Martičová – Bouzková 0:2 (kon.) | Džabúrová – Nosková 2:1 (kon.)
Muchová – Townsend 2:0 (kon.) | Wang – Schmiedlová sk 2:1 (kon.)
4 6 6
Anna Karolína Schmiedlová
1
6 3 2
Piatok 01.09.2023, 17:10 • Grandstand, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York(USA) • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 3. kolo

Anna Karolína Schmiedlová mala tento zápas dobre rozbehnutý, pretože v závere prvého setu udrela a mala k bližšie postupu do osemfinále ako jej čínska súperka Xinyu Wangová. Na začiatku druhého setu však Schmiedlová nevyužila tri brejkbaly, ktoré jednoznačne nakopli Wangovú a tá v ďalšom priebehu získala hneď dva brejky, ktoré posunuli zápas do rozhodujúceho tretieho setu. Doňho prekvapivo lepšie vstúpila Schmiedlová, lenže Wangová postupne začala triafať veľké množstvo víťazných úderov a zaslúžene sériou šietich hier za sebou úplne otočila tretí set. Schmiedlovú tak môžu mrzieť najmä nevyužité brejkbaly na začiatku druhého setu, ktoré mohli už definitívne pochovať šance Wangovej na víťazstvo a tiež aj fakt, že náskok brejku v treťom sete neudržala dlhšie. Na druhej strane však treba povedať, že Wangová vyhrala zaslúžene najmä preto, že mala jasnú prevahu v štatistike víťazných úderov a v osemfinále ju čaká zaujímavý zápas proti českej tenistke Karolíne Muchovej. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok voľného dňa! (19:27:50)

Koniec zápasu

6:2
    Schmiedlová sa už rozhodla zariskovať a hneď forhend vyhodila, preto sa jej púť na US Open 2023 končí v treťom kole, v ktorom prehrala s Wangovou po setoch 6:4, 3:6 a 2:6!

40-15
    Dva mečbaly pre Wangovú, ktorá si vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej!

30-15
    Lenže Wangová sa približuje k mečbalom po víťaznom bekhende po čiare.

15-15
    Schmiedlová však reaguje aspoň priamym bodom.

15-0
    Schmiedlová podáva na udržanie v zápase a začína forhendom namiereným do siete.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Schmiedlová prestrelila forhend a Wangová možno odvráteným brejkbalom definitívne zlomila odpor slovenskej tenistky, pretože sériou piatich víťazných gemov otočila stav rozhodujúceho setu z 0:2 na 5:2.

A-40
    Výhoda pre Wangovú po priamom bode.

40-40
    Dychberúca výmena, v ktorej obidve predviedli niekoľko svetových úderov, ale na konci Schmiedlová na sieti poslala bekhend tesne za základnú čiaru.

30-40
    Následne Wangová vôbec netrafila forhend a Schmiedlová má z ničoho nič brejkbal!

30-30
    Schmiedlová sa dočkala po dlhšej dobe nevynútenej chyby z forhendu Wangovej.

30-15
    Tak malé zaváhanie čínskej tenistky, ktorá zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

30-0
    Následne Wangová trafila ďalší krížny bekhendový winner.

15-0
    Schmiedlová už nemá veľa príležitostí na reakciu, teraz jej pokus o forhendové obhodenie skončil v sieti.

4:2
    Druhú príležitosť už Wangová premieňa víťazným forhendovým po čiare a vedie 4:2 v rozhodujúcom treťom sete!

40-15
    Wangová po bekhendovom returne prešla na sieť, ale Schmiedlová prvú možnosť odvracia úspešným forhendovým obhodením.

40-0
    No a ešte k tomu Schmiedlová vyrobila aj tretiu dvojchybu v zápase, po ktorej má Wangová možno rozhodujúce tri brejkbaly!

30-0
    Schmiedlová momentálne nemá nárok a Wangová s ďalším víťazným krížnym forhendom.

15-0
    Wangová dotiahla ďalší útok do víťazného konca presným forhendom.

3:2

3:2

3:2
    Tak Wangovej tam padol ďalší nádherný krížny bekhend a čínska tenistka po čistej hre už vedie 3:2 v treťom sete.

40-0
    Naopak Schmiedlová s nepresným krížnym forhendom a Wangová má šancu na čistú hru.

30-0
    Wangová s ďalším vynikajúcim víťazným bekhendom po čiare.

15-0
    Vynútená forhendová chyba Schmiedlovej.

2:2
    Veľmi rýchla prestrelka od základnej čiary skončila vyhodeným krížnym forhendom Schmiedlovej a Wangová vymazala manko brejku, pretože sa dotiahla na 2:2 v treťom sete!

