Karabach – Molde 1:0 (kon.) | Linz – Liverpool 1:3 (kon.) | Leverkusen – Häcken 4:0 (kon.)
Panathinaikos – Villarreal 2:0 (kon.) | Rennes – Haifa 3:0 (kon.) | St.Gilloise – Toulouse 1:1 (kon.)
Servette – Slavia 0:2 (kon.) | Tiraspol – AS Rím 1:2 (kon.) | Amsterdam – Marseille 3:3 (kon.)
Bergamo – Raków 2:0 (kon.) | Brighton – AEK Atény 2:3 (kon.) | Olympiakos – Freiburg 2:3 (kon.)
Rangers – Real Betis 1:0 (kon.) | Sparta Praha – Aris Limassol 3:2 (kon.) | Sturm Graz – Lisabon 1:2 (kon.)
West Ham – Bačka Topola 3:1 (kon.)
Sheriff Tiraspol
1:2 (0:1)
AS Rím
cz Štvrtok 21.09.2023, 18:45 • Balšaja Sportivnaja Arena, Tiraspol • Európska liga • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Start nového ročníku Evropské ligy nám dnes v 1.kole nabídne klání moldavského FC Šeriff Tiraspol a italského AS Řím.

FC ŠERIFF TIRASPOL

FC Šeriff Tiraspol je tým, který se svými 21 tituly, z toho posledních 8 vyhraných v řadě dá přezdívat jako ''Bayern Mnichov'' moldavského fotbalu. Ten se chystá na své páté představení v Evropské lize. Hned v prvím kole jim do svatostánku přijede velký AS Řím. Ač se pro mnohé možná jedná o neznámý klub, ve své evropské historii už nastoupili proti týmům jako je Real Madrid, Manchester United nebo Inter Milan a vždy dali jasným favoritům zabrat. Hlavní chlobou Tiraspolu je efektivní proti-útok a pevná obrana. Tato taktika jim vyhrála v sezóně Ligy mistrů 21/22 nejen spot v play-off Evropské ligy, díky zisku třetího místa ve skupině, ale taky snové vítezství na legendárním Santiago Bernabeu proti Realu Madrid. Ze skupinové fáze Evropské ligy, však ještě nikdy nepostoupili.

AS ŘÍM

Legendární klub a legendární trenér. Po nervy drásajícím závěru Serie A, si i pro letošní sezónu zajistili Římané místo v Evropské lize. V té se loni probojovali až do finále, ''králové EL'' ze Sevilly jim však triumf zatrhli. Naštěstí pro Josého a jeho partu díky tomu španělský tým hraje Ligu mistrů a tak maji další šanci vyhrát letos. Nicméně v domácí soutěži svěřenci portugalského kouče nezačali nejlépe. Remizovali se Salernitanou, prohráli proti Veroně a s rivalem AC Milan. To vše však budou chtít hosté dnes hodit za hlavu a pokusí se navázat na jejich demolici Empoli (7:0) v posledním kole Serie A.

FC Šeriff Tiraspol: Koval – Tovar, Kiki, Garananga, Artunduaga – Zohouri, Ademo, João Paulo – Ankeye, Talal (C), Mbekeli.
    Náhradníci: Pașcenco, Străistari – Botan, Colis, Dijinari, Novicov, Apostolakis, Luv. Henrique, Ricardinho, Vardar.
    Trenér: Roberto Bordin

AS Řím: Svilar – Llorente, Ndicka, G. Mancini (C) – Karsdorp, Sanches, Cristante, Aouar – El Shaarawy, Lukaku, Zalewski.
    Náhradníci: Patrício, Boer – Belotti, Bove, Çelik, Alessio, Dybala, Mannini, Pagano, Paredes, Pisilli, Spinazzola.
    Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs.

1

2
    Domácí se dostali do nebezpečného přečíslení, Ademo však přihrál nepřesně a po teči hostů budou odehrávat roh.

3
    Tiraspol kopl roh velmi pěkně, než ale stihl Tovar trefit letící míč, nešťastně podklouzl.

4
    Aouar se snažil najít míčem do náběhu spoluhráče, avšak nikoho nenašel a následuje rozehrávka brankáře domácích.

7
    Řím se důsledně a opatrně dostával do útoku, když ale přišlo na kombinaci před pokutovým územím, o míč přišli.

8
    Renato Sanches se pokusil vystřelit, nakopl ale pouze prvního obránce který mu stál v cestě.

9
    AS Řím držel domácí pod tlakem, ten ale nyní přerušil ofsajd.

11
    Hosté zatím nikam nespěchají a snaží se pomalu propracovávat obranou soupeře.

13
    Tiraspol využil zaváhání obrany Říma, Ankeye však přihrávku špatně zpracoval.

16
    Řím kombinoval v polovině domácích, Sanches však ztratil balón a Šeriff tak může do proti-útoku.

