Winnipeg – Florida 6:4 (kon.) | Boston – Nashville 3:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.)
Detroit – Tampa Bay 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Minnesota 7:4 (kon.)
Montreal – Chicago 3:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vegas – Anaheim 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:4 (kon.)

3. Calle Järnkrok (TOR) 1+1 (04:13:45)

Závěr dnešního zápasu zvládlo o třídu lépe Toronto a po zásluze tak bere body z dnešního duelu již po 60 minutách. Vítěznou je nakonec Järnkrokova branka z 50. minuty, neméně se však o triumf zasloužil svým hattrickem Auston Matthews a dvougólový William Nylander.

Hosté nicméně nemusí odjíždět z kanadské metropole až tak zklamaní, ještě jedenáct minut před koncem ztráceli na Maple Leafs jedinou branku a svými čtyřmi vstřelenými góly prokázali, že mají po zbytek sezóny co nabídnout.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům elitního hokeje!

59:30
    Dnešní utkání se dohrává již pouze pro formu, fanoušci vestoje tleskají úžasnému ofenzivnímu výkonu svého týmu.
    57:32 Brandon DUHAIME - 7:4

57:32
    Minnesota právě vstřelila branku!
    BRANDON DUHAIME alespoň trochu mírní smutek fanoušků hostujícího týmu, když svou tečí tečně před brankovištěm kosmeticky upravuje skóre na 4:7. Asistence: Connor Dewar a Jacob Middleton.

57:23
    Samsonov chytá Middeltonovu dělovku.

57:15
    Zakázané uvolnění Toronta.

55:46
    Merrill promáchl a umožnil rychlý kontr Toronta, to však nedokázalo situaci vyřešit.

55:30
    Po zásahu kotouče musí bohužel v doprovodu lékaře hrací plochu opustit Patrick Maroon.

53:56
    Ani Auston Matthews si další branku nepřipisuje, toho to však teď nepochybně mrzí o poznání méně.

53:12
    Na svou druhou branku v soutěži se Marco Rossi ještě nějakou dobu počká, Samsonov jeho ránu zápěstím dokázal zlikvidovat.
    52:15 William NYLANDER - 7:3

52:15
    Toronto právě vstřelilo branku!
    WILLIAM NYLANDER s nepopsatelnou lehkostí zvyšuje náskok Toronta na čtyři branky. Jeho rána ze střední vzdálenosti bez sebemenších problémů našla mezírku mezi betonem a vyrážečkou Gustavssona. Asistence: John Klingberg a John Tavares.

51:05
    Samsonov lapil Erikssonův bekhend.
    50:26 Auston MATTHEWS - 6:3

50:26
    AUSTON MATTHEWS kompletuje hattrick, druhá dnešní branka byla sice původně připsána Tavaresovi, nakonec však bylo rozhodnutí změněno a stadion je tak teď po jeho pohotové otočce, kterou potrestal ztrátu Zuccarella, zasypáván všeljakými předměty. Asistence: Mitchell Marner.
    49:54 Calle JÄRNKROK - 5:3

49:54
    Kanaďané už zase vedou o dva góly, CALLE JÄRNKROK zakončil lehkou ranou do odkryté části branky parádní kombinaci Javorových listů až do kuchyně. Asistence: Morgan Rielly a TJ Brodie.

49:45
    Výsledkem teď je nicméne brejk Toronta, který nekončí gólem jen díky nepřesnému pasu.

49:20
    Přesilová hra je za námi, Minnesota okamžitě přepíná do útočného módu a usiluje o co nejrychlejší vyrovnání.

48:43

48:20
    Gustavsson je zasypáván jednou ranou za druhou, zatím se nicméně drží.

47:40
    Hosté jsou teď zamčeni v obranném pásmu a snaží se za každou cenu přežít.

47:03
    Ránu Fabera, který dokázal ujet, zblokoval Nylander.

46:43
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Alex Goligoski – 2 min..

46:25
    Middleton zblokoval pokus Frasera Mintena.

45:19
    A je tu další icing Toronta.

44:25
    Nadvakrát to zkoušel Järnrkok, na Gustavssona si nepřišel a Minnesota je stále ve hře.

43:38
    Další zakázané uvolnění Toronta, dnes jich je v neprospěch Javorových listů opravdu hodně.

43:18
    Auston Matthews si svou střelou s odrazem od hostujícího beka na Gustavssona nepřišel.
    42:28 Senzační zákrok Samsonova

42:28
    Samsonov čaruje! Vynikajícím zákrokem vychytal Rossiho i napodruhé a následuje drobná potyčka.

