Chodov – Ostrava 9:1 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
cz Sobota 30.09.2023, 17:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga (CZ) • 5. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (18:53:04)

Je konec! Chodov potvrdil roli favorita a zvítězil vysoko 9:1 a připisuje si další tři body. Ostrava dnes nestačila na rozjetý Chodov a vrací se do daleké Ostravy s prázdnou.

Branky a nahrávky: 5. V. Klápa (Ondrušek), 10. Horký, 13. Ondrušek (Matoušek), 21. Votava (Ondrušek), 27. Ondrušek (V. Klápa), 33. Horký (Komárek), 47. V. Klápa (Votava), 50. Ondrušek (Hodík), 60. Matoušek (Vávra) – 20. Košarišťan (Chatrný). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 8:10. Diváci: 210. Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

59:08 Marek MATOUŠEK - 9:1

59:08
    Chodov právě vstřelil branku!
    Nakonec je tu ještě kosmetická úprava! MAREK MATOUŠEK proběhl celé hřiště a dostal se až před Strakoše, který nedokázal na jeho ránu zareagovat a inkasuje další branku! Asistence: Marek Vávra.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:37
    Tom Ondrušek zabral v rychlostním souboji a dostal se k míčku dřív než Šulc, ale špatně zamířil.

58:01
    Ostrava ještě naposledy zkouší hru v šesti. Vzápětí se ke střele dostal Kafka, ale mířil pouze mimo branku.

57:08
    Kučera dělal na polovině hřiště otočku a byl sražen k zemi, ale nakonec se nic nepíská a rozhodčí nechávají hře volný spád.

56:23
    Pešat se hnal do protiútoku , ale Matoušek svou florbalkou skvěle zasáhl proti krosové přihrávce na Chatrného.

55:44
    Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny a zároveň zápasu. Tady by se musela stát velká věc, aby Ostrava dokázala srovnat.

55:08
    Strakoš se už vrátil na své pracoviště, protože Chodov se dostal na delší dobu k balónku.

54:17
    Chodov se dostal k blízkosti odkryté branky, ale Ondrušek trefil pouze Košarišťana, který si zahrál na brankáře a zabránil gólu.

53:47
    Ostrava nepochopitelně kombinuje a vůbec nestřílí na branku Hodíka.

53:01
    Domácí Chodov v klidu stojí před svou brankou, přeci jen je to o sedm gólů a nemusejí být nijak nervózní.

52:14
    Šulc doběhl balónek až na svou polovinu a Ostrava má obrovský tlak!

51:35
    Ostrava se nevzdává a zkouší opět hru v šesti hráčích v poli.

50:57
    Srážka rozhodčího Šedivého se Strakošem nakonec končí dobře a oba nejsou nijak indisponováni.

50:33
    Domácí už také hrají v plném počtu.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.
    49:52 Tom ONDRUŠEK - 8:1

49:52
    Chodov dává gól do odkryté branky! Karel Hodík vyhodil míček na nabíhajícího TOMA ONDRUŠKA, který dostal míček do branky, kterou nikdo nestrážil. Asistence: Karel Hodík.

49:47
    Hosté hrají v plném počtu.

49:06
    Ostrava hraje v bez brankáře!

48:33
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov:
    Martin Skřivánek – 2 min., Bránění ve hře.

48:26
    Eremiáš dostal dobrou přihrávku a hned střílel z první, ale blok Ostravy zastavil jeho přihrávku.

47:47
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Lukáš Pešat – 2 min., Hrubost.

47:22
    Další skvělá a rychlá kombinace domácích. Strakoš dnes o zákroky nouze rozhodně nemá.
    46:19 Vojtěch KLÁPA - 7:1

46:19
    Sedmý gól a dnes je hotovo! Antonín Votava našel nabíhajícího VOJTĚCHA KLÁPU, který pouze svou florbalku nastavil do dráhy míčku a dokázal vstřelit branku! Asistence: Antonín Votava.

45:22
    Ostrava už vysoce napadá rozehrávku Chodova, protože potřebuje míček získat co nejrychleji pod svoji kontrolu.

44:34
    Slunečko narazil na mantinel Jakubce a střídačka hostů žádala o dvouminutový trest, který Slunečko nedostane a hraje se dál.

43:56
    Zatím to na comeback ze strany Ostravy vůbec nevypadá, což Chodovu samozřejmě vyhovuje.

43:22
    Herblich rozehrál z rohu hřiště za Hodíkem, ale Ostravě se nedokázalo z této standardky nic vymyslet.

