Nantes – Lorient 5:3 (kon.) | Brest – Lyon 1:0 (kon.)
FC Nantes
5:3 (1:1)
FC Lorient
cz Sobota 23.09.2023, 17:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Ligue 1 Uber Eats • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
    La Beaujoire-Louis Fonteneau je připraven na dnešní zápas.
    Sestava Nantes.
    Sestava Loreintu.

FC Nantes: Descamps – Duverne, Cömert, Castelletto, Merlin – Chirivella (C), Augusto – Abline, Mollet, Simon – Mohamed.
    Náhradníci: Lafont – Bamba, Coco, Marquinhos, Hadjam, Moutoussamy, Pallois, Pierre-Gabriel, M. Sissoko.
    Trenér: Pierre Aristouy

FC Lorient: Mvogo – Tálbí, Laporte, I. Touré – Kalulu, Abergel (C), Ponceau, Le Goff – Faivre, Kroupi, Aiyegun.
    Náhradníci: Gomis – Doucouré, Silva, Le Bris, B. Mendy, Makengo, Mvuka, Pagis, Yongwa.
    Trenér: Régis Le Bris

Rozhodčí: Batta – Rodrigues, Aube.

1

1
    Lorient se hned na začátku utkání dostal do zakončení, ovšem to trefilo ležícího hráče v ofsajdu.

2
    Domácí celek drží míč ve své obranné formaci a snaží se něco vytvořit postupnou kombinací přihrávek.

4
    Další pokus z dálky ze strany Lorientu, ale Rémy Descamps byl připraven a s lehkou střelou si poradil.

5
    Hostující mužstvo má zatím míč častěji na svých kopačkách a snaží se vytvořit další příležitost.

6
    Lorient právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Centr Vincenta Le Goffa našel ELIHO JUNIORA KROUPIHO, který ve svých sedmnácti letech dává první branku v A-týmu Lorientu. Asistence: Vincent Le Goff.
    6. Eli Junior Kroupi - 0:1

8
    Znovu to bylo hostující mužstvo, které šlo rychle dopředu, ale následně přišel jen faul.

10
    Další střela hostů, ovšem ta tentokrát Descampse nepřekvapila.

11
    Kromě úvodní branky nám toho utkání zatím příliš nepřináší. Nyní navíc sudí odpískal faul hostům ve středu hrací plochy.

13
    Douglas Augusto dostal trochu místa, ale zpoza vápna vypálil jen vedle hostující svatyně.

14
    Dle grafického ukazatele se Lorient dostává dopředu především přes levé křídlo, odkud přišel také centr na úvodní branku utkání.

16
    Lorient pokračuje v dominanci a Isaak Touré se prodral do zakončení, ovšem to skončilo v moci brankáře.

17
    Montassar Tálbí se snažil nákopem najít svého spoluhráče, ale míč ulovila defenzíva Nantes.

18
    Moses Simon nabral rychlost, ve které si převzal míč, ale uvnitř vápna se ukopl a jeho střela tak zamířila hodně vedle.

20
    Laurent Abergel se snažil ze své vlastní poloviny poslal delší přihrávku, která nebyla přesná.

21
    Lorient ale od úvodu zápasu určuje dění a tempo hry a opět drží balón na svých kopačkách.

22
    Tosin Aiyegun si řekl o nákop za obranu, ale míč si nezpracoval dle svých představ a ten skončil jen u brankáře Rémyho Descampse.

23
    Florent Mollet si posléze na druhé straně sbíhal do vápna, kde po souboji s Tourém spadl, ale tohle na penaltu rozhodně nebylo.

25
    Nyní se Nantes snažilo něco vymyslet centrem na přední tyč, ale obrana Lorientu si celou situaci pohlídala.

26
    Yvon Mvogo musel být připraven, protože přišlo zakončení hlavou, které ale nemělo potřebnou razanci.

28
    Nantes získalo rohový kop z levé strany, které jej mohlo vrátit zpět do utkání, ale celá situace nenabídla vůbec nic.

29
    Sudí ponechal výhodu po faulu domácího hráče ve středu hrací plochy, ale Lorient si nevytvořil nic vážnějšího.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Lorient vede na půdě Nantes 1:0 po brance Kroupiho v šesté minutě.

31
    Nyní sice přišel centr do vápna Nantes, ale skončil bezpečně v moci gólmana Descampse.

33
    Mustafa Mohamed předvedl dobrou hlavičku, ale ta po centru z pravé strany zamířila jen nad bránu Mvoga.

34
    Quentin Merlin se provinil faulem na polovině Lorientu a hosté mají znovu míč na svých kopačkách. Obrázek hry tak zůstává podobný jako na začátku.

35
    Nantes se nadále nedaří vymyslet něco smysluplnějšího a hraje se především ve středu hrací plochy.

37
    Laurent Abergel si v souboji ve středu hřiště počínal trochu tvrději a dopustil se faulu. Nantes ale následně nedokázalo nic vymyslet, neboť Julien Laporte odkopl míč.

