Florida – Nashville 5:2 (kon.) | Montreal – NJ Devils 2:4 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 6:0 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Edmonton 5:0 (kon.) | Calgary – Seattle 3:5 (kon.)
Colorado – Vegas 3:2 (kon.) | Seattle – Calgary 2:3 (0:2 po s.n.)
Florida Panthers
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Nashville Predators
cz Utorok 26.09.2023, 00:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Krátce po půlnoci z pondělka na úterý bude zahájen přípravný zápas na nový ročník NHL mezi Floridou Panthers a Nashvillem Predators. Oba celky se střetnou již o několik hodin dříve. Jejich kádry jsou tedy rozděleny na dvě části a do každého z duelů nastoupí jiné sestavy.

První zápas, který se hrál od osmi večer našeho času, skončil vysokou výhrou Floridy 5:0. Uvidíme, jak bude vypadat odveta s jinými kádry.

Florida Panthers: Bobrovskij (Guzda) – Kinnunen, Mikkola, Fitzgerald, Mahura, Kulikov, Coughlin – Tkachuk, Bennett, Cousins -Reinhart, Sawchyn, Lomberg – Sourdif, Stenlund, Davies – Giiles, Wise, McAllister.
    Trenér: Paul Maurice

Nashville Predators: Saros (Askarov) – Carrier, Lauzon, Livingstone, Molendyk, McKeown, Del Gaizo – Gurjanov, Glass, Nyquist, Evangelista, Sissons, Trenin – Felhaber, McCarron, Weatherby – L'Heureux, Roest, Mutter.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Deschamps, Kelly.

Aktéři zápasu už nastupují na ledovou plochu Amerant Bank Areny, která v nové sezóně oslaví 30 let existence.

Zazní národní hymna Spojených států amerických.

00:01

00:29
    První domácí formace, která je rozhodně kvalitní, začala aktivně. Predátoři ale kousky Matthewa Tkachuka či Sama Bennetta zatím ubránili.

01:14
    První práce pro domácího brankáře Bobrovského. Zkušený gólman vyrážel střelu od modré a pohlídal si i dorážku Denise Gurjanova.

01:55
    Hosté si zahrají přesilovku. Josh Davies vyfasoval dvě minuty za podrážení.

02:26
    Gustav Nyquist dostal přihrávku do slotu, odkud ale minul branku. To byla velká šance Nashvillu.

02:40
    Domácí vyhodili.

03:27
    Od pravého mantinelu to zkoušel Jakov Trenin. Branku minul. Pak střílel od modré Marc Del Gaizo, který už zaměstnal Bobrovského.

03:56
    Teď už jsou domácí v plném počtu.

04:43
    Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Michael McCarron střílel z levé strany do připraveného Bobrovského. K vyraženému puku se pak dostal Tanner Molendyk, který před poloodkrytou klecí minul!

04:55
    Aktivní střídání Preds. Další ránu Michaela McCarrona vyrazil Bobrovskij. Hosté vedou na střely na branku 5:0.

05:42
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před zatím nezaměstnaným Juusem Sarosem.

06:14
    Bobrovskij zastavil puk za brankou a rozehrává ho pro své spoluhráče.

06:38
    Vůbec první zákrok Juuseho Sarose. Matthew Tkachuk přenesl hru na Dmitrije Kulikova, proti jehož ráně z pravé strany se dokázal brankář hostí přemístit.

07:35
    Mikkola připravil šanci pro Sama Reinharta, který se objevil před brankou na levé straně. Zamířil kousek vedle vzdálenější tyčky hostující klece!

08:00
    A je tu první reklamní přestávka.

08:25
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení! Justin Sourdif objel s pukem branku a dostal ho do brankoviště, kde si počínal nejdůrazněji KEVIN STENLUND, který dokázal touš protlačit za záda Sarose. Asistence: Justin Sourdif a Josh Davies.
    08:25 Kevin STENLUND - 1:0

09:52
    Cats přidávají druhý gól! Byla to podobná situace jako při první trefě. Branku tentokrát objel Matthew Tkachuk a po jeho zakončení Saros vyrazil puk k SAMOVI BENNETTOVI, který ho dorazil za záda gólmana Preds – 2:0. Asistence: Matthew Tkachuk a Nick Cousins.
    09:52 Sam BENNETT - 2:0

10:37
    Nyní tu máme druhou reklamní přestávku.

10:59
    Dobrá příležitost pro Zacharyho L'Heureuxe, který se poblíž branky rychle zorientoval a poslal puk na Bobrovského. Ten byl ale v rozkleku včas a má kotouč ve své moci.

11:14
    Rychlá kombinace domácích hráčů. Bennett nahrál doprava Matthewovi Tkachukovi, proti jehož střele se stačil Saros přesunout a chytil kotouč do lapačky.

11:18
    Hned po vhazování střílel Dmitrij Kulikov. Saros opět schoval puk do rukavice.

12:35
    Hostující snahu ukončilo postavení mimo hru.

13:39
    Střely na branku – 9:7

13:54
    Sam Reinhart nabídl puk na levou stranu Dmitrijovi Kulikovovi, který byl v dobré pozici, ale švihem branku minul.

14:38
    A je to už 3:0! Panteři nyní soupeře dlouho svírali v jeho obranném pásmu. Nakonec to byl NIKO MIKKOLA, který nahrál z pravé strany puk před branku a ten se zřejmě po odrazu od bránícího hráče ocitl za zády Sarose. Asistence: Sam Bennett a Dmitrij Kulikov.
    14:38 Niko MIKKOLA - 3:0

16:16
    Domácí pokračují v dobrém výkonu. V šanci se ocitl Ryan McAllister, který tentokrát nepřekonal Sarose.

18:29
    Je tu další vlastní gól hostí! Obránce DMITRIJ KULIKOV podpořil akci svého týmu na pravém křídle. Saros proti němu povyjel, ovšem Kulikov si ho naznačením položil. Poté kotouč nahrával před odkrytou branku, kam si najížděl Matthew Tkachuk, ale hrací předmět si srazil do vlastní klece vracející se Roest. Asistence: Sam Bennett a Nick Cousins.
    18:29 Dmitrij KULIKOV - 4:0

19:01
    Probíhá už poslední minuta první třetiny.

20:00

Po první třetině vede Florida nad Nashvillem 4:0! Hosté přitom začali aktivně a v úvodu vedli na střely 5:0. V 9. minutě však otevřel skóre Kevin Stenlund a krátce poté se důrazem před brankou prosadil také Sam Bennett. V závěru periody si pak Predátoři navíc dvakrát srazili nahrávky soupeřů do vlastní sítě. Jeden zásah byl připsán Nikovi Mikkolovi a druhý Dmitrijovi Kulikovovi. Sam Bennett už má na kontě tři kanadské body za branku a dvě asistence.

Střely na branku – 16:9

Další třetina začne přibližně v 1:01.

20:01

20:29
    Po nahození Nika Mikkoly ze středního pásma puk raději přidržel Jusse Saros v brance Nashvillu. Před branku totiž dojížděl Bennett.

21:21
    Hodně aktivně dnes hraje obránce Floridy Dmitrij Kulikov. Ten se zase ocitl na pozici útočníka a jeho střela schovával v lapačce Saros.

21:31
    Zachary L'Heureux ujel domácí obraně a řítil se sám na Bobrovského. Zvolil střelu, kterou domácí gólman vyrazil betonem!

23:21
    Trenin zavezl puk do útočného pásma. Tam našel Sissonse, který se zbavil bránícího hráče a krosem našel Alexandreho Carriera. Obránce Preds si však musel puk přehazovat na forhend a Bobrovskij se stačil proti střele přemístit.

23:30
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Alexandre Carrier – 2 min., hákování.

24:18
    Nyquist v oslabení získal puk a vyvezl ho až do útočného pásma.

24:57
    Přesilovkový tlak domácích. Sarose nepřekonal ze slotu Sam Reinhart. Poté brankář hostí pokryl ránu Santtua Kinnunena od modré čáry.

25:27
    Jakov Trenin jel v oslabení sám na branku. Po kličce chtěl hodit puk do protipohybu Bobrovského, který tam ale nechal pravý beton!

25:31
    Hosté už jsou v plném počtu.

26:10
    Obrana Floridy není ve druhé třetině tak pozorná. Zachary L'Heureux se dostal do dalšího úniku, ale ani tentokrát neuspěl! Zkusil to na Forsberga, ovšem jednoruč posunul kotouč kolem levého betonu Bobrovského vedle tyčky!

26:47
    Obránci se dnes hodně zapojují do ofenzivních akcí Floridy. V tomto střídání byl hodně vidět Niko Mikkola.

27:51
    Nepřehledná situace před domácí brankou. Puk končí v lapačce Sergeje Bobrovského.

28:35
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté snižují! Jakuv Trenin zavezl puk do útočného pásma. Tam ho předal JAKEOVI LIVINGSTONEOVI, který se zleva natlačil až před Bobrovského a dokázal poslat kotouč za jeho záda – 4:1. Asistence: Jakuv Trenin a Gustav Nyquist.
    28:35 Jake LIVINGSTONE - 4:1

29:43
    Po nahrávce Reinharta střílel z pravého kruhu nad branku hostí Casey Fitzgerald.

30:52
    Střely na branku – 22:15

31:46
    Po nahrávce Glasse přejel před domácí brankou puk Gurjanov. Zajímavá akce tak zůstala bez zakončení.

32:34
    Hraje se už dlouho bez přerušení. Na obou stranách jsou připraveni pro nástup do hry náhradní gólmani.

32:43
    Bobrovskij schoval puk do lapačky a tak tu máme reklamní přestávku. Konečně se tedy mohou vystřídat brankáři.

32:43
    Střídání v týmu Florida Panthers:
    ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Mack Guzda,
    ze hřiště odchází Juuse Saros, přichází Jaroslav Askarov.

32:52
    Askarov měl málem hned hodně složitou práci! Domácí najížděli do přečíslení 2 na 1, které po nahrávce Lomberga zakončil Sam Reinhart střelou těsně vedle bližší tyčky!

33:34
    Preds dokonce v přečíslení 3 na 1, které však překazil obránce Floridy zablokováním přihrávky!

34:54
    První zákrok domácího Macka Guzdy, který střelu Marca Del Gaiza od modré čáry dobře viděl a svým zákrokem přerušil hru. Reklamní pauza.

35:53
    Ve druhé třetině se hostům podařilo přibrzdit elitní lajnu soupeře, která si v první části dělala téměř co chtěla.

36:58
    Po střele Jakova Trenina si připsal další úspěšný zákrok Guzda.

37:55
    Mohlo to být o dva góly! Za domácím brankářem cinkla tyčka po ráně Lukea Evangelisty!

37:55
    Na domácí straně je vyloučen Casey Fitzgerald za sekání.

39:20
    Až teď se hosté usadili v útočném pásmu. Střelu Evangelisty zablokoval Mahura. Další zakončení Trenina zase pokryl Guzda.

39:56
    Florida je v plném počtu. Druhá třetina je téměř na konci.

40:00

Ve druhé třetině se prosadili pouze hosté, když krátce před polovinou utkání snížil obránce Predátorů Jake Livingstone. Florida tak po čtyřiceti minutách vede nad Nashvillem 4:1.

Střely na branku – 23:21

Další třetina začne přibližně ve 2:54.

40:01

40:24
    První střelu ve třetí třetině si připsali hosté. S Treninovým pokusem od modré neměl Guzda velký problém.

40:38
    Na druhé straně to zkoušel Ryan Lomberg. Puk je v lapačce Jaroslava Askarova.

40:57
    Hostující Michael McCarron střílel po rychlém přechodu do útočného pásma. Branku netrefil.

43:28
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Aktivní Jakov Trenin to zkusil zápěstím, ovšem na místě je brankář Guzda.

44:28
    Domácí obránce Santtu Kinnunen se dostal ke střele, kterou zablokoval Gurjanov.

44:52
    Zachary L'Heureux se protáhl do zakončení, ovšem branku Panthers nedokázal trefit. Asi 10 sekund před tím stejný hráč Guzdu prověřil ranou mezi tyče.

45:03
    Askarov musel do akce po zakončení od Ryana Lomberga.

46:14
    Ránu spoluhráče tečoval Navrin Mutter. Puk ale usměrnil vedle domácí svatyně.

46:34
    Domácí útočník Justin Sourdif vyzkoušel pozornost Askarova v brance Nashvillu.

47:50
    Hráči Predátorů se snaží ohrožovat brankáře Guzdu. Ten si připsal další zákrok po střele Michaela McCarrona, kterou vyrazil.

49:30
    Dobré střídání první domácí formace! Nick Cousins a Matthew Tkachuk zaměstnali Askarova.

50:20
    Marc Del Gaizo střílel od modré čáry. Mířil vedle branky Floridy.

50:30
    Nacházíme se už v závěrečné desetiminutovce tohoto duelu. Nebo tedy její třetí třetiny. Teoreticky se stále může i prodlužovat.

52:49
    První řada Panterů je stále velmi nebezpečná. Askarov musel řešit akci Nicka Cousinse.

54:03
    Další ránu na hostujícího brankáře vyslal Josh Davies. Askarov zatím neinkasoval.

54:42
    Kontr Cats zakončil nepřesnou ranou Ryan McAllister. Třetí třetina zatím plyne docela rychle.

55:02
    Do konce třetí třetiny schází už jen pět minut.

55:10
    Patrick Giles střílel na Askarova. Ten vyráží.

56:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Hra je tedy přerušena.

57:37
    Hosté snižují na rozdíl dvou gólů! Gurjanov poslal do šance TYEHO FELHABERA, který si položil Guzdu a zasunul puk do odkryté branky – 4:2. Asistence: Denis Gurjanov a Marc Del Gaizo.
    57:37 Tye FELHABER - 4:2

58:43
    Hosté to zkoušejí bez brankáře! Pokus Rolanda McKeowna vykryl Guzda.

58:49
    A prázdnou branku hostí vzápětí trefuje DMITRIJ KULIKOV! Je rozhodnuto. Bez asistence.

59:01
    Začala poslední minuta!

59:19
    Zakázané uvolnění domácích. Hosté už hrají zpátky s brankářem Askarovem.

Hokejisté Floridy přehráli Nashville podruhé v rozmezí několika hodin. Po výhře 5:0 tentokrát zvítězili 5:2. Panteři zápas rozhodli už v první třetině, v níž čtyřikrát skórovali. V čase 57:42 snížil na rozdíl dvou zásahů Tye Felhaber, ale na nějakou větší dramatizaci už to nebylo. Naopak, při hře Preds bez gólmana ještě trefil opuštěnou branku soupeře Dmitrij Kulikov.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 9. Stenlund (Sourdif, Davies), 10. Bennett (Tkachuk, Cousins), 15. Mikkola (Bennett, Kulikov), 19. Kulikov (Bennett, Cousins), 59. Kulikov – 29. Livingstone (Trenin, Nyquist), 58. Felhaber (Gurjanov, Gaizo)

Florida Panthers: Bobrovskij (33. Guzda) – Kinnunen, Mikkola, Fitzgerald, Mahura, Kulikov, Coughlin – Tkachuk, Bennett, Cousins – Reinhart, Sawchyn, Lomberg – Sourdif, Stenlund, Davies – Giiles, Wise, McAllister.
    Tréner: Paul Maurice

Nashville Predators: Saros (33. Askarov) – Carrier, Lauzon, Livingstone, Molendyk, McKeown, Del Gaizo – Gurjanov, Glass, Nyquist, Evangelista, Sissons, Trenin – Felhaber, McCarron, Weatherby – L'Heureux, Roest, Mutter.
    Tréner: Andrew Brunette

Rozhodca: St. Laurent, Luxmore – Deschamps, Kelly