Cadiz – Girona 0:1 (kon.) | Real Madrid – Osasuna 4:0 (kon.) | Mallorca – Valencia 1:1 (kon.)
Sevilla – Rayo Vallecano 2:2 (kon.)
FC Sevilla
2:2 (0:2)
Rayo Vallecano
cz Sobota 07.10.2023, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španielska LaLiga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 9. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu duel týmů ze spodní a střední části tabulky, jsou to Sevilla a Rayo Vallecano. Favoritem je prvně jmenovaný tým.

Sevilla

Domácímu celku patří až patnáctá pozice, vstup do sezóny mu vůbec nevyšel. Je pravda, že oproti ostatním celkům odehrála Sevilla sedm utkání, ze kterých si odnesla stejný počet bodů za dvě výhry a jednu remízu, vstřelila jedenáct gólů a o jeden méně inkasovala. Na svém trávníku se jí ovšem poměrně daří, vyhrála na něm poslední dva zápasy, přidá dnes třetí výhru?

Hosté jsou v lepším postavení, díky dvanácti bodům drží osmé místo, vybojovali tři výhry, tři remízy a dvakrát odcházeli bez bodu. Malou zajímavostí je, že tři nerozhodné stavy se zrodily v jejich posledních třech zápasech a vždy jiným poměrem – 2:2, 0:0 a 1:1. Střelecky se jim ovšem zatím moc nedaří, do sítí soupeřů poslali míč devětkrát, o dva góly více inkasovali.

Vzájemné zápasy

Sevilla poslední domácí duel s Vallecanem prohrála těsně 0:1, předtím jej však porazila před svými fanoušky osmkrát za sebou, když počítáme i pohárový mač.

Sevilla FC: Nyland – J. Sánchez, Badé, Gudelj, Acuña – Sow, Reges (C) – Suso, Ó. Torres, Lukebakio – en-Nesírí.
    Náhradníci: Flores – Gattoni, Pedrosa, S. Ramos, Navas, Marcão, Jordán, Rakitić, Soumaré, Ocampos, Mir, Januzaj.
    Trenér: J. Luis Mendilibar.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino – Palazón, Ciss, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Trejo.
    Náhradníci: Cárdenas – Ratiu, Chavarría, Pascual, J. Pozo, K. Pérez, U. López, D. Méndez, Falcao, Bebé, De Frutos, Camello.
    Trenér: Francisco.

Rozhodčí: I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández.

1

3
    Zatím se hraje převážně u středové lajny, daleko od obou branek.

5
    Domácí se provinili v útoku faulem, balón tak získává soupeř.

6
    Hosté se ocitli s míčem za postranní lajnou, hra se tak opět otáčí a Sevilla bude vhazovat.

7
    Těsný ofsajd Sevilly, rozehrávat bude gólman Vallecana.

8
    Stole Dimitrievski pohlídal balón v cestě za postranní lajnu a znovu bude odkopávat od své brány..

10
    Hodně špatná rozehrávka hostů dává míč zpět na kopačky domácích fotbalistů. Prvních deset minut nepřineslo moc pěkný fotbal.

12
    Pathé Ciss se už už dostával do velké možnosti, skluzem zabránil v poslední chvíli nejhoršímu Nemanja Gudelj.

15
    Vallecano bude vhazovat v blízkosti vápna Sevilly.

16
    Sražený centr Ivána Balliua přináší hostům roh.

18
    Rána z velké dálky v podání hráče Sevilly letí vysoko nad bránu, Stole Dimitrievski nemusel zasahovat.

19
    Juanlu Sánchez střílel z ostrého úhlu pouze do boční sítě.

20
    Domácí faulovali a musí se stáhnout ke své bráně.

21
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Je tu první gól zápasu. ÓSCAR VALENTÍN nejprve poslal hlavou míč do bližší tyče, dostal se ovšem vzápětí k dorážce, kterou odehrál do prázdné brány Sevilly, neboť Ørjan Nyland ležel na trávníku u své levé tyče.

23
    Domácí by rádi hned odpověděli, nedaří se jim však projít skrz obranu Vallecana.

25
    Přetažený centr domácích letí pouze za bránu Vallecana. Takto to asi nepůjde.

26
    Pro domácí je situace ještě horší. ÁLVARO GARCÍA si zpracoval křižnou přihrávku na levačku a obloučkem zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Parádně to teď při zakončení udělal hráč Vallecana.

29
    Menší roztrška na polovině Vallecana, žlutit se ovšem nebude, domácí rozehrají standardku.

30
    Loïc Badé se sice dostal k hlavičce, tu však odeslal jen do náruče připraveného gólmana hostů, navíc to nebylo nijak prudké.