39
    Obrovská šance na srovnání zůstala nevyužitá! Pedro Chirivella si ze druhé vlny sběhl pro přihrávku spoluhráče, ale jeho pokus uvnitř vápna vyrazil zázračným zákrokem Yvon Mvogo!
    39. Mvogo předvedl skvělý zákrok!

40
    Posléze sice mělo Nantes rohový kop, ale ten už nic vážnějšího nenabídl.

42
    Nantes právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno na 1:1! Moses Simon podržel míč na levé straně vápna a následně jej posunul MATTHISU ABLINEMU, který se obtočil okolo svého obránce a následně zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Moses Simon.
    42. Matthis ABLINE - 1:1

43
    Nantes chytilo slinu a snaží se otočit utkání během pár minut. Zatím je ale pouze usazeno na polovině Lorientu.

44
    Nadále to hráči ve žlutozelených dresech zkouší postupnou kombinací a snaží se držet míč na kopačkách.

45
    Nakonec Simon poslal centr do vápna, ale tam přišel jen útočný faul.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Nákop ze strany hostů skončil pouze u domácího brankáře Descampse, který ve druhé části první půle neměl žádnou práci.

45+2
    Lorient si ještě ke konci nastavení hledal možnost pro zakončení, ale to nakonec vše zastavil faul.

45+2

První půle je za námi a Nantes hraje s Lorientem smírně 1:1. Už v 6. minutě poslal hosty do vedení Eli Junior Kroupi, ovšem následně se domácí dostali do zápasu a ve 42. minutě srovnal Matthis Abline.
    První půle přinesla branku na každé straně.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

46
    Vstup do druhého poločasu se domácím podařil fantasticky! Centr z rohového kopu našel ERAYE CÖMERTA, který hlavou zakončil ke vzdálenější pravé tyči. Brankář Mvogo si na balón lehce sáhl, ale vyrazit jej nedokázal. Asistence: Florent Mollet.
    46. Eray CÖMERT - 2:1

48
    Julien Ponceau se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Nantes bude opět u balónu.

49
    Mustafa Mohamed dával míč pod sebe Matthisu Ablinemu, ale jeho přízemní zakončení pokryl Yvon Mvogo.

50
    Florent Mollet si fantasticky poradil se soupeřem a následuje odkop od brány.

51
    Eli Junior Kroupi si nejprve zpracoval míč ve vápně, ale jeho zakončení bylo zblokováno. Následuje roh Lorientu.

52
    Standardní situace byla rozehrána nakrátko a následně Eli Junior Kroupi hledal na zadní tyči Isaaka Tourého, ovšem ten se nedostal do zakončení.

53
    Laurent Abergel velmi nemilosrdně zfauloval Molleta a uviděl jednoznačně kartu žluté barvy.

54
    Tak tohle byla exkluzivní střela a Nantes vede o dvě branky! Volný kop si vzal na starost MUSTAFA MOHAMED, který vypálil naprosto excelentní střelu do levé šibenice. Yvon Mvogo neměl nárok dosáhnout. Naprostá paráda.
    54. Mustafa MOHAMED - 3:1

56
    Lorient si bude muset vzpomenout na své úvodní minuty v tomto utkání, kdy se mu podařilo vstřelit branku.

58
    Opět domácí zkoušeli své štěstí střelou z dálky, ale tentokrát skončil míč nad bránou.

60
    Hodina utkání je za námi. Nantes vede nad Lorientem 3:1. Následující půl hodina zápasu tak bude ještě zajímavá.

60
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází Abdoul Kader Bamba.

61
    Moses Simon je dnes při chuti, ale střelecky se mu zatím nedaří. Tentokrát trefil nohu obránce. Následuje roh.

62
    Centr přinesl prodloužení na přední tyči, ale následně už se tam nenacházel žádný z domácích hráčů.

63
    Střídání v týmu FC Lorient:
    ze hřiště odchází Vincent Le Goff, přichází Benjamin Mendy,
    ze hřiště odchází Eli Junior Kroupi, přichází Siriné Doucouré,
    ze hřiště odchází Gédéon Kalulu, přichází Igor Silva.

65
    Nantes nyní spíše vyčkávají co vymyslí soupeř, kterému se moc nedaří prodrat přes střed hrací plochy.

67
    Abdoul Kader Bamba se nyní postaral o autové vhazování na polovině soupeře. Zápas se nám každou minutou přibližuje svému konci a Nantes nadále zaslouženě vede.

70
    Příliš vysoký míč ze strany hostů, který tak jen proletěl domácím vápnem.

72
    Tentokrát přišel faul hostujícího hráče ve středu hrací plochy. Nantes ale dlouho u míče nezůstalo.

74
    ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Jean-Victor Makengo.

75
    Hostující mužstvo se vrací zpět do hry a snižuje na 2:3! Vše začalo špatnou rozehrávkou brankáře. Posléze se postupně Lorient dostal na hranici vápna, kde si míč převzal ROMAIN FAIVRE a zakončil k pravé tyči. Asistence: Siriné Doucouré.
    75. Romain FAIVRE - 3:2

76
    Nantes chtělo rychle odpovědět, ovšem zakončení skončilo vedle levé tyče.

78
    Jean-Kévin Duverne si poradil s nákopem soupeře a uklidnil hru ze strany domácího celku.

79
    Lorient se vydal do rychlého protiútoku, ale Romain Faivre se neprocpal do šestnáctky svého soupeře.

80
    ze hřiště odchází Jean-Kévin Duverne, přichází Ronaël Pierre-Gabriel,
    ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marquinhos.

81
    Rémy Descamps uviděl kartu žluté barvy za zdržování hry.

83
    Domácí celek si bere dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! Moses Simon z levé strany fantasticky vykoupal obránce a přihrávkou na zlaté podnose našel FLORENTA MOLLETA, kterému stačilo jen nastavit nohu. Asistence: Moses Simon.
    83. Florent MOLLET - 4:2

84
    Nyní hosté získali autové vhazování na polovině soupeře. Následný nákop byl odvrácen.

85
    Hosté opět snižují na rozdíl jediné branky! Romain Faivre to uvnitř vápna udělal skvěle, neboť místo střely zvolil přihrávku na volného TOSINA AIYEGUNA, jenž zakončil do odkryté svatyně. Asistence: Romain Faivre.
    85. Tosin AIYEGUN - 4:3

86
    Fotbalisté na hrací ploše si tak na dnešek připravili velmi atraktivní druhou půli.

87
    Nantes kombinuje na hranici šestnáctky soupeře, ale střela Molleta byla zblokována.

88
    Posléze přišel rychlý brejk Lorientu, ale Siriné Doucouré se nepropracoval ke střele.

89
    Na poslední chvíli dokázal domácí obránce odkopnout centr soupeře. Posléze se navíc Benjamin Mendy dopustil hry rukou.

89
    ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Samuel Moutoussamy.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+1
    Romain Faivre nyní uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

90+2
    Nantes rozhodně nikam nepospíchá a snaží se získat metry díky autovým vhazováním.

90+4
    Siriné Doucouré se snažil zakončit po nadýchaném centru, ale podklouzl. Posléze ještě přišla tvrdá rána z druhé vlny, která byla zblokována.

90+5
    Nastavení tohoto utkání je velmi napínavé a nervy drásající.

90+6
    Lorient získal rohový kop z pravé strany.

90+7
    Isaak Touré se po centru z rohu dostal ke hlavičce, která mířila k levé tyči, ale Rémy Descamps si připsal úspěšný zákrok!

90+7
    Byla nařízena penalta pro Nantes! Igor Silva stáhl k zemi uvnitř vápna Marquinhose a Nantes může udělat tečku za tímto utkáním.
    90+7. Penaltová situace.

90+7
    Igor Silva navíc za svůj faul uviděl žlutou kartu.

90+8
    Je definitivně hotovo! K pokutovému kopu se postavil MOSES SIMON, který zakončil do levé části branky, zatímco gólman Mvogo šel na druhou stranu. Nantes tak vítězí nad Lorientem 5:3.
    90+8. Moses SIMON - 5:3

90+10
    Nantes vyhrál nad Lorientem 5:3.

Je konec. Nantes zvítězilo nad Lorientem 5:3.
    Už v 6. minutě poslal hosty do vedení Eli Junior Kroupi, ovšem následně se domácí dostali do zápasu a ve 42. minutě srovnal Matthis Abline. Vstup do druhé půle se Nantes podařil parádně, protože už ve 46. minutě se trefil Comert. O devět minut později jej následoval Mostafa Mohamed. V 76. minutě snížil na rozdíl jediné branky Faivre, ale v 83. minutě šli domácí do dvoubrankového náskoku po gólu Molleta. O dvě minuty posléze ještě zdramatizoval utkání Tosin, ale v nastavení potvrdil tři body domácím z penalty Simon.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:17.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:59:59)

Michal Raška

Góly: 42. Abline (Simon), 46. Cömert (Mollet), 54. Mohamed, 83. Mollet (Simon), 90+8. Simon (pen.) – 6. Kroupi (Le Goff), 75. Faivre (Doucouré), 85. Aiyegun (Faivre)

Karty:   81. Descamps (NAT) – 53. Abergel (LOR), 90+1. Faivre (LOR), 90+7. Silva (LOR)

FC Nantes: Descamps – Duverne (80. Pierre-Gabriel), Cömert, Castelletto, Merlin – Chirivella (C), Augusto – Abline (60. Bamba), Mollet (89. Moutoussamy), Simon – Mohamed (80. Marquinhos).
    Náhradníci: Lafont – Coco, Hadjam, Pallois, M. Sissoko.

Tréner: Pierre Aristouy

FC Lorient: Mvogo – Talbi, Laporte, I. Touré – Kalulu (63. Silva), Abergel (C), Ponceau (74. Makengo), Le Goff (63. B. Mendy) – Faivre, Kroupi (63. Doucouré), Aiyegun.
    Náhradníci: Gomis – Le Bris, Mvuka, Pagis, Yongwa.

Tréner: Régis Le Bris

Rozhodca: Batta – Rodrigues, Aube