42:39
    Votava se dostal k balónku za obranou Ostravy, ale dostal se ke střele z velkého úhlu a nedokázal přesně zamířit. Strakoš nemusel zasahovat.

42:06
    Na hřišti to začíná vřít mezi jednotlivými dvojičkami, ale zatím rozhodčí nemusí řešit nějaké větší konflikty.

41:32
    Ostrav se dostala z tlaku dostat a kombinuje v blízkosti Hodíka, který zatím dnes neměl moc práce.

40:48
    Chodov je ve velkém tlaku, ale zatím se mu nepodařilo vstřelit další branku.

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

40:01

Střely ve druhé části: 9:2.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Je za námi druhá třetina, která přinesla tři branky! Chodov bez problému kontroluje dnešní utkání a po brankách Votavy, Ondruška a Horkého vede po druhé třetině 6:1.

40:00

39:29
    Domácí hrají v plném počtu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:18
    Chodov zatím skvěle brání v oslabení a vzápětí se dostala i ke střele na Strakoše.

37:29
    David Horký – 2 min., opakované přestupky.

37:02
    Ostrava trochu nepochopitelně vůbec nenapadá kombinaci Chodova, která pokračuje v blízkosti Strakoše.

36:21
    Slunečko kombinuje na své polovině s Komárkem a čeká na vhodnou příležitost k průnikové přihrávce.

35:34
    Bräuer se připomněl, že je dnes na hřišti střelou mimo branku Chodova.

35:04
    Horkého rychlá střela zápěstím skončila pod Strakošem ,který si připsal skvělý zákrok!

34:35
    Dobrá pasáž Ostravy, která zavřela svého soupeře hluboko před Hodíka, ale domácí se dokázali ubránit.

33:51
    Další pokus hostů, nyní ovšem míří mimo branku Chodova.

33:17
    Hodíkův skvělý zákrok levou rukou proti Chatrnému!

32:58
    Domácí hráči nyní se nechali zatáhnout na svou polovinu a jsou nuceni bránit.
    32:03 David HORKÝ - 6:1

32:03
    Další branka Chodova! DAVID HORKÝ se dostal k odraženému balónku od zadního mantinelu a prostrčil míček mezi nohama Strakoše, který vůbec netušil, kde se míček nachází! Asistence: Mikuláš Komárek.

31:29

31:14
    Domácí vyhazují míček až ke Strakošovi a odcházejí střídat.

30:35
    Chatrného střela z první míří pouze do prvního blokujícího hráče domácích.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:29
    Martin Skřivánek – 2 min., nadzvedání hokejky.

29:14
    Marcel Jakubec dostal míček na hranici velkého brankoviště a pálil z první, ale vysoko přestřelil.

28:22
    Šulcova rána do ohně gólem nekončí, Chodov míček rychle vyhodil až ke Strakošovi.

28:09
    Zatím se v zápase ani jednou nevylučovalo, ale myslím si, že za chvíli nějaký trest přijde.

27:37
    Votava na konci skvělé kombinaci Chodova trestuhodně minul branku soupeře!
    26:41 Tom ONDRUŠEK - 5:1

26:41
    Pátá právě teď odbyla! Vojtěch Kápa šel do rychlého protiútoku a udělal to skvěle, když nemohl vystřelit, tak nahrál na volného TOMA ONDRUŠKA, který už měl lehkou práci dopravit míček do odkryté branky, protože Strakoš se nestihl přesunout na druhou stranu hřiště. Asistence: Vojtěch Klápa.

26:21
    Domácí opět zůstávají s balónkem na své půlce a čekají na chybu soupeře.

25:40
    Sudí dnešního zápasu ve druhé třetině zatím pískli do píšťalky pouze po vstřeleném gólu, což je ve florbale velice neobvyklé.

24:57
    Marcel Jakubec se dostal po souboji až na střídačku Chodova, ale rozhodčí zatím nechávají hru plynout.

24:20
    Oba týmy odcházejí střídat a hra je nám na chvíli uklidní.

23:34
    Pobořil našel skvěle nabíhajícího Pešata, který se dostal až před Karla Hodíka, kterého si položil, ale nedokázal míček přes něj dostat!

22:48
    Komárek rozehrál z rohu hřiště na své beky a Chodov v poklidu kombinuje na polovině hostů.

22:10
    Vošta byl trefen do hlavy a hra se měla přerušit, což rozhodčí neudělali a pokračuje se ve hře.

21:30
    Je nutno říct, že Strakoš ještě minulou sezónu chytal v Národní lize, což je určitě dnes pro něj velice těžké utkání.
    20:33 Antonín VOTAVA - 4:1

20:33
    Skvělý vstup do třetiny od Chodova. Tom Ondrušek skvěle přihrál krosem na úplně volného nabíhajícího ANTONÍNA VOTAVY, který už pouze míček doklepl do branky Strakoše, který inkasuje už počtvrté v zápase. Asistence: Tom Ondrušek.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Chodova.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:39.

Střely v první části: 6:5.

Je za námi první třetina, která přinesla čtyři branky! Chodov začal skvěle a už ve 13. minutě vedl 3:0. Ostrava pouze dokázal snížit gólem do šatny v čase 19:58. Stav po první třetině 3:1.

20:00
    19:58 Jakub KOŠARIŠŤAN - 3:1

19:58
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostrava dává gól do šatny! Daniel Chatrný se dostal k míčku na levé straně a ihned přihrál na volného JAKUBA KOŠARIŠŤANA, který bez problému dokázal dostat míček za záda Hodíka. Asistence: Daniel Chatrný.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:49
    Klápa se snažil přihrát krosem na Eremiáše, ale nakonec Ostrava jejich záměr vystihla.

17:05
    Další menší faul Chodova, což dává naději Ostravě vstřelit branku.

16:37
    Pumova střela z velké dálky byla zablokována Komárkem, Ostrava zůstane na balónku.

15:59
    Domácí střídačka dává pokyn trochu uklidnit hru, což se na hřišti také děje.

15:26
    Pešat se dostal ke střele v blízkosti Hodíka, ale domácí skvěle jeho pokus zablokovali a pomohli svému brankáři.

14:55
    Marek Vávra fauloval za brankou Strakoše a vůbec se mu to nelíbí.

14:14
    Votava se skvěle dostal až před Strakoše, ale ten levou rukou vytasil skvělý zákrok!

13:28
    Ostrava se nyní dostala na polovinu soupeře, ale Hodík je zatím bez práce. Vzápětí Hodík musel krýt přízemní střelu.
    12:36 Tom ONDRUŠEK - 3:0

12:36
    A už je tu třetí gól Chodova! TOM ONDRUŠEK dostal přihrávku ze standardky a vystřelil dělovku přesně pod horní tyč Strakošovy branky, který neměl žádnou šanci na zákrok proti této dělovce! Asistence: Marek Matoušek.

12:20
    Zatím se hraje spíše na území Ostravy, která zatím dopředu zahrozila jen z brejků.

11:50
    Radim Slunečko udělal chybu a Chatrný se řítil sám na Hodíka, který dokázal útočníka Ostravy vychytat!

11:23
    A opět se projevuje zkušenost Chodova, který kombinuje na své polovině za poklidného tempa.

10:48
    Klápova střela označila horní tyč Strakošovy branky!

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.
    9:34 David HORKÝ - 2:0

9:34
    Nyní už branka bude platit! DAVID HORKÝ vystřelil z pravého mantinelu a zamířil sice mimo branku, ale do branky si srazil míček nejspíše jeden z hráčů Ostravy! Bez asistence.

9:15
    Ostrava se po delší době dostala k balónku a snaží se vyvinout tlak na obranu soupeře.

8:24
    Chodov vstřelil branku, ale Tom Ondrušek se dopustil nedovoleného zákroku a branka tak neplatí!

7:41
    Nyní se do sebe pustili Pešat s Ondruškem a rozhodčí je nechali si to vyřídit mezi sebou a pokračujeme ve hře.

7:05
    Lukáš Pobořil běhá kolem hráčů Chodova a snaží se získat míček, což se mu zatím nedaří.

6:27
    Komárek kombinuje s Vávrou na své polovině a čekají na nějakého spoluhráče až se nabídne.

5:45
    Chodov vstřelil jako první branku, což mu určitě pomůže do dalšího průběhu zápasu.
    4:51 Vojtěch KLÁPA - 1:0

4:51
    Chodov jde do vedení! Tom Ondrušek na střed hřiště dostal nahrávku a poté skvěle nahrál zády na VOJTĚCHA KLÁPU, který střelou z první zamířil přesně ke vzdálenější tyči, kde Strakoš neměl žádnou šanci! Asistence: Tom Ondrušek.

4:02
    Dlouhou kombinaci domácích zakončil Komárek střelou na Strakoše, který se zákrokem neměl problémy.

3:25
    Ostrava se uchýlila k větší defenzivě a čeká na chyby soupeře.

3:01
    Domácí hráči nyní jdou střídat a s balónkem nikam nespěchají.

