Tobol Kostanaj – Bazilej 1:2 (kon.) | FC Santa Coloma – Sutjeska 3:0 (po pr.) | Pjunik – Kalmar 2:1 (kon.)
Trnava – Auda sk 4:1 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Hamrun 0:1 (kon.) | Urartu – Farul 2:3 (kon.)
FK Ponevěž – Be'er Sheva 1:1 (kon.) | Sabah Baku – RFS Riga 2:1 (kon.) | Kauno Žalgiris – Lech Poznań 1:2 (kon.)
Aktobe – Kutaisi 1:2 (kon.) | KuPS – Derry City 3:3 (kon.) | Pogoń – Linfield 3:2 (kon.)
Zalaegerszegi – Osijek 1:2 (kon.) | Dila Gori – Vorskla Poltava 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Željezničar Sarajevo 2:0 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 3:2 (po pr.) | Sepsi – CSKA Sofia 4:0 (kon.) | CS Petrocub – Tel Aviv 0:2 (kon.)
Riga FC – Kecskeméti 3:1 (po pr.) | Omonia Nikózia – Gabala 4:1 (kon.) | Levski Sofia – Shkupi 1:0 (kon.)
Bohemians – Bodö/Glimt 2:4 (kon.) | Niederkorn – Midtjylland 2:1 (po pr.) | Beitar Jeruzalém – Solún 1:4 (kon.)
Demirspor – Kluž 2:1 (kon.) | Tirana – Besiktas 0:2 (kon.) | Novi Sad – APOEL 1:2 (kon.)
Hammarby IF – Twente 1:1 (po pr.) | Aarhus – Brugge 1:0 (kon.) | KF Drita – Plzeň 1:2 (kon.)
Žilina – Gent sk 2:5 (kon.) | Rijeka – Dukagjini 6:1 (kon.) | Hibernian – Escaldes 6:1 (kon.)
Aris Soluň – Ararat-Armenia 1:0 (kon.) | Larne FC – FC Ballkani 1:4 (kon.) | FCSB – CSKA 1948 3:2 (kon.)
Maribor – Differdange 4:3 (po pr.) | Banja Luka – Austria 1:2 (kon.) | Luzern – Djurgården 1:1 (kon.)
Dundalk – KA Akureyri 2:2 (kon.) | Haverfordwest – B36 Tórshavn 1:1 (po pr.) | Shamrock – Ferencvároš 0:2 (kon.)
Légia Varšava – Ordabasy 3:2 (kon.) | Debrecín – Alaškert 1:2 (3:1 po pen.) | Guimarães – Celje 0:1 (2:4 po pen.)
Dila Gori
3:1 (1:0)
FK Vorskla Poltava
cz Štvrtok 03.08.2023, 19:00 • Tengiz Burjanadze Stadium, Gori • Európska konferenčná liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování 2. předkola Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi týmy Dila Gori a Vorskla Poltava.

První zápas

Blíže k postupu do třetího předkola má ukrajinská Vorskla, jež v neutrálním prostředí v polském městě Tychy zvítězila těsně 2:1. Skóre střetnutí sice otevřeli hosté zásluhou Kovtaljuka, ovšem soupeři se povedl obrat díky trefám Felipeho Rodriguese a Ibrahima Kanea, ten vstřelil gól ve třetí nastavené minutě základní hrací doby.

FC Dila Gori: Kučerenko – Čiteišvili, Dzocenidze, Tevzadze, Wanderson – Victor, Santos (C), Parulava – Gomis, Kovtaljuk, Gale.
    Náhradníci: Čikašua, Odikadze – Andronikašvili, Asamoah, Etou, Gaprindašvili, Kuchianidze, Mzwakali, Sardališvili.
    Trenér: Andrej Děmčenko

FK Vorskla Poltava: Isenko – Perduta, Česnakov (C), Santana, Krupskyj – Rodrigues, Pavljuk, Skljar, Kane – Jurčenko, Stěpaňuk.
    Náhradníci: Domolega, Jermolov – Bacula, Čeljadin, Černyš, Izotov, Chrypčuk, Kulakovskyj, Ramires, Nestěrenko, Odencov, Tuzenko.
    Trenér: Viktor Skrypnyk

Rozhodčí: Sozza – Imperiale, Mokhtar (ITA).

1

10
    Žlutá karta pro tým FK Vorskla Poltava (Jevhen Pavljuk).

36
    Střídání v týmu FK Vorskla Poltava:
    ze hřiště odchází Felipe Rodrigues, přichází Andrij Bacula.

56
    ze hřiště odchází Illia Krupskyj, přichází Ivan Nestěrenko.

60
    Žlutá karta pro tým FK Vorskla Poltava (Tiago Santana).

62
    Střídání v týmu FC Dila Gori:
    ze hřiště odchází Otar Parulava, přichází Mišiko Sardališvili.

62
    Žlutá karta pro tým FC Dila Gori (Zurab Tevzadze).

69
    Žlutá karta pro tým FK Vorskla Poltava (Ibrahim Kane).

71
    Autorem branky je MYKOLA KOVTALJUK. Asistence: Thierry Gale.
    71. Mykola KOVTALJUK - 2:0

72
    Žlutá karta pro tým FC Dila Gori (Guram Čikašua).

73
    ze hřiště odchází Vladlen Jurčenko, přichází Arťjom Čeljadin.

73
    ze hřiště odchází Volodymyr Česnakov, přichází Daniil Chrypčuk.

74
    Poltava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je RUSLAN STĚPAŇUK.
    74. Ruslan STĚPAŇUK - 2:1

76
    ze hřiště odchází Honore Gomis, přichází Sergo Kuchianidze.

85
    Žlutá karta pro tým FK Vorskla Poltava (Ivan Nestěrenko).

86
    Autorem branky je THIERRY GALE. Asistence: Tornike Dzocenidze.
    86. Thierry GALE - 3:1

90+3
    ze hřiště odchází Thierry Gale, přichází Giorgi Gaprindašvili.

90+5

Gruzínská Dira si zahraje ve třetím předkole Evropské konferenční ligy poté, co úspěšně smazala proti Vorskle jednobrankové manko z úvodního klání, ale doma zvítězila o dvě branky, čímž rozhodla o svém postupu. Důležitý první gól zaznamenal na konci prvního poločasu Otar Parulava, na nějž navázal v 71. minutě Mykola Kovtaljuk. Hosty vrátil do hry Ruslan Stěpaňuk a zdálo se, že by zápas mohl dojít do prodloužení, to však odmítl trefou v 86. minutě Thierry Gale.

Ve třetím předkole se Dira Gori utká s postupujícím z dvojice APOEL – Vojvodina.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:8. (21:10:53)