NHL
NY Rangers – San Jose 6:5 (kon.) | Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 1:2 (kon.)
LA Kings – Colorado 4:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Columbus Blue Jackets
cz Pondelok 04.12.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Bostonem a Columbusem. Úvodní buly padne krátce po 1:00.

Česká a slovenská stopa

Jakub Lauko (Boston) – 16 zápasů, 3 body (0+3)
    David Pastrňák (Boston) – 23 zápasů, 36 bodů (14+22)
    Pavel Zacha (Boston) – 23 zápasů, 18 bodů (8+10)
    David Jiříček (Columbus) – 20 zápasů, 4 body (1+3)

BOSTON BRUINS

Boston se momentálně nachází na druhém místě Východní konference, má však stejně bodů jako první Rangers. Medvědi ve 23 odehraných zápasech nasbírali 35 bodů, jejich náskok na třetí Floridu je pětibodový. Boston nedávno prožil svou nejhorší pasáž v dosavadním průběhu sezony, neboť třikrát za sebou nebodoval, když padl s Detroitem, Rangers a v Columbusu. Poté ale družina okolo kapitána Marchanda přemohla doma 3:0 San Jose a minule uspěla po prodloužení na ledě Toronta. Produktivitě mužstva jednoznačně vládne David Pastrňák, jenž má na kontě už 36 kanadských bodů. Druhý Brad Marchand má o 16 bodů méně.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Hokejisté Columbusu se pohybují dle očekávání ve spodních patrech Východní konference. Blue Jackets dosud získali 20 bodů ve 25 odehraných zápasech. Na poslední Ottawu sice mají dvoubodový náskok, nicméně Senátoři mají o šest odehraných utkání méně. V posledních dnech ale Columbus výhry a porážky střídá. Na konci listopadu doma porazil Boston 5:2, jenže hned následně nestačil 2:4 na Montreal. V minulém utkání se ale znovu radoval, právě poslední Ottawu porazil 4:2. Bodově je na tom nejlépe obránce Zach Werenski, který nastřádal jednu branku a sedmnáct nahrávek.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Heinen, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Poitras, J. van Riemsdyk – Lauko, Geekie, Beecher.
    Trenér: Jim Montgomery

Columbus Blue Jackets: S. Martin (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson (A), Bean – K. Johnson, Jenner (C), J. Gaudreau – Laine, Fantilli, Danforth – Marčenko, Voronkov, Činachov – Olivier, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: McIsaac, Schrader – Cherrey, Gawryletz.

00:01

00:23
    Na začátku utkání hraje Columbus v útočném pásmu. Boston se tedy musí bránit.

01:15
    Marchand vybízel na levém křídle Heinena, kterému ale černá guma přeskočila přes hokejku. O chvíli později střílel Hampus Lindholm, jeho pokus ale Martin chytil.

02:08
    Ivan Provorov nezvládl úplně ideálně rozehrávku z vlastního pásma. Je pískán icing Columbusu.

02:39
    Matt Grzelcyk dostal kotouč proti hokejce. Jeho ránu musel hostující brankář zastavovat až nadvakrát.

02:58
    Jegor Činachov se celkem jednoduše dostal ke kotouči na levé straně útočného pásma. Jeho ránu ale domácí brankář zastavil mezi betony.

03:26
    Domácí celek vybojoval kotouč v útočném pásmu. Nyní si přihrává u mantinelu.

03:41
    Hosté ale znovu vyhodili hrací předmět pouze na icing. Tlak Medvědů tedy může po vhazování pokračovat.

04:42
    Kotouč poskakoval na brankovišti Columbusu, přičemž gólman Martin už jen ležel na ledě. Úspěšná dorážka ze strany celku v černých dresech ale nepřišla.

05:22
    Charlie McAvoy vybídl mezi kruhy Jakuba Lauka, jehož rána jen těsně minula cíl. Bostonský tlak je ale nyní obrovský.

