Birkirkara – Maribor 1:2 (kon.) | Europa – Dukagjini 2:3 (kon.) | FC Santa Coloma – Penybont 2:0 (po pr.)
Narva – Pjunik 0:3 (kon.) | RFS Riga – FK Makedonija 4:1 (kon.) | Paide – B36 Tórshavn 0:2 (po pr.)
Milsami – FK Ponevěž 0:1 (kon.) | Honka Espoo – Tobol Kostanaj 0:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Žilina sk 1:2 (kon.)
Minsk – Željezničar Sarajevo 1:2 (kon.) | Zimbru Kišiněv – La Fiorita 1:0 (kon.) | Dinamo Bt. – Tirana 1:2 (kon.)
Dila Gori – Dunajská Streda sk 2:0 (kon.) | Neman Grodno – Vaduz 1:1 (kon.) | Egnatia – Ararat-Armenia 4:4 (2:4 po pen.)
Víkingur – Escaldes 1:1 (kon.) | Gjilani – Niederkorn 0:2 (kon.) | Connah's Quay – KA Akureyri 0:2 (kon.)
Tivat – Alaškert 1:6 (kon.) | Glentoran – Gżira 1:1 (13:14 po pen.) | Cosmos – Sutjeska 1:1 (kon.)
Dundalk – Magpies 3:1 (kon.) | Vllaznia Skadar – Linfield 1:0 (kon.) | Haverfordwest – Škendija 1:0 (3:2 po pen.)
Derry City – HB Tórshavn 1:0 (kon.) | Víkingur Reykjavík – Riga FC 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dudelange 2:3 (kon.)
FK Sarajevo – Kutaisi 1:1 (2:4 po pen.) | Crusaders – Haka 1:0 (kon.) | Shkupi – Hegelmann 0:0 (kon.)
koniec po penal. (2:4)
FK Sarajevo
1:1 (1:0)
Torpedo Kutaisi
cz Štvrtok 20.07.2023, 21:00 • Olimpijski Stadion Asim Ferhatović Hase, Sarajevo (BIH) • Európska konferenčná liga (predkolá) • 1. predkolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 26:22. (23:54:42)

Pro více než dvacet tisíc diváků v Sarajevu končí zápas nepříjemným šokem. Domácí drželi postupový výsledek 79 minut, ale v nastavení inkasovali z trestného kopu. Prodloužení změnu skóre nepřineslo, v rozstřelu pak selhali hned dva sarajevští střelci a tak FK nenavázal na odpolední postup svého městského rivala Željezničaru. Na další kolo se mohou těšit po celkově dost atraktivním dvojzápase fanoušci gruzínského celku.

Mauro CABALLERO

4. séria
    2:4
    Mauro CABALLERO nezaváhal a lehkým zakončením posílá Torpedo Kutaisi do dalšího předkola.

4. séria
    2:3
    Amar BEGANOVIĆ neproměňuje. Kljajićovi se podařilo jeho střelu vytěsnit na tyč a Kutaisi má dva mečboly.

3. séria
    2:3
    Giorgi KOBULADZE naznačil střelu, stáhl nohu a fintu dokonal k opačné tyči.

3. séria
    2:2
    Daniel AVRAMOVSKI vymetl šibenici. Střelci jsou kromě toho prvního zatím neomylní.

0:0
    Pokus Ivana IKIĆE brankář Kljajić vyráží.

Střílení penalt začíná.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Dnešní dlouhý večer v Sarajevu zřejmě vyvrcholí penaltovým rozstřelem. Dělí nás od něj pouze jedna nastavená minuta.

118
    Beganovićovu akci zastavil pomezní Basiul zdviženým praporkem.

114
    Avramovského roh se po lehké teči jednoho z naskakujících hráčů odráží do zámezí.

113
    Kyeremeh si naběhl za obranu, z úhlu zkoušel tváří v tvář obstřelit Kljajiće, ale jeho křížná střela se mezi tyče nevešla.

112
    Žlutá karta pro FK Sarajevo (Mirza Mustafić).

107
    Hostující trenér Steve Kean třímal zakopnutý míč v ruce a nechtěl ho vydat Beganovićovi, než jeho svěřenci zformují obranu.

106
    Střídání v týmu Torpedo Kutaisi:
    ze hřiště odchází Akbari, přichází Neto.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+4
    První poločas prodloužení skončil.

105+4
    Prodloužení se natahuje neustálým kouskováním, ve čtvrté minutě nastavení zahrávalo ještě Kutaisi trestný kop, po kterém míří tečovaná hlavička na roh, ten však již sudí Orlic hostům nedopřeje.

105+2
    Střídání v týmu FK Sarajevo:
    ze hřiště odchází Vrančić, přichází Buljubašić.

105+1
    Manžgaladze zboural dalším zákeřným zákrokem Vrančiće, který bude muset střídat.

105
    Nastavují se dvě minuty.

104
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Oto Gošadze). Náhradní brankář hostů je napomínán na lavičce za řeči.

103
    Žlutá karta pro FK Sarajevo (Besim Šerbečić). Sotva se začalo hrát po ošetřování uprostřed hřiště, zařídil domácí náhradník ošklivým faulem další přerušení hