Florida – Nashville 5:2 (kon.) | Montreal – NJ Devils 2:4 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 6:0 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Edmonton 5:0 (kon.) | Calgary – Seattle 3:5 (kon.)
Colorado – Vegas 3:2 (kon.) | Seattle – Calgary 2:3 (0:2 po s.n.)
New Jersey Devils
6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Utorok 26.09.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vážení, předsezóna NHL je tady, v noci z pondělí na úterý vám z Prudential Center v Newarku (největšího města New Jersey) nabídneme zápas místních Ďáblů s Letci z Philadelphie. New Jersey bude v tentýž čas hrát proti Montrealu, lze tedy jen obtížně predikovat, kteří hráči nastoupí právě v námi sledovaném duelu.

Devils v historii již třikrát oslavili zisk Stanleyova poháru, naposledy se z titulu radoval tým, jehož součástí byl Patrik Eliáš a Richard Šměhlík v roce 2003.

Loňská sezóna vůbec nejlepší základní část ve více než čtyřicetileté historii klubu (112 bodů), v playoff však přišel konec hned ve druhém kole, kde je předčila Carolina.

Philadelphia Flyers je ještě o patnáct let starší, klub byl založen již v roce 1967. Stanley Cup přesto získali Letci pouze dvakrát a to hned na počátku své cesty soutěží v letech 1974 a 1975. Tehdejší mančaft táhl vpřed především legendární Kanaďan Bobby Clarke.

Minulý rok takový úspěch ani zdaleka nepřinesl, tým skončil již potřetí v řadě mimo playoff. V reakci na tento neúspěch proběhla v měsících nedávno minulých radikální přestavba realizačního týmu, hosté tak opět hledí k nové sezóně s nadějí na úspěch.

Mimo hru jsou aktuálně centr Travis Konecny a také Ryan Elis, jehož kariéra je pravděpodobně již minulostí. Tento hráč je totiž pro problémy se zádovými svaly mimo hru již od listopadu 2021 a ačkoliv stále figuruje na tzv. injury listu, je dosti pochybné, že by s ním Philadelphia stále počítala.

V akci by se měl dnes představit Ondřej Palát, první dvě třetiny v tomtéž týmu, tedy v New Jersey, by měl podle plánu odchytat Vít Vaněček.

New Jersey Devils: Vaněček (Kallgren) –⁠ Bahl, Hamilton, Smith, Hatakke, Misyul, Foote –⁠ Meier, Hischier, Holtz –⁠ Palát, Haula, Bratt –⁠ Bowers, McLeod, Thompson –⁠ Filmon, Schmelzer, Halonen
    Trenér: Lindy Ruff

Philadelphia Flyers: Petersen (Sandstrom) –⁠ York, Walker, Andrae, Grans, Bonk, Seeler – Farabee, Couturier, Brink – Lycksell, Frost, Allison – ⁠Brown, Barkey, Foerster – Furry, Desnoyers, Tuomaala
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Charron, South –⁠ Alphonso.

00:01

00:15
    Devils zahajují zakázaným uvolněním.

00:36
    První pohotovou střelu dokázal lapit Vaněček, Foerster ho nezaskočil.

00:40
    Poprvé v zápase nastupuje Ondřej Palát.

01:08
    New Jersey právě vstřelilo branku! Pouhou jednu minutu a osm vteřin potřeboval domácí tým ke vstřelení své první branky, bleskový kontr zakončil pohotovým doťuknutím kotouče za záda Petersena ONDŘEJ PALÁT! Asistence: Jesper Bratt
    01:08 PALÁT - 1:0

01:29
    Prudká rána Footeho jde mimo branku.