05:52
    Hostující střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Je dost možné, že trenér poslal šestého hráče na led záměrně, jelikož Boston měl opravdu ohromný tlak. Vincentovi svěřenci nemohli vystřídat.

06:30
    Marchand posílal před bránu střílenou přihrávku, ta ovšem adresáta nenašla.

07:35
    Boston znovu velmi zajímavě kombinoval v útočném pásmu. Finální přihrávka směrem před brankoviště ale přesná nebyla.

07:52

08:24
    Adam Boqvist udržel pro hosty útočné pásmo, ale příliš dlouho se Columbus v zóně soupeře neohřál.

08:55
    Dmitrij Voronkov bojoval o kotouč u brankoviště, obránci v černých dresech mu ale mnoho prostoru nedopřáli.

09:32
    David Pastrňák nabral kotouč na pravém křídle a získal rychlost. Až ke střele se ale český kanonýr nedostal.

09:52
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Elitní lajna domácích opět míří kupředu.

10:35
    Justin Danforth získal kotouč z hole Forborta. Hosté se snažili něco vymyslet, ale znovu se k zakončení nedostali.

11:18
    Ivan Provorov vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

12:19
    Brandon Carlo neudržel pro domácí útočné pásmo, ale zpátky do něj se Boston přece jen poměrně brzy dostal.

12:48
    Pastrňák šikovně našel rozjetého Zachu, který se už natahoval ke střele, jenže kotouč mu zrovna poskočil.

13:18
    Hosté si pomohli nahozením kotouče do útočného pásma. Okamžitě za ním míří bojovat.

13:31
    Jeremy Swayman měl se střelou českého obránce Davida Jiříčka velké starosti. Puk pravděpodobně kousek před brankovištěm tečoval Boone Jenner.

13:45
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    David Jiříček – 2 min., podrážení.

13:56
    Charlie McAvoy operoval na modré čáře, jenže kotouč mu přeskočil hokejku. Boston tedy bude muset vpřed ze střední třetiny.

14:36
    Erik Gudbranson příkladně zablokoval dělovku Davida Pastrňáka z levého kruhu.

14:50
    Spencer Martin předvedl vynikající zákrok proti Pavlu Zachovi, kterého na pravém kruhu parádně vybídl Brad Marchand.

15:26
    Také další střelecký pokus Pastrňáka defenzíva Columbusu zablokovala. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

15:45

16:24
    James van Riemsdyk zkoušel hostujícího brankáře překonat bekhendem, jeho pokus ale nebyl moc důrazný.

17:00
    Adam Fantilli se na okamžik uvolnil na pravém křídle, prudkou pobídku si ale nezpracoval úplně dobře.

17:26
    Hosté zatlačili, ale Boston se ubránil obloučkem do středního pásma.

17:53
    Lauko zkusil štěstí z poměrně značného úhlu. Kotouč byl přizvednut nad bránu Blue Jackets.

18:32
    Kent Johnson zůstal na chvíli úplně volný před brankovištěm. Proti jeho ráně ale Jeremy Swayman výborně zareagoval.

18:52
    Boone Jenner tentokrát trefil tyč. Jen kousek chyběl k tomu, aby šli hosté do vedení.

19:17
    Rozběhla se nám poslední minuta první části. Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu.

19:46
    Danton Heinen bojoval o puk u mantinelu, ale lépe z tohoto souboje vzešli hosté.

20:00

První třetina nabídla skvělou podívanou, ačkoliv jsme v ní branku neviděli. Boston měl v úvodních deseti minutách velký tlak, jenže v celé třetině neproměnil dvě přesilovky. Na konci periody se naopak nadechl Columbus, ani on ale recept na Jeremyho Swaymana nenašel.

20:01

20:31
    Morgan Geekie vybojoval kotouč na útočné modré čáře. Pak jej předal Laukovi, nicméně následná kombinace přesná nebyla.

21:03
    Brandon Carlo přejel do útočného pásma a následně vystřelil. Jeho pokus zamířil pár centimetrů nad horní tyč.