A-40
    Wangová si po ďalšom agresívnom returne vytvorila jasnú pozíciu na sieti, Schmiedlová už nezvládla forhendové obhodenie a bude čeliť druhému brejkbalu!

40-40
    Schmiedlová ho odvrátila priamym bodom.

40-30
    Tak ďalší parádny víťazný krížny forhendový return znamená brejkbal pre Wangovú!

30-30
    Ale Wangová si nakročila na víťazný krížny bekhendový return.

15-30
    Ani krížny forhend Wangovej nepadol do kurtu.

15-15
    Wangová mala v tejto výmene možnosť, ale jej útočný forhend skončil v sieti.

15-0
    Dlhý bekhend Schmiedlovej otvára jej ďalšiu hru na podaní.

1:2

1:2

1:2
    Wangová si trúfla na víťazný bekhend po čiare a znižuje na 1:2 v treťom sete.

40-30
    Priamy bod Wangovej priniesol gembal.

30-30
    Wangová po dlhej dobe využila skrátenie, ale Schmiedlová bola rýchla a na sieti výmenu rozhodla forhendom pod nohy čínskej tenistky.

30-15
    Wangová to nemala vôbec jednocuhé na sieti, ale podaril sa jej náročný bekhendový volej a Schmiedlová ho nevrátila.

15-15
    Schmiedlová sa dostala do výmeny, ale bekhend napálila do siete.

0-15
    Wangová musela hrať forhend tesne na zemou a trafila ho do siete.

0:2
    Ale Schmiedlová si pomohla priamym bodom, podarilo sa jej potvrdiť brejk a vedie 2:0 v treťom sete.

30-40
    Wangová dominovala vo výmene od returnu a na sieti ju zakončila forhendom zo vzduchu.

15-40
    Tú však nevyužila a zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

0-40
    Schmiedlová má šancu na čistú hru po priamom bode.

0-30
    Wangová nemierila forhend do siete.

0-15
    Precízny forhendový volej Schmiedlovej na sieti.

0:1
    Wangová nezareagovala ideálne na krátky return Schmiedlovej a forhend na sieti pokazila, preto slovenská tenistka získala v úvode rozhodujúceho setu dôležitý brejk!

30-40
    Ale Wangová namierila krížny forhend do tesného autu a Schmiedlová má predsa len brejkbal!

30-30
    Ďalšia nevynútená chyba z forhendu Schmiedlovej.

15-30
    Schmiedlovú môže mrzieť pokazený forhendový return pri druhom podaní Wangovej.

0-30
    No tak Wangová trafila bekhend aj do siete a Schmiedlovej sa otvára šanca hneď v úvode tretieho setu.

0-15
    Wangová otvorila tretí set na podaní nevynútenou chybou z bekhendu po čiare.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Sin-jü Wang.

0:0

6:3
    Schmiedlová túto výmenu už nezachránila, pretože forhend poslala za základnú čiaru a Wangová po zlepšenej hre vyhrala druhý set 6:3, takže o postupujúcej do osemfinále sa rozhodne až v treťom sete!

A-40
    Wangová si vybojovala tretí setbal úspešným prechodom na sieť zakončený bekhendovým volejom!

40-40
    Schmiedlová druhú možnosť už sama vymazala víťazným forhendom.

40-30
    Takmer tam Wangovej padlo aj skrátenie pri dobiehanom bekhende, ale tesne minula.

40-15
    Wangová si idva setbaly vybojovala vďaka vynikajúcemu bekhendovému returnu k základnej čiare!

30-15
    Lenže Wangová si prišla na sieť po jednoduchú smeč a má na dosah setbaly.

15-15
    Ale dobrá odpoveď Schmiedlovej vďaka priamemu bodu.

15-0
    Schmiedlová začína hru na udržanie v druhom sete nepresným krížnym forhendom.

5:3
    Schmiedlová zakončila výmenu vyhodeným bekhendom a Wangová po ďalšej čistej hre na podaní vedie 5:3 v druhom sete.

40-0
    Schmiedlovej forhend bol dlhý a Wangová má šancu na ďalšiu čistú hru.

30-0
    Následne Wangová poslala aj parádny víťazný bekhend po čiare.

15-0
    Wangová hrá veľmi presne a víťazný krížny bekhend posadila na pravú čiaru.

4:3

4:3

4:3
    Napokon dlhý bekhend Wangovej a Schmiedlová čistou hrou znižuje na 3:4 v druhom sete.

