Modré Krídla – Prešov 4:2 (kon.) | Trnava – Skalica 2:3 (po pr.) | Pov. Bystrica – Trebišov 3:2 (kon.)
Žiar nad Hronom – Rimavská Sobota 6:2 (kon.) | Vlci Žilina – Pikes 3:2 (po pr.) | Dubnica – Topoľčany 5:1 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
HK STEEL TEAM Trebišov
Nedeľa 15.10.2023, 17:00 • ZŠ Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 9. kolo

Po bezgólovej druhej tretine priniesla tá tretia tri presné zásahy. Do vedenia sa dostali hostia z Trebišova, keď skóroval Romanov. Na 2:2 vyrovnal Lušňák po samostatnom úniku a stav na 3:2 uzavrel po delovke Zaťka od modrej Ján Zlocha v presilovej hre. Pochvalu si zaslúži brankár Boľo, ktorý pochytal aj nemožné. S konštatovaním, že Považská Bystrica vyhrala nad Trebišovom 3:2 vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:12:44)

59:58
    Vylúčenie v tíme HK STEEL TEAM Trebišov:
    Jacko – 2 min., podrazenie.

59:30
    Panteri zvládajú svoje obranné povinnosti.

59:00
    Trebišovu ostáva posledná minúta.

57:58
    Považania už budú puk len vyhadzovať na prázdnu bránu, ale teraz sa dopustili icingu.

57:33
    Hostia už sú na ľade so šiestimi korčuliarmi!

Oddychový čas pre Trebišov.

56:14
    Tomek absolútne netušil, kde je puk, hráč hostí Jacko sa s ním obtočil okolo brány a už zasúval do prázdnej, lenže jeden z domácich puk zblokoval na bránkovej čiare!

54:27
    Boľo si po inkasovanom góle neoddýchne. Naďalej sú domáci pri chuti.

52:49
    Považská Bystrica dala gól! Poriadnu bombu spred modrej čiary vypálil Zaťko, vyzeralo to, že to bol čistý priestrel, ale po jemnom teči RICHARDA JAKUBCA puk ešte mierne zmenil smer a rovno do brány. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Zlocha J., Urbánek.

52:14
    Trebišov sa oslobodil po Zaťkovom nahodení.

51:50
    Stríž – 2 min., držanie.

51:25
    Na modrej si pripravil strelu Rufati, ale neprekvapil Boľa.

50:30
    Domáce zakázané uvoľnenie.

50:12
    Hlaváčove zakončenie od mantinelu chytá Boľo do lapačky. Reklamná prestávka.

Hostia v plnom počte.

48:38
    Nie príliš dobrá presilová hra domáceho tímu. Síce sa im podarilo usadiť v pásme, ale to by proti nim nemohol stáť v bráne Boľo.

46:52
    Panteri prepadli a dvaja Trebišovčania si to zamierili na bránu proti jednému domácemu hráčovi. Nasledovala strela z ľavej strany, Tomek puk vyrazil a následne mu spoluhráči pomohli.

46:37
    Komloš – 2 min., hákovanie.

46:17
    Považská Bystrica dala gól! PATRIK LUŠŇÁK v samostatnom nájazde prekonáva Boľa, keď mu puk poslal povedľa jeho pravý betón do brány.
    Asistencie: Rufati, Hlinka.

46:12
    Z osi to márne skúsil Ján Zlocha. Boľo mu vytasil lapačku.

45:02
    Zemko prihrával krížne v obrannom pásme, puk zachytil Bodnár a tentokrát musel Tomek využiť svoje skúsenosti na 110%!

44:04
    Boľo s ďalším úspešným zákrokom.

43:26
    Urbánek prešiel s pukom až do útočného pásma a domáci sa v ňom naďalej držia.