31
    Óscar Valentín zůstal ležet na trávníku a vyžádal si ošetření, nakonec odchází za postranní čáru a vypadá to, že bude v pořádku.

33
    Nechybělo moc a bylo sníženo, Fernando Reges jen o kousek nedosáhl na míč před odkrytou částí hostující brány.

35
    Míč doputoval po trávníku ke gólmanovi Vallecana, jenž pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

36
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj). Kartu dostává za úder do obličeje protihráče, kterým byl Isi Palazón,

37
    Střídání v týmu Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Fernando Reges, přichází Ivan Rakitić.

39
    Domácí útočí, zahrávat budou další roh.

40
    Ivan Rakitić se dožadoval dalšího rohového kopu a byl hodně rozezlen, když rozhodčí nařídil odkop do brány. Ovšem zřejmě správně.

42
    Domácí chtěli rychle rozehrát standardku, záměr se jim ale nezdařil a míč končí mimo hřiště.

43
    Loïc Badé byl už připraven na úrovni penalty střílet, míč k němu ovšem nedorazil, v posledním momentu byl zblokován.

45
    Sevilla byla nucena vrátit hru na svoji stranu, s rozehrávkou pomáhá Ørjan Nyland.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje hned pět minut v první půli.

45+2
    Marcos Acuña si v pokutovém území špatně zpracoval míč, snažil se jej ještě zpracovat za pomoci skluzu, ovšem to se mu už nepovedlo.

45+3
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Djibril Sow).

45+4
    Isi Palazón se po faulu Sowa hodně těžce zvedá z trávníku, karta tu byla udělena zaslouženě.

45+5
    Marcos Acuña vyslal pěknou přízemní střelu k bližší tyči, Stole Dimitrievski musel hodně rychle skočit, aby se mu povedlo balón vyrazit mimo.

45+6

První půle je již minulostí, zpočátku to moc pohledný fotbal nebyl, ale postupně se přeci jen kvalita zvedla, hosté se v rozmezí pěti minut prosadili dvakrát a ujali se slibného náskoku, domácím se naopak v útoku moc nedařilo, sice si také vypracovali šance a ne zrovna malé, žádnou z nich však využít nedokázali. Povede se jim to ve druhém poločase?

46

46
    ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.

46
    ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Lucas Ocampos.

48
    Júsuf en-Nesírí zůstal volný ve vápně, po centru z pravého křídla však hlavičkoval nad břevno. Dobrá možnost.

50
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Teď už se Seville daří snížit. Domácí se napřed dožadovali faulu před hranicí vápna, hra ovšem pokračovala, ke střele se dostal DJIBRIL SOW a trefil se parádně, přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam se Stole Dimitrievski marně natahoval.

52
    Domácí pokračují v útočné aktivitě, na přetažený centr však nyní žádný z hráčů v bílém dresu nedosáhl.

53
    Suso po přihrávce z pravé strany zakončoval levačkou na vzdálenější tyč a býval by skóroval, kdyby míči v cestě nestál jeden z protihráčů.

55
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.

57
    Domácí vstoupili do druhé půle opravdu jako uragán, soupeř se ještě nedostal pořádně za půlící lajnu.

58
    Júsuf en-Nesírí tečoval míč zblízka levačkou, ovšem do brány jej neadresoval, nýbrž pouze do boční sítě.

61
    Djibril Sow střílel znovu, prakticky do stejného místa, kam předtím skóroval, tentokrát však Stole Dimitrievski dokázal míč vyrazit a pokračovat se bude rohovým kopem.

63
    Susova střela byla nepříjemně tečována, Stole Dimitrievski si ale dokázal poradit a schovat míč do náruče.

65
    Snad vůbec poprvé drží hosté ve druhé půli míč na útočné straně delší dobu, jejich brankář tak může vydechnout.

67
    Celkem zbytečný útočný faul domácího hráče, po kterém navíc bude udělena žlutá karta.

67
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Suso).

69
    ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.

71
    Nemanja Gudelj míč špatně trefil a odehrál vedle vzdálenější tyče. Kdyby se mu povedla normální střela, zřejmě by skóroval.

72
    Domácí se hodně zlobí poté, co Suso dle arbitra fauloval. Je pravda, že to bylo poměrně přísné.

73
    Ojedinělá střela hostů ve druhé půli, Pathé Ciss střílel před hranicí vápna na vzdálenější tyč, kterou ale dalece minul.

74
    Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Aridane Hernández).