0-40
    Wangová si forhendovým returnom vytvorila pozíciu na zakončenie, ale ďalší forhend poslala do siete.

0-30
    Wangovej vysoký forhendový úder doletel za základnú čiaru.

0-15
    Schmiedlová zahrala forhend šikovne do protipohybu Wangovej.

4:2
    Tentokrát už Wangová prvú čistú hru v zápase potvrdila víťazným forhendom a po potvrdenom brejku vedie 4:2 v druhom sete.

40-0
    Wangovej padol do kurtu aj krížny bekhend z ťažkej pozície a mieri za čistou hrou.

30-0
    Nasledoval nevydarený krížny bekhend Schmiedlovej.

15-0
    Wangová sa presadila v ďalšej výmene a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.

3:2

3:2

3:2
    Schmiedlová trafila vynikajúce podanie, ale potom jej nábehový forhend príliš nevyšiel a nezvládla bekhendový volej na sieti, takže Wangová získala prvý brejk v zápase a vedie 3:2 v druhom sete!

40-30
    Wangová však vycítila šancu a po presnom forhendovom returne má brejkbal!

30-30
    Zaváhanie však napravila veľmi podobne zabitým forhendom hneď po podaní.

30-15
    Ale ďalší forhend Schmiedlovej zastavila sieť.

15-15
    Alr cýhlo chybu napravila víťazným forhendom po kvalitnom podaní.

15-0
    Schmiedlová sa ocitla po nepresnom dobiehanom forhende na zemi, pretože sa pošmykla.

2:2
    Ale Wangovej to vôbec vadiť nemusí, pretože hru zakončila víťazným krížnym forhendom a vyrovnala na 2:2 v druhom sete.

40-15
    Predsa len však prišiel bekhend do siete od Wangovej, ktorá sa nedočká prvej čistej hry v zápase.

40-0
    Wangová trafila víťazný forhend po čiare a má šancu na čistú hru.

30-0
    Schmiedlová už pri forhende nebola včas a nenamierila ho do kurtu.

15-0
    Priamy bod pre Wangovú.

1:2

1:2

1:2
    Schmiedlová dokončila obrat v tejto hre útočným krížnym forhendom a vedie 2:1 v druhom sete.

30-40
    Aj priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá otočila nepriaznivý stav a má gembal.

30-30
    Wangová navyše vyhodila krížny bekhend.

30-15
    Schmiedlová trafila dôležité štvrté eso v zápase na téčko.

30-0
    Vzápätí hneď druhý úder z forhendu Schimedlová namierila za základnú čiaru.

15-0
    Schmiedlová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.

1:1
    Wangová zakončila hru na podaní skvelým víťazným forhendom v plnom behu, odvrátila hneď tri brejkbaly a vyrovnala na 1:1 v druhom sete.

A-40
    Wangová už má výhodu po priamom bode.

40-40
    Schmiedlová ho zahodila nepresným bekhendovým returnom pri druhom podaní Wangovej.

40-A
    Schmiedlová má však tretí brejkbal, keď čínska tenistka poslala bekhend do siete!

40-40
    Následne Wangová trafila prvé eso v zápase a vymazala aj druhý brejkbal.

30-40
    Wangová si nemôže dovoliť stratiť podanie a po útočnej si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.

15-40
    Wangová hrala forhend takmer na zemi, ktorý skončil v sieti a Schmiedlová má dva brejkbaly!

15-30
    Ale Wangová si neporadila s forhendovým returnom Schmiedlovej.

15-15
    Až teraz Wangová zastavila nepriaznivú sériu, keď Schmiedlová napálila forhend do siete.

0-15
    Schmiedlová pokračuje na víťaznej vlne a Wangovú prinútila k bekhendovej chybe.

0:1
    Následne Schmiedlová trafila eso von z kurtu, ktorým potvrdila čistú hru na podaní na úvod druhého setu.

0-40
    Schmiedlová trafila eso na téčko, ktoré bolo jej druhé v zápase.

0-30
    Forhendový return Wangovej skončil v sieti.

0-15
    Druhý set navyše Schmiedlová otvára na podaní priamym bodom.

0:0

0:0

4:6
    Na piaty pokus to už Schmiedlová zvládla, keď Wangová zakončila výmenu forhendom do siete a slovenská tenistka udrela v závere prvého setu, ktorý vyhrala 6:4 a priblížila sa k postupu do osemfinále na US Open!

40-A
    Wangová sa unáhlila a po vyhodenom forhende bude čeliť piatemu setbalu!

40-40
    Ale Wangová naďalej bojuje a krížny forhendový winner poslala do protipohybu Schmiedlovej.