03:14
    New Jersey právě vstřelilo branku! Famózní vstup Ďáblů do zápasu pokračuje, jejich druhou branku dává ERIK HAULA. Asistence: Jesper Bratt a Santeri Hatakke.
    03:14 HAULA - 2:0

04:23
    New Jersey právě vstřelilo branku! Šílené! Pouhé 4 minuty a 23 vteřin dnešního zápasu přinesly hned tři branky, trefuje se také TYCE THOMPSON! Asistence: Shane Bowers, Cal Foote.

05:50
    New Jersey právě vstřelilo branku! ALEXANDER HOLTZ vsítil čtvrtou branku Devils, to je neuvěřitelné! Asistence: Timo Meier.
    05:50 HOLTZ - 4:0

06:06
    Pokus o něžnou dorážku Morgana Frosta míjí branku.

06:30
    Puk vylétl mimo hrací plochu a musí se přerušovat.

07:12
    Alisson zblokoval ránu Bahla.

07:33
    Hamilton i McLeod mijí branku.

08:00
    Hischierovu ránu zastavil svou maskou Cal Petersen.

08:23
    Bekhend Furryho míjí branku.

09:08
    Stejný osud potkal střelu Joela Farabeeho.

09:43
    Philadelphia se postupně oklepává z hrůzného vstupu do utkání, Haula svou ranou trefuje Yorka.

10:05
    Lycksell poslal čistě k zemi Holtze.

10:15
    Vaněček vychytal Frosta, dnes mnoho práce nejspíš mít nebude a je tak velmi dobře, že stále zůstává maximálně koncentrovaný.

10:21
    Hned po vyhraném buly ve vlastním pásmu se na druhou stranu vydal Bowers, jeho ránu ze středního pásma se štěstím dokázal zklidnit Petersen.

10:35
    McLeod zajímavě najížděl na branku soupeře, utekl mu však kotouč.

11:30
    Petersen zatím působí velmi nejistě, vypadla mu rána ze střední vzdálenosti a FIladelfie teď měla poměrně velké štěstí, že to není o pět.

12:00
    Tempo zápasu nám trochu klesá, domácí si vybudovali velmi pohodlný náskok a stále bez potíží kontrolují hru.

12:51
    Akci Letců zastavuje ofsajd.

13:00
    Ďáblové ovšem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

13:05
    Lycksellova rána hned po buly jde mimo branku.

13:50
    Výkonnostní vzestup Flyers pokračuje, reflexivní zákrok lapačkou musel proti dělové ráně Andraeho předvést Vaněček.

14:13
    Filmon úspěšně svým tělem prověřil fyzickou konstituci Andraeho.

14:43
    Petersen vychytal Haulu.

15:18
    Další icing New Jersey.

16:02
    Otloukánkem zápasu je zatím Emil Andrae, který musel ustát další tvrdý hit soupeře.

16:34
    Ranou zápěstím prověřil Vaněčka Frost.

17:08
    Další velmi zajímavý střelecký pokus předvedl Ondřej Palát, svou druhou branku však zatím nepřidává.

18:25
    Oba týmy teď mají drobné potíže s koncentrací, vidíme sérii ztrát na obou stranách, která znemožňuje vznik pozoruhodnějších útočných akcí.

19:30
    Thompson zblokoval pokus Bonka.

20:00

Všechno zajímavé ze druhého poločasu se odehrálo již během prvních šesti minut, kdy neuvěřitelně nastupivší Devils nastříleli svým sokům z Filadelfie hned čtyři branky. Zvláště ve druhé desetiminutovce byl patrný určitý útlum na obou stranách, o výsledku zápasu je již víceméně rozhodnuto. Věřím nicméně, že trenéři obou celků budou o pauze apelovat na zvýšení aktivity, hráčům samozřejmě jde o místa v kádru A-týmu a vyhnutí se přesunu na farmu je nepochybně důležitou motivací i ve chvíli, kdy se nebojuje o výsledek z hlediska branek.

Skóre zápasu otevřel Ondřej Palát, čisté konto drží Vít Vaněček.

Druhá třetina začne přibližně v 1:58.

20:01

20:29
    Walker – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

21:00
    Hosté zatím bez potíží vyhazují kotouč mimo pásmo.

21:08
    Naopak k zakončení se na druhé straně dokázal dostat Farabee, Vaněček si s jeho ranou zápěstím poradil.

22:00
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Autorem páté branky domácího týmu je v přesilové hře TIMO MEIER, který dostal skvělý pas před odkrytou bránu a nezaváhal. Asistence: Nico Hischier, Jesper Bratt.
    22:00 MEIER - 5:0

22:43
    Thompson – 2 min., nedovolené bránění.

23:11
    Ani v oslabení nejsou domácí slabším týmem, viděli jsme dvě zblokované střely.

23:43
    Tlak Devils při vlastním oslabení pokračuje, velkou šanci v těsné blíizkosti brány nedokázal proměnit Bratt.

23:50
    York – 2 min., hákování.

24:46
    Při hře 4 na 4 žádné jsme žádné zajímavé šance neviděli, krátce po začátku chvilkového oslabení se do šance dostala Philadelphia, Furryho vychytal Vaněček.

24:54
    Holtz na druhé straně míjí branku.

25:25
    Další ránu Alexandera Holtze chytá Petersen.

26:20
    Dva další těžké zákroky si připisuje gólman hostí, který tak alespoň částečně zachraňuje dojem ze svého bídného výkonu, vychytal Hamiltona i Bratta.

26:38
    Na druhé straně to zápěstím neúspěšně zkoušeli Brown a Walker.

29:38
    Domácí vedou co se střel týče již 20 ku 8, další ránu vyslal McLeod.

29:52
    Bowers míjí branku.

30:32
    Misyulův pokus na druhé straně končí pouze na zádech jednoho z hráčů v červeném.

31:43
    Další nebezpečný střelecký pokus připravil Petersenovi Erik Haula.

34:15
    Domácí hráči úspěšně vyhazují kotouč přes celé kluziště.

34:46
    Palát předvedl parádní hit na Frosta.

35:06
    Kevin Bahl svým bekhendem minul branku, tohle byl velmi zajímavý únik při vlastním oslabení.

35:49
    Krátce po konci oslabení se ke střele dokázal dostat Timo Meier.

38:33
    Brendan Furry svým tvrdým hitem zasáhl Smithe.

39:49
    Závěr třetiny číslo dva se opět nese ve znamení výrazného poklesu zápasového tempa, střelou mač okořenil Bahl.

40:00

I ve druhé třetině pokračuje suverénní dominance Devils, kteří ke svému náskoku přidali zásluhou Meiera již pátý gól. Hosté se prosadit nedokázali a je tak již jisté, že Vaněček dokázal udržet čisté konto, což je, i přes nízký počet nutných zákroků, skvělý úspěch.

Závěrečná třetina začne zhruba ve 2:48.

40:00
    Střídání v týmu New Jersey Devils:
    ze hřiště odchází Vaněček, přichází Kallgren.

Střídání v týmu Philadelphia Flyers:
    ze hřiště odchází Petersen, přichází Sandstrom.

40:01

40:13
    Poslední třetinu dnešního mače zahajuje svou nepřesnou ranou Hamilton.

40:26
    Právě Hamilton vzápětí na druhé straně zablokoval pokus Farabeeho.

40:39
    Brendan Smith nedokázal zasáhnout brankovou konstrukci.

41:30
    První úspěšný zákrok si dnes připisuje Felix Sandstrom.

41:37
    Brink tvrdě zasáhl Footeho.

43:05
    Nyní byl naopak fyzicky tvrdším hráčem Foote, který srazil Wadea Allisona.

44:04
    Erik Kallgren vyrazil Tuomaalův pokus do ochranné sítě.

47:49
    Rány Meiera a Holtze obě měnily jasné gólové parametry, přesilovka New Jersey začíná na jedničku.