Bohemians – Hr. Králové 2:1 (kon.) | Sigma Olomouc – Liberec 2:0 (kon.) | Jablonec – Slavia 1:1 (kon.)
Sparta Praha – Karviná 3:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:0 (0:0)
FC Slovan Liberec
cz Nedeľa 27.08.2023, 15:00 • Andrův stadion, Olomouc • Chance Liga • 6. kolo

Utkání mezi Sigmou Olomouc a Slovanem Liberec je minulostí. Na branky si museli diváci počkat do druhého poločasu. V tom prvním měl největší šanci Liberec, když Kulenovićovu střelu k tyči Macík vytěsnil. Sigma nastoupila do druhé půle jako uragán a její tlak vyústil v penaltu po ruce Varfolomejeva. Tu bezpečně proměnil Lukáš Juliš. O jedenáct minut později navýšil vedení po rohovém kopu Jakub Pokorný a Sigma už si dvougólové vedení do konce utkání pohlídala. Liberec se zmohl pouze na střelu Chaluše v závěru, která letěla těsně nad. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu. (16:59:43)

90+3

90+3
    Ještě faul Chaluše.

90+3
    Yunusa Muritala přetlačil Mikulu a dostal se do vápna, kde přestřeli bránu Vliegena.

90+2
    Sigma dohrává utkání v klidu na útočné polovině.

90+1
    Hrát se bude ještě tři minuty navíc.

90+1
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Denis Kramář.

90
    Vodháněl vybojoval v závěru základní hrací doby rohový kop.

89
    Hosté zapisují faul ve středu pole.

88
    Nakonec mohlo přijít snížení! Mikula našel překvapivou přihrávkou Chaluše, který přiběhl podpořit ofenzivu. Hostující stoper vystřelil tvrdě těsně nad!

87
    Kulenović si překážel s Lexou a Liberec opět rychle ztratil balon.

86
    Zdá se, že v Olomouci je o vítězi rozhodnuto. Liberec se ne a ne dostat do gólového zakončení. Domácí jsou teď navíc před pokutovým územím Severočechů.

85
    Ani tato standardní situace Macíka neohrozila.

84
    A vzápětí další.

84
    Domácí zaspali při autovém vhazování. Bude z toho rohový kop pro Liberec.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Milan Lexa.

83
    Nepřesná přihrávka za hranicí vápna zastavuje akci Liberce.

82
    Yunusa Muritala nastoupil asi přemotivovaně a hned vidí žlutou kartu za dojetí Chaluše.

81
    Severočeši jsou teď sice více na míči, ale Sigma si zkušeně hlídá dvougólové vedení.

80
    ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Yunusa Muritala,
    ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Jiří Sláma.

79
    Na druhé straně se Liberec centrem do vápna nedostal.

78
    Juraj Chvátal se při snaze získat balon dopustil útočného faulu.

77
    Liberecká obrana odvrátila rychlý kontr Olomouce.

76
    Dlouhý centr do vápna si našel brankář Macík.

75
    Rozhodčí nařizuje ošetření a přestávku na osvěžení.

74
    Martin Pospíšil ve výskoku nevybíravě srazil Doumbiu a dostává žlutou kartu.

73
    Olomouc se logicky stáhla a čeká, s čím přijdou hosté.

72
    ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Jakub Hudák.

70
    Také liberecký roh mohl být gólový! Centr Pennera našel úplně volného Kulenoviće, ale ten se do balonu nedokázal opřít a pouze ho jaksi posunul směrem k Macíkovi.

69
    Tupta hledal centrem z levé strany Kulenoviće. Před libereckým útočníkem zasáhl hlavou Beneš. Následovat bude rohový kop.

68
    Ofsajd a v něm domácí útočník.

67
    Hosté inkasovali chvíli po střídání. Možná ještě nevěděli, kdo má koho bránit. Dvougólové manko se už bude dotahovat těžko.

65
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tentokrát už to z rohového kopu Sigmě vyšlo! Martin Pospíšil našel úplně volného JAKUBA POKORNÉHO ve vápně a šestadvacetiletý stoper střelou z voleje přesně k tyči navyšuje vedení!

64
    Pěkná akce domácích! Přihrávku z levé strany pustil Juliš na Pospíšila, ten mu míč vrátil a střelec první branky prověřil Vliegena střelou na vzdálenější tyč. Hostující brankář dokázal pokus vyrazit na roh.