16
    Joao Paulo předvedl hezkou otočku, jeho následná střela nicméně už tak hezká nebyla. Netrefil bránu.

17
    Mistři Moldavska nyní zamkli hosty v jejich polovině, k pořádnému zakončení ale díky důsledné obraně Říma nedošlo.

19
    Karlsdorp teď krásně proběhl ze strany až do středu hřiště a následně pěkně vyzval El Shaarawyho, pro něj ale byl míč až moc dlouhý.

20
    Poměr úspěšných přihrávek je zatím 140 ku 43 z pohledu AS Řím.

21
    Už po druhé Karlsdorp přesně jako předtím proběhl do středu hřiště, po jeho přihrávce ale Lukaku zakopl a domácí tak šli do proti-útoku.

22
    Talal si vynutil svou hbitostí faul od Aouara, následná standartka však vyústila pouze v rozehru od branky Říma.

25
    Christante se pokusil vystřelit, jeho pokus však nebyl pro Kovala nic složitého.

26
    Artunduaga vhodil dlouhý míč až do vápna, tam si míč však přivlastnil Svilar.

27
    Právě probíhá přestávka na občerstvení.

28
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Leandro Paredes.

31
    Roh domácích žádné nebezpečí nepřinesl.

34
    Obrovská šance pro domácí! Mbekeli se našel s míčem naprosto sám před Svilarem, trefil ale pouze tyč!

38
    Římu se stále nedaří dostat do žádné pořádné šance, překvapivě byli domácí zatím opravdu nebezpečnejší.

39
    Zalewski se teď pokusil vystřelit, trefil ale tak zhruba patnáctou řadu na tribuně.

41
    Lukaku byl teď nepříjemně zfaulován a Kiki může být rád, že vyšel ze situace bez karty.

42
    Paredes se pokusil rychlým míčem ze standartky najít spoluhráče, jeho projektil ale pouze trefil jednoho z obránců domácích.

44
    Šeriff si v průběhu poločasu začal čím dál více věřit a hra se hodně vyrovnala.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+1
    Llorente vyběhl na výpravu do útoku, tam ho ale rychle zastavil jeden z obránců domácích.

45+3
    Talal se snažil získat balón, avšak zfauloval u toho Manciniho a sudí ho odměnil žlutou kartou.

45+4
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Střídající LEANDRO PAREDES těsně před poločasem posílá Řím do vedení! Vyslaný míč ze standartky, která byla zaviněna předešlým faulem kapitána domácích, se v hloučku hráču nakonec našel u Paredese a ten skóroval. 0:1 – Bez asistence.
    45+4. Leandro PAREDES - 0:1

45+4

První poločas nenabídl tak úplně přesně to, co by fanoušci hostů asi chtěli. Místo dominantního výkonu viděli jak se jejich hráči trápí vůbec dostat ke střele. Domácí na druhou stranu nabídli skvělé proti-útoky, ze kterých trošku smolně žádný gól nepadl.

47
    Mbekeli teď předvedl jak rychlý dokáže být, svou střelou ale nakonec vůbec Svilara neohrozil.

50
    AS Řím se snažil zvýšit svůj náskok, nakonec jejich kombinace v polovině domácích ale nakonec byly k ničemu, jelikož byl odpískán faul.

51
    Karsdorp špatně zpracoval přihrávku a hrát tak mohli po delší době domácí, záhy však míč opět ztratili.

53
    Ankeye se ocitl s míčem v pokutovém území, pod tlakem soupeře ale míč jen zahodil mimo hrací plochu.

54
    Mbekeli vystřelil z dálky vysoko nad horní tyč.

56
    Cristante nedovoleným způsobem zastavil Artunduaga a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.

57
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    Talal z rohu poslal skvělý balón do pokutového území, kde se odrážel od hráče k hráči, ale nakonec se nejlépe zorientoval ANGOLA CRISTIAN CAMILO TOVAR a vyslanou střelou vyrovnává stav utkání! 1:1 – Bez asistence.
    57. Cristian TOVAR - 1:1

61
    AS Řím provedl trojici střídání, odchází El Shaarawy, Zalewski a Aouar a nahrazuje je Dybala, Spinazzola a Bove.

64
    Standartka domácích skončila pouze v rukou Svilara.

65
    Naprostá nádhera! Řím předvedl parádní kombinaci kde jako první Dybala poslal balón Cristantemu, který následně stylově přihrál a ROMELU LUKAKU provedl to co umí nejlépe, skórovat! 1:2 – Asistence: Cristante
    65. Romelu LUKAKU - 1:2

67
    Paredes rozehrál roh, nicméně ním nijak obranu domácích nezaskočil.

69
    Tiraspol se snaží dostat do šancí, míč ale téměř vždy skončí na kopačkách soupeře ještě dřív, než se stačí dostat do palebné pozice.