42:27
    Také pokus dnešního debutového střelce Rossiho končí mimo.

41:21
    Timothy Liljegren vsadil vše na kartu razance, což jeho pokusu štěstí nepřineslo.

40:43
    Järnokovu ránu zblokoval Brock Faber.

40:31
    Také vstup do třetí třetiny se nese zatím ve znamení nervózního kouskování.

40:01

Druhá třetina nás v hledání dnešního vítěze spíše oddálila, Minnesota se dokázala zásluhou tref Boldyho a Rossiho dotáhnout i přes Bertuzzim využitou přesilovku na rozdíl jediného gólu a nás tak čeká velmi napínavá závěrečná dvacetiminutovka.

Ve druhé třetině vyslaly oba týmy pouze osm přesných střel, tempo se stoupající únavou a nervozitou lehce opadá, stále je toho však mnoho a mnoho na co se dívat. Je třeba vypíchnout ještě jednou výkon obou gólmanů, kteří, ačkoliv dnes z hlediska procent úspěšných zákroků nebudou nejspíš mít nikterak snový výsledek, dokázali oba lapit velké množství samostatných úniků.

Závěrečný akt dnešního dramatu se rozehraje zhruba ve 3:10.

40:00

39:46
    Další skvělá šance Nylandera, tentokráte se zjevil sám přímo před Gustavssonem a poté, co svůj pokus nedokázal procpat mezi brankářův beton a rameno, jen frustrovaně mlátí hokejkou o střídačku.

39:18
    A vzápětí se zase v úžasném světle představil Gustavsson, když nepropustil Nylanderovo zakončení samostatného úniku nad svůj beton.

38:25
    Oba gólmani dnes odvádějí skvělou práci, což právě potvrdil Samsonov.

37:29
    Eriksson Ek odváděl před Samsonovem skvělou práci, ten se však nenechal rozhodit a ránu od modré čáry chytá bez toho, aby dal komukoliv z dorážejících jakoukoliv naději.

35:53
    Zakázané uvolnění zastavuje hráče Toronta.

35:20
    Kämpf bohužel nedokázal tečovat kotouč, který se k němu odrážel po Gustavssonově zákroku.

34:17
    Boldyho ránu od modré lapil Samsonov i přes hustou clonu před svým brankovištěm.

33:20
    Reaves předvedl další tvrdý hit, tentokráte naštěstí v bitku nevede.

32:32
    Liljegrenův pokus zablokoval Marco Rossi.

32:02
    Minten ani Järnkrok nedokázali svými razantními střelami najít branku soupeře.

31:05
    Marnerova rána zápěstím nebyla pro Gustavssona nikterak tvrdým oříškem.

30:22
    Do statistik se svou střelou zapisuje David Kämpf.
    29:52 Marco ROSSI - 4:3

29:52
    Fantastický zápas nabízí dramatickou zápletku, MARCO ROSSI dorazil odražený kotouč za záda Samsonova a dává kontaktní branku! Jde o jeho vůbec první gól v nejvyšší severoamerické soutěži. Asistence: Marcus Foligno a Brock Faber.

29:30
    Sledujeme postupný útok Minnesoty, tempo hry poněkud kleslo.

28:15
    Goligoski výborně dobruslil zdánlivé přečíslení Javorových listů.

27:30
    Faber válčil v prostoru brankoviště s Matthewsem a nakonec ho jen tak tak ubránil.

27:00
    A další zakázané uvolnění Toronta.

26:13
    S Boldyho ranou hned po vhazování si Samsonov poradil.

26:07
    Icing Maple Leafs.

25:42
    Také dělovka Williama Nylandera postrádala přesnost.

25:37
    Tečovaná střela Johna Tavarese končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

24:59
    Další pokus Bertuzziho zastavuje Gustavsson.
    24:08 Matthew BOLDY - 4:2

24:08
    MATTHEW BOLDY ovšem vzápětí vrací Minnesotu zpátky do hry, tenhle góll jde nepochybně přinejmenším zčásti také na vrub Samsonova, který si nedokázal pokrýt prostor u horní tyčky. Asistence: Mats Zuccarello a Calen Addison.
    23:35 Tyler BERTUZZI - 4:1

23:35
    Přesilová hra je využita, předchozí zahozená šance odčiněna. TYLER BERTUZZI proměňuje přesilovou hru zásluhou rychlé otočky těsně před brankovištěm a díky skvělé asistenci Järnkroka zvyšuje svým prvním gólem v dresu Maple Leafs na 4:1. Asistence: Calle Järnkrok a Morgan Rielly.

23:00
    Exkluzivní šance Bertuzziho úspěšným zakončením nekončí.

22:40
    Dobrá defenzivní práce Brodina rezultuje v další vyhození puku.

22:00
    Oslabení je zahájeno úspěšným vyhozením kotouče.

21:51
    Alex Goligoski – 2 min., podrážení.

21:15
    Hra vysokou holí přerušuje hru ještě předtím, než se ve druhé třetině stihla pořádně rozjet.

20:17

20:01

První třetina je u konce, ačkoliv se v 10. minutě radovali jako první hosté, do kabin odcházejí s hned dvoubrankovým polštářem hráči Toronta. Dva body si dokázal připsat famózně hrající asistent kapitána Auston Matthews, jednička draftu z roku 2016, stejně jako osmička draftu z roku 2014 William Nylander.

Střelecky si vedou rovněž lépe domácí hráči, rozdíl je nicméně pouze 13:11. Nečekaně výrazný rozdíl vidíme ve statistice vhazování, domácí tým dominuje poměrem 70.8 % : 29.2 %.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:12.

20:00
    19:38 William NYLANDER - 3:1

19:38
    Perfektní individuální akcí zvyšuje náskok Toronta v samém závěru první třetiny WILLIAM NYLANDER. Nádhernou kličkovanou tak trestá nedůraz Rossiho a během 43 vteřin se zcela mění rozpoložení všech zúčastněných. Asistence: John Tavares a Max Domi.

18:55
    Další samostatný únik! Samsonov se skvěle položil a vychytal gólovku Rossiho.

18:11
    Brodieho rána od modré končí v lapačce Gustavssona.

17:40
    U puku jsou nyní domácí hráči, jsou však pod obrovským tlakem forčekujících soupeřů.

16:55
    Matthews prokazuje své defenzivní dovednosti a drží hráče Wild v klinči za brankou Samsonova.

16:13
    Hosté mohou po 2.5 minutě velice intenzivního hokeje konečně střídat.

15:43
    Toronto získalo přečíslení 2 na 1, závěrečný pas zpátky na Nylandera byl však příliš ambiciózní.

15:18
    Extrémně nebezpečná kombinace Minnesoty brankou nekončí, Kaprizov těsně minul branku.

14:21
    Dvojnásobný pokus Mintena branku nepřinesl, výborná práce Gustavssona.

12:54
    Matthew Knies míjí branku soupeře.
    12:35 Auston MATTHEWS - 2:1

12:35
    AUSTON MATTHEWS proměnil přesilovou hru, podařilo se mu procedit kotouč z minimálního úhlu za záda Gustavssona. Gól byl původně připsán zdánlivě tečujícímu Tavaresovi, opakovaný záběr však potvrdil, že z takřka nemožné pozice skóroval Matthews skutečně přímo. Asistence: William Nylander.

12:23
    Jon Merrill – 2 min., nedovolené bránění.

12:23
    Také Gustavsson musel předvést obtížný zákrok, bekhendem pálil Tavares.

12:00
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Max Domi – 2 min., hrubost.

Connor Dewar – 2 min., hrubost.

12:00
    Nepříjemnou dorážku Kaprizova po Addisonově pokusu dokázal zlikvidovat Samsonov.
    10:54 Auston MATTHEWS - 1:1

10:54
    Před brankou Filipa Gustavssona se zničehonic zjevil AUSTON MATTHEWS a po parádní přihrávce Mitchella Marnera srovnává skóre dnešního mače! Asistence: Mitchell Marner.

10:43
    Od Gustavssona letí kotouč do ochranné sítě.
    09:32 Ryan HARTMAN - 0:1

09:32
    Je tu první branka zápasu, RYAN HARTMAN se se štěstím zapisuje jako střelec poté, co Kaprizovův pokus zasáhl pouze brusli Austona Matthewse, od ní se odrazil do brusle Hartmana a následně za záda Samsonova, který pochopitelně nemohl celou situaci nikterak řešit. Asistence: Kirill Kaprizov a Jonas Brodin.

09:21
    Kaprizovův rychlý kontr dokázala obrana Toronta dobruslit.

08:21
    Ryan Reaves – 5 min., bitka.

Marcus Foligno – 5 min., bitka.
    08:19 Foligno mstí tvrdý zákrok na Reavese

08:19
    Gaudreau byl následně odeslán k zemi a je tu bitka Reavese a Foligna.

08:19
    Nízkou ránu Gaudreau vykopl Samsonov.

07:24
    Akci Toronta zastavuje ofsajd.

06:49

06:30
    Samostatný únik Marnera lapil Gustavsson!

06:15
    Bekhendové zakončení jednoho z útočníků Wild míjí branku.

05:45
    Tlaku Minnesoty teď domácí odolávají pouze zásluhou skvělých zákroků Samsonova, za 5:45 si jich stihl připsat již šest.

05:10
    Domácí tým úspěšně vyhazuje puk.

04:49
    Tyler Bertuzzi – 2 min., podrážení.

04:49
    Neskutečné zvraty teď sledujeme v Areně Scotiabank! Nejprve měl skvělou šanci Marner, který zdánlivě překonal Gustavssona, ale svůj manévr nedokázal přesně zakončit. Následně hloupý útočný faul předvedl Bertuzzi.

04:35
    Toronto je pod tlakem a z posledních sil vyváží kotouč.

04:13
    Dvojnásobný pokus Erikssona Eka úspěch nepřinesl.

03:40
    Parádní hit předvedl Errikson.

03:31
    Po nepříliš nebezpečné ráně z dálky musel poprvé zakročit Samsonov.

02:52
    Další zakázané uvolnění v neprospěch Javorových listů.

02:21
    Knies nedokázal dobruslit nepřesný pas, je to icing.

01:47
    Matthew Knies velmi usilovně šťoural kotouč pod Gustavssona, ten nicméně i vleže udržel puk před brankovou čarou.

01:31
    Rychlý protiútok končí díky skvělé práci v této sezóně stále stoprocentního Filipa Gustavssona, který tlumí kotouč.

01:07
    Rána Goligoského byla tečována těsně mimo Samsonovovu branku.

00:12
    Zápas začíná velmi kouskovaně, již dvakrát nám kotouč opustil ledovou plochu.

00:01

Utkání brzy začne, aktuální probíhá minuta ticha za obětí v Izraeli.

Z českého pohledu je dnes nejzajímavější čtvrtá formace domácího celku v níž se na pozici centra představí jediný český hráč v zápase David Kämpf.

Mimo hru zůstává z důvodu zranění horní části těla kapitán Minnesoty Jared Spurgeon.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Klingberg, Giordano, Liljegren – Bertuzzi, Matthews (A), Marner – Domi, Tavares (C), Nylander – Knies, Minten, Järnkrok – Gregor, Kämpf, Reaves.
    Trenér: Sheldon Keefe

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Middleton, Goligoski, Merrill, Addison – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek (A), Boldy – M. Foligno, Rossi, F. Gaudreau – Maroon, Dewar, Duhaime.
    Trenér: Dean Evanson

Rozhodčí: O'Rourke, South – Smith, Berg.

Hokejová NHL startuje, v noci ze soboty na neděli se v rámci jejího druhého kola představí Toronto Maple Leafs, jehož domovskou Scotiabank Arenu navštíví divoký tým z Minnesoty.

Domácí zvládli vstup do soutěže za maximální možné 2 body, když dokázali v duelu s Montrealem nejprve ze stavu 0:2 obrátit skóre na 3:2, následně třikrát inkasovat a 67 vteřin před koncem srovnat zásluhou Matthewse na 5:5. Výhru nakonec v samostatných nájezdech zajistil jediný úspěšný jezdec Mitchell Marner.

Hosté se rovněž dočkali své první výhry hned po 60 minutách soutěže, když rozdílem 2:0 porazili Pantery z Floridy. Natažení série bez porážky již na pět zápasů bylo především ve švédské režii, svým čistým kontem ho zajistil Filip Gustavsson, dva kanadské body si za gól a asistenci připsal Joel Eriksson.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tadeáš Rulf

Góly a asistencie: 11. Matthews (Marner), 13. Matthews (Nylander), 20. Nylander (Tavares, Domi), 24. Bertuzzi (Järnkrok, Rielly), 50. Järnkrok (Rielly, Brodie), 51. Matthews (Marner), 53. Nylander (Klingberg, Tavares) – 10. Hartman (Kaprizov, Brodin), 25. Boldy (Zuccarello, Addison), 30. Rossi (M. Foligno, Faber), 58. Duhaime (Dewar, Middleton)

Tréner: Sheldon Keefe

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Middleton, Goligoski, Merrill, Addison – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek (A), Boldy – M. Foligno (A), Rossi, F. Gaudreau – Maroon, Dewar, Duhaime.
    Tréner: Dean Evanson

Rozhodca: O'Rourke, South – Smith, Berg

Diváci: 18 903