Spišská N. Ves – Trenčín 3:1 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:1 (kon.) | Nitra – Humenné 6:2 (kon.)
HC Slovan – B. Bystrica 6:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:6 (kon.) | Zvolen – Košice 1:4 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HK Poprad
Nedeľa 19.11.2023, 16:30 • Zimný štadión Michalovce, Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu devätnásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad.

Stretnutie sa začne o 16:30.

Poprad vymenil trénera, Aleša Tottera nahradil Todd Bjorkstrand. Ten začal výhrou po predĺžení, Liptovský Mikuláš zdolali “Kamzíci” výsledkom 2:1. Do vedenia ich v presilovke poslal Dominik Jendek, o rozhodnutie sa postaral Ryan Dmowski. Prvýkrát hrala aj nová posila, Kanaďan Andrew Calof. Bodovo sa do štatistík nezapísal. Popradská hra pôsobila pomerne dobre, na vzorke jedného stretnutia je však hodnotenie veľmi nejednoznačné.

Michalovskí hokejisti odštartovali obdobie po reprezentačnej prestávke ako pokropení živou vodou. Predposledný tím tabuľky po takmer mesiaci pripísal víťazstvo za tri body, na ľade Banskej Bystrici triumfovali zverenci trénera Petra Kúdelku výsledkom 5:2. K hetriku Mathewa Santosa sa pridali aj Martin Bodák a Marek Valach. V dobrej nálade sa tak východniari budú môcť vrhnúť na blízkeho súpera.

Videorozhodca: Rastislav Gajan st.

Duel sa začne v najbližších minútach, tradične mu bude predchádzať nástup aktérov na ľadovú plochu a slovenská štátna hymna.

00:01

00:05
    Úvodné vhadzovanie zvládli lepšie domáci Michalovčania, ich prvý pas vpred však adresáta nenašiel.

00:23
    Tretí popradský útok sa snažil ohroziť domáceho brankára Škorvánka, na michalovskú obranu ale recept nevymyslel.

01:37
    Strelecké pokusy neprišli ani po výmene útočných formácií na ľadovej ploche, od úvodného vhadzovania sa stále hrá bez prerušenia.

02:17
    Tím HK Poprad dal gól! Prvé prerušenie hry prišlo po presnom zásahu, hostia vedú. Garret McFadden vošiel do útočného pásma s pukom na hokejke, následne ho prenechal za sebou korčuľujúcemu PETROVI KUNDRIKOVI, ktorý prudkou strelou švihom prepálil Stanislava Škorvánka – 0:1.
    Asistencia: Garret McFadden a Andrew Calof.

02:17
    Pre Andrewa Calofa to bol prvý kanadský bod v Tipos Extralige, pripísal si ho vo svojom druhom stretnutí.

02:45
    Hra bude pokračovať pred Stanislavom Škorvánkom, domáci sa oslobodili iba zakázaným uvoľnením.

03:26
    Kukuča sa tlačil do michalovskej bránky, na pozorného Škorvánka však nestačil. Puk mu prihral Dmowski, bránenie podcenil Pišoja.

05:11
    Matej Paločko sa po spolupráci s Borisom Brinckom snažil ohroziť Stanislava Škorvánka, bol ale zablokovaný.

05:43
    Prvýkrát sa musel výraznejšie činiť Ádám Vay, strelu mu adresoval Samuel Solenský.

05:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Milan Pišoja – 2 min., hákovanie.

05:56
    Poprad hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.

06:20
    Hostia mohli viesť už o dva góly, Ryan Dmowski prudkou strelou opečiatkoval bránkovú konštrukciu.

06:53
    Tyler Coulter nedokázal uspieť z dorážky.

07:06
    Vo vlastnom oslabení sa pustili do ofenzívy domáci hokejisti, Vaya zamestnal Suja.

07:51
    Drgoňovu delovku od modrej čiary vyrazil do rohu klziska pozorný Škorvánek.

