Zlín – Kolín 5:1 (kon.) | Jihlava – Prostějov 2:4 (kon.) | Znojmo – Frýdek-M. 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Litoměřice 4:3 (3:1 po s.n.) | Přerov – Vsetín 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 0:2 (kon.)
Sokolov – Třebíč 1:3 (kon.)
HC Baník Sokolov
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
cz Streda 27.09.2023, 18:00 • Sokolov, Zimní stadion • Chance Liga (CZ) • 6. kolo

Dnešní utkání sledovalo 479 diváků. (20:36:15)

Máme tady konec zápasu, který nakonec vyhráli hokejisté hostujícího týmu po zásluze Horvátha, Štebiha a Dočekala. Sokolov dnes nepotvrdil svou formu ze začátku letošního ročníku a na domácím ledě vstřelil pouze jeden gól. O ten se postaral Csamango. Třebíč sice nebyla dnes výrazně aktivnější v útoku, avšak její obrana fungovala velmi dobře a Sokolov si nezvládl vytvořit příliš mnoho šancí. Tři body si tedy hokejisté Horácké Slavie zaslouženě odváží domů. To je ode mě vše, přeji krásný středeční večer a budeme se na vás u textového přenosu těšit zase příště.

59:30
    Prakticky jisté brance hostů teď bizarně zabránil rozhodčí!

58:42
    O kotouč se bojuje v rohu útočného pásma Sokolova.

58:01
    Kotouč po souboji u mantinelu nakonec skončil na střídačce hostů.

57:25
    Sokolov to bude zkoušet v šesti!

55:30
    Třebíčští zatím své defenzivní úkoly v třetí třetině plní opravdu svědomitě a Sokolov se tak zatím do žádné větší šance nedostal.

53:42
    A Třebíč znovu vyhazuje.

53:25
    Obránce Třebíče však kombinujícím útočníkům Baníku odebral kotouč a vyhazuje.

53:00
    Sokolovští se usadili v útočném pásmu a kombinují.

52:30
    Nedovoleně si teď počínal útočník Třebíče Vodný, když za brankou Hamalčíka podrazil hráče Sokolova.

52:10
    Bittner se pokusil bekhendem zblízka ohrozit brankáře Hamalčíka, avšak ten kotouč chytil a přikryl lapačkou.

51:45
    Dočekal nebezpečnou přihrávkou pobídl Bittnera ke střele, avšak ten kotouč nezpracoval.

51:02
    Následně se do útoku vrhá Sokolov.

50:24
    Michalčuk se snažil proháčkovat do střelecké pozice, avšak jeho pokus byl neúspěšný a o kotouč přišel.

49:29
    Třebíč však prohrála vhazování a Sokolov vyhazuje.

48:51
    Štebih nahodil kotouč na bránu Hamalčíka a vybojoval vhazování v útočném pásmu pro svůj tým.

48:01
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se k větší šanci nedostal.

47:30
    Dlouho se však v útoku neudrželi a hra se přelila zpět na hokejky Západočechů.

46:55
    A to se jim nakonec podařilo.

46:45
    Třebíčští se snaží probojovat do útočného pásma.

46:15
    Horváthův pokus o útok překazili obránci v žlutých dresech.

45:21
    Svoboda s Michalčukem se teď dostali do přečíslení, avšak nakonec svou šanci promarnili kvůli nepřesné přihrávce.

43:59
    Špatnou rozehrávku teď málem potrestal svým druhým gólem Dočekal, když se ocitl osamostatněný před brankářem Sokolova. Obrovskou šanci však nevyužil.

43:00
    Třebíč vybojovala vhazování po levici brankáře domácích.

42:05
    Bílé hvězdy z Třebíče však zatím poctivě brání a hokejisté Baníku se nemohou dostat do žádné větší příležitosti.

41:01
    Sokolovští se ujali kotouče a následně se usadili v útočném pásmu.

40:25
    Třebíč nahazuje kotouč za bránu Sokolova.

40:02
    První vhazování třetí třetiny vyhráli hokejisté Třebíče, mohou tak ukrojit kousek času z přesilovky Sokolova

40:01

Druhá třetina právě skončila, pojďme si ji tedy zrekapitulovat. Na začátku třetiny Sokolov přidal na tempu a vybojoval si několik střeleckých příležitostí. Z toho brzy vytěžil gól a následně i sérii přesilovek. Po vyrovnání však již žádnou z těchto přesilovek hokejisté v žlutých dresech nevyužili a naopak to byli hokejisté v dresech červených, kteří se mohli radovat, a to rovnou dvakrát v řadě. Nejprve skóroval slovinský obránce Miha Štebih, brzy na to se prosadilo i ofenzivní eso Třebíče Martin Dočekal. Domácí tedy budou muset zabrat, aby jejich fanoušci neodcházeli ze stadionu zklamaní.

40:00

39:02
    Sokolov si zahraje další přesilovku a pokusí se o snížení stavu.

38:54
    Sokolov vybojoval vhazování ve svém útočném pásmu.

37:59
    Zpoza branky teď prošpikoval kotouč Ferda na Bittnera. Ten z dobré pozice vyslal střelu na branku domácích. Brankář Hamalčík byl však pozorný a kotouč vyrazil.

37:01
    Kverka z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Mičána.

36:02
    Michalčuk se snažil přebruslit domácího obránce, avšak to se mu nepodařilo a následně se puku ujal Sokolov.

35:28
    Sokolov si vybojoval vhazování po levé ruce brankáře Mičána.
    34:23 Martin DOČEKAL - 1:3

34:23
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A brzy jsme se dočkali dalšího gólu. Tentokrát se prosadil Martin DOČEKAL.
    Asistence: L. Bittner, A. Bořuta
    33:45 Miha ŠTEBIH - 1:2

33:45
    A Třebíč se znovu ujímá vedení! To bylo rychlé, již po dvou vteřinách od vhození puku na led se Mihu ŠTEBIHOVI podařilo překonat gólmana Sokolova.
    Asistence: Maty. Svoboda

33:40
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.

32:48
    Sokolov vyhrál vhazování, avšak než stačil ohrozit brankáře Třebíče, tak se hostujícím podařilo puk vybojovat a vyhazují.

32:00
    A série vyloučení třebíčských hráčů pokračuje. Tentokrát se na trestnou lavici posadí kapitán hostů Bittner.

31:00
    Bude se vzazovat po pravici gólmana Třebíče.

30:32
    Krásně se teď mezi dvěma hráči protáhl Stehlík a málem se mu podařilo dostat až před brankáře domácích.

29:25
    Třebíč následně vyhodila kotouč přes všechny čáry, avšak Sokolov se vrací zpátky.

28:59
    Sokolovští kombinují v útočném pásmu.

28:09
    A máme tu další vyloučení a znovu se provinili hokejisté Třebíče. Tentokrát to byl Antonín Bořuta.

27:30
    Martin Rohan nahodil kotouč do útočného pásma Sokolova.

27:01
    Přechod přes střední pásmo se teď Západočechům nevydařil a kotouče se ujali hokejisté Třebíče.

26:24
    Baláž se snažil o střelu z modré. To se mu nakonec podařilo, nicméně netrefil branku. O kotouč se teď bojuje v rohu.

25:55
    Další zákrok pro Hamalčíka.

25:24
    Nahození Daniela Poizla pokryl lapačkou Hamalčík a tak se bude vhazovat po pravici domácích.

24:30
    Je to teď ovšem Třebíč, která se usadila v útočném pásmu.

22:56
    Sokolov výrazně zvýšil tempo a vybojoval si několik dalších šancí.
    21:00 Štěpán CSAMANGO - 1:1

21:00
    Baník právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ŠTĚPÁN CSAMANGO.
    Tak tentokrát již Baník přesilové hry využil a vyrovnává! Po krásné kombinaci se dostal k dorážce CSAMANGO a překonal Mičána.
    Asistence: D. Vrdlovec, F. Klejna

20:50
    Třebíč teď hrála v šesti, což zaregistroval rozhodčí Zubzanda a následně tedy Horáckou Slavii potrestal.

20:30
    Kverka teď z velkého úhlu prověřil brankáře Třebíče.

20:02
    Buly vyhrály domácí a mohou se pokusit o usazení v útočném pásmu.

20:01

Ledovou plochu zaplnily žluté a červené dresy, každou chvíli nám tedy začne druhá třetina.

Máme tady konec první třetiny, kterou opanovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Dlouho se hrál vyrovnaný hokej bez výrazných šancí, avšak poté se do výborného postavení dostal slovenský útočník Kevin Horváth a z dorážky dostal kotouč za záda bezradného Petr Hamalčíka. Před koncem ještě hokejisté Sokolova obdrželi od rozhodčích dvojitou přesilovku a tedy velkou šanci vyrovnat před odchodem do šaten, avšak svou šanci nevyužili. Spokojit se tak musí alespoň se zbytkem přesilovky, kterou si přenesou do začátku druhé třetiny.

20:00

18:34
    A máme tady další vyloučení a skvělou příležitost vyrovnat pro hokejisty Sokolova! Provinil se totiž obránce hostujícího týmu Michal Furch.

17:32
    Lukáš Stehlík klepl přes brusle útočníka Sokolova, za což ho potrestal rozhodčí Zubzanda.

16:20
    Další pokus od modré zblokoval bránící hráč Sokolova.

15:16
    Hokejisté Třebíče teď kombinovali v útočném pásmu a následně dostali puk od modré čáry až před brankáře Hamalčíka, kde se následně pokusili o několik dorážek. Brankář domácích však všechny střely pokryl.

14:41
    Za záchrannou brzdu teď musel zatáhnout David Tureček, protože hokejisté Třebíče se dostali po neúspěšném založení útoku Západočechů do přečíslení.

13:22
    Rulík nahodil kotouč na branku Třebíče. Brankáře Mičána sice nikterak výrazně neohrozil, ale vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
    09:50 Kevin HORVÁTH - 0:1

09:50
    A máme tady první branku dnešního utkání! Do dobré střelecké pozice se dostal slovenský útočník Kevin HORVÁTH a také toho využil. Jeho střela totiž domácímu brankáři proklouzla pod lapačkou.
    Asistence: Matě. Svoboda, M. Štebih

09:45
    Následně se do útoku přesunuli hokejisté Třebíče a získali vzahování v útočném pásmu.

09:30
    Klejna svižnou střelou od modré prověřil Mičána, avšak pokus byl neúspěšný.

08:20
    Chvíli se teď o kotouč bojovalo za svatyní domácího brankáře. Puk nakonec vybojovali Západočeši a díky solidnímu přechodu přes střední pásmo si vybojovali vhazování před brankářem Třebíče.

06:55
    Martin Rohan se teď pokusil o založení útoku, nicméně Vracovský puk nezpracoval a Třebíč si následně vybojovala vhazování v jejím útočném pásmu.

06:18
    Máme tu první komerční přestávku. Hra se zatím rychle přelévá ze strany na stranu, ale žádný z týmů si nevybojoval nějakou výraznější šanci.

04:25
    Brzy však o puk přišli a hra se přenesla do útočného pásma Sokolova.

03:45
    Štebih dalekonosnou střelou prověřil brankáře Sokolova a následně hokejisté Třebíče vybojovali vhazování v útočném pásmu.

02:24
    Vzápětí se přesunuli do útoku Západočeši, avšak žádnou šanci nevytěžili.

01:38
    První zákrok předvedl teď brankář Hamalčík, jehož pozornost otestoval Kříž.

00:45
    Sokolovští ovšem puk brzy vybojovali zpět a přesunuli se do útoku.

00:01
    První vhazování vyhráli hokejisté Třebíče a usadili se v útočném pásmu Sokolova.

00:01

Domácí hokejisté Sokolova nastoupí v žlutých dresech, zatímco Třebíč nasadí dresy červené. Za okamžik nám utkání vypukne.

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (C), Tureček, Krajčík, Rulík, Bulka, Klejna, M. Beran – Osmík, Kverka (A), Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, Šlechta, Křemen – V. Adamec, Kysela, Šmajda.
    Trenér: Tomáš Mariška

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (O. Málek) – Bořuta, Furch, Štebih, Kříž, Vodička, Poizl, Baláž – Dočekal (A), Bittner (C), Ferda (A) – Michalčuk, Vodný, Malý – L. Stehlík, Maty. Svoboda, Michálek – Matě. Svoboda, Horváth, Berka.
    Trenér: David Fečo

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Jakub Valenta, Štefan Belko, Jakub Dědek.

Svěřenci trenéra Tomáše Marišky mohou být se vstupem do letošního ročníku určitě spokojeni. Zatímco minulý ročník druhé nejvyšší české soutěže se Sokolov umístil na dvanáctém místě, na začátku toho letošního zatím okupuje přední příčky tabulky, když se po pěti kolech drží na třetím místě se ziskem solidních jedenácti bodů. Tyto body se podařilo hokejistům Baníku nasbírat prostřednictvím výher 5:2 nad Zlínem, 2:0 nad Znojmem, 4:1 nad tápající Slavií Praha a nakonec i ziskem dvou bodů za výhru 4:3 po prodloužení proti Frýdku-Místku. Zatím jedinou prohru utrpěli Západočeši na stadionu Prostějova, kterému podlehli 3:6.

Hokejisté Třebíče, kteří minulý rok opanovali Chance ligu, se v letošním ročníku zatím nachází po pěti odehraných duelech na osmém místě tabulky se ziskem šesti bodů, které se jim podařilo ukořistit výhrou 5:3 v Litoměřicích, výhrou 5:4 po samostatných nájezdech nad B týmem Pardubic a prohrou 3:4 po prodloužení na domácím hřišti proti Porubě, která je prozatím letošním lídrem Chance ligy. Naopak žádné body si Třebíč neodnesla ze zápasu proti Vsetínu, když doma utrpěla porážku 0:2 a neuspěla ani proti Jihlavě, které nakonec ve vyrovnaném zápase podlehla 1:2.

Krásný večer všem hokejovým příznivcům! Vítám vás u přenosu 6. kola Chance ligy, ve kterém třetí Sokolov na domácím ledě vyzve hokejisty Třebíče. Ty se zatím nacházejí na místě osmém. Jak zamíchá dnešní zápas s pořadím týmů v tabulce? To se dozvíme na konci tohoto přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Eybl

Góly a asistencie: 21. Csamango (Vrdlovec, Klejna) – 10. Horváth (Matě. Svoboda, Štebih), 34. Štebih (Maty. Svoboda), 35. Dočekal (Bittner, Bořuta)

Tréner: Tomáš Mariška

Tréner: Kamil Pokorný

Rozhodca: Tomáš Zubzanda, Jakub Valenta, Štefan Belko, Jakub Dědek