41:22
    Trebišov dal gól! Od modrej prišlo nahodenie, ktoré sa odrazilo od zadného mantinelu pred bránu, kde sa najlepšie zorientoval KIRILL ROMANOV a rozjasal hosťujúcu lavičku.
    Asistencie: Knižka, Novák.

40:14
    Trebišovčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

40:01

Stav po druhej tretine je nezmenený a naďalej je vyrovnané 1:1. Panteri mali niekoľko sľubných a veľkých šancí, ale brankár Boľo chytá ako drak a všetko zneškodnil. Na opačnej strane nemal Tomek toľko zákrokov. Tretia tretina sa začne približne o 18:34.

40:00

39:40
    Ďurkech nahadzoval na bránu a dobre tečoval Ján Zlocha, lenže betón Boľa bol proti.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:37
    Domáci Zemko po prihrávke v strednom pásme mal proti sebe už len brankára a nastrelil žrď!

36:25
    Strela z uhla od domácich si vynútila zásah brankára.

36:01
    Zakázané uvoľnenie Trebišova.

35:35
    Jedovku od Jakubca pohotovo vyráža Boľo.

33:21
    Panteri poriadne podkúrili! Boľo koncom svojej hokejky puk vyrazil. Nasledovala ďalšia strela, po ktorej dostala zásah prilba hosťujúceho brankára.

32:25
    Haluškova strela z prvej, Boľo puk vyrazil.

31:14
    Zľava sľubne strieľal švihom Komloš. Tomek svoje betóny pritiahol a puk nepustil pomedzi.

30:35
    Nepresnosť Považskej Bystrice znamená icing.

29:46
    Lapačka Tomeka v permanencii, hosťom sa podarilo zavrieť domácich v pásme.

28:45
    Ragan vystrelil z ľavého krídla a získal útočné pásmo, keď ho Tomek vychytal. Reklamná prestávka.

26:27
    Matis obkrúžil bránu a skoro vsietil aj gól, pretože Tomek sa nestíhal presunúť. Ale útočníkovi Trebišova puk ušiel.

25:25
    Boľovi prepadol puk, mal odkrytú časť brány a bol tam domáci hráč, ktorý puk popod svoje nohy nedostal do brány.

24:23
    Strela od modrej čiary mierila za bránu Tomeka.

23:53
    Tomek pre istotu pokryl puk odrazený od mantinelu.

23:25
    Hosťujúcim hráčom nevyšiel prechod do pásma – ofsajd.

23:12
    K strele pred bránou sa dostal Volko.

22:26
    Trebišovu odpískané zakázané uvoľnenie.

21:43
    V pásme sú usadení Považania a točia svojho súpera.

20:04
    Ihneď zaútočili domáci a puk bol nebezpečne tečovaný pred bránou.

20:01

Favoritom tohto stretnutia je síce Považská Bystrica, ale ani dominancia v strelách im neprináša vedenie po prvej tretine. Domáci sa ujali vedenia v piatej minúte po góle Jána Zlochu, lenže hostia z jednej väčšej šance vyrovnali na 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:00

19:54
    Pár sekúnd pred koncom sa Tománek tlačil s pukom spoza brány do bránkoviska.

19:00
    Záverečná minúta prvej tretiny.

18:35
    Strelu od modrej vyslal Knižka a tečovať sa snažil Komloš, Tomek puk videl a podržal ho v náručí.

17:43
    Jakubec vyskúšal strelu z dobrej pozície, ale trafil len zadný mantinel.

15:34
    Panteri zatlačili a takmer dali gól. Boľo je očividne rozchytaný, pretože chytá dobre.

14:50
    Domáci opustili útočnú polovicu po vlastnej chybe.

14:13
    Prihrávka Jánovi Zlochovi na modrú čiaru, od ktorej vypálil a Boľo na dvakrát puk pokryl.

13:49
    Po Kriegerovej strele drží Boľo puk. Reklamná prestávka.

