Martičová – Bouzková 0:2 (kon.) | Džabúrová – Nosková 2:1 (kon.)
Muchová – Townsend 2:0 (kon.) | Wang – Schmiedlová sk 2:1 (kon.)
4 6 6
Anna Karolína Schmiedlová
1
6 3 2
Piatok 01.09.2023, 17:10 • Grandstand, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York(USA) • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vitajte pri sledovaní tretieho kola ženskej dvojhry na poslednom grandslame sezóny US Open 2023, do ktorého sa prebojovala aj jediná slovenská zástupkyňa Anna Karolína Schmiedlová po víťazstvách nad Baindlovou a Masárovou. Jej treťou súperkou bude čínska tenistka Xinyu Wangová, ktorá je v rebríčku WTA o jedenásť miest vyššie ako Schmiedlová a má veľmi dobrú bilanciu na tvrdom povrchu v tejto sezóne, preto ju stávkové kancelárie považujú za jasnú favoritku. Schmiedlová však zvládla už pozitívne prekvapiť proti Masárovej a dnes sa na to pokúsi nadviazať.

Súboj medzi Schmiedlovou a Wangovou otvára program na väčšom kurte s názvom Grandstand, obidve hráčky sa už na ňom rozohrávajú a čínska tenistka napriek víťazstve v žrebe si na úvod zvolila return.

0:0

15-0
    Hneď druhý úder vo výmene od Schmiedlovej z forhendu bol dlhý.

15-15
    Schmiedlová využila pomalý bekhendový úder Wangovej na prvý víťazný krížny forhend.

15-30
    Priamy bod pre Schmiedlovú.

30-30
    Trochu dlhšia výmena a Schmiedlová pokazila forhend po čopovanom bekhende Wangovej.

30-40
    Schmiedlová si opäť pomohla priamym bodom a má gembal.

0:1
    Wangová vyhodila forhendový return po druhom podaní Schmiedlovej, ktorá si zvládla na úvod potvrdiť hru na podaní.

15-0
    Wangovej vyšiel prechod na sieť, pretože Schmiedlová bekhendové obhodenie nedostala na druhú stranu.

15-15
    Schmiedlová zaútočila hneď forhendovým returnom a prinútila Wangovú k forhendovej chybe.

15-30
    Vzápätí Wangová prestrelila aj forhend bez tlaku a dostáva sa do problémov na podaní.

30-30
    Schmiedlová zatiaľ šancu nevyužíva a jej krížny bekhend bol nepresný.

30-40
    Ale ďalšia výmena skončila vyhodeným krížnym bekhendom Wangovej a Schmiedlová má prvý brejkbal!

40-40
    Veľmi pekná výmena a ani výborná defenzíva Schmiedlovej nestačila, pretože Wangová jej odpor zlomila nechytateľným krížnym forhendom.

A-40
    Wangová má výhodu po priamom bode.

1:1
    Schmiedlová trafila forhend za základnú čiaru a Wangová po odvrátení brejkbalu dorovnala stav na 1:1 v prvom sete.

0-15
    Wangovej nevyšiel prvý pokus o skrátenie v zápase.

15-15
    Čínska tenistka si nakročila na víťazný bekhendový return po čiare.

15-30
    Skvelá odpoveď od Schmiedlovej, ktorá zamietla výmenu víťazným krížnym bekhendom.

30-30
    Schmiedlovej forhendový úder spomalila páska a Wangová mala dostatok času trafiť víťazný forhend po čiare.

30-40
    Wangová si môže vyčítať nepresný bekhend, po ktorom má Schmiedlová gembal.

40-40
    Schmiedlová bola zatlačená do defenzívy a krížny forhend nenamierila do kurtu, takže na podaní musí ísť cez zhodu.

40-A
    Wangová zahodila príležitosť pokazeným forhendovým returnom a Schmiedlová má výhodu.

1:2
    Napokon Wangovej forhend skončil za základnou čiarou a Schmiedlová vedie 2:1 v prvom sete.

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Sin-jü Wang.

15-0
    Schmiedlová sa dostala do dobrej výmeny, ale forhend po čiare jej nevyšiel.

15-15
    Wangová však prichádza s rýchlou bekhendovou nepresnosťou.

30-15
    Priamy bod pre Wangovú.

40-15
    Schmiedlovej druhý forhend bol dlhý a Wangová má dva gembaly.

40-30
    Prvý z nich čínska tenistka zahodila prvou dvojchybou v zápase.

