Třinec – Hradec Králové 0:5 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:2 (kon.)
Motor ČB – Vítkovice 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Sparta Praha – Olomouc 4:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Bílí Tygři Liberec
cz Piatok 29.09.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga (ČR) • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Druhé ze tří po sobě jdoucích utkání po víkendové zápasy vrací energetiky do KV Areny. Tam je čeká teprve druhý letošní zápas a fanoušci jsou na něj natěšeni. Karlovarští se budou zcela jistě snažit odčinit dvě poslední porážky. Přestřelka v Olomouci byla ztracena díky nešťastným vyloučením v poslední části, utkání proti Mladé Boleslavi se poté nevydařilo celé. Energetici se trápili střelecky a nepodařilo se jim ani jednou skórovat. Do jejich brány sice prošel pouze jeden puk, ani tak se ale domů žádné body nepřivezly.

Libereckým se sice samotný vstup do soutěže vydařil, když v lokálním derby porazil velmi těsně Mladou Boleslav, následné tři zápasy už ale radost nepřinesly. V závěru ztracené utkání v Hradci Králové, těsná porážka v Třinci a jasná prohra v Litvínově. Opravdový průšvih zachránili Tygři v pátém utkání na domácím ledě s Kladnem. V poslední části se sice museli bránit tlaku Rytířů, ale vše dopadlo v jejich prospěch. Po pěti zápasech tak jsou na 6 bodech, shodně jako karlovarští.

Za prohrami může stát klidně neúspěch speciálních formací. Liberečtí odehráli největší množství přesilových her, hned 26, z toho ale využili pouhopouhé dvě. Podobně je na tom úspěšnost oslabení. Severočeši poměrně dost faulují a následně z toho také často inkasují. Liberec má všeobecně problém s bráněním, inkasoval druhý největší počet branek a to hned osmnáct.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
    Trenér: David Bruk

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Budík, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Galvas – Flynn, Filippi, Faško-Rudáš – Birner, Bulíř, Pérez – Vlach, A. Najman, Rychlovský – Mucha, Šír, Gajda.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Gerát, Brejcha.

Před zápasem ještě proběhla minuta ticha za zesnulého Josefa Antonika, jedné z největších osobností karlovarského hokeje.

00:01

00:08
    Karlovarští vyvezli puk za bránu soupeře, tam jej však brzy ztratili.

00:33
    Nyní jsou to LIberečtí, kdo drží útočnou třetinu.

00:47
    Žádné střely jsme se nedočkali a domácí mohou rozehrávat.

01:12
    Nedostali se však za červenou, a tak mohli hráči v bílém poprvé vystřelit, rána ovšem byla zablokována.

01:57
    Energie nadále pod tlakem, nyní museli vyhodit na zakázané uvolnění.

02:07
    Tomáš Havlín přejel půlící čáru, vyhodil a Karlovarští mohou střídat.

02:41
    Domácí stále v křeči, Bílým Tygrům se však nedaří vystřelit.

03:16
    Hosté byli vyhnáni z útočného pásma, stále však mají kotouč.

03:36
    První nebezpečnější akce domácích, Jiří Černoch najel do slotu, odkud pálil vysoko nad Hrenákovu svatyni.

04:09
    Dávid Gríger v přečíslení hledal Iikku Kangasniemiho, jemu ale šla přihrávka vzduchem a navíc na brusle, tudíž nedokázal finský forvard puk zpracovat.

04:57
    Lukáš Derner dostal nabito na modrou a bez přípravy vypálil směrem k Frodlovi, ten si se střelou dokázal poradit.

05:37
    T.J. Melancon na sebe natáhl soupeřovy obránce a hledal někoho volného v bílém dresu před bránou, jeho přihrávku ale domácí obrana přečetla.

06:08
    Vhazování v útočné třetině domácí prohráli, a tak se Liberec může opět přesunout do útoku.

06:57
    Hráči v černém vyhazují alespoň na vystřídání, forčekovat se vydává Jiří Černoch.

07:23
    A byl úspěšný, jelikož vybojoval puk pro Ondřeje Beránka, jehož střela byla sražena mimo.

07:53
    Beránek tentokrát napřáhl na modré a trefil obětavého Jana Šíra.

08:21
    Přihrávka Tomáše Rachůnka svého adresáta nenašla, hostům se ale nepovedlo dobře rozehrát.

08:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Dávid Gríger dostal puk do rohu kluziště, odkud okamžitě přesně našel křižnou přihrávkou TOMÁŠE RACHŮNKA, který posílá Energii do vedení. Asistence: Dávid Gríger a Iikka Kangasniemi.
    08:28 Tomáš RACHŮNEK - 1:0

09:53
    Karlovarští pokračují v útočném pásmu, Liberec je po úvodním nátlaku jako opařený.

