Prešov – Humenné 4:1 (kon.) | Skalica – Dubnica 4:2 (kon.) | Kežmarok – Pikes 0:10 (kon.)
Topoľčany – Trnava 7:3 (kon.) | Rimavská Sobota – Pov. Bystrica 2:3 (kon.)
HK Skalica
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
TSS GROUP Dubnica
Piatok 08.09.2023, 17:30 • Hant Arena, Skalica • JOJ Šport Slovenský pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu JOJ Šport Slovenského pohára medzi HK ESMERO Skalica a TSS GROUP Spartak Dubnica.

HK ESMERO Skalica Skaličania majú za sebou tri prípravné zápasy, ktoré všetky vyhrali. Najprv porazili Opavu 6:2, o týždeň neskôr si poradili s Hodonínom 8:1, a v pondelok v Senici si poradili s domácimi vysoko 6:0. Domáci majú v pohári za sebou jeden zápas s Modrými Krídlami. Záhoráci vyhrali tento zápas 3:2 po predĺžení.

Spartak Dubnica Dubničania majú za sebou päť prípravných zápasov. S tímom Jastrzebie odohrali dva zápase, ktoré prehrali najprv 2:3 a 0:2. Ďalšie dva odohrali so Žiarom nad Hronom. Najprv Dubničania prehrali 2:4, o dva dni vyhrali 3:1. Piaty zápas odohrali zápas doma s Trnavou nad ktorou vyhrali 4:1. Hostí v pohári čaká tento ročník prvý zápas.

HK ESMERO Skalica: Bernát (Irsák) – Ventus, Sloboda, Sakmár, Škápik, Drápal, Janík, Jombík, Polák – Jurík, Búlik, Obdržálek – Hujsa, Pšurný, Šátek – Janáč, Kuba, Kočka- Čerhit, Fungáč, Duban
    Tréner: Michal Ružička

TSS GROUP Spartak Dubnica: Lietava ( Kristín)- Chatrnúch, Hřebíček, Švec, Mikuš, Kapičák, Janík, Rajzík – Kluka, Hovorka, Tybor – Mikula, Švec, Tábi – Uram, Haščák, Ferenyi – Korbel, Bárdoš, Kristín
    Tréner: Dušan Gregor

Rozhodca: Klejna, Fridrich – Babjak, Junek.

Oba celky sú na ľadovej ploche. Zápas o chvíľu začne.

00:01

01:00
    Začiatok zápasu sa hraje väčšinu v strednom pásme.

01:23
    Prvé zakázané uvoľnenie na strane domácich.

01:42
    Janáčova strela končí v lapačke hosťujúceho brankára.

03:08
    Signalizované vylúčenie na strane Skalice. Mikulove dorážky pred bránou neboli úspešné.

03:36
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Ventus – 2 min., podrazenie.

03:45
    Úspešný zákrok Bernáta po strele Chatrnúcha.

04:23
    Šátek sa snažil preštrikovať sa do úniku, ale obranca hostí ho zastavil v poslednej chvíli.

05:05
    Hovorkovu strelu z osi ihriska vyráža domáci brankár.

05:36
    Domáci v plnom počte.

07:20
    Výborný defenzívny zákrok Drápala, ktorý zblokoval strelu jedného z hráčov hostí.

11:00
    Puk mimo hracej plochy, vhadzovanie v strednom pásme.

11:41
    N a ľade sa strhla mela, rozhodcovia budú udeľovať tresty.

12:15

12:20
    Na ľade zostáva ležať Janík, po tvrdom zákroku Ondruša. Ľad opustil za pomoci spoluhráčov. Vylučovať sa nebude.

13:33
    Skalica dala gól!
    Skalica využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia. Po Hujsovej prihrávke sa presadil strelou z predbránkového priestoru PATRIK JANÁČ.
    Asistencie: Martin Hujsa

14:38
    Uramova dorážka spred brány letela tesne vedľa ľavej žrdky.

15:38
    Sakmárova strela išla mimo hosťujúcej brány.