12:25
    Trebišov dal gól! Aké to je jednoduché...SAMUEL NAGY sám unikal na bránu, domáci mu nestíhali a útočník štvrtej formácie hostí vyrovnal na 1:1.
    Asistencie: Komloš, Škrek.

11:10
    Trebišov zaútočil a Tomek mal problémy so strelou od Bodnára. Hostia, ale už nedokázali puk doraziť do odkrytého priestoru brány.

10:00
    Štvrtá formácia Považanov odvádza dobrú robotu v útočnom pásme.

08:42
    Dve šance domácich a pri oboch bol Lušňák ako finálny strelec, lenže Boľo mu zabránil skórovať.

08:13
    Jackov strelecký pokus zblokovaný.

07:15
    Boľo chytá a nasleduje reklamná prestávka.

07:02
    Panteri aj naďalej v útoku.

05:54
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

05:34
    Trebišovská obrana zatiaľ celkom pohorieva, pretože Lušňák pohodlne prešiel až pred bránu, aj zakončil a jeho spoluhráč ešte dorážal. Boľo drží puk.

04:23
    Považská Bystrica dala gól! Akcia domácich, ktorá mala oči! Urbánek dostal puk do jazdy na pravej strane, posunul ho na opačnú JÁNOVI ZLOCHOVI a ten nekompromisne zakončil.
    Asistencie: Urbánek, Ďurkech L.

03:41
    Považania zavreli hostí v ich pásme, Krieger nahadzoval od modrej a Boľo puk vyrazil.

02:10
    Hostia vybojovali puk, ale len ho nahodili do pásma, keďže daná formácia mala dlhé striedanie.

01:16
    Pekný prienik na domácej strane, po ktorom prišlo aj k zakončeniu, ale Boľo si pripísal prvý zákrok.

00:01

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Zaťko, Ďurkech L. – Hlinka, Scheuer – Hlaváč, Omelka – Zlocha A., Meszároš; – Urbánek, Zlocha J., Jakubec – Lušňák, Rufati, Vorona – Haluška, Tománek, Volko – Krieger, Sádecký, Zemko
    Tréner: Jakub Ručkay

HK STEEL TEAM Trebišov: Boľo (Károlyi) – Škrek, Valečko – Jacko, Knižka – Hopkovič, Stríž – Štec; – Halás, Šimčák, Ragan – Novák, Romanov, Bodnár – Matis, Vrábeľ, Danielčák – Komloš, Farkaš, Nagy
    Tréner: Dušan Kobeľa

Rozhodca: Valachovič, Lesay – Hanko, Staššák.

Siedmy celok v tabuľke HK 95 Považská Bystrica sa v rámci 9. kola Slovenskej hokejovej ligy stretne so šiestym HK STEEL TEAM Trebišov.

HK 95 Považská Bystrica: Panterom sa príliš nedarí a úvod sezóny si určite predstavovali lepšie. Po výhre so Žiarom nad Hronom 4:2 prišla prehra s Topoľčanmi rovnakým výsledkom. V tabuľke majú 11 bodov, o jeden menej ako ich dnešný súper z Trebišova. Najproduktívnejším hráčom Považskej Bystrice je Roman Tománek, ktorý si pripísal dva góly a štyri asistencie.

HK STEEL TEAM Trebišov: Naopak Trebišovčania môžu byť viac-menej spokojní ako nováčik v lige. Zvíťazili v dvoch zápasoch po sebe, zdolali slovenskú osemnástku 7:4 a Trnavu 5:1. Igor Halás doposiaľ zaznamenal tri presné zásahy a na štyri prihrával.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK STEEL TEAM Trebišov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Zlocha J. (Urbánek, Ďurkech L.), 47. Lušňák (Rufati, Hlinka), 53. Zlocha J. (Zaťko, Urbánek) – 13. Nagy (Komloš, Škrek), 42. Romanov (Knižka, Novák)

Rozhodca: Valachovič, Lesay – Hanko, Staššák