21:27
    Hampus Lindholm předvedl šikovnou křížnou přihrávku. Boston je také na začátku druhé části nebezpečný.

21:33
    Hned po buly pálil Derek Forbort. Rána zadáka Bruins zamířila na hruď připraveného Martina.

22:09
    Po další vynikající kombinaci první lajny Bostonu střílel z mezikruží Matt Grzelcyk těsně nad branku.

22:56
    Alexandre Texier – 2 min., sekání.

23:04
    Brad Marchand si počkal na vrcholu kruhu na ideální moment ke střele. Kapitán domácích ale trefil lapačku připraveného Martina.

23:29
    Marchandova zpětná přihrávka přesná nebyla. Charlie McAvoy musí pro puk do středního pásma.

23:53
    Columbus už vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Boston má k dispozici ještě minutu z této přesilovky.

24:28
    Jake DeBrusk si parádně vyměnil kotouč s Coylem, přičemž pálil druhý jmenovaný. Ležící Martin ale dokázal zasáhnout.

24:52
    Kevin Shattenkirk tvrdě vystřelil z pravé strany. Spencer Martin si zákrok lapačkou opravdu vychutnal.

24:56

25:33
    Po delší době hrají v útočné třetině hosté. V hlavní roli je obránce Zach Werenski.

26:05
    Johnny Gaudreau po přihrávce Werenského pádil z křídla sám na bránu. Jen o kousek netrefil místo u zadní tyče.

26:45
    David Jiříček se s pukem na hokejce dostal do útočného pásma, ale nevystřelil, což byla škoda.

27:16
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    David Pastrňák – 2 min., vysoká hůl.

27:46
    Patrik Laine přihrával směrem k modré čáře, kotouč byl ovšem sražen do hlediště.

28:09
    Johnny Gaudreau ztratil kotouč a dopředu pádili dva bostonští hokejisté. Zacha ale prudkou přihrávku kolegy nezachytil.

28:45
    Laine dvakrát za sebou tvrdě pálil od modré čáry. Jeremy Swayman si ale v obou případech poradil.

29:16

29:45
    Kirill Marčenko připravil puk pro Kuralyho, jehož pokus byl ale zablokován.

30:08
    Martin svému celku nyní pomohl s rozehrávkou. Mezitím jsme se přehoupli do druhé poloviny řádné hrací doby.

30:51
    Mathieu Olivier už měl za sebou dlouhé střídání, a proto kotouč jen posunul do útočného pásma.

31:13
    Adam Boqvist se objevil úplně volný na vrcholu pravého kruhu. Vypálil zápěstím, jenže kotouč o kousek přeletěl horní tyč.

31:53
    Vypadalo to, že Boston přešel do útočného pásma v ofsajdovém postavení, ale rozhodčí hru nepřerušili.

32:22
    David Pastrňák se proháčkoval do kvalitní pozice. Zakončení vzal na sebe, ale branku těsně minul. Možná si na kotouč hostující gólman sáhl.

32:56
    Brad Marchand tentokrát dostával přihrávku na pravou stranu útočného pásma. Kapitán Bruins ale promáchl.

33:33
    Do útočného pásma se už opět dostal Columbus. Znovu sledujeme záživnou pasáž, poněvadž dlouho se hraje bez přerušení.

34:02
    Zach Werenski vystřelil od modré čáry. Jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

34:33
    Matthew Poitras bekhendem posílal kotouč před brankoviště, tam ale k zakončení nedošlo.

34:49
    Další výtečný zákrok Martina! Po střele z dálky se k dorážce dostal Matthew Poitras, ale hostující brankář vykopl svůj beton.

35:31
    Hampus Lindholm – 2 min., hákování.

35:48
    Marchand v oslabení vybídl Coyla, který z velmi dobré pozice svatyni minul. Ani další šanci Boston neproměnil.

36:35
    Jake DeBrusk pro svůj celek šetří další cenné vteřiny v útočném pásmu.

37:13
    Do šance se snažil proháčkovat Kirill Marčenko, jenž ale ztroskotal na defenzívě Medvědů.