71
    První změna v týmu FC Šeriff Tiraspol:
    Ze hřiště odchází Ankeye a nahrazuje ho Ricardinho.

72
    Na hranici vápna míč vystřelil Dybala, nicméně pouze nastřelil prvního hráče který stál v cestě.

74
    Hosté už se nikam neženou, ani nemusí, jejich lehce kombinace zpomalila.

75
    Kiki po střetu zůstal ležet na zemi a momentálně se o něj starají týmoví lékaři.

76
    Kiki hned po návratu zfauloval Cristanteho a byl za to odměněn žlutou kartou.

78
    Dybala nastřelil míč přímo do rukou Kovala.

80
    Střelec zatím vedoucího gólu hostů střídá. Lukaku je nahrazen Belottim.

83
    Zápas už pomalu ztrácí tempo a únava je viditelná.

84
    Kovala teď střelou z dálky prověřil Paredes.

86
    Belotti teď v penaltovém území vyslal po zemi nebezpečně mířící střelu, nakonec ale míč těsně proletěl kolem tyčky.

87
    Domácí už se velmi těžko dostávají k míči. Poslední minuty se hra odehrává v podstatě pořád na jejich polovině.

88
    Dvě střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
    Artunduaga a Tovar jsou nahrazeni Apostolakisem a Henriquem Luvannorem.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+1
    Šeriff to stále nevzdává a fanoušci je ženou dopředu.

90+2
    Apostolakis nekompromisně sundal Dybalu a dostal zaslouženě žlutou kartu.

90+4
    Hosté drží míč v útočné polovině a vyhlížejí konec utkání.

90+5
    Téměř sám před bránou se ocitl Dybala, výborně však defenzivně zasáhl Garananga a zamezil tak dalšímu gólu!

90+6
    Kapitán týmu FC Šeriff Tiraspol Talal je nahrazen Botanem.

90+7
    Joao Paulo zfauloval Dybalu těsně před pokutovým územím a dostává tak žlutou kartu.

90+7
    Joaovi se žlutá karta nezalíbila a hloupě po napadení sudího vyfasoval rovnou i červenou kartu.

90+8
    Standartka hostů nic nepřinesla a Koval odehrál balón pryč do bezpečí.

90+8

Zápas prvního kola Evropské ligy mezi FC Šeriff Tiraspol a AS Řím je u konce a my si ho pojďme zrekapitulovat.

Zápas podle očekávání začali dominovat hostí, nicméně se jim nedařilo dostávat do žádných nebezpečných pozic, to vyhovovalo domácím, kteří tak využívali častých ztrát míče a opět ukázali, že proti-útoky jsou jejich opravdu silná stránka. Největší nebezpečí vytvořili hlavně v 34. minutě, ve které málem rozjásal domácí fanoušky Mbekeli, nešťastně však trefil pouze tyč. Tato akce ale Tiraspol nakopla a téměř až do konce poločasu byli vyrovnaným, ne-li lepším soupeřem. Klíčovým momentem však byl faul kapitána domácích, který kolenem skočil do Manciniho a následná standartka sekundy před koncem poločasu zavinila, že AS Řím šel do kabin po gólu Paredese za vedení 1:0.

Do druhého poločasu naskočili hosté aktivněji, gólu se ale dočkali po rohu v 57. minutě domácí. Míč se v hloučku hráčů trošku ztratil, povedlo se ho ale najít Tovarovi a ten vyrovnal na 1:1. Radost domácím nicméně dlouho nevydržela, o 8 minut později se totiž po skvělé kombinaci k míči dostal Lukaku, který nezaváhal a svou střelou vpodstatě rozhodl o výsledku zápasu – 1:2. Od této chvíle zápas již pomalu ztrácel tempo, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Přece jen ale blíže ke gólu měli hosté a to v 86. minutě kde těsně tyč minul Belotti a následně v poslední minutě nastavení Dybala, který poslal míč bez potřebné razance a tak si s ním pouze poradil gólman Tiraspolu.

První 3 body do tabulky tak bere AS Řím, avšak nijak přesvědčujícím způsbem to rozhodně nebylo.

Já Vám tímto děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:11. (21:04:52)