07:56
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

08:27
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Daniel Brejčák – 2 min., seknutie.

08:27
    Michalovce hrajú v početnej výhode piatich proti štyrom.

09:37
    V oslabení unikol aj Ryan Dmowski, strelu si však cez brániaceho protihráča nepripísal.

10:03
    Voľný priestor na strelu mal Mitchell Heard, jeho pokus však zlikvidoval Ádám Vay.

10:27

10:32
    Tím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hostia akoby na moment prestali hrať, trestom im bol vyrovnávajúci presný zásah domáceho mužstva. Záujem o hru nestratil dôrazný FILIP VAŠAŠ a dotlačil puk do bránky Ádáma Vaya – 1:1.
    Asistencia: Dávid Buc a Kristofers Bindulis.

10:32
    Prvý kanadský bod v Tipos Extralige si pripísal aj domáci Kristofers Bindulis.

11:54
    Škorvánek sa činil proti aktivite Paločka, hosťujúci útočník úspešný nebol.

12:27
    V rohu klziska vyhral súboj o puk Coulter, pomohol mu Turan. Za domácich neuspel Bjalončík.

13:11
    Brejčákov puk od modrej čiary bol ešte tečovaný, sieť sa triasla iba z bočnej strany.

13:30
    Michal Kabáč – 2 min., napadnutie.

13:30

13:40
    Dmowskeho rana zasiahla brániaceho Bodáka, hostia pokračujú v útočení.

14:06
    Škorvánek vyrazil puk iba ku Calofovi, ten sa však k dorážke tesne nedostal.

15:07
    Urbánek to skúsil z pomerne veľkej diaľky, Škorvánkovu bránku trafiť nedokázal.

15:30

16:03
    Zakázané uvoľnenie zverencov trénera Petra Kúdelku presunulo vhadzovanie pred domácu bránku.

16:59
    Po minúte hry prišiel ďalší michalovský icing, predchádzal mu pobyt hostí v útoku.

17:51
    Brinckov nahodený puk od modrej čiary pred Škorvánkom nepríjemne poskočil, domácemu brankárovi ale výraznejšie ťažkosti nenarobil.

19:20
    Coulter dostal puk príliš vysoko, hra tak musela byť prerušená.

19:28
    Ďalší puk letiaci mimo ľadovú plochu, tentokrát skončil na jednej zo striedačiek.

20:00

Po prvej časti hry je stav duelu medzi domácim HK Dukla Ingema Michalovce a hosťujúcim HK Poprad nerozhodný, konkrétne 1:1. Popradčanov poslal do vedenia Peter Kundrik, o odpoveď sa postaral Michalovčan Filip Vašaš. Druhá tretina sa začne najskôr o 17:20.

20:01

20:39
    Milan Pišoja – 2 min., zdržiavanie hry.

20:39

21:16
    Útočné manévre Tomáša Záborského pri mantineli boli neúspešné, hostia už druhýkrát prišli o pobyt v ofenzíve počas početnej prevahy.

21:55
    Situáciu hosťom sťažil aj napádajúci domáci center Chase Pearson.

22:03
    V obrovskej šanci sa v oslabení ocitol obranca Cibák, zneškodnil ho však Vay.

22:13
    Vay sa činil aj proti Daugaviņšovi.

22:39

23:12
    Betkerova rana od modrej čiary bola poriadne nepresná a skončila len na zadnom mantineli.

23:25
    Michalovský icing znamená ďalšie buly pred Stanislavom Škorvánkom.

23:36
    Kukučov pokus nebol vôbec zlý, Popradčanom ale úspech nepriniesol.

24:22
    Hostia tlačia domácich ako počas presilovej hry, Škorvánek čelil strelám Kukuču aj Calofa.

24:45
    Drgoňov puk vyrazil Škorvánek betónom.

24:54
    Ofenzívne to skúšal aj obranca Boris Brincko, odstavil ho Christián Michalčin.

25:43
    McFadden sa preštrikoval až do zakončenia z ľavého krídla, Škorvánek ho zlikvidoval.

