Pelicans Lahti – Vítkovice 4:0 (kon.) | Ilves – Třinec 5:4 (kon.) | Växjö – Aalborg 5:2 (kon.)
Färjestad – Biel 4:1 (kon.) | Mníchov – Košice sk 5:2 (kon.)
Ilves Tampere
5:4 (2:0, 1:4, 2:0)
HC Oceláři Třinec
cz Piatok 08.09.2023, 18:00 • Nokia Arena, Tampere • Liga majstrov • 3. kolo

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:46:24)

Ilves se v tabulce vyhoupl do čela o větší počet vstřelených gólů před Raumu. Třinec zůstal na místech znamenajících konec po základní části.

Oba celky sehrají další zápas v neděli. Oceláři pocestují do Lahti, Ilves se doma utká s Vítkovicemi.

Oceláři ani třetí zápas evropské soutěže v letošním ročníku nevyhráli. Slezané ve třetí části ztratili jednogólový náskok, když dali dostatek prostoru Lancasterovi. Ten ve 43. minutě využil přesilovou hru po zbytečném faulu Kurovského a v 53. minutě proměnil přečíslení tři na dva. Třinečtí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale ani Pánik, ani Voženílek nedokázali dostat puk do branky Ilvesu.

59:55
    Voženílek se projel po pravé straně až před Málka, ale po kličce do forhendu minul finskou branku.

59:27
    Ilves odolal třineckému závaru před brankou, Růžičkovo nahození nedokázal doklepnout za Málka Pánik. První střelu Pánika vyrazil Málek betonem, druhou hrudí.

58:47
    Třinečtí si vzali oddechový čas. Brankář Mazanec už je na střídačce. Slezané to zkouší se šesti hráči v poli.

58:34
    Päkkilä vyvezl puk do útočného pásma, kde přihrál Mäntykivimu, který zkusil vystřelit, ale jeden z obránců srazil jeho pokus do ochranné sítě.

57:37
    Daňo dostal přihrávku od pravého mantinelu mezi kruhy, jeho rychlou střelu vyrazil Málek ramenem vedle branky.

57:06
    Daňo chtěl v pravém kruhu obejít Mašína, ale puk mu při pokusu o střelu sjel od hokejky přímo k brankáři Málkovi, který raději nechal rozhodčí přerušit hru.

55:52
    Stránský se v levém kruhu dostal do střelecké pozice, ještě volil přihrávku na Päkkiläho, který minul skákavý kotouč u druhé tyče.

55:33
    Nestrašil dostal přihrávku zpoza branky od Hudáčka, ale puk nedokázal napálit na finskou branku.

54:49
    Mazanec musel zasáhnout proti dobré střele Frimana, ke kterému propadl puk mezi kruhy. Friman poslal puk přímo do brankáře Mazance.

54:15
    Růžička hledal střílenou přihrávkou Pánika, ale jeho teč vyletěla mimo branku. Následně se Pánik dostal do další šance, ale z mezikruží trefil jen bránícího soupeře.

53:57
    Nahození ze středního pásma končí v Mazancově lapačce.
    52:51 LANCASTER - 5:4

52:51
    Tým Ilves právě vstřelil branku!
    Tampere jde znovu do vedení! Kodýtek před modrou čárou přihrál k levému mantinelu Suomimu, ten vjel s pukem do útočného pásma a následně přihrál LESU LANCASTEROVI, který měl trochu prostoru a poslal puk přesně k levé tyči! Asistence: Eemeli Suomi, Petr Kodýtek – 5:4!

52:31
    Poslední reklamní přestávka ve třetí třetině. Poslední čas na vydechnutí pro oba celky.

51:50
    Pánik přihrál do jízdy Voženílkovi, ten si najel do pravého kruhu, ale střelu zápěstím usměrnil jen do gólmana Málka.

Igor Mainka

Góly a asistencie: 6. Palve (Parikka, Könönen), 11. Kodýtek (Suomi, Stránský), 26. Könönen (Päkkilä, Mašín), 43. Lancaster (Meskanen, Suomi), 53. Lancaster (Suomi, Kodýtek) – 21. Nestrašil (Pánik, Hudáček), 22. Pánik (Hudáček), 29. Daňo (Hudáček, Nestrašil), 33. Pánik (Kurovský, Čacho)

Ilves Tampere: Málek (Gunnarsson) – Lancaster (A), Friman (C), Pelli, Mašín, Latvala, Parikka, Jurmo – Meskanen, Kodýtek, Suomi (A) – Ikonen, Mantykivi, Š. Stránský (TS) – Nyman, Palve, Könönen – Gregoire, Virtanen, Päkkilä – Bau.
    Tréner: Pennanen.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Polášek, Smith, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Havránek – Růžička (A), Vrána (C), Pánik – Daňo, Hudáček (TS), Nestrašil – Voženílek, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Čacho, Dravecký (A) – Haas.
    Tréner: Moták.

Rozhodca: Heikkinen, Kaukokari – Nurmio, Pekala (FIN).