jirsa, Krajcigr (C), Štěrba, Loubek.
    Tréner: Vladimír Trčka

FBC Liberec: V. Dufek (Chlad) – Kárník, Valeš, T. Čermák, Fišera, Dolejš, Šoltys, Janeček – Kopecký, Mádlo, Čumperlík, Rozkovec, Smutný, B. Smolka, Korych, Ferdan, Wiener (C), F. Kučera, Faksa.
    Tréner: Petr Kološ

Rozhodca: Jiří Kropáček a Tomáš Novák