40-A
    Schmiedlová predviedla nezlomnú defenzívu a Wangová poslala forhend len do siete, takže je tu štvrtý setbal!

40-40
    V tejto výmene mala Schmiedlová asi najväčšiu šancu, ale napokon jej bekhend neprešiel cez sieť.

30-40
    Wangová druhý z nich odvrátila už víťazným krížnym forhendom.

15-40
    Schmiedlová prvý z nich nevyužila, pretože aj keď dobehla skrátenie Wangovej, tak forhend pokazila.

0-40
    Schmiedlovej pomohla aj páska, keď sa forhend od nej odrazil mimo a slovenská tenistka má tri setbaly!

0-30
    Následne Wangová rýchlo vyhodila bekhend a Schmiedlová bude bojovať o setbaly.

0-15
    Wangová už podáva na udržanie v prvom sete a Schmiedlová vytiahla parádny krížny bekhendový winner.

4:5

4:5

4:5
    Ale Schmiedlová nedopustila ďalšie komplikácie a po víťaznom krížnom forhende vedie 5:4 v prvom sete.

15-40
    Wangová nedopustila prvú čistu hru v zápase víťazným bekhendovým returnom po čiare.

0-40
    Schmiedlová využila dobré podanie na jednoduchý víťazný bekhend.

0-30
    Wangovej bekhend zastavila sieť.

0-15
    Schmiedlová na podaní tiež začína priamym bodom.

4:4
    Wangová ukončila hru priamym bodom a vyrovnala na 4:4 v prvom sete.

40-30
    Schmiedlovej dokonale vyšiel krížny forhendový return a prišla Wangovej vynútená chyba.

40-15
    Ani dobiehaný forhend Schmiedlovej neskončil v kurte a Wangová má dva gembaly.

30-15
    Schmiedlová však s ďalšou nevynútenou chybou z forhendu v dobre rozohranej výmene.

15-15
    Ale Wangová pomáha tiež dlhým forhendom.

15-0
    Vo forhendovej výmene sa chyby dopustila Schmiedlová.

3:4

3:4

3:4
    Schmiedlová si tlakom vynútila forhendovú chybu Wangovej a vedie 4:3 v prvom sete.

40-A
    Druhá výhoda pre Schmiedlovú po priamom bode.

40-40
    Schmiedlová bola pri bekhendovom údere neskoro, k tomu sa aj pošmykla a hra sa dostáva opäť na zhodu.

40-A
    Ďalší pokus o skrátenie v podaní Wangovej, po ktorom však vyhodila forhendové obhodenie.

40-40
    Ale ani čínska tenitka prvú príležitosť na brejk v zápase nevyužije, keďže pri forhende musela cúvať a nezvládla ho.

40-30
    Wangová zakončila citlivým dropshotom po tom, čo získala prevahu vo výmene a má prvý brejkbal!

30-30
    Wangová zmenila rytmus slajzovaným bekhendom a rozhodila Schmiedlovú, preto mala dostatok času na víťazný forhend.

15-30
    V prevažne bekhendovej výmene uspela Schmiedlová, ktorá sa dočkala chyby čínskej tenistky.

15-15
    Vynikajúca odpoveď Schmiedlovej, ktorá trafila prvé eso v zápase.

15-0
    Wangová po druhom podaní Schmiedlovej pritlačala forhendovým returnom a vynútila si jej bekhendovú chybu.

3:3
    Schmiedlová poslala forhend za základnú čiaru a Wangová sa dotiahla na 3:3 v prvom sete.

A-40
    Wangová si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej a má výhodu.

40-40
    Wangová predviedla solídne skrátenie, ale Schmiedlová bola uňho včas a vytiahla skvelý víťazný bekhend po čiare.

40-30
    Schmiedlová za tohto stavu nemala čo stratiť a po aktívnej hre si prišla po víťazný forhend po čiare.

40-15
    Dva gembaly pre Wangovú po priamom bode.

30-15
    Pripravený útok Wangovej, ktorý na sieti zakončila presným forhendom zo vzduchu.

15-15
    Priamy bod z druhého podania pre čínsku tenistku.

0-15
    Schmiedlová sa dostala do výmeny a počkala si na prestrelený forhend Wangovej.

2:3

2:3

2:3
    Ďalší priamy bod prišiel vzápätí a Schmiedlová vedie 3:2 v prvom sete.

30-40
    Dôležitý priamy bod, ktorý priniesol Schmiedlovej gembal.

30-30
    Wangová sa mohla dostať k brejkbalom, ale jej bekhend letel za azákladnú čiaru.