27:10
    Coulter sa snažil po obkolesení domácej bránky prihrať voľnému Kukučovi, puk naňho však neprepasíroval.

27:26
    Škorvánek drží Duklu nad vodou, v priebehu piatich sekúnd zneškodnil štyri popradské tutovky. Pálili Kukuča, Coulter a Dmowski.

28:31
    Turanov puk od modrej čiary bol nepresný.

28:46
    Vo vlastnom obrannom pásme sa hru snažil upokojiť domáci Macejko.

29:59
    Strela Mitchella Hearda prišla po dlhom váhaní s pukom, zablokoval ju prvý brániaci hráč Popradu.

30:36
    Urbánek nechal prudkým pukom vyniknúť Škorvánka, ktorý zakročil betónom.

31:15
    Výborný puk z hokejky Macejka, zasahovať musel Vay. Gólu zabránil ramenom.

31:19
    Adam Drgoň – 2 min., držanie protihráča.

31:19

31:47
    Neuveriteľnú šancu zahodil Acolatse, pred odkrytou bránkou napálil puk iba do brániaceho protihráča.

31:58
    Dorážku zneškodnil Vay.

32:31
    Tím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Prvá využitá presilová hra v stretnutí, úspešní boli domáci hokejisti. Puk z modrej čiary dostal na hokejku na pravom krídle Kaspars Daugaviņš, po premiešaní ho posunul medzi kruhy. Šikovný center CHASE PEARSON si urobil priestor a prestrelil maďarského brankára Popradu Ádáma Vaya – 2:1.
    Asistencia: Kaspars Daugaviņš a Martin Bodák.

32:31

33:04
    Calof sa ocitol v dobrej pozícii, zakončiť však cez presilu protihráčov nedokázal.

35:09
    Hru prerušil zákrokom Vay. Herný obraz sa otočil, famózne hrajúci Popradčania neubránili početnú nevýhodu a rázom sú v nepríjemnej pozícii.

35:26
    Acolatseho puk od modrej čiary na bránku neprešiel, defenzívnu prácu si splnil Jendek.

36:11
    Bindulis poslal puk vpred od modrej čiary, Santosov teč však gólový nebol.

38:06
    Hra bola prerušená po dotyku michalovskej striedačky s pukom.

39:37
    Záborský v dobrej pozícii napálil puk do jedného z brániacich Michalovčanov.

39:56
    Brejčákov puk zneškodnil Škorvánek.

40:00

Po druhej časti hry je stav duelu medzi domácim HK Dukla Ingema Michalovce a hosťujúcim HK Poprad priaznivejší pre Michalovčanov, konkrétne 2:1. Druhý presný zásah domáceho mužstva zaznamenal v početnej prevahe útočník Chase Pearson. Tretia tretina sa začne najskôr o 18:05.

40:01

40:21
    Prvý popradský útok zahodil obrovskú šancu, Stanislava Škorvánka z dorážky neprepálili Dominik Jendek a Andrew Calof.

40:56
    Christián Michalčin – 2 min., podrazenie.

40:56

41:01
    Záborského strelu zablokoval Kabáč.

41:29
    Škorvánek dobre zasiahol aj proti McFaddenovi, neoklamal ho ani "skoroteč" Coultera.

42:37
    Drgoňovu ranu od modrej čiary vyrazil Škorvánek.

42:56

42:57
    Ďalšia Drgoňova strela smerovala vedľa Škorvánkovej bránky.

44:57
    Drgoň aj po dvoch minútach do tretice pálil od modrej čiary, ani na dvakrát ale neuspel.

46:01
    Betkerova chybná rozohrávka darovala príležitosť Santosovi, bránku Vaya ale minul.

46:24
    Vay mal poriadne problémy, veľkú šancu mal na hokejke Pearson. Druhý gól v zápase ale nepridal.

