Clermont Foot – Lens 0:3 (kon.) | Štrasburg – Marseille 1:1 (kon.)
RC Štrasburg Alsace
1:1 (1:1)
Olympique Marseille
cz Sobota 25.11.2023, 21:00 • Stade de la Meinau, Štrasburk • Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:16. (23:01:45)

Utkání mezi Štrasburkem a Marseille vítěze nepoznalo, týmy se rozešly smírně po výsledku 1:1.

Oba góly padly v prvním poločase. Vedoucí trefu obstaral už v 6. minutě domácí Emanuel Emegha po výborné přihrávce od Gameira, favorizovaní hosté zvládli odpovědět ve 27. minutě zásluhou Jonathana Clausse. Ve zbytku střetnutí již žádná další branka nepadla, přičemž nejblíže k ní měl Dïlane Bakwa ze Štrasburku, jeho technická střela z vnitra vápna skončila na spojnici pravé tyče a břevna.

Štrasburk zásluhou získaného bodu poskočil v tabulce na dvanácté místo, Marseille figuruje na devátém místě s mankem pěti bodů na pohárové příčky.

90+4

90+3
    Do vápna Štrasburku přiletěl centr od pravé lajny. Hledal si ho Kévin Gameiro, leč přes stoperskou dvojici se k němu neprodral.

90+2
    Rovnou z přímého kopu nebezpečí nepřišlo, ovšem odražený balón si našel Lebogang Mothiba, jenž poslal slabou střelu do gólmanových rukavic.

90+1
    Máme tu druhý žlutý kartónek do domácích řad v krátkém časovém sledu. Vysloužil si ho Moïse Sahi, který šel hodně pozdě do skluzu a místo balónu trefil konkurenta Veretouta.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Do protiútoku směřujícího Renana Lodiho potáhl za dres Dïlane Bakwa a trest se dostavil záhy, od Brisarda zaslouženě inkasoval žlutou kartu.

88
    Vysoký balón nasměroval do velkého vápna Ibrahima Sissoko. Hledal Dïlaneho Bakwu, jehož suverénně přehlavičkoval Leonardo Balerdi.

87
    Hodně nepovedený oblouček za obranu vymyslel Bilal Nadir, Pierre-Emerick Aubameyang úmysl kolegy vůbec nepochopil a zůstal stát na místě.

86
    Rohové kopy nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu. Nyní neuspěl Štrasburk, a to ani z odraženého míče, s jehož zpracováním si neporadil Sahi.

85
    Proti centru z rohového kopu vystartoval dopředu Pau López a balón zvládl vyboxovat mimo dosah protihráčů číhajících v těsné blízkosti.

84
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Iliman Ndiaye, přichází Bilal Nadir.

84
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Junior Mwanga, přichází Ibrahima Sissoko.

84
    ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Moïse Sahi.

84
    ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Eduard Sobol.

82
    Dïlane Bakwa si narazil s Mwangou a z levé strany šestnáctky přihrával na spoluhráče do malého vápna, skvěle zapracoval Leonardo Balerdi, stoper míč odpálil na roh.