37:31

37:55
    Kevin Shattenkirk dostal kotouč proti hokejce na modrou čáru. Jeho dělovka se mezi tři tyče nevešla.

38:12
    Columbus se dostal pod tlak, a proto kotouč vyhodil přes všechny čáry na icing.

38:59
    Boone Jenner dostal kotouč do útočného pásma. Podaří se Columbusu něco vymyslet?

39:25
    Columbus právě vstřelil branku!
    Pár sekund před koncem druhé části jdou hosté do vedení! Werenski nahodil od modré čáry. Kotouč se od těla obránce odrazil před Oliviera, který šikovně našel BOONEA JENNERA, jenž už měl snadnou práci. 0:1. Asistence: Mathieu Olivier a Zach Werenski.
    39:25 Boone JENNER - 0:1

39:58
    Dvě sekundy před sirénou měli domácí velký tlak. Erik Gudbranson ale na brankovišti svůj tým zachránil.

40:00

Také druhá třetina nabídla výborný hokej. Na první gól utkání jsme čekali až do 40. minuty, ve které se prosadil hostující kapitán Boone Jenner. Boston je dnes sice lepší, ale gól na svého soupeře ztrácí. Podaří se mu utkání ve třetí třetině otočit?

40:01

40:42
    První lajna domácích se snažila udržet na kotouči, což se jí dlouho dařilo, ale nakonec střela z toho nebyla.

41:16
    Charlie Coyle objel hostující branku a snažil se dostat kotouč do sítě. Posléze Blue Jackets vyhodili na zakázané uvolnění.

41:56
    Boston právě vstřelil branku!
    Je srovnáno, Boston využil rychlou protiakci! Coyle posunul do strany na Heinena, jehož křížná přihrávka našla na pravém kruhu BRADA MARCHANDA, který propasíroval puk mezi ruku a tělo gólmana. 1:1. Asistence: Danton Heinen a Charlie Coyle.
    41:56 Brad MARCHAND - 1:1

42:46
    Boston znovu bojuje o puk v útočném pásmu. Columbus vypadá zaskočený.

43:13
    Patrik Laine ale dokázal získat puk a vyvezl jej alespoň do středního pásma.

43:43
    Morgan Geekie jen protečoval kotouč do útočného pásma. Za hracím předmětem se jako první vydali hosté.

44:13
    Zach Werenski uklidnil hru ve vlastním pásmu. Posléze ale jeho spoluhráč špatně přihrál, takže bylo pískáno zakázané uvolnění.

44:43
    Dmitrij Voronkov – 2 min., podrážení.

45:16
    Brad Marchand vystřelil z levého kruhu těsně vedle branky. Kotouč pak po mantinelu dojel do střední třetiny.

45:37
    Medvědi využívají přesilovku a poprvé v zápase vedou! McAvoy připravil puk na modrou čáru BRADU MARCHANDOVI, který perfektní střelou zápěstím vsítil svou druhou dnešní branku. 2:1. Asistence: Charlie McAvoy a James van Riemsdyk.
    45:37 Brad MARCHAND - 2:1

46:09
    James van Riemsdyk zkusil štěstí z poměrně ostrého úhlu, trefil ovšem brusli obránce.

46:24
    Ivan Provorov viděl na útočné modré čáře volný kotouč, tak jej okamžitě poslal na bránu. Jeremy Swayman měl odkrytý výhled a zasáhl bez potíží.

46:46
    Jenner po kombinaci s Werenskim nahodil puk na bránu. Spodní část klece měl domácí brankář pokrytou.

47:09
    Johnny Gaudreau – 2 min., podrážení.

47:22
    Erik Gudbranson hned po vhazování dostal kotouč do obranného pásma bostonských Medvědů.