2:24
    Strakoš si musel dávat pozor na střelu Vošty a úspěšně zasáhl proti jeho střele z výběhu.

1:41
    Bräuer šel sám na Hodíka a nic nevymýšlel, rovnou vystřelil, ale domácí gólman jeho střelu zlikvidoval!

1:20
    Nebezpečná střela Vávry, kterou Strakoš pouze vyrazil před sebe a k dorážce se dostal Ondrušek, ale nezaměřil přesně a minul branku.

0:45
    Zatím se na balónku drží hosté, kteří zatím nikam nespěchají a kombinují na své polovině.

0:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Ostravy.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít. Chodov nastupuje v bílých dresech, FBC naopak v barvě dresů modré. Přeji příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Trenér: David Podhráský

Trenér: Robert Segeťa

Rozhodčími dnešního utkání budou pánové Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE Florbal Chodov4:11

FAT PIPE Florbal Chodov – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 7:3

Oba dva zápasy v minulé sezóně vyhrál Chodov a i dnes bude plnit roli favorita. K vítězství by mu mohlo pomoct i domácí prostředí.

Chodov je po čtyřech kolech na prvním místě s 11 body a bilancí 3 výhry a 1 výhra v prodloužení. V 1. kole Chodov zamířil na horkou půdu Sparty, kde po vítězství 11:6 bral všechny tři body. Druhý zápas Chodov cestoval do České Lípy, kde po druhé třetině prohrával o dva góly, ale nakonec celý zápas dokázal otočit a bral i další výhru a to 10:7. Třetí duel odehrály Pardubice doma proti Pardubicím a zaslouženě vyhrály 10:5 když rozhodly první dvě třetiny, které skončily shodně 4:1. Ve čtvrtek na sv. Václava cestoval Chodov do dalekých Vítkovicích, kde se dlouho zdálo, že to na body nebude stačit, ale v čase 59:34 vyrovnal Vojtěch Klápa a poslal duel do prodloužení kde i druhý bod bral tým Chodova po brance Davida Horkého. Dnes bude Chodov chtít doma porazit i druhý celek z Ostravy a to FBC. Uvidíme jak to dopadne.

Ostrava v tabulce na tom také není vůbec špatně. Jsou na čtvrté pozici se ziskem 9 bodů a bilancí (2-1-1-0). První zápas Ostrava cestovala přes celé Česko až do Karlových Varů, kde to měla velice těžké, ale nakonec dokázala ¨vybojovat vítězství 5:4 a brala první tři body. Druhé kolo nabídlo zápas proti BUTCHIS, tedy nováčkovy ligy, který dlouhou dobu kousal, ale i přesto Ostrava dokázala ubránit hubený výsledek a zvítězit 6:4. Ve třetím zápase narazila Ostrava na BLACK ANGELS, kde byla lepším týmem a vypadalo to na plný počet bodů, ale Černí Andělé dotáhli ve třetí třetině dvoubrankové manko a muselo rozhodnout prodloužení ve kterém bonusový bod bral tým z Prahy. Ve čtvrtek Ostrava odehrála čtvrté kolo Superligy a to doma proti Spartě. Po dvou třetinách FBC vyhrávalo 3:1, ale ve třetí třetině přestala hrát a utkání muselo rozhodnout prodloužení, které ostravský celek po brance Lukáše Pešata dokázalo vyhrát. Uvidíme jestli i dnes dojde zápas do prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu z 5.kola Livesport Superligy mezi týmy FAT PIPE Florbal Chodov a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Utkání začíná v 17:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 5. V. Klápa (Ondrušek), 10. Horký, 13. Ondrušek (Matoušek), 21. Votava (Ondrušek), 27. Ondrušek (V. Klápa), 33. Horký (Komárek), 47. V. Klápa (Votava), 50. Ondrušek (Hodík), 60. Matoušek (Vávra) – 20. Košarišťan (Chatrný)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 8:10.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (J. Šedivý) – Tichý, M. Šmíd, Slunečko, Sýkora, Matoušek, J. Bauer, Horký – Komárek, Vošta, Vávra, Ondrušek (C), Skřivánek, Kafka, Votava, Eremiáš, J. Dufek, V. Klápa.
    Tréner: David Podhráský

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Strakoš (Binder) – Šulc, Friedel, Pum, Mikoláš, Šubert, Jakubec (C), Kuczera, Košarišťan, Němec – Herblich, Chatrný, Turoň, Daniš, Bräuer, Pešat, M. Sedláček, Pobořil.
    Tréner: Robert Segeťa

Rozhodca: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora