Spišská N. Ves – Trenčín 3:1 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:1 (kon.) | Nitra – Humenné 6:2 (kon.)
HC Slovan – B. Bystrica 6:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:6 (kon.) | Zvolen – Košice 1:4 (kon.)
koniec
HK Spišská Nová Ves
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 19.11.2023, 16:00 • Spiš Aréna Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
   
  Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 19. kola Tipos extraligy medzi Spišskou Novou Vsou a Trenčínom.

  HK Spišská Nová Ves


  Spišskej Novej Vsi nevyšiel návrat po prestávke. Východniari sa predstavili na ľade nepríjemnej Nitry, ktorá potvrdila silu domáceho prostredia. Corgoni vyhrali 3:2. Za hostí skóroval Kale Kerbashian, na ktorého už nikto nenadviazal. Rysy napriek strate bodov neprišli o post lídra, no Košice ich bodovo vyrovnali. Obaja majú po 38 bodov.

  HK DUKLA Trenčín

  Dôležité víťazstvo majú za sebou hokejisti Trenčína. Tí doma zvládli náročný Zvolen, mužstvo z prvej trojky tabuľky. Dva body ostali pod hradom Matúša Čáka, a tak si nový tréner Milan Bartovič, ktorý prevzal tím po Róbertovi Dömem, pripísal úspešnú premiéru. Dukla pricestuje na Spiš s útočníkom Matejom Giľákom, ktorý zamieril do mužstva výmenou za Michaela Drábeka. Trenčania v tejto sezóne prehrali v prvej konfrontácii so Spišiakmi 3:5.
   
  Úvodné zostavy:

  HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry – Majdan, Kerbashian, Archambault – Burgess, Nellis, Rapáč – T. Danielčák, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Drábek.

  Tréner: Vlastimil Wojnar.

  HK DUKLA Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Ekberg, Nemčík, M. Hudec, Kupec – D. Hudec, J. Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, D. Vaňo – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš.

  Tréner: Milan Bartovič.

  Rozhodca: M. Novák, Snášel – Ordzovenský, Bogdaň.
   
  Pred zápasom si minútou ticha uctime zosnulého fanúšika HK Spišská Nová Ves, ktorý zomrel v sobotu 11. novembra na zástavu srdca!
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  00:20
  Marcel Melicherčík s prvým zákrokom. Strelu Pietronira vytesnil do ľavej strany. Charbonneau bol kúsok od dorážky.
   
  00:55
  Výborný zákrok aj v podaní Trenčana LaCouveeho! Todd Burgess sa predral do zakončenia! Bekhendový blafák nestačil na kanadského brankára!
   
  01:56
  Spišská Nová Ves dala gól! Trenčín inkasuje prvý gól už na začiatku duelu. Kerbashian krásne poslal do nájazdu OLIVIERA ARCHAMBAULTA. LaCouvee prvú strelu vyrazil, z dorážky už nemal šancu niečo s tým spraviť. Asistencia: Kale Kerbashian.
   
  02:35
  Trenčianska obrana je veľmi otvorená a Spišiaci do nej ľahko prenikajú. Niečo v tomto zmysle ukázal Michael Drábek, ale keďže sa potreboval ešte otočiť, na lepšie zamestnanie LaCouveeho nezvýšil čas.
   
  03:22
  Burgess padol na kolená, ale nešlo o hosťujúci faul. Aj na ľade dokázal kľučkovať a výraznou mierou sa podpísal pod pôsobenie svojho tímu v útočnej tretine.
   
  04:07
  Peter Sojčík ostal chvíľku nepovšimnutý domácimi. Ale nevytrestal ich svojim zakončením od ľavej tyčky. Melicherčík nechal na nej pripevnený betón.
   
  04:18
  Drobný neporiadok v domácej obrane. Strelecký priestor na vyrovnanie nevyužil Phil Pietroniro. Gólman Spišiakov sa vysunul z bránkoviska a drží jeho pokus v náručí.
   
  04:24
  Žŕdka! Trenčania už dvíhali ruky nad hlavu!
   
  05:19
  Domáci umožnili Immovi dostať sa do palebnej pozície. Melicherčíka neohrozil, puk skončil vedľa bránky.
   