75
    Domácí dokázali míč udržet na hrací ploše, ovšem vzápětí o něj přišli.

76
    Hosté vyrazili do otevřené obrany soupeře, šanci si však nevypracovali, neboť o míč během kombinace přišli.

77
    Stole Dimitrievski vyběhl z brány, sklouzl po trávníku a volný míč uklidil do náruče. S rozehrávkou spěchat nebude.

78
    ze hřiště odchází Juanlu Sánchez, přichází Jesús Navas.

79
    Hosté zdržují, jeden z nich zůstává na trávníku a na nohy se mu nechce. Chystá se střídání.

81
    ze hřiště odchází Suso, přichází Rafa Mir.

82
    Hosté odvrací přihrávku soupeře do vápna mimo hřiště a budou střídat.

83
    ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Kike Pérez.

83
    ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Josep Chavarría.

83
    ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Jorge De Frutos.

84
    Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Kike Pérez). Takový zápis do statistik si hráč Vallecana asi nepředstavoval.

84
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Jesús Navas).

86
    Rayo si vynutilo faul před vápnem Sevilly, může tak šetřit čas a navíc ohrozit soupeřovu bránu.

87
    Dobře postavená zeď odvedla svou práci, hosté ještě chvíli zůstali na balónu, ale už rozehrává od brány Ørjan Nyland.

88
    Stole Dimitrievski musel ven z brány, míč se mu povedlo pravačkou vyboxovat do bezpečí.

89
    Domácí reklamovali hru rukou ve vápně, ani VAR ji však neposvětil.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě šest minut.

90+2
    Lucas Ocampos poslal míč hlavou do vzduchu, ten se následně snesl do náruče gólmana Vallecana.

90+4
    Rafa Mir byl blízko vyrovnání, když si zpracoval míč na úrovni penalty, z otočky jej ale nepřesnou střelou odehrál ze svého pohledu vedle pravé tyče. Kdyby zamířil do brány, byl by to gól, neboť Stole Dimitrievski uskakoval na opačnou stranu.

90+6
    Domácím se krátí čas, ti navíc musí zakládal útok od své brány.

90+6
    Tak ještě jeden rohový kop pro Sevillu.

90+6
    Neuvěřitelný závěr, domácím se z poslední akce daří vyrovnat a nejspíš zaslouženě. Dopředu se vydal i gólman Sevilly, kterého centr přeletěl, ovšem JÚSUF EN-NESÍRÍ měl už více štěstí, vyskočil nejvýš ze všech hráčů a hlavičkoval k bližší tyči brány, kam se Stole Dimitrievski jen ohlédl.

90+7
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Joan Jordán). Hráč, který do zápasu nezasáhl, inkasoval kartu po konci duelu za nemístné poznámky. Domácím se možná nelíbilo, že nebylo nastaveno ještě víc minut.

90+7

Také druhá půle přinesla dva góly a opět do stejné brány, jako v té první, jediný rozdíl byl v tom, že se prosazoval jiný celek, a sice ten domácí. Sevilla vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, poměrně brzy vstřelila kontaktní gól, jenže navzdory dalším šancím se jí nedařilo srovnat. To se jí povedlo až v samém závěru po rohovém kopu. Domácí tak byli aktivnější ve druhém dějství, Vallecano pro změnu v tom prvním, remíza je tak spravedlivá.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:19. (23:08:25)

Petr Frömel

Góly: 50. Sow (Badé), 90+6. En-Nesyri (Rakitić) – 21. Valentín, 26. Á. García (de Tomás)

Karty:   36. Gudelj (SEV), 45+3. Sow (SEV), 67. Suso (SEV), 84. Navas (SEV), 90+7. Jordán (SEV) – 74. A. Hernández (VLL), 84. K. Pérez (VLL)

FC Sevilla: Nyland – J. Sánchez (78. Navas), Badé, Gudelj, Acuña (46. Pedrosa) – Sow, Reges (C) (37. Rakitić) – Suso (81. Mir), Ó. Torres (46. Ocampos), Lukebakio – En-Nesyri.
    Náhradníci: Flores – Gattoni, S. Ramos, Marcão, Jordán, Soumaré, Januzaj.

Tréner: J. Luis Mendilibar.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino – Palazón (83. Chavarría), Ciss, Valentín (C) (83. K. Pérez), Á. García (83. De Frutos) – de Tomás (69. Camello), Trejo (55. U. López).
    Náhradníci: Cárdenas – Ratiu, Pascual, J. Pozo, D. Méndez, Falcao, Bebé.

Tréner: Francisco.

Rozhodca: I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández