Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Dallas – Arizona 7:0 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Anaheim – LA Kings 3:2 (po pr.) | Calgary – Vancouver 10:0 (kon.)
San Jose – Vegas 5:2 (kon.) | Florida – Nashville 5:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
cz Pondelok 25.09.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Príprava NHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost, doufám, že jste si dnešní zápas užili a budu se opět těšit u dalších zápasů NHL.

Na shledanou. (03:42:04)

A jak zápas dopadl z českého pohledu?

Tak si to shrňme. Martin Ryšavý se i přes nízký ice time prezentoval výstavní nahrávkou, navíc přidal to v čem bývá nejlepší, čili hity a bloky. Pavel Čajan nastoupil od třetí třetiny a neinkasoval! V porovnání s dnes nejistým Elvisem Merzlikinsem byl dnes minimálně rovnocenným partnerem zkušeného kolegy. Nezklamal ani Stanislav Svozil, ten každopádně dnes bod nezapsal.

Když k tomu přidáme i výkon ze druhého dnešního duelu mezi Pens a Blue Jackets, který se odehrál v Pittsburghu, musíme zmínit ještě Davida Jiříčka (0+1) a Radima Zohornu (také 0+1), jenž jako centr dostal na starosti první útok Tučňáků!

V prodloužení nakonec vítězí domácí tým Columbusu a nutno říci, že zaslouženě. Blue Jackets byli po většinu zápasu lepší, soupeře dostávali do hry sami svými chybami. Nakonec ale přeci jen dotáhli duel do vítězného konce, a to i přes to, že soupeř měl v prodloužení několik možností rozhodnout.

Columbus Blue Jackets vs Pittsburgh Penguins 4:3 po prodloužení.

62:47
    Columbus právě vstřelil branku!
    Výstavní rána! JORDAN DUMAIS se zjevil v krátkém přečíslení 2 na 1, zamířil a zápěstím vypálil. Kotouč bleskově vletěl i vyletěl z brány, Columbus vítězí 4:3!

62:29
    Tlak Blue Jackets! K e střele se nakonec odhodlal Kent Johnson, brankář Gauthier připraven.

62:09
    Tento pas na Fantilliho se nepovedl, puk má soupeř...

61:30
    Poulin se málem elegantně dostal až do zakončení, skvěle si jej ale pohlídal jeden z domácích beků.

60:31
    Oťukávání máme za sebou! Do úniku se nejprve tlačil Laine, jenž mířil nad, následně Čajan sáhl do puku Pitlickovi těsně před pasem do prázdné brány!

60:07
    Kotouč získali domácí, to je v prodloužení vždy klíčové.

60:01

Čeká nás prodloužení ve formátu 3 na 3.

60:00

59:32
    Brankář Gauthier se nyní vyznamenal, rozhodující gól měli na holi pro změnu domácí! Výborný zákrok.

59:10
    Velká šance! White se protáhl až do mezikruží a ještě našel Hinostrozu! Tady už by Čajan asi nestihl zasáhnout, nicméně kotouč byl natolik neposedný, že jej hostující forward netrefil.

58:45
    Adam Fantili to ještě nevzdal a pořádně zabojoval, nakonec ale přeci jen hrají Tučňáci.

58:31
    Fantili se až na puk nedostal, útočná akce Columbusu za brankou končí.

58:03
    Ani to ale nemá dlouhého trvání, na puku Penguins.

57:44
    Další zblokovaná rána, domácí rychle obracejí hru.

Adam Čuba

Góly a asistencie: 5. Texier (Fantilli, Laine), 17. Meyer (Ryšavý), 32. Meyer (Fantilli), 63. Dumais – 16. Grden (Andonowski, Jagger), 20. Poulin, 34. Wagner

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Čajan) – Mateychuk, Werenski, Gudbrason, Bjork, Severson, Svozil – Fantili, Gaudreau. Gaunce, Laine, Jenner, Texier, Wolansky, Belluz, Ryšavý, Dumais, Meyer, Johnson.
    Pittsburgh Penguins: Gauthier (Hellberg) – St.Ivany, Fedun, Shea, Pysyk, Smith, Lee, Ouellet – Andonovski, Hinostroza, Koppanen, Pitlick, Poulin, Joshua, Wagner, Rueschhoff, White, Gruden, Puustinen, Hayes.