17:35
    Dubnica dáva gól!
    Dubnica vyrovnáva pred koncom prvej tretiny. JOZEF ŠVEC aj s riadnou dávkou šťastia pretlačil puk za chrbát brankára Bernáta.
    Bez asistencie.

19:00
    Šátekovú strelu po poloprázdnej brány zlikvidoval skvelým zákrokom Lietava.

19:20
    Pískaná prihrávka rukou. Vhadzovanie v strednom pásme.

20:00

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. Za domácich sa presadil v presilovke Janáč, a za hostí vyrovnal Švec.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:15.

20:01

20:40
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

21:56
    Skalica sa po druhýkrát v zápase dostáva do vedenia. Strelu Škápika od modrej,tečoval MICHAL ŠÁTEK.
    Asistencie: Ľubomír Škápik

23:33

24:10
    Veľká šanca domácich. Hujsovo zakončenie zastavil dobrým zákrok až brankár hostí.

25:30
    Puk mimo hracej plochy. Vhadzovanie v útočnom pásme Skalice.

26:10
    Dubnica vyrovnáva. MAREK HOVORKA sa presadil strelou z pravej strany po prihrávke od Kluku.
    Asistencie : Michal Kluka

29:14
    Po Tyborovej strele si pripisuje úspešný zákrok domáci brankár.

29:47
    Dobrý Bernátov zákrok po strele Lukáša Tábiho.

30:53
    Ventus – 2 min., sekanie.

31:15
    Bernát sa snažil vyhodiť puk, ale hosťujúci hráči ho zachytili. Následnú ich šancu zlikvidoval domáci brankár.

32:06
    Domáci sa oslobodzujú.

32:30
    Švecovu strelu vyráža Bernát do rohu.

32:53

33:39
    Fungáčovu strelu vyráža Lietava mimo priestoru brány.

35:40
    Skalica hrá v šiestich, pretože je signalizovaný faul na strane hostí.

36:02
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Švec – 2 min., držanie.

36:22
    Sakmárovu strelu z ľavého kruhu kryje Lietava do lapačky.

37:13
    Pšurného strela končí v náručí brankára hostí.

38:02

38:03
    Veľká šanca domácich. Hujsa nahadzoval puk pred bránu, Šátek sa ho snažil doraziť, ale Lietava si postrážil aj túto akciu Skaličanov.

39:26
    Uram – 2 min., hákovanie.

39:51
    Druhá využitá presilovka Skalice. Pšurný nastrelil puk pred bránu, kde ho tečoval za chrbát Lietavu JURAJ JURÍK.
    Asistencie: Roman Pšurný, Adrián Sloboda

40:00

Po druhej tretine vedú domáci 3:2. Zatiaľ rozhodujúci gól strelil deväť sekúnd pred koncom prostrednej časti Juraj Jurík.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:04.

40:01

41:20
    Ofsajd pískaný na strane domácich.

42:07
    Kočka sa snažil doraziť puk do brány, ale brankár hostí puk prikryl pod lapačku.

42:36
    Tybor – 2 min., podrazenie.

42:40
    Hostia hneď na začiatku vyhadzujú puk cez všetky čiary.

44:34
    Sloboda trafil tyčku.

44:36
    Hostia v plnom počte.

44:44
    Bernát – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka, trest odpyká Janáč.

44:58
    Skaličania dávajú gól v oslabení. Šátek so Pšurným sa dostali do prečíslenia 2 proti 1 . MICHAL ŠÁTEK zakončil túto akciu dorážkou do prázdnej brány.
    Asistencie: Roman Pšurný

46:44

47:07
    Kočka ťahal akciu po ľavom krídle, skúsil vystreliť, ale brankár hostí puk prikryl.

47:07
    Oddychový čas pro tím TSS GROUP Spartak Dubnica.

47:24
    Kočka – 2 min., hrubosť.

Švec – 2 min. + 2 min., hrubosť.

47:59
    Janáč – 2 min., sekanie.

48:30
    Teč Šveca pred bránou gólový úspech nepriniesol.

49:24

49:59

52:00
    Skaličania sú nasťahovaní v útočnom pásme a hostí k ničomu nepúšťajú.