  06:21
  Z presného zásahu sa mohol radovať obranca Adam Žiak. Pekne mu prihral do jazdy Juraj Majdan, no mladík zakončil len do LaCouveeho.
   
  Reklamná prestávka.
   
  07:33
  Hrajte ďalej. Ukázal čiarový rozhodca Vandasovi, ktorý bol prvý pri puku. Spišská Nová Ves opäť ovláda útočné pásmo.
   
  08:18
  Trenčania vpredu veľa vody nenamútili. Puk získal Merežko, s ktorým vyštartoval dopredu. Vo finálnej fáze sa mu však zošmykol z čepele.
   
  09:48
  Nepríjemnú strelu poslal Tomáš Bokroš. Melicherčík mal pred sebou niekoľko hráčov Dukly, ale dokázal to vykopnúť mimo ich dosah.
   
  10:42
  Spišiakom v tejto chvíli chýbali na útočnej modrej čiare obrancovia, ktorí o niečo neskôr naskočili zo striedačky. Trenčín ale namiesto založenia rýchlej kontry urobil len zakázané uvoľnenie.
   
  11:04
  Vandasov prehľad, koncovka Ališauskasa v pokľaku po krížnej prihrávke nevydarená. LaCouvee bez zásahu.
   
  Reklamná prestávka.
   
  11:24
  Trenčín dal gól! SCOTT CONWAY vycvičil brániaceho Valacha a nechytateľne poslal puk do ľavého horného rohu. Vyrovnané 1:1. Asistencia: Tobias Tomík.
   
  11:42
  Spišiaci si okamžite išli po opätovný vedúci gól. Archambault krížne preniesol hru na Majdana, ktorý naznačil strelu, ale priťukol Beaudrymu. Kanaďan vypálil do stredu brány, kde bol jeho krajan LaCouvee.
   
  12:31
  Marekovi Slobodovi nevyšiel teč spred Melicherčíka. Východniari tam teraz nemali žiadneho obrancu, ktorý by pomáhal vlastnému gólmanovi.
   
  13:51
  Nebude to zakázané uvoľnenie. Hráči pokračujú v naháňaní puku.
   
  14:27
  Charbonneau výborne zakrýval puk telom. Na neho bol prikrátky Drábek a dokonca aj Juraj Valach, ktorý je najvyšším mužom v domácom drese. Trenčianskemu hráčovi sa nakoniec nepodarilo nájsť adresáta.
   
  15:32
  Branislav Rapáč jemne tečoval Beaudryho strelu tesne pred trenčianskou svätyňou. Kapitán Spišskej len zodvihol zrak smerom hore.
   
  16:23
  LaCouvee mal pred sebou prehustený priestor viacerými hráčmi. Do tejto skrumáže poslal strelecký pokus, veriac, že bude úspešný, obranca Ališauskas. Neodrazilo sa to za chrbát gólmana Dukly.
   
  Reklamná prestávka.
   
  17:17
  Conway našiel z otočky Imma! Zakončenie bez prípravy ale neprepadlo Melicherčíkovi medzi nohy! Skúsený brankár ich načas zatvoril!
   
  18:02
  Jérémy Beaudry sa ocitol v roli útočiaceho hráča a zámerne sa tlačil do miesta, kde bol Tomáš Starosta. Veterán Dukly sa nedopustil nedovoleného zákroku.
   
  19:00
  Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  Východniari tradične začali dobre, no hostia spod hradu Matúša Čáka po skvelej práci Conwaya vyrovnali.
   
  Druhá tretina sa začne o 16:55.
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  20:53
  Trenčín sa vrátil nabudený. Šance mal Charbonneau aj Jozef Baláž. V obidvoch prípadoch išlo o tesné zakončenia spoza bránky, resp. na bližšiu žŕdku.
   
  21:36
  Príležitosť pre Spišskú Novú Ves. Burgess v ťažkej pozícii skoro našiel hokejku Rapáča. Domáci kapitán napokon nechal puk za sebou.
   
  22:49
  Juraj Majdan udržal puk pri sebe v strednom pásme. Kerbashian nabral rýchlosť po ľavej strane, ale v ľavom kruhu si splnil svoje povinnosti Pietroniro.
   
  23:11
  Connor LaCouvee s prehľadom pokryl domáci strelecký pokus. Prerušená hra. Nasleduje buly po jeho pravici.
   
  23:29
  Zákrok aj pre Marcela Melicherčíka. Tobias Ekberg bol autorom tvrdej strely od modrej čiary.
   
  24:17
  Jozef Baláž si vypýtal nahrávku od Denisa Hudeca. Nezakončoval z prvej, ale Melicherčík musel vyraziť ramenom.
   
  25:31
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
  Burgess – 2 min., napadnutie.
   
  25:45
  Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
  Pietroniro – 2 min., vrazenie na mantinel.
   
  26:19
  Kerbashian založil akciu, keď prekorčuľoval celé klzisko a prihral Valachovi, ktorý mal skvelé periferné videnie! Archambault pohrdol svojou šancou! Nezasiahol puk ako chcel!
   
  Reklamná prestávka.
   
  27:31
  Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
   
  27:45
  Trenčín hrá s piatimi hráčmi.
   
  27:49
  Burgess mohol odčiniť svoje vylúčenie! LaCouveemu však len popálil lapačku veľmi nepríjemným zakončením!
   
  28:39
  V uhle bol postavený Anthony Nellis. Po útočnej tretine krúžil Merežko, ktorý mu prihral. LaCouveeho sa nalepil na ľavú žŕdku a úspešne zasahoval.
   
  28:47
  Martin Nemčík rozpútal prvé nepokoje v zápase! Niečo sa mu nepozdávalo pri Olivierovi Archambaultovi a ihneď sa hráči zhŕkli pri sebe!
   
  28:47
  Nemčík pri schádzaní na trestnú lavicu niečo povedal Merežkovi, ktorý mu odpovedal mávnutím ruky! Obranca Trenčína dostane dvojnásobný menší trest!
   
  28:47
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
  Archambault – 2 min., hrubosť.

  Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
  Nemčík – 2 min., hrubosť + 2 min., nešportové správanie.
   
  30:44
  Rapáč pripravil puk Kerbashianovi na vlastnej polovici a nasledovalo pekné predstavenie zámorského hráča, ktorý prešiel pred LaCouveeho, no puk neskončil za jeho chrbtom.
   
  31:56
  Matej Giľák prvý raz nastupuje v pozícii hosťa na domácom zimnom štadióne. Strela cez Romaňáka na Melicherčíka však neplatila.
   
  32:31
  Spišská Nová Ves a Trenčín hrajú s piatimi hráčmi.
   
  33:07
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
  Valach – 2 min., nedovolené bránenie.
   
  Reklamná prestávka.
   
  33:25
  Conway aj Denis Hudec sa objavili v úlohe cloniacich hráčov. Vystrelil Pietroniro, ale toto nakoniec Melicherčíka neprekvapilo.
   
  34:16
  Kvalitu a silu strely Charbonneaua okúsil Dávid Romaňák. Spišský mladík nad ničím neváhal a obetavo ľahol na ľadovú plochu.
   
  35:07
  Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
   
  35:17
  Valach strávil zopár sekúnd v hre a vypracoval si jednu dobrú strelu. Ekberg mu v tom nezabránil, no LaCouvee mal vyrážačku v správnom čase na správnom mieste.
   
  Reklamná prestávka.
   
  37:36
  Branislav Rapáč v zakliesnení s Tomášom Bokrošom a vzájomne sa strážili. LaCouvee videl na strieľajúceho Valacha. Hra je prerušená.
   
  37:55
  Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
  Š. Petráš – 2 min., držanie.
   
  38:24
  Igor Merežko mal dobrú pozíciu na ohrozenie trenčianskej bránky, čo sa aj pokúšal naplno využiť. Medzi kruhmi niekto hokejkou poslal puk na ochrannú sieť.
   
  39:00
  Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
   
  39:55
  Trenčín hrá s piatimi hráčmi.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  Druhá tretina bola o lepšom pohybe Trenčanov, ale mierne nebezpečnejších Spišiakoch. Gólmani ale zatiahli rolety. Do tretej tretiny pôjdeme s otvoreným výsledkom.
   
  Tretia tretina sa začne o 17:46.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  40:41
  Spišská Nová Ves mala slušnú polminútovku, ale Merežko s Archambaultom sa až veľmi ponúkali, ktorý zakončí na LaCouveeho.
   
  42:03
  Dostatočnú silu na puku preukázal Jérémy Beaudry. Aj si dokázal vypracovať priestor na zakončenie, no neprestrelil obranný val Dukly.
   
  43:19
  Aktéri striedajú počas hry. Útočiť bude môcť domáci celok. Spoza bránky vyjde obranca Nerijus Ališauskas.
   
  44:07
  Branislav Rapáč neprekvapil LaCouveeho spoza neho! Bol kúsok od presného zásahu! Skvelá práca oboch protagonistov!
   
  45:12
  Michael Vandas bol atakovaný, čo prinesie Spišskej Novej Vsi presilovku.
   
  45:26
  Spišská Nová Ves dala gól! Veľmi správne zvládli Spišiaci avizované vylúčenie. Žiadne zbytočné poskytnutie puku Trenčínu, ale pokračovanie v nátlakovej hre na bránku. Dukla nevedela, kde jej hlava stojí. LaCouvee nemal priestor na zákrok a prepálil ho JÉRÉMY BEAUDRY. Asistencie: Juraj Majdan a Kale Kerbashian.
   
  46:26
  Ďalšia situácia, ktorá veľmi nepriala brankárovi LaCouveemu. Rapáč vzdušnou prihrávkou vyzval na strelu Valacha. Trenčiansky brankár to dokázal zneškodniť ľavým betónom.
   
  48:07
  Ališauskasovi odstrelil hokejku z rúk Pietroniro a ešte ho dohral v rámci pravidiel. Majdan vyčkával v strednom pásme na dlhý puk, ktorý od Kerbashiana neprišiel.
   
  49:39
  O moment prekvapenia sa chcel postarať Michael Drábek. Pietronirovi chýbal väčší kus na dostúpenie. LaCouvee zmenšil strelecký uhol a bol úspešný.
   
  Reklamná prestávka.
   
  49:43
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
  Archambault – 2 min., sekanie.
   
  Dnešný zápas sleduje 3008 divákov.
   
  51:00
  Melicherčík zvládol presun na pravú tyčku. Bez prípravy pálil Jonathan Charbonneau.
   
  51:43
  Spišská Nová Ves hrá s piatimi hráčmi.
   
  52:51
  Zakázané uvoľnenie Trenčína. Na poslednú chvíľu chcel získať puk Žiak, ale už to nestihol. Prekážať mu to nemusí. Rysy majú útočné pásmo.
   
  53:57
  Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
  Immo – 2 min., držanie.
   
  Reklamná prestávka.
   
  55:13
  Spišskej sa nedarí udržať sa v útočnom pásme. Zatiaľ to vyzerá na premrhanú početnú výhodu.
   
  55:57
  Trenčín hrá s piatimi hráčmi.
   
  56:28
  Conway hral naslepo vo vlastnom obrannom pásme. Z jeho prihrávky sa tešil Drábek, avšak nenašiel si cestičku k brankárovi LaCouveemu.
   
  58:00
  Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
   
  59:01
  Trenčín hrá power-play!
   
  59:54
  Spišská Nová Ves dala gól! Je rozhodnuté. Opustenú bránku Trenčína zasiahol od hosťujúcej striedačky MICHAEL VANDAS. Asistencie: Nerijus Ališauskas a Michael Vandas.
   
  Koniec zápasu.
   
  10. domáci zápas a 10. výhra. Spišská Nová Ves nepustila perie. Trenčín podal veľmi dobrý výkon, na ktorom sa podpisujú nové prvky trénera Milana Bartoviča. Líder bol však nad sily Dukly. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (18:18:06)

  Ivan Harčár


  Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

  Góly a asistencie: 2. Archambault (Kerbashian), 46. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 60. Vandas (Ališauskas, Vandas) – 12. Conway (Tomík)


  HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry – Majdan, Kerbashian, Archambault – Burgess, Nellis, Rapáč – T. Danielčák, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Drábek.
  Tréner: Vlastimil Wojnar.

  HK DUKLA Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Ekberg, Nemčík, M. Hudec, Kupec – D. Hudec, J. Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, D. Vaňo – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – Tomík.
  Tréner: Milan Bartovič.

  Rozhodca: M. Novák, Snášel – Ordzovenský, Bogdaň.

  Diváci: 3008.