30-15
    Schmiedlová má problémy na podaní, keď jej bekhend zastavila iba sieť.

15-15
    Wangová si po returne vytvorila ideálnu pozíciu, ale pomýlila sa pri krížnom forhende.

15-0
    Schmiedlová bola rozbehaná a krížny bekhend netrafila do kurtu.

2:2
    Ale Schmiedlová na to nedokázala nadviazať a bekhendový return neprešiel cez sieť, takže Wangová vyrovnala na 2:2 v prvom sete.

40-30
    Prvý z nich čínska tenistka zahodila prvou dvojchybou v zápase.

40-15
    Schmiedlovej druhý forhend bol dlhý a Wangová má dva gembaly.

30-15

15-15
    Wangová však prichádza s rýchlou bekhendovou nepresnosťou.

15-0
    Schmiedlová sa dostala do dobrej výmeny, ale forhend po čiare jej nevyšiel.

1:2

1:2

1:2
    Napokon Wangovej forhend skončil za základnou čiarou a Schmiedlová vedie 2:1 v prvom sete.

40-A
    Wangová zahodila príležitosť pokazeným forhendovým returnom a Schmiedlová má výhodu.

40-40
    Schmiedlová bola zatlačená do defenzívy a krížny forhend nenamierila do kurtu, takže na podaní musí ísť cez zhodu.

30-40
    Wangová si môže vyčítať nepresný bekhend, po ktorom má Schmiedlová gembal.

30-30
    Schmiedlovej forhendový úder spomalila páska a Wangová mala dostatok času trafiť víťazný forhend po čiare.

15-30
    Skvelá odpoveď od Schmiedlovej, ktorá zamietla výmenu víťazným krížnym bekhendom.

15-15
    Čínska tenistka si nakročila na víťazný bekhendový return po čiare.

0-15
    Wangovej nevyšiel prvý pokus o skrátenie v zápase.

1:1
    Schmiedlová trafila forhend za základnú čiaru a Wangová po odvrátení brejkbalu dorovnala stav na 1:1 v prvom sete.

A-40
    Wangová má výhodu po priamom bode.

40-40
    Veľmi pekná výmena a ani výborná defenzíva Schmiedlovej nestačila, pretože Wangová jej odpor zlomila nechytateľným krížnym forhendom.

30-40
    Ale ďalšia výmena skončila vyhodeným krížnym bekhendom Wangovej a Schmiedlová má prvý brejkbal!

30-30
    Schmiedlová zatiaľ šancu nevyužíva a jej krížny bekhend bol nepresný.

15-30
    Vzápätí Wangová prestrelila aj forhend bez tlaku a dostáva sa do problémov na podaní.

15-15
    Schmiedlová zaútočila hneď forhendovým returnom a prinútila Wangovú k forhendovej chybe.

15-0
    Wangovej vyšiel prechod na sieť, pretože Schmiedlová bekhendové obhodenie nedostala na druhú stranu.

0:1
    Wangová vyhodila forhendový return po druhom podaní Schmiedlovej, ktorá si zvládla na úvod potvrdiť hru na podaní.

30-40
    Schmiedlová si opäť pomohla priamym bodom a má gembal.

30-30
    Trochu dlhšia výmena a Schmiedlová pokazila forhend po čopovanom bekhende Wangovej.

15-30
    Priamy bod pre Schmiedlovú.

15-15
    Schmiedlová využila pomalý bekhendový úder Wangovej na prvý víťazný krížny forhend.

15-0
    Hneď druhý úder vo výmene od Schmiedlovej z forhendu bol dlhý.

0:0

Súboj medzi Schmiedlovou a Wangovou otvára program na väčšom kurte s názvom Grandstand, obidve hráčky sa už na ňom rozohrávajú a čínska tenistka napriek víťazstve v žrebe si na úvod zvolila return.

Vitajte pri sledovaní tretieho kola ženskej dvojhry na poslednom grandslame sezóny US Open 2023, do ktorého sa prebojovala aj jediná slovenská zástupkyňa Anna Karolína Schmiedlová po víťazstvách nad Baindlovou a Masárovou. Jej treťou súperkou bude čínska tenistka Xinyu Wangová, ktorá je v rebríčku WTA o jedenásť miest vyššie ako Schmiedlová a má veľmi dobrú bilanciu na tvrdom povrchu v tejto sezóne, preto ju stávkové kancelárie považujú za jasnú favoritku. Schmiedlová však zvládla už pozitívne prekvapiť proti Masárovej a dnes sa na to pokúsi nadviazať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.