64
    Hostující trenér si připravil hned trojí střídání. Nejspíše dojde také ke změně rozestavení.

63
    ze hřiště odchází Ivan Varfolomejev, přichází Lukáš Červ,
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Nicolas Penner,
    ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Michael Rabušic.

61
    Liberec se dostával do dobré pozice, ale situaci předcházel útočný faul.

61
    Dominik Preisler se nedostal na levé straně přes Vodháněla.

60
    Breite fauloval ve středu pole.

60
    ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Filip Zorvan.

59
    Lukáš Juliš sice nasadil hezké jesle Mikulovi, ale předtím stál v ofsajdu.

58
    Před Ghalim poslal malou domů hlavou zkušený Vít Beneš.

57
    Ale nízký centr nebyl pro Sigmu nebezpečím.

57
    Teď bude mít možnost z rohového kopu.

56
    Trenér Kozel bude muset vymyslet se svými svěřenci plán, jak se dostat zpět do zápasu, protože po přestávce jakoby Liberec nebyl.

54
    LUKÁŠ JULIŠ poslal Vliegena na druhou stranu a posílá Olomouc zaslouženě do vedení. Po změně stran je totiž Sigma jednoznačně aktivnější a nebezpečnější.

54
    Míč si staví Lukáš Juliš.

53
    Centr Vodháněla trefil ruku Varfolomejeva v nepřirozené poloze v pokutovém území a je to jasné! Penalta pro Olomouc!

52
    Ivan Varfolomejev si pomohl faulem. Liberec vůbec nestíhá v začátku druhé půle.

52
    Ani tato standardní situace nevedla k zakončení.

51
    A přichází další roh Hanáků.

51
    Nadále zůstává u míče domácí celek.

50
    Juliš našel volného Vodháněla na pravé straně. Ten si to namířil do vápna, ale zakončoval na dlouhou nohu, s čímž si Vliegen poradil bez problémů.

49
    Sigma nastoupila aktivně do druhé půle. Navrátilova střela letěla vysoko nad.

48
    Do přihrávky vzduchem se opřel Beneš, ale opět došlo ke zblokované střele obranou v bílém.

47
    Centr Zmrzlého srazila obrana Liberce na roh.

46

První poločas je minulostí. Branku jsme neviděli. Střely na branku zatím 0:3. Hra je vyrovnaná, ale Olomouc si zatím neví rady s dobře organizovanou defenzivou Liberce. To hosté třikrát ohrozili domácího brankáře, ale ve všech případech se jednalo o střely ze střední vzdálenosti. Nejnebezpečnější byl pokus Kulenoviće na zadní tyč, který domácí brankář vytáhl skvělým zákrokem. Jinak ale zápas není zatím příliš atraktivní. Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

45+3

45+2
    Kapitán Radim Breite (SK Sigma Olomouc) zastavil rozeběhnutého Doumbiu a také on si prohlédne žlutou kartu zblízka.

45+2
    Další centr do vápna Liberce smolně odvrátil hlavou domácí borec.

45+2
    Po rychlém protiútoku vypálil na druhé straně Ľubomír Tupta přímo do míst, kde stál brankář Macík.

45+1
    Fortelný hledal polovysokým obloučkem spoluhráče, jenže hostující obrana byla opět pozorná.

45
    V prvním dějství se budou nastavovat dvě minuty.

45
    Navrátil se snažil vrátit balon před Vliegena, ale vysoký míč všechny přelétl.

44
    A už hraje Liberec, také na svém území.

43
    Opět Sigma s míčem na kopačkách, ale na své polovině.

42
    Ahmad Ghali neukličkoval dobře stojícího Zmrzlého, který následně zastavil pokus hostujícího hráče.

41
    Preislerův centr končí pouze za bránou domácích.

40
    Druhou střelu na bránu si připisuje hostující Luka Kulenović. Jeho pokus z dálky na zadní tyč vytáhl včasným tygřím skokem Matúš Macík.

39
    Centr Vodháněla po standardní situaci našel hlavu Pokorného, ale jeho prodloužení odhlavičkoval dobře postavený Mikula.

