Prostějov – Vlašim 0:1 (kon.) | Příbram – Kroměříž 1:3 (kon.) | Brno – Chrudim 4:1 (kon.)
1. SK Prostějov
0:1 (0:1)
FC Sellier & Bellot Vlašim
cz Sobota 12.08.2023, 10:30 • Stadion 1.HFK Olomouc • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 5. kolo

Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu první půli a příliš fotbalovosti nenabídla, ač byly k vidění velmi dobré šance na obou stranách.

Prostějovu se nepodařilo najít recept na velmi dobře fungující obranu Vlašimi, která si tak po zásahu z první půli odváží cenné a první sezónní vítězství z Hané. (12:30:59)

90+5

90+4
    Ten ale obrana hostí odvrátila do bezpečí, Prostějov nicméně zůstává na míči.

90+3
    Nyní faulují ale i hosté, Prostějov bude nepochybně do vápna posílat dlouhý nákop.

90+2
    Vlašim si vymodlila faul na útočné polovině, tohle jsou samozřejmě špatné zprávy pro Prostějov v cestě za pozdním vyrovnáním.

90+1
    Křídelník domácích kroutil míč rovnou na bránu, i kvůli velké vzdálenosti ale neměl Vágner problém míč zpacifikovat.

90
    Bartolomeu bude moci rozehrát slibnou standardní situaci.

90
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
    ze hřiště odchází Daniel Šmiga, přichází Filip Dostál.

89
    Další daleký výkop až za polovinu soupeře, Vlašim navíc může rozehrávat po faulu a naspořit cenné vteřiny.

88
    Prostějov drží míč na svých kopačkách, nedaří se mu ale dostat za obranný val hostí, kteří již zuby nehty brání nejtěsnější možné vedení.

87
    Centr točící se ze standardní situace směrem na bránu končí až v zámezí, Vágner může rozehrát od své brány.

86
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Šimon Gábriš.

85
    Hosté se rychle protáhli až do vápna, odkud nakonec nebezpečně pálil Singateh. Jeho ránu Vejmola vyrazil jen před sebe, kde ale nehlídkoval žádný z jeho spoluhráčů pro případnou dorážku.

84
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Petr Jaroň).

83
    Velká smůla pro domácí, velmi dobrý centr na zadní tyč jen těsně přeletěl hlavu jednoho z hráčů Hanáků, který se pokoušel o zakončení.

82
    Prostějovští zápas ztrácí už i ve svých hlavách, zbytečné dohrání Onijeho po odpískaném zákroku bylo skutečně navíc.

81
    Další dlouhý nákop vyrazil Vágner nejistě jen ve svém pokutovém území, celou situaci ale zachránil jeho spoluhráč, který míč vykopl daleko mimo bránu hostí.

80
    Prostějovu utíká čas nyní velmi rychle, Vlašim už brání v deseti mužích v pokutovém území.