10:24
    Nyní se ve skrumáži bojuje o puk u liberecké střídačky.

11:19
    Michal Plutnar přenechává za svou bránou kotouč a jeho formace střídá.

11:52
    Adam Najman to zkusil z kruhů, obranu Energie ale nepropálil.

12:20
    Tomáš Filippi srazil Matěje Stříteského hlavou napřed na mantinel, puk končí mimo kluziště a hra se přerušuje.

12:20
    Stříteský se v pořádku zvedl z ledu a následuje komerční přestávka.

12:33
    Dominik Frodl poslal puk o mantinel nejen ze své třetiny, ale i mimo celou hrací plochu.

12:45
    David Korfroň prosprintoval skrz soupeřovu obranu a nabil Ondřeji Procházkovi, ten ale minul odkrytou síť před ním!

13:30
    Hra se nám vyrovnala, ani jeden celek už nemá vyloženou převahu.

13:43
    Mohlo být vyrovnané i skóre, Jakub Rychlovský zachytil karlovarskou rozehrávku a byl před Frodlem zcela sám, domácí gólman jeho střelu ze slotu dokázal vyrazit.

14:08
    Ian McCoshen pálil od modré, jeho střela ze odrazila od zadního mantinelu a Frodl kotouč přikryl.

15:00
    Puk se odrazil od několika bruslí na hokejku Dávida Grígera, ten z mezikruží těsně minul.

15:25
    Joona Huttula hledal na brankovišti připraveného Grígera, tomu ale jeden z obránců včas zablokoval hůl.

16:21
    Puk nyní cestuje z jednoho konce kluziště na druhý.

16:42
    Jaroslav Vlach za kruhy zkusil vystřelit a jeho překvapivý projektil rozezvonil břevno!

17:34
    Jiří Černoch nabil Ondřeji Beránkovi, jeho střela z první byla zablokována.

17:51
    Po střele Michala Ivana se před karlovarskou strhla menší potyčka, následuje komerční přestávka.

18:18
    První vyloučeným hráčem je dnes Dávid Gríger (KVA) za podrážení.

19:10
    Na střelu Michala Ivana Frodl dobře viděl a vyrazil ji mimo.

19:16
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Jakub Rychlovský je vyloučen za hákování, i když se mi na trestnou vůbec nechtělo a hlasitě protestuje trenér Liberce Filip Pešán.

19:41
    Střelu Dalimila Mikysky zkoušel dorážet ještě v kleče Tomáš Rachůnek, ani on však neuspěl.

20:00

První část začala drtivým nástupem Liberce a domácí se nemohli dlouho dostat za půlící červenou. První pořádnou střelu domácí zaznamenali v 9. minutě a hned to byla střela gólová z hokejky Tomáše Rachůnka. Liberečtí měli své příležitosti ke srovnání, Jaroslav Vlach však trefil pouze břevno. Do další třetiny půjdou oba celky ve čtyřech a začne přibližně v 18:23.

Střely: 7:11.

20:01

20:05
    Karlovarští zaváží puk za vlastní branku.

20:18
    Nyní už v plném počtu zamířili dopředu.

20:44
    Iikka Kangasniemi vypálil z první a trefil někam do obličeje Lukáše Dernera, který se skácel k ledu. Už ale odjíždí v předklonu zpět na střídačku.

21:00
    Liberci se podařilo vyhodit.

21:16

22:11
    Hosté si nerozuměli ve středním pásmu a dopředu znovu spěchají domácí.

22:37
    Vít Jisrka se uvolnil v prostoru mezi kruhy a vypálil vedle.

22:43
    Lukas Zetterberg trefil tyč!

23:00
    Karlovarští zařadili vyšší rychlostní stupeň a ostřelují libereckou bránu ze všech stran.

23:22
    Tomáš Filippi z kruhů trefil Frodlovu náruč.

23:38
    Huttulova nabídka od modré nebyla nikým tečována a puk klouže mimo.

24:02
    Iikka Kangasniemi prokličkoval obranou Liberce a ve slotu se dostal do zakončení, to si ale pohlídal Dávid Hrenák.

24:19
    Joona Huttula přesekl jednomu z hostů hůl a míří za to na dvě minuty na trestnou.

24:45
    Ondřej Beránek rybičkou poslal puk do středního pásma.

24:55
    Situace domácích se komplikuje, Ondřej Dlapa je vyloučen za podrážení a Energie jde do tří.

25:15
    Oscar Flynn trefil blokujícího Víta Jiskru.

25:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Dvojitá přesilovka využita, T.J. MELANCON dostal nabito za kruhy a z první prostřelil Dominika Frodla. Asistence: Oscar Flynn a Tomáš Filippi.

25:58
    Karlovarským se podařilo vyhodit.

26:14
    Ondřej Procházka si jako první všiml zapomenutého puku v rohu kluziště a křižnou přihrávkou hledal Filipa Koffera, na poslední chvíli do přihrávky skočil Flynn.

26:51
    Dominik Frodl nyní musel čelit několika dorážkám hostů, všechny dokázal zlikvidovat.

26:55

27:22
    Vít Jiskra poslal puk přes celé kluziště a je odpískán icing.

28:05
    Po Rachůnkově přihrávce pálil Lukas Zetterberg, trefil pouze beton přesouvajícího se Hrenáka.

28:37
    Střela Tomáše Havlína byla sražena do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

29:05
    Puk se od bruslí Jana Hladonika odrazil až do útočné třetiny a domácí mohou začít kombinovat.

29:47
    Bílí Tygři vyhodili na zakázané uvolnění.

30:16
    Jakub Dvořák podrazil prchajícího Iikku Kangasniemiho a odpyká si to dvě minuty.

30:28
    Jaroslav Vlach poslal touš na druhý konec hrací plochy.

31:09
    Energetici se až nyní dostali do útočné třetiny.

31:18
    Ian McCoshen je vyloučen za nedovolené bránění a Liberec jde do tří!

31:41
    Matěj Stříteský pálil vedle a hosté vyhazují.

32:08
    I na druhé straně nezůstala dvojitá početní bez využití, Tomáš Rachůnek našel před brankou volného DÁVIDA GRÍGERA, který uklidil puk do sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek a Vít Jiskra.

33:02
    Střela Lukase Zetterberga orazítkovala Hrenákův beton.

33:13
    Zetterberg napřáhl znovu a opět trefil tyčku!

33:18
    Střela Dalimila Mikysky Hrenákovi vypadla a o dorážku se snažil Procházka, ten ale neuspěl a hosté jsou v plném počtu.

34:01
    Domácí se dopustili ofsajdu, který sudí posoudil jakožto úmyslný.

34:35
    Nabídky Michala Bulíře do slotu nikdo z jeho spoluhráčů nevyužil.

35:20
    Jaroslav Vlach v rohu kluziště vybojoval puk pro Adama Najmana, proti jehož střele z kruhů si Frodl povyjel z brány a chytil ji do své náruče. Následuje komerční pauza.

35:42
    Jiří Černoch vystartoval směrem k bráně a trefil Hrenákovu masku.

36:06
    Na druhou stranu spěchal osamocený Adam Najman, klička mu ale nevyšla.

36:58
    Karlovarským se nepovedlo dobře rozehrát a hosté toho využívají, nabito za kruhy dostal nabito VOJTĚCH BUDÍK, který svou laserově přesnou dělovkou srovnává stav. Asistence: Jaromír Pérez a Tomáš Galvas.

38:00
    Domácím se opět nedaří pořádně rozehrát a využít toho chtěl Petr Gajda, jeho pokus zapadl do Frodlovy náruče.

38:31
    Nyní se bojuje o puk u karlovarské střídačky.

39:22
    Hosté se před koncem třetiny vydávají do útoku.

39:50
    Dominik Frodl vyhodil do útočného pásma.

40:00

Druhá část byla o něco vyrovnanější, začátek tentokrát patřil Karlovým Varům. Jenže stejně jako v předchozí části i nyní se prosadil jako první tým, kterému úvod utekl, jelikož se při dvojité přesilovce prosadil T.J. Melancon. Karlovarští se dostali znovu do vedení rovněž v přesilovce 5 na 3, před brankou si našel prostor Dávid Gríger. Střeleckou smůlu má dnes Lukas Zetterberg, ten hned dvakrát napálil brankovou konstrukci. Naopak na druhé straně naopak přesně zamířil Vojtěch Budík a díky němu je vyrovnáno. Další třetina začne přibližně v 19:18.

Střely: 16:22.

40:01

40:06
    Buly pro domácí, ti se ihned vydali dopředu.

40:30
    Oscar Flynn z kruhů mířil vedle.

40:44
    Jaromír Pérez to zkusil z ostrého úhlu, Frodl ale zůstal pozorný.

41:17
    Puk se dostal k Dávidu Grígerovi, jeho střela propadla Hrenákovi těsně mimo tři tyče.

41:30
    Tomáš Rachůnek je poslán na trestnou za nedovolené bránění.

41:42
    Ivanova střela Frodlovi vypadla, nikdo z Libereckých nebyl s dorážkou úspěšný.

42:03
    Energetici vyhazují a spěchají na střídačku.

42:23
    Tomáš Redlich vyvezl puk do útočné třetiny.

42:56
    Tak toto si Dávid Hrenák za rámeček nedá. Střela zpoza kruhů mu propadla mezi betony, zmatený Hrenák pak omylem posunul puk na Ondřeje Procházku, který našel nehlídaného FILIPA KOFFERA a Karlovarští znovu vedou. Asistence: Ondřej Procházka.

43:30
    Hrenák lapil střelu Ondřeje Beránka a Liberec je kompletní.

44:30
    Hosté se snaží o nějaký nátlak a opět srovnat, jenže se jim nedaří.

44:51
    FILIP KOFFER se stává nečekaným hrdinou! Karlovarský forvard si vzal od Michala Plutnara puk ve středním pásmu a zpoza kruhů vymetl horní roh Hrenákovy svatyně. Asistence: Michal Plutnar.

45:28
    Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.

46:55
    Hostům se nyní vůbec nedaří rozehrát.

47:00
    Lukas Zetterberg si všiml puku ve vzduchu a rukou si přiťukl kotouč dopředu, jenže si jej podle sudích podržel ve vzduchu příliš dlouho a švédský forvard je vyloučen.

47:18
    Martin Faško-Rudáš střílel vedle, Liberec pokračuje v nátlaku.

47:41
    Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

48:38
    Filip Koffer si pohrál s pukem za brankou hostů a získal tím pro svůj spoustu času.

49:00

49:38
    Tomáš Galvas hledal nějakého své spoluhráče ve slotu, tam byli připraveni pouze domácí.

50:16
    Tomáš Rachůnek našel v předbrankovém prostoru Dávida Grígera, jeho pokus byl ale zvednut do ochranné sítě.

50:42
    Lukas Zetterberg se vydal na Hrenáka zcela sám, jeho střela z mezikruží ale letěla vedle.

51:32
    Ian McCoshen inkasuje dvě minuty za držení.

51:57
    Puk se na chvíli zasekl v předbrankovém prostoru, hostující obránci si vše pohlídali.

52:21
    Po zákroku Hrenáka se mezi hráči spustila šarvátka, sudí nikoho nevylučují.

52:39
    Miroslav Mucha vystartoval do slotu a vypálil, Frodl zneškodnil i následné dorážky.

53:19
    Stříteského nabídku tečoval Gríger, nejistý Hrenák puk vyrazil mimo.

53:35
    Tomáš Redlich nabil Davidu Kofroňovi, od něhož se puk odrazil do liberecké sítě, sudí zkoumají zásah nohou.

53:35
    Gól uznán! DAVID KOFROŇ se tedy po přihrávce Tomáše Redlicha může radovat z úpravy skóre na 5:2. Asistence: Tomáš Redlich.

54:19
    Ian McCoshen dal úplně zbytečný krosček Jiřímu Černochovi a za hrubost je vyloučen na dvě minuty.

Dnešní utkání sleduje 4016 diváků.

54:35
    Hostům se podařilo vyhodit touš do bezpečí.

54:59
    Lukas Zetterberg dostal nabito a nyní trefil břevno!

55:55
    Gríger hledal Rachůnka, ten na přihrávku ale nebyl připravený.

56:19
    Nepřesnou střelou Tomáše Rachůnka končí karlovarská přesilovka.

57:05
    Bílí Tygři se v útočném pásmu snaží něco vymyslet.

57:46
    Nedaří se jim však ani dostat z vlastní třetiny.

58:37
    Energetici postavili na modré neprostupnou zeď a kontrolují vývoj hry.

59:02
    Tomáš Rachůnek z první rozvlnil boční síť Hrenákovy svatyně.

59:41
    Galvasův pokus vyrazil Frodl svým betonem.

Je tu konec! Třetí třetina jasně patřila domácím, zejména pak Filipu Kofferovi, který se trefil hned dvakrát a po něm na 5:2 upravil David Kofroň a domácí si berou tři body.

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Filip Koffer
    Bílí Tygři Liberec: Oscar Flynn (19:56:40)

Vlastimil Mourek

Góly a asistencie: 9. Rachůnek (Gríger, Kangasniemi), 33. Gríger (Rachůnek, Jiskra), 43. Koffer (O. Procházka), 45. Koffer (Plutnar), 54. Kofroň (Redlich) – 26. Melancon (Flynn, Filippi), 37. Budík (Pérez, Galvas)

Tréner: David Bruk

Tréner: Filip Pešán

Rozhodca: Sýkora, Pilný – Gerát, Brejcha