47:46
    Čepice na led! BRAD MARCHAND vstřelil svůj šestý hattrick v kariéře v NHL. Kapitán Bostonu si najel do střelecké pozice na levém kruhu, odkud znovu přesně zamířil. 3:1. Asistence: Pavel Zacha a Charlie McAvoy.
    47:46 Brad MARCHAND - 3:1

48:46
    John Beecher – 2 min., podrážení.

49:12
    Adam Fantilli na levém kruhu zamířil kousek nad horní tyč. Poté se puk dostal do středního pásma.

50:18
    Columbus má nyní velký problém s tím, aby se usadil v útočném pásmu.

50:46

51:12
    Zdá se, že Boston má nyní utkání naprosto pod kontrolou. Ve třetí třetině se už třikrát radoval, zatímco Columbus ani nemá moc střel na branku.

52:12
    Johnny Gaudreau se rychle snažil dostat před bránu domácích, tam to ale Boston měl dobře pokryté.

53:04
    Jegor Činachov si najel do střelecké pozice mezi kruhy. Jeho rána až k brance nedorazila.

53:32
    Pomalu ale jistě míříme do závěru tohoto utkání. Obrázek hry je stále stejný. Hosté hledají protihru, ale mnoho prostoru od domácích nedostávají.

54:17
    Pavel Zacha zavezl puk na červenou čáru, odkud nahodil kotouč směrem dopředu.

54:50
    Kent Johnson z levého kruhu vyprášil připravenou lapačku Jeremyho Swaymana. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

55:17
    Zach Werenski hledal v mezikruží spoluhráče, přihrávka to ale byla hodně prudká.

56:04
    Alexandre Texier si mezi kruhy klepl o kotouč. Už to vypadalo, že se dostane k zakončení ze skvělé pozice, jenže obrana zareagovala.

56:13
    David Jiříček – 2 min., hákování.

56:55
    Columbus první sekundy svého oslabení tráví v útočném pásmu, jenže Bostonští to mají pokryté celkem dobře.

57:25
    Adam Boqvist svádí důrazný souboj v rohu kluziště. James van Riemsdyk ale taktéž příkladně bojuje.

57:29
    James van Riemsdyk – 2 min., podrážení.

57:36
    Rovnou to hosté zkouší bez brankáře, hraje se tedy pět na čtyři. Hned po buly střílel Zach Werenski do připraveného Swaymana.

58:03
    Derek Forbort před brankou dokázal pokrýt střílené nahození.

58:13

58:22
    Laineho dělovka z levého kruhu se mezi tři tyče nevešla. Finský útočník už je ale připraven na další ránu.

58:59
    Kirill Marčenko se před brankovištěm nedokázal otočit úplně nejrychleji. Poté navíc byla k vidění nepřesná zpětná přihrávka.

59:29
    Charlie McAvoy zablokoval ránu Zacha Werenského. Hodně to beka Bruins bolí, zůstal ležet na ledě.

59:50
    Johnny Gaudreau dorážel ránu Boqvista. Domácí gólman si ale poradil, takže je jisté, že Boston dnes vyhraje.

Je za námi utkání mezi Bostonem a Columbusem. Domácí byli celý zápas lepší, ale dlouho je trápil gólman Martin. Dokonce hokejisté Blue Jackets šli na konci druhé třetiny zásluhou Jennera do vedení, ale třetí perioda už patřila Bradu Marchandovi, který v rozmezí 42. až 48. minuty vstřelil hattrick. Závěr si už Medvědi pohlídali, takže slaví další důležité dva body.

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:49
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:34
    David Jiříček (CBJ) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 4, čas na ledě 09:50

Tři hvězdy utkání
    1. Brad Marchand (BOS) 3+0
    2. Charlie McAvoy (BOS) 0+2
    3. Jeremy Swayman (BOS) 24 zákroků

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:43:47)

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 42. Marchand (Heinen, Coyle), 46. Marchand (McAvoy, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Zacha, McAvoy) – 40. Jenner (Olivier, Werenski)

Tréner: Jim Montgomery

Tréner: Pascal Vincent

Rozhodca: McIsaac, Schrader – Cherrey, Gawryletz

Diváci: 17 850