47:35
    Popradčanom sa kráti čas na vyrovnanie. Nutno však podotknúť, že väčšinu tretej tretiny trávia s pukom na hokejkách v útočnom pásme.

48:56
    Michalovský obranca Bindulis dostal nabité od Hearda a napálil puk na súperovu bránku, jeho pokus skončil na ochrannej sieti.

48:57
    Hra bola prerušená po poriadne dlhom čase, aktéri tak využívajú malú prestávku na oddych.

49:24
    Bindulisovu ďalšiu strelu zablokoval Kundrik.

50:00
    Medzi trojicou protihráčov sa s pukom na hokejke predieral Mathew Santos, do zakončenia sa ale nedostal.

50:32
    Macejkov pokus pokryl pozorný brankár Popradu Vay. Duel vstúpil do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby.

51:18
    Heardova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, Michalovce stupňujú ofenzívnu aktivitu.

51:57
    Akcia Svitanu skončila streleckým pokusom, ktorý Škorvánka poriadne zamestnal, presný zásah však popradský tretí útok nevykúzlil.

53:45
    Chase Pearson – 2 min., držanie hokejky.

53:45

54:00
    Popradčania prehrali útočné buly a prišli o pobyt v tretine súpera.

54:38
    McFaddenov pas pretavil v strelecký pokus Záborský, bol ale zablokovaný.

55:20
    Dmowskeho šikovný a najmä prudký pokus z ľavej strany po otočke zlikvidoval Škorvánek.

55:45

56:06
    Patrik Svitana – 2 min., seknutie.

56:06

56:35
    Nebezpečenstvo pre Ádáma Vaya vymyslel Mitchell Heard, gól z toho ale nebol.

57:11
    Solenského rana z prvej bola zablokovaná, Michalovčania však pokračujú v útočení.

57:42
    Ádám Vay s výborným zákrokom, čelil tvrdému pokusu z hokejky Mathewa Santosa.

57:52
    V oslabení unikol Tomáš Záborský, Stanislav Škorvánek puk po jeho strele vyrazil na ochrannú sieť.

58:06

58:10
    Daugaviņšova delovka zo stredu útočného pásma Vaya neprekonala.

58:27
    Popradčania si vzali oddychový čas.

58:30
    Poprad hrá bez brankára a v početnej výhode šiestich proti piatim.

58:58
    Tím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hosťom početná výhoda bez brankára nesadla, neusadili sa v útočnom pásme. Chase Pearson vyslal do úniku JAKUBA SUJU, ten sa presadil až na druhý pokus a zvýšil náskok svojho celku gólom do prázdnej bránky – 3:1.
    Asistencia: Chase Pearson a Kaspars Daugaviņš.

58:58

59:10

59:50
    Svitana posunul puk na Záborského, ten nechal vyniknúť domácu defenzívu.

59:55
    Tím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hosťom to nevyšlo ani druhýkrát, po neúspešnej strele Tomáša Záborského sa vpred vydal PETER BJALONČÍK. Strela z hranice útočného pásma na odkrytú bránku bola presná – 4:1.
    Asistencia: Mitchell Heard a Martin Bodák.

59:55

60:00

Je dobojované. HK Dukla Ingema Michalovce doma zdolal HK Poprad výsledkom 4:1. V tretej tretine pridali domáci hokejisti dva presné zásahy do prázdnej bránky, presadili sa Jakub Suja a Peter Bjalončík.

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:38:13)

Matej Valkár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 11. Vašaš (Buc, Bindulis), 33. Pearson (Daugaviņš, Bodák), 59. Suja (Pearson, Daugaviņš), 60. Bjalončík (Heard, Bodák) – 3. Kundrik (McFadden, Calof)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Macejko – Daugaviņš, Pearson, Santos – Puliš, Suja, Valach – Heard, Solenský, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč

HK Poprad: Vay (Valluš) – Turan, McFadden, Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek – Calof, Jendek, Záborský – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Kundrik

Rozhodca: Korba, Štefik – Durmis, Tichý – Gajan

Diváci: 2 726