38
    Mohamed Doumbia (FC Slovan Liberec) ostře dohrál protihráče a jako první dostává v zápase žlutou kartu.

38
    Chvátal hledal Juliše v dobré pozici ve vápně, ale Chaluš byl u balonu dříve.

37
    Sigma hledá cestu do vápna, ale defenziva Severočechů je zatím pevná.

36
    Držení míče se teď střídá ze strany na stranu a hraje se mezi vápny.

34
    Domácí stoper ihned vstal a dokázal zastavit také střelu Fukaly.

34
    Ani Ghaliho pokus na druhé straně neprošel k brankáři, když Beneš obětavě zastavil míč choulostivými partiemi.

33
    Ani další atak ale neprošel až k belgickému brankáři a následně fauloval nechtěně Chvátal.

32
    Olomouc je v posledních minutách aktivnější a začíná se dostávat na dostřel Vliegena.

31
    Lukáš Juliš se už už dral do zakončení, ale na poslední chvíli zasáhla hostující obrana.

30
    Prodloužený centr od rohového praporku dolétl až do malého vápna, kde ale bylo více hráčů v bílém.

29
    K míči se postavil aktivní Jan Vodháněl, ale trefil pouze zeď. Následovat bude rohový kop.

28
    Míč se vrátil k domácímu hráči, který si jej navedl tentokrát do středu hřiště a byl faulován přibližně pět metrů za velkým vápnem.

28
    Centr Vodháněla z pravé strany odvrátil Chaluš.

26
    Už se opět hraje.

25
    Hlavní rozhodčí přerušuje hru a nařizuje občerstvovací přestávku.

24
    Pospíšil hledal nabíhajícího Vodháněla na zadní tyči. Domácímu útočníkovi chyběly v dobré pozici decimetry.

23
    Fortelný nejprve ztratil míč a následně fauloval Preislera.

21
    Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání. Hosté jsou možná lehce aktivnější, také zatím jako jediní ohrozili brankáře, ale žádnou vyloženou šanci zatím diváci na Andrově stadionu neviděli.

20
    Po sérii odražených míčů se opřel do balonu ze střední vzdálenosti Tupta. Přestože mu střela nevyšla a letěla hodně mimo, Fukala duchapřítomně vložil do trajektorie hlavu a nasměroval svou teč přibližně metr od tyče domácí svatyně.

19
    Preislerovu přihrávku do vápna odvrátil skluzem Beneš na rohový kop.

17
    Na opačné straně hřiště si Beneš pohlídal dotírajícího Kulenoviće.

17
    Ani další útok Sigmy nebyl zakončen. Domácí tak dlouho kombinovali ve vápně, až přišli o balon.

15
    Hosté na hraně pravidel zastavili akci Navrátila s Julišem, kdy Mikula vypíchl míč olomouckému útočníkovi přímo do náruče brankáře Vliegena. Rozhodčí rozpažil a malou domů nepíská.

15
    Tuptovo přenesení hry přečetl Navrátil a získal balon pro domácí barvy.

14
    Hlavní sudí zkontroloval hostujícího hráče, který je v pořádku a zápas může pokračovat.

13
    Jan Fortelný ve vzduchu srazil právě Doumbiu, který zůstal na trávníku a rozhodčí přerušuje hru.

12
    První střelu na bránu si připisuje hostující Doumbia, který prověřil Macíka ze střední vzdálenosti skákavou střelou.

11
    Na zemi zůstali ležet domácí Navrátil a liberecký Mikula. Ještě předtím ale předcházel souboji ofsajd Olomouce.

10
    Zrzlého nepustil na dostřel brány Michal Fukala.

9
    Ghali našel Kulenoviće na levé straně, tomu nevyšlo zpracování a Pokorný skluzem zastavil akci.

8
    Kapitán Radim Breite zbavil Doumiu míče pouze za pomoci faulu.

7
    Martin Pospíšil vybídl k zakončení nejlepšího střelce Sigmy Jana Vodháněla. Ten ale střelou za vápnem toto tvrzení nepotvrdil, když mířil přibližně o metr vedle.

6
    Centr Ghaliho z levé strany přistál přímo do rukavic brankáře Macíka.

5
    Liberec zakládá útok na své polovině.

4
    Hosté však ze standardní situace nezahrozili.

3
    Luka Kulenović na nic nečekal a vystřelil. Od Pokorného se míč odrazil na první rohový kop zápasu.

2
    Julišova sražená přihrávka skončila v rukavicích Vliegena.

1
    A úvodní atak Sigmy končí v autu.

1
    První dlouhý míč Liberce sbírá domácí obrana.

1

Hostujícímu trenérovi chybí nejproduktivnější hráč mužstva Christian Frýdek. Domácího lodivoda pak trápí absence v defenzivních řadách.

