Spišská N. Ves – Trenčín 3:1 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:1 (kon.) | Nitra – Humenné 6:2 (kon.)
HC Slovan – B. Bystrica 6:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:6 (kon.) | Zvolen – Košice 1:4 (kon.)
koniec
HK Nitra
6:2 (0:0, 1:2, 5:0)
HC 19 Humenné
Nedeľa 19.11.2023, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  58:28
  Nitra dala gól!
  Štvrtá využitá presilová hra pre Nitru v tomto dueli. Buček ukázal na modrej čiare veľký prehľad, namiesto strely zvolil prihrávku do ľavej strany na SAHIRA GILLA, ktorý usmernil puk za chrbát Kozela – 6:2.
  Asistencie: Samuel Buček, Mikko Kousa
   
  50:14
  Nitra dala gól!
  Čo sa to deje v Nitre? Domáci zaznamenali 4 góly v priebehu 5 minút. Lacka prihrávkou z pravého kruhu do opačnej strany našiel MILOŠA BUBELU, ktorý v dobrej príležitosti nezaváhal a poslal svoj tím do trojgólového vedenia – 5:2.
  Asistencie: Jakub Lacka, Alex Cotton
   
  50:05
  Nitra dala gól!
  Spolupráca domácich obrancov priniesla ovocie. Marko Stacha nabil puk viac do ľavej strany MARTINOVI VITÁLOŠOVI a toho delovka skončila v bránke Galimova – 4:2.
  Asistencie: Marko Stacha, Stephen Harper
   
  47:07
  Nitra dala gól!
  Tretia využitá presilová hrá Nitry prináša obrat skóre. Sahir Gill sa dostal s pukom za bránku, odkiaľ presne prihral BRENTOVI GATESOVI a ten z pravej strany namieril do protiľahlého horného rohu bránky Galimova – 3:2.
  Asistencie: Sahir Gill, Samuel Buček
   
  45:26
  Nitra dala gól!
  Domáci bleskovo využívajú presilovú hru o dvoch hráčov. Gill vyhral buly v ľavom kruhu, puk posunul STEPHENOVI HARPEROVI a ten z prvej prestrelil Galimova – 2:2.
  Asistencia: Sahir Gill
   
  37:33
  Nitra dala gól!
  Humenčania teraz v oslabení vysunuli forčeking pomerne vysoko, čo domáci využili na rýchlu akciu, na konci ktorej vypálil z ľavého kruhu SAHIR GILL a zrušil Galimovovi čisté konto – 1:2.
  Asistencia: Samuel Buček
   
  29:01
  Humenné dáva gól!
  Hostia sa dostávajú do dvojgólového vedenia po akcii, ktorá stála za to. Vadim Pereskokov prihrávkou z ľavej strany nabil puk ADAMOVI LAPŠANSKÉMU, ktorý sa do puku oprel z prvej a urobil to skôr, než sa Aittokallio stihol presunúť – 0:2.
  Asistencia: Vadim Pereskokov
   
  23:11
  Humenné dáva gól!
  Lucenius prihrávkou z pravého kruhu našiel DÁVIDA ŠOLTÉSA, ktorý vypálil spomedzi kruhov a otvára skóre dnešného zápasu, Aittokallio nemal v tejto situácii nárok – 0:1.
  Asistencie: Niclas Lucenius, Vadim Pereskokov

  Samuel Brecko

  Góly a asistencie: 38. Gill (Buček), 46. Harper (Gill), 48. Gates (Gill, Buček), 51. Vitáloš (Stacha, Harper), 51. Bubela (Lacka, Cotton), 59. Gill (Buček, Kousa) – 24. Šoltés (Lucenius, Pereskokov), 30. Lapšanský (Pereskokov)


  HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, Ridzoň – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Slovák – Okoličány, Bubela, Lacka
  Tréner: Antonín Stavjaňa

  HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota – Šoltés, Kuru, Vaško – Pereskokov, Lucenius, Lapšanský – Handlovský, Linet, Kriška (C) – Michalík, Krajňák, Horvát
  Tréner: Martin Štrba

  Rozhodca: Goga, Žák – Šoltés, Vyšný

  Diváci: 3116