S. Macedónsko – Anglicko 1:1 (kon.) | Ukrajina – Taliansko 0:0 (kon.) | Albánsko – Faerské ostrovy 0:0 (kon.)
Česko – Moldavsko 3:0 (kon.) | San Maríno – Fínsko 1:2 (kon.) | Slovinsko – Kazachstan 2:1 (kon.)
Sev. Írsko – Dánsko 2:0 (kon.)
Severné Írsko
2:0 (0:0)
Dánsko
cz Pondelok 20.11.2023, 20:45 • Windsor Park, Belfast • Kvalifikácia ME • Skupina H

Utkání je u konce a domácí tým se v něm dočkal výhry. Ve druhé půli se Severní Irsko pustilo do aktivnější hry, než před pauzou a výsledkem byly hned dva góly. Ten první přišel v 60. minutě, kdy po rychlé akci přišla příhra na pravou stranu a prudká rána Isaaca Price. Domácí pak druhý gól přidali v 81. minutě, kdy po McMenaminově pasu do vápna skóroval do odkryté části branky Dion Charles. Dánové ve druhé půli byli hodně nepřesní, prakticky se nedostali do velké šance a dnes neskórovali. Zápas skončil výsledkem 2:0 a po tomto výsledku obsadili Severní Irovi páté místo s devíti body, Dánové i přes porážku skupinu vyhráli s 22 body a postupují tak na EURO 2024.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:45:44)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:8.

90+6

90+5
    Severní Irové odkopávají na útočnou polovinu, tuhle výhru si už pohlídají.

90+4
    Vypadá to, že by Dánové rádi alespoň snížili, další pas k brance společnými silami pokryli Hazard s Lewisem.

90+3
    Odkop od domácí branky, zmar Dánska pokračuje.

90+2
    Ještě jedna karta na hostující straně, prohlédl si ji Joachim Andersen.

90+2
    Po následném rohu už nebezpečí domácí brance nehrozilo, už se zase hraje na půlce.
    90+1. Ještě jeden Hazardův zákrok

90+1
    Hazard si připisuje ještě jeden zákrok, když konečky prstů vyškrábl střelu zblízka.

90
    Bude se nastavovat šest minut.

90
    Ještě jedna žlutá karta na straně Dánska, za řeči byl potrestán Pierre-Emile Højbjerg.

89
    Nepřesná příhra na pravou stranu, Kristensenovi utekl míč do autu.

88
    Na stadionu se už slaví výhra, vypadá to, že i Dánové to nebudou hrotit a nebudou se nikam zvlášť hnát.

87
    Střídání v týmu Severní Irsko:
    ze hřiště odchází Dion Charles, přichází Conor Washington.

86
    Na domácí lavičce se chystá ještě jedna změna, dolů půjde střelec druhé branky zápasu.

85
    Hazard rozehrává od své branky, samozřejmě s tím nepospíchá.

84
    Útočný faul Kaspera Dolberga, Dánům dnes prostě nevychází vůbec nic.

83
    Na stadionu vládne skvělá atmosféra, vypadá to, že Severní Irsko zakončí tento kvalifikační cyklus výhrou.