Rozhodčí přivádějí obě mužstva na hrací plochu. Domácí budou bojovat v modrých dresech, Severočeši v bílém.

SK Sigma Olomouc: Macík – Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Chvátal, Breite (C), Fortelný, Pospíšil, Navrátil – L. Juliš, Vodháněl.
    Náhradníci: Trefil – Šíp, A. Moses, Zorvan, Muritala, Sláma, Kramář, Matys, Přichystal.
    Trenér: Václav Jílek

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Fukala, Varfolomejev, Doumbia, Preisler – Ghali, Kulenović, Tupta.
    Náhradníci: Bačkovský – Lehoczki, Prebsl, Červ, Lexa, Hudák, Penner, Rabušic.
    Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Hocek – Nádvorník, Kotalík; VAR: Kocourek, AVAR: Pechanec.

FC SLOVAN LIBEREC – VELMI NEVYROVNANÉ VÝKONY

Úvod sezony není pro Liberec zrovna optimální. V prvním kole si liberečtí fotbalisté sice poradili s Baníkem 3:1, ale následující zápas s Mladou Boleslaví měl pro svěřence trenéra Kozla nešťastný závěr. Se Středočechy uhráli pouze remízu 2:2, přestože měli více jak šedesát minut výhodu jednoho hráče. V následujícím utkání s Bohemians prohráli Severočeši na domácí půdě 0:1, když jim v nastaveném čase vstřelil branku Matyáš Kozák, který v libereckém dresu působil v minulé sezoně.

Ve Zlíně se modrobílým barvám také moc nevedlo a museli se spokojit s remízou 1:1. V posledním zápase s Pardubicemi se na výsledku 1:0 podepsal Christian Frýdek, který byl u všeho důležitého a svou brankou zařídil výhru pro liberecké fanoušky, kterých ale na stadion dorazili necelé dva tisíce, což byla nejslabší návštěva v lize.

Liberecký kádr přes léto neprošel tak výraznou obměnou, jako tomu bývalo každý rok. Největší ztrátou je odchod útočníka Victora Olatunjiho do pražské Sparty. Naopak se Severočechům povedlo udržet Ľubomíra Tuptu, který ale zatím v začátku soutěže svou formu hledá. Naopak skvěle hrají Christian Frýdek, Lukáš Červ či Mohamed Doumbia. První dva jmenované ale trápí lehčí zranění a není jisté, zda zasáhnou do souboje s Olomoucí.

SK SIGMA OLOMOUC – ČERNÝ KŮŇ LIGY?

Hanáci se na úvod sezony představili v Generali Areně proti pražské Spartě. Tam se jim ale vstřelit branku nepodařilo a prohráli 2:0. Následovala třízápasová šňůra neporazitelnosti. Nejprve si doma poradili s Karvinou 3:1, poté z Uherského Hradiště přivezli cenné vítězství 2:0 a nakonec doma porazili Teplice 2:1. V posledním zápase si ale tři body z Plzně nedovezli a po prohře 1:2 budou chtít navázat spíše na předchozí zápasy.

Mezi největší ztráty pro Olomouc patří odchod Mojmíra Chytila, jenž přestoupil do Slavie a Florenta Poulola, který odešel jako volný hráč do Mladé Boleslavi. Dále klub opustili Lukáš Greššák (Košice), Vilém Fendrich (Jablonec), David Vaněček (Opava), Tomáš Zlatohlávek (Pardubice), Marek Hausknecht (Uničov), Patrik Slaměna, Šimon Studený (oba Prostějov), Tomáš Stašák (Šumperk) a Tomáš Cubo (Všechovice). Na hostování pak odešli Patrik Mihl (Uničov) a Jakub Matoušek (Pardubice).

Zároveň klub přivedl zajímavé posily, jako třeba Lukáše Juliše ze španělské Ibizy nebo Yunusu Muritala z maltského klubu Hibernians. Dále získali Františka Matyse z pražské Slavie a Vojtěcha Křišťála z Jihlavy.

Poslední vzájemné utkání hrané v Liberci U Nisy skončilo remízou 2:2. Tehdy se už ve druhé minutě trefil domácí Tupta. Sigma ale dokázala dvěma góly otočit výsledek na svoji stranu, kdy se nejprve z penalty trefil Chytil a poté Navrátil. V 78. minutě se ještě stačil trefit Červ, a tak se v zápase nemohl radovat ani jeden z týmů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.