Rumunsko
2:0 (1:0)
Česko
cz Štvrtok 07.09.2023, 16:45Reprezentácia U20

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Rumunsko: Popa – Dutu, Ciuciulete, Musi, Trica, Radaslavescu, Sfait, Rimovecz, Suteu, Szilagyi, Strata
    Náhradníci: Lefter – Pop, Danuleasa, Bodisteanu, Andrei, Salceanu, Mihai, Botogan, Pirvulescu, Dinca, Lucaci, Cojocaru
    Trenér: Costin Curelea

Česko: Hrubý – Hodouš, Kadlec, Kričfaluši, Kubr – Jambor, Šín – Julis, Slončík, Šíp – Vachoušek.
    Náhradníci: Vítek – Farka, Grygar, Látal, Kramář, Mašek, Samek, Fila, Spáčil.
    Trenér: Pavel Šustr

Rozhodčí: Calin – Birdes, Marin.

Oba týmy jsou na hrací ploše. Stadionem zní česká státní hymna, následovat bude ta rumunská.

1

3
    Adam Kadlec vystřelil dobře z velké dálky, gólman Popa dobře zasáhl a míč vyrazil.

10
    Velká šance českého týmu! Ve vápně se k balonu dostal Tom Slončík, jeho ránu z penaltového puntíku Popa opět skvěle vyrazil!

12
    Další útočná akce českého týmu skončila ofsajdem.

16
    Domácí se dostali k zahrávání rohového kopu, bránu českého týmu ale neohrozili.

17
    Suteu fauloval u lajny Juliše a následovat bude přímý kop pro český tým.

19
    Po centru z pravé strany se míč ve vápně odrazil k Vachouškovi, toho ale opět vychytal skvělý gólman Popa.

22
    Český tým měl v úvodní dvacetiminutovce tři velká šance, skóre se ale zatím nezměnilo.

24
    V Rumunsku stejně jako v Česku panuje velké horko, proto nyní přišla na řadu krátká pauza na občerstvení.

26
    Češi si připsali další zakončení a znovu musel zasahovat Popa. Tým trenéra Pavla Šustra je nadále aktivnější.

28
    A další povedená akce českého týmu! Na pravé straně se k balonu dostal Tom Slončík, jeho skákavou střelu ale opět zneškodnil Popa.

34
    Rumuni opticky trochu vyrovnali hru ve středu pole. Na další šanci na jedné nebo druhé straně čekáme.

35
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Velká smůla pro český tým. K balonu se ve středu pole dostal EDUARD RADASLAVESCU, jehož střela patrně zaplavala a gólman Hrubý nedokázal míč zastavit. Pouze ho zasáhl tan nešťastně, že se mu velkým obloukem odrazil za záda a odtud do brány. Hrubý sice míč ještě rukou vytěsnil, avšak zahrával ho již za brankovou čárou.
    35. Eduard RADASLAVESCU - 1:0

38
    Rumunští fotbalisté hodně ožili a tlačí se do útoku. Češi se snaží popadnout druhý dech.

41
    Po rohu českého týmu opět v pohodě zasáhl dnes velmi spolehlivý gólman Popa.

44
    První poločas spěje ke svému konci. Češi byli především v první půlhodině výrazně lepší, gól ale nedali a teď potřebují odpovědět na vedoucí branku Rumunska.

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1

Je za námi první poločas zápasu mezi Rumunskem a Českem reprezentací do dvaceti let. Český tým byl především v úvodu zápasu jasně lepší a měl i šance, jenže gól nedal a ve 35. minutě pak přišel trest, když se střelou zpoza vápna prosadil Radaslavescu.

46

46
    Hned po výkopu měl velmi dobrou šanci Szilagyi, českého brankáře ale překonat nedokázal.

51
    Zatímco v první půli byli Češi lepší, nyní je start druhého poločasu spíše opatrný.

55
    Do vápna Rumunska vnikl po pravé straně Slončík, jeho centr ale nebyl nebezpečný.

59
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Lukáš Mašek,
    ze hřiště odchází Tadeáš vachoušek, přichází Denis Kramář.

66
    A je to 2:0! Domácí se prosazují po přímém kopu, když se parádní ranou z přímého kopu prosadil DURU ANDREI.
    66. Duru ANDREI - 2:0

71
    Český tým to bude mít nyní již velmi složité. Domácí hrají ve velké pohodě.

75
    Závěr zápasu se hraje velmi opatrně a český tým se nemůže dostat do výraznějších šancí. Hraje se hlavně ve středu pole.

80
    Deset minut před koncem zápasu se skóre nemění. Češi mají balon sice častěji pod kontrolou, ale do zakončení se prakticky nedostávají.

84
    Juliš se pokoušel odcentrovat z pravé strany, ale gólman Popa opět v pohodě schoval míč do rukavic.

88
    Zápas se očividně již pouze dohrává. Český tým by rád skóre zkorigoval, již se mu to ale asi nepovede.

90
    Již nám začala poslední minuta normální hrací doby. Domácí dohrávají zápas v euforii.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+4

Je tu konec. Český národní tým do dvaceti let první zápas nové reprezentační sezony nezvládl, když na hřišti Rumunska prohrál 0:2. Češi byli především v prvním poločase aktivnější, ale přesto prohrávali 0:1, když se trefil Radaslavescu. Po změně stran pak zvýšil na konečných 2:0 z přímého kopu Andrei. (18:38:11)