2:2
    Ale Schmiedlová na to nedokázala nadviazať a bekhendový return neprešiel cez sieť, takže Wangová vyrovnala na 2:2 v prvom sete.

15-0
    Schmiedlová bola rozbehaná a krížny bekhend netrafila do kurtu.

15-15
    Wangová si po returne vytvorila ideálnu pozíciu, ale pomýlila sa pri krížnom forhende.

30-15
    Schmiedlová má problémy na podaní, keď jej bekhend zastavila iba sieť.

30-30
    Wangová sa mohla dostať k brejkbalom, ale jej bekhend letel za azákladnú čiaru.

30-40
    Dôležitý priamy bod, ktorý priniesol Schmiedlovej gembal.

2:3
    Ďalší priamy bod prišiel vzápätí a Schmiedlová vedie 3:2 v prvom sete.

2:3

2:3

0-15
    Schmiedlová sa dostala do výmeny a počkala si na prestrelený forhend Wangovej.

15-15
    Priamy bod z druhého podania pre čínsku tenistku.

30-15
    Pripravený útok Wangovej, ktorý na sieti zakončila presným forhendom zo vzduchu.

40-15
    Dva gembaly pre Wangovú po priamom bode.

40-30
    Schmiedlová za tohto stavu nemala čo stratiť a po aktívnej hre si prišla po víťazný forhend po čiare.

40-40
    Wangová predviedla solídne skrátenie, ale Schmiedlová bola uňho včas a vytiahla skvelý víťazný bekhend po čiare.

A-40
    Wangová si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej a má výhodu.

3:3
    Schmiedlová poslala forhend za základnú čiaru a Wangová sa dotiahla na 3:3 v prvom sete.

15-0
    Wangová po druhom podaní Schmiedlovej pritlačala forhendovým returnom a vynútila si jej bekhendovú chybu.

15-15
    Vynikajúca odpoveď Schmiedlovej, ktorá trafila prvé eso v zápase.

15-30
    V prevažne bekhendovej výmene uspela Schmiedlová, ktorá sa dočkala chyby čínskej tenistky.

30-30
    Wangová zmenila rytmus slajzovaným bekhendom a rozhodila Schmiedlovú, preto mala dostatok času na víťazný forhend.

40-30
    Wangová zakončila citlivým dropshotom po tom, čo získala prevahu vo výmene a má prvý brejkbal!

40-40
    Ale ani čínska tenitka prvú príležitosť na brejk v zápase nevyužije, keďže pri forhende musela cúvať a nezvládla ho.

40-A
    Ďalší pokus o skrátenie v podaní Wangovej, po ktorom však vyhodila forhendové obhodenie.

40-40
    Schmiedlová bola pri bekhendovom údere neskoro, k tomu sa aj pošmykla a hra sa dostáva opäť na zhodu.

40-A
    Druhá výhoda pre Schmiedlovú po priamom bode.

3:4
    Schmiedlová si tlakom vynútila forhendovú chybu Wangovej a vedie 4:3 v prvom sete.

3:4

3:4

15-0
    Vo forhendovej výmene sa chyby dopustila Schmiedlová.

15-15
    Ale Wangová pomáha tiež dlhým forhendom.

30-15
    Schmiedlová však s ďalšou nevynútenou chybou z forhendu v dobre rozohranej výmene.

40-15
    Ani dobiehaný forhend Schmiedlovej neskončil v kurte a Wangová má dva gembaly.

40-30
    Schmiedlovej dokonale vyšiel krížny forhendový return a prišla Wangovej vynútená chyba.

4:4
    Wangová ukončila hru priamym bodom a vyrovnala na 4:4 v prvom sete.

0-15
    Schmiedlová na podaní tiež začína priamym bodom.

0-30
    Wangovej bekhend zastavila sieť.

0-40
    Schmiedlová využila dobré podanie na jednoduchý víťazný bekhend.

15-40
    Wangová nedopustila prvú čistu hru v zápase víťazným bekhendovým returnom po čiare.

4:5
    Ale Schmiedlová nedopustila ďalšie komplikácie a po víťaznom krížnom forhende vedie 5:4 v prvom sete.

4:5

4:5

0-15
    Wangová už podáva na udržanie v prvom sete a Schmiedlová vytiahla parádny krížny bekhendový winner.

0-30
    Následne Wangová rýchlo vyhodila bekhend a Schmiedlová bude bojovať o setbaly.

0-40
    Schmiedlovej pomohla aj páska, keď sa forhend od nej odrazil mimo a slovenská tenistka má tri setbaly!

15-40
    Schmiedlová prvý z nich nevyužila, pretože aj keď dobehla skrátenie Wangovej, tak forhend pokazila.

