Fenerbahce – Nordsjælland 3:1 (kon.) | Ferencvároš – Čukarički Belehrad 3:1 (kon.) | Frankfurt – Aberdeen 2:1 (kon.)
Genk – Fiorentina 2:2 (kon.) | Helsinki – Solún 2:3 (kon.) | Légia Varšava – Aston Villa 3:2 (kon.)
Razgrad – Trnava sk 4:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Alkmaar 4:3 (kon.) | Brugge – Besiktas 1:1 (kon.)
D. Záhreb – Astana 5:1 (kon.) | Lugano – Bodö/Glimt 0:0 (kon.) | Tel Aviv – Breidablik 3:2 (kon.)
Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík sk 2:1 (kon.) | Plzeň – FC Ballkani 1:0 (kon.) | Zorja Luhansk – Gent 1:1 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:1 (1:1)
Aberdeen FC
cz Štvrtok 21.09.2023, 18:45 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Európska konferenčná liga • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z utkání základních skupin EKL, ve kterém se střetne domácí Eintracht Frankfurt proti hostujícím z Aberdeen FC.

Německému celku stačilo k postupu do základní skupiny EKL vyhrát jediný dvojzápas, v němž se domácí mužstvo střetlo s bulharským týmem Levski. Eintracht v prvním utkání na hřišti soupeře remizoval 1:1, avšak v následné bitvě na domácím stadionu potvrdili hráči Frankfurtu roli favorita a zvítězili 2:0 po brankách Ngankama a Shikiriho. V německé Bundeslize má Frankfurtu po čtvrtém odehraném kole na kontě 6 bodů za tři remízy a jedno vítězství. V dnešním klání úvodního kola základní skupiny Evropské konferenční ligy jsou domácí fotbalisté jasným favoritem.

Poslední tři odehraná soutěžní utkání:
    Bochum – Frankfurt 1:1 (Bundesliga)
    Frankfurt – Kolín nad Rýnem 1:1 (Bundesliga)
    Frankfurt - Levski 2:0 (kvalifikace EKL)

Aberdeen FC

Naopak skotský tým nemusel k postupu vyhrát ani jedno klání. Hosté absolvovali kvalifikaci do Evropské ligy, ve které narazili na švédský Häcken. Hráči Aberdeenu sice nejprve vybojovali na hřišti soupeře nadějnou remízu 2:2, ale v druhém střetnutí na domácím trávníku na Häcken nestačili v poměru 1:3. Ani v ligové tabulce to pro Aberdeen po začátku ročníku nevypadá vůbec dobře, po pěti odehraných zápasech jim pouhé dva body stačí na předposlední místo.

Hearts – Aberdeen 2:0 (Premiership)
    Aberdeen – Hibernian 0:2 (Premiership)
    Abrdeen – Häcken 1:3 (kvalifikace EL)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Smolčić, Koch, Pacho – Dina Ebimbe, Rode (C), Schirí, Nkounkou – Aaronson, Marmúš, Götze.
    Náhradníci: Grahl – Buta, Hasebe, Hauge, Chaibi, Chandler, Knauff, Larsson, Ngankam, Tuta, Ferri, Baum.
    Trenér: Toppmoller D.

Aberdeen FC: Roos, MacKenzie – Devlin, Gartenmann, Rubežić, Jensen, Polvara, Shinnie (C), Clarkson, McGrath – Miovski.
    Náhradníci: Doohan – Barron, Dadia, Duk, R. Duncan, Guèye, Hayes, MacDonald, McGarry, Milne, Sokler, Williams.
    Trenér: Robson B.

Rozhodčí: Theouli Ch.

Hezký podvečer všem fotbalovým fanouškům! Ještě jednou Vás vítám u textového přenosu z utkání EKL, ve kterém se už za deset minut střetne domácí Eintracht Frankfurt proti Aberdeen FC.

1

1
    Úvodní výkop utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy si vzali na starost domácí fotbalisté.

3
    Domácí měli výhodu rohového kopu, který ale nepřinesl žádné větší nebezpečí. O první rozehrávku Frankfurtu od rohového praporku se postarali obránci Aberdeenu, kteří míč po centru odhlavičkovali do bezpečí.

5
    McGrath se postaral o první nedovolený zákrok, hlavní arbitr přerušuje hru, následuje rozehrávka Frankfurtu.

7
    Eintracht se dostal k centru do pokutového území soupeře, jenž byl ale velmi nepřesný. S míčem na kopačkách tak budou pokračovat hosté.

10
    MacKenzie si ve vlastním vápně počínal nedovoleně a bude následovat penalta. Tu si na starost vezme Omar Marmoush, který si již staví míč na penaltový puntík!
    10. Penaltový zákrok

11
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je UMAR MARMÚŠ, který penaltu proměnil s přehledem. Čtyřiadvacetiletý útočník si zkušeně počkal na pohyb brankáře a poslal míč do odkryté části branky. Domácí Frankfurt tak jde v úvodních minutách do jednobrankového vedení!
    11. Umar MARMÚŠ - 1:0

13
    Na malou chvíli hráli s míčem na kopačkách také hosté, ale po nepřesné přihrávce se k míči opět dostali hráči Frankfurtu.

14
    Skhiri chtěl vyzkoušet připravenost hostujícího brankáře ránou z velké dálky, ale jeho pokus byl sražen prvním bránícím hráčem.

16
    Po čtvrthodině hry lze říci, že domácí mají o dost více ze hry. Právě domácí kontrolují balón většinu času a nedávají mnoho šancím ke kombinaci hostům.

18
    Jeden z hostujících záložníků se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti, ale pokus byl hodně nepřesný. Následuje odkop od branky pro domácí Frankfurt.

21
    Na malou chvíli se nyní nehrálo, ošetření totiž potřeboval jeden z hostujících hráčů, který ale, zdá se, bude v pořádku. Hra pokračuje.

22
    Aberdeen právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Hosté sice nepůsobili nebezpečně, ale přece jen srovnávají. Po přihrávce Devlina se před brankou zorientoval nejlépe DANTE POLVARA, jenž nedal domácímu brankáři šanci, když poslal míč nekompromisně do pravé šibenice. Asistence: Nicky Devlin.
    22. Dante POLVARA - 1:1

25
    Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Paxten Aaronson).

26
    Rozhodčí poprvé vytahuje žlutou kartu. Provinil se domácí záložník Aaronson. Rozehrávka pro Aberdeen.

27
    Domácí se dostali k druhému rohovému kopu v utkání po dobrém zákroku hostujícího gólmana. Ani tentokrát se ale Frankfurt do větší příležitosti nedostal, pro centr si ve vápně došel Roos, který bude rozehrávat od vlastní branky.

28
    Aberdeen však u míče opět dlouho nezůstává, kombinace hostů vázne, i proto nyní měli hráči Eintrachtu získat míč výrazněji jednodušší.

30
    Úvodních třicet minut je za námi. Frankfurt se po faulu dostane k přímému kopu.

33
    Šance v podobě standardní situace nebyla nijak nebezpečná. Naopak domácí zas na chvíli přenechávají kombinovat skotský Aberdeen.

35
    Netrvalo to dlouho a s míčem v kombinaci můžeme opět pozorovat domácí tým.

35
    Aberdeen zastavuje v útočném snažení už druhý ofsajd v tomto zápase.

36
    V posledních minutách dosti aktivní Nkounkou se dostal k míči a pokusil se o centr, ale ten nenašel ani jednoho z jeho spoluhráčů.

39
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Hugo Larsson.

40
    Kvůli zranění byli domácí nuceni střídat ještě na konci první poloviny.

41
    Miovski opět načapán v ofsajdovém postavení. Během pár minut tak vidíme již třetí ofsajd skotského celku.

44
    Hosté mohli jít do vedení v závěru poločasu, ale proti byl jeden z domácích obránců, který na poslední chvíli zakročil proti střele Aberdeenu.

45+1
    Hlavní arbitr nastavuje v prvním poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

45+3
    Frankfurt vybojoval další rozehrávku od rohového praporku, po které se míč vznesl do vápna Aberdeenu, kde míč do odvrátil do bezpečné vzdálenosti Rubežič.

45+5

Po úvodním poločase lze říci, že hostující tým sice ze začátku nepůsobil jako vyrovnaný soupeř, když domácí šli brzo do vedení po penaltě, ale nakonec se zdá, že Aberdeen by odvážným herním stylem mohl postup domácím fotbalistům zkomplikovat. Po vyrovnávající brance ve 22. minutě hosté několikrát zahrozili a druhý poločas tak může nabídnout zajímavou bitvu.

46

46
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Fares Chaibi.

46
    ze hřiště odchází Paxten Aaronson, přichází Jessic Ngankam.

49
    Domácí od začátku druhého dějství aktivní s míčem na kopačkách, ale nyní po nepřesné přihrávce jde míč na kopačky hostů.

50
    Frankfurt se dostal k centru z hloubi pole, ale míč, který zamířil do vápna Aberdeenu skončil pouze v náruči brankáře Roose.

52
    Nedovolený počin na straně německého týmu znamenaná rozehrávku pro Abrdeen.

53
    Frankfurt se dostává zpět k držení balónu, rozehrávka volného kopu byla nepřesná.

55
    I na druhé straně k vidění faul, tentokrát tedy rozehrává domácí Eintracht Frankfurt.

56
    Střídání v týmu Aberdeen FC:
    ze hřiště odchází Bojan Miovski, přichází Duk.

58
    První ofsajdové postavení odmáváno také na druhé straně. Následuje rozehrávka Aberdeenu.

60
    Hodina úvodního utkání základních skupin Evropské konferenční ligy je za námi. Domácí Frankfurt stále hraje se skotským Aberdeenem nerozhodně 1:1.

61
    Domácí si berou své vedení zpět! Frankfurt dostal po sraženém míči do zámezí výhodu rohového kopu, jehož exekutor, kterým byl Chaibi, našel ve vápně volného ROBINA KOCHA. Ten se z velké blízkosti nemýlil a posílá svůj tým zpět do jednobrankového vedení. Asistence: Fares Chaibi.
    61. Robin KOCH - 2:1

64
    Žlutá karta pro tým Aberdeen FC (Stefan Gartenmann).

65
    Frankfurt zvyšuje svoji aktivitu, další rohový kop ale šanci nepřinese. Ross si zkušeně došel ve vápně pro míč.

67
    Ani další centr od rohového praporku v podání Eintrachtu nebezpečný nebyl. Tentokrát si poradila hostující obrana.

68
    ze hřiště odchází Niels Nkounkou, přichází Ansgar Knauff.

71
    ze hřiště odchází Leighton Clarkson, přichází Connor Barron,
    ze hřiště odchází Graeme Shinnie, přichází Ryan Duncan.

72
    ze hřiště odchází Dante Polvara, přichází Jonny Hayes.

73
    V ofsajdu nachytán nyní hlavním rozhodčím Ngankam, rozehrávat bude skotský celek.

75
    Hosté se dostali k přímému volnému kopu, ten ale vyrovnání určitě nepřinese, domácí centr do vlastního vápna odvrátili. Do konce utkání zbývá poslední zhruba čtvrt hodina.

77
    Aberdeen má posledních pár minut na závěrečný tlak. Rozehrávka od rohového praporku ale nebezpečná nebyla a míč jde do moci Frankfurtu.

77
    ze hřiště odchází Jamie McGrath, přichází Ester Sokler.

79
    Domácí ale zatím nedovolují soupeři příliš, kombinují na vlastní polovině a nepouštějí Aberdeen k míči.

80
    Teď dokonce došlo k centru do vápna hostů, který skotští fotbalisté odvrátili do bezpečí.

82
    ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Aurélio Buta.

85
    Do konce zápasu zbývá posledních pár minut. Domácí mají utkání prozatím, zdá se, pod kontrolou.

87
    Aberdeen si vybojoval možnost v podobě rohového kopu, k rozehrávce od rohového praporku sice došlo, ale následného faulu jednoho z hráčů Aberdeenu si všiml hlavní arbitr a směr hry se otočí.

90
    Hlavní arbitr utkání nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby!

90+2
    Posledních pět minut dostali hosté k dispozici v rámci nastaveného času. Ten ale neúprosně běží a Aberdeen se zatím nedostal k přímému zakončení na branku.

90+3
    Chaibiho faulu si teď všiml rozhodčí a hra je na chvíli přerušena. Pokračovat budou hosté.

90+5

Držení míče: 79 % : 21 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:8. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:10.

Je dobojováno! Frankfurt ukázal v druhém poločase, že byl právem pasován favoritem utkání a došel si pro první tři body do v Evropské konferenční lize. O rozhodující branku se postaral v 61. minutě Robin Koch.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji všem čtenářům dnešního přenosu pěkný zbytek večera. (20:46:02)