30-40
    Wangová druhý z nich odvrátila už víťazným krížnym forhendom.

40-40
    V tejto výmene mala Schmiedlová asi najväčšiu šancu, ale napokon jej bekhend neprešiel cez sieť.

40-A
    Schmiedlová predviedla nezlomnú defenzívu a Wangová poslala forhend len do siete, takže je tu štvrtý setbal!

40-40
    Ale Wangová naďalej bojuje a krížny forhendový winner poslala do protipohybu Schmiedlovej.

40-A
    Wangová sa unáhlila a po vyhodenom forhende bude čeliť piatemu setbalu!

4:6
    Na piaty pokus to už Schmiedlová zvládla, keď Wangová zakončila výmenu forhendom do siete a slovenská tenistka udrela v závere prvého setu, ktorý vyhrala 6:4 a priblížila sa k postupu do osemfinále na US Open!

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0-15
    Druhý set navyše Schmiedlová otvára na podaní priamym bodom.

0-30
    Forhendový return Wangovej skončil v sieti.

0-40
    Schmiedlová trafila eso na téčko, ktoré bolo jej druhé v zápase.

0:1
    Následne Schmiedlová trafila eso von z kurtu, ktorým potvrdila čistú hru na podaní na úvod druhého setu.

0-15
    Schmiedlová pokračuje na víťaznej vlne a Wangovú prinútila k bekhendovej chybe.

15-15
    Až teraz Wangová zastavila nepriaznivú sériu, keď Schmiedlová napálila forhend do siete.

15-30
    Ale Wangová si neporadila s forhendovým returnom Schmiedlovej.

15-40
    Wangová hrala forhend takmer na zemi, ktorý skončil v sieti a Schmiedlová má dva brejkbaly!

30-40
    Wangová si nemôže dovoliť stratiť podanie a po útočnej si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.

40-40
    Následne Wangová trafila prvé eso v zápase a vymazala aj druhý brejkbal.

40-A
    Schmiedlová má však tretí brejkbal, keď čínska tenistka poslala bekhend do siete!

40-40
    Schmiedlová ho zahodila nepresným bekhendovým returnom pri druhom podaní Wangovej.

A-40
    Wangová už má výhodu po priamom bode.

1:1
    Wangová zakončila hru na podaní skvelým víťazným forhendom v plnom behu, odvrátila hneď tri brejkbaly a vyrovnala na 1:1 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.

30-0
    Vzápätí hneď druhý úder z forhendu Schimedlová namierila za základnú čiaru.

30-15
    Schmiedlová trafila dôležité štvrté eso v zápase na téčko.

30-30
    Wangová navyše vyhodila krížny bekhend.

30-40
    Aj priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá otočila nepriaznivý stav a má gembal.

1:2
    Schmiedlová dokončila obrat v tejto hre útočným krížnym forhendom a vedie 2:1 v druhom sete.

1:2

1:2

15-0

30-0
    Schmiedlová už pri forhende nebola včas a nenamierila ho do kurtu.

40-0
    Wangová trafila víťazný forhend po čiare a má šancu na čistú hru.

40-15
    Predsa len však prišiel bekhend do siete od Wangovej, ktorá sa nedočká prvej čistej hry v zápase.

2:2
    Ale Wangovej to vôbec vadiť nemusí, pretože hru zakončila víťazným krížnym forhendom a vyrovnala na 2:2 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová sa ocitla po nepresnom dobiehanom forhende na zemi, pretože sa pošmykla.

15-15
    Alr cýhlo chybu napravila víťazným forhendom po kvalitnom podaní.

30-15
    Ale ďalší forhend Schmiedlovej zastavila sieť.

30-30
    Zaváhanie však napravila veľmi podobne zabitým forhendom hneď po podaní.

40-30
    Wangová však vycítila šancu a po presnom forhendovom returne má brejkbal!

3:2
    Schmiedlová trafila vynikajúce podanie, ale potom jej nábehový forhend príliš nevyšiel a nezvládla bekhendový volej na sieti, takže Wangová získala prvý brejk v zápase a vedie 3:2 v druhom sete!

3:2

3:2

15-0
    Wangová sa presadila v ďalšej výmene a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.

30-0
    Nasledoval nevydarený krížny bekhend Schmiedlovej.

40-0
    Wangovej padol do kurtu aj krížny bekhend z ťažkej pozície a mieri za čistou hrou.

4:2
    Tentokrát už Wangová prvú čistú hru v zápase potvrdila víťazným forhendom a po potvrdenom brejku vedie 4:2 v druhom sete.

0-15
    Schmiedlová zahrala forhend šikovne do protipohybu Wangovej.

0-30
    Wangovej vysoký forhendový úder doletel za základnú čiaru.

0-40
    Wangová si forhendovým returnom vytvorila pozíciu na zakončenie, ale ďalší forhend poslala do siete.

4:3
    Napokon dlhý bekhend Wangovej a Schmiedlová čistou hrou znižuje na 3:4 v druhom sete.

4:3

4:3

15-0
    Wangová hrá veľmi presne a víťazný krížny bekhend posadila na pravú čiaru.

30-0
    Následne Wangová poslala aj parádny víťazný bekhend po čiare.

40-0
    Schmiedlovej forhend bol dlhý a Wangová má šancu na ďalšiu čistú hru.

5:3
    Schmiedlová zakončila výmenu vyhodeným bekhendom a Wangová po ďalšej čistej hre na podaní vedie 5:3 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová začína hru na udržanie v druhom sete nepresným krížnym forhendom.

15-15
    Ale dobrá odpoveď Schmiedlovej vďaka priamemu bodu.

30-15
    Lenže Wangová si prišla na sieť po jednoduchú smeč a má na dosah setbaly.

40-15
    Wangová si idva setbaly vybojovala vďaka vynikajúcemu bekhendovému returnu k základnej čiare!

40-30
    Takmer tam Wangovej padlo aj skrátenie pri dobiehanom bekhende, ale tesne minula.

40-40
    Schmiedlová druhú možnosť už sama vymazala víťazným forhendom.

A-40
    Wangová si vybojovala tretí setbal úspešným prechodom na sieť zakončený bekhendovým volejom!

6:3
    Schmiedlová túto výmenu už nezachránila, pretože forhend poslala za základnú čiaru a Wangová po zlepšenej hre vyhrala druhý set 6:3, takže o postupujúcej do osemfinále sa rozhodne až v treťom sete!

0:0

0:0

0-15
    Wangová otvorila tretí set na podaní nevynútenou chybou z bekhendu po čiare.

0-30
    No tak Wangová trafila bekhend aj do siete a Schmiedlovej sa otvára šanca hneď v úvode tretieho setu.

15-30
    Schmiedlovú môže mrzieť pokazený forhendový return pri druhom podaní Wangovej.

30-30
    Ďalšia nevynútená chyba z forhendu Schmiedlovej.

30-40
    Ale Wangová namierila krížny forhend do tesného autu a Schmiedlová má predsa len brejkbal!

0:1
    Wangová nezareagovala ideálne na krátky return Schmiedlovej a forhend na sieti pokazila, preto slovenská tenistka získala v úvode rozhodujúceho setu dôležitý brejk!

0-15
    Precízny forhendový volej Schmiedlovej na sieti.

0-30
    Wangová nemierila forhend do siete.

0-40
    Schmiedlová má šancu na čistú hru po priamom bode.

15-40
    Tú však nevyužila a zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

30-40
    Wangová dominovala vo výmene od returnu a na sieti ju zakončila forhendom zo vzduchu.

0:2
    Ale Schmiedlová si pomohla priamym bodom, podarilo sa jej potvrdiť brejk a vedie 2:0 v treťom sete.

0-15
    Wangová musela hrať forhend tesne na zemou a trafila ho do siete.

15-15
    Schmiedlová sa dostala do výmeny, ale bekhend napálila do siete.

30-15
    Wangová to nemala vôbec jednocuhé na sieti, ale podaril sa jej náročný bekhendový volej a Schmiedlová ho nevrátila.

30-30
    Wangová po dlhej dobe využila skrátenie, ale Schmiedlová bola rýchla a na sieti výmenu rozhodla forhendom pod nohy čínskej tenistky.

40-30
    Priamy bod Wangovej priniesol gembal.

1:2
    Wangová si trúfla na víťazný bekhend po čiare a znižuje na 1:2 v treťom sete.

1:2

1:2

15-0
    Dlhý bekhend Schmiedlovej otvára jej ďalšiu hru na podaní.

15-15
    Wangová mala v tejto výmene možnosť, ale jej útočný forhend skončil v sieti.

15-30
    Ani krížny forhend Wangovej nepadol do kurtu.

30-30
    Ale Wangová si nakročila na víťazný krížny bekhendový return.

40-30
    Tak ďalší parádny víťazný krížny forhendový return znamená brejkbal pre Wangovú!

40-40
    Schmiedlová ho odvrátila priamym bodom.

A-40
    Wangová si po ďalšom agresívnom returne vytvorila jasnú pozíciu na sieti, Schmiedlová už nezvládla forhendové obhodenie a bude čeliť druhému brejkbalu!

2:2
    Veľmi rýchla prestrelka od základnej čiary skončila vyhodeným krížnym forhendom Schmiedlovej a Wangová vymazala manko brejku, pretože sa dotiahla na 2:2 v treťom sete!

15-0
    Vynútená forhendová chyba Schmiedlovej.

30-0
    Wangová s ďalším vynikajúcim víťazným bekhendom po čiare.

40-0
    Naopak Schmiedlová s nepresným krížnym forhendom a Wangová má šancu na čistú hru.

3:2
    Tak Wangovej tam padol ďalší nádherný krížny bekhend a čínska tenistka po čistej hre už vedie 3:2 v treťom sete.

3:2

3:2

15-0
    Wangová dotiahla ďalší útok do víťazného konca presným forhendom.

30-0
    Schmiedlová momentálne nemá nárok a Wangová s ďalším víťazným krížnym forhendom.

40-0
    No a ešte k tomu Schmiedlová vyrobila aj tretiu dvojchybu v zápase, po ktorej má Wangová možno rozhodujúce tri brejkbaly!

40-15
    Wangová po bekhendovom returne prešla na sieť, ale Schmiedlová prvú možnosť odvracia úspešným forhendovým obhodením.

4:2
    Druhú príležitosť už Wangová premieňa víťazným forhendovým po čiare a vedie 4:2 v rozhodujúcom treťom sete!

15-0
    Schmiedlová už nemá veľa príležitostí na reakciu, teraz jej pokus o forhendové obhodenie skončil v sieti.

30-0
    Následne Wangová trafila ďalší krížny bekhendový winner.

30-15
    Tak malé zaváhanie čínskej tenistky, ktorá zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

30-30
    Schmiedlová sa dočkala po dlhšej dobe nevynútenej chyby z forhendu Wangovej.

30-40
    Následne Wangová vôbec netrafila forhend a Schmiedlová má z ničoho nič brejkbal!

40-40
    Dychberúca výmena, v ktorej obidve predviedli niekoľko svetových úderov, ale na konci Schmiedlová na sieti poslala bekhend tesne za základnú čiaru.

A-40
    Výhoda pre Wangovú po priamom bode.

5:2
    Schmiedlová prestrelila forhend a Wangová možno odvráteným brejkbalom definitívne zlomila odpor slovenskej tenistky, pretože sériou piatich víťazných gemov otočila stav rozhodujúceho setu z 0:2 na 5:2.

5:2

5:2

15-0
    Schmiedlová podáva na udržanie v zápase a začína forhendom namiereným do siete.

15-15
    Schmiedlová však reaguje aspoň priamym bodom.

30-15
    Lenže Wangová sa približuje k mečbalom po víťaznom bekhende po čiare.

40-15
    Dva mečbaly pre Wangovú, ktorá si vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej!

6:2
    Schmiedlová sa už rozhodla zariskovať a hneď forhend vyhodila, preto sa jej púť na US Open 2023 končí v treťom kole, v ktorom prehrala s Wangovou po setoch 6:4, 3:6 a 2:6!

Koniec zápasu

Anna Karolína Schmiedlová mala tento zápas dobre rozbehnutý, pretože v závere prvého setu udrela a mala k bližšie postupu do osemfinále ako jej čínska súperka Xinyu Wangová. Na začiatku druhého setu však Schmiedlová nevyužila tri brejkbaly, ktoré jednoznačne nakopli Wangovú a tá v ďalšom priebehu získala hneď dva brejky, ktoré posunuli zápas do rozhodujúceho tretieho setu. Doňho prekvapivo lepšie vstúpila Schmiedlová, lenže Wangová postupne začala triafať veľké množstvo víťazných úderov a zaslúžene sériou šietich hier za sebou úplne otočila tretí set. Schmiedlovú tak môžu mrzieť najmä nevyužité brejkbaly na začiatku druhého setu, ktoré mohli už definitívne pochovať šance Wangovej na víťazstvo a tiež aj fakt, že náskok brejku v treťom sete neudržala dlhšie. Na druhej strane však treba povedať, že Wangová vyhrala zaslúžene najmä preto, že mala jasnú prevahu v štatistike víťazných úderov a v osemfinále ju čaká zaujímavý zápas proti českej tenistke Karolíne Muchovej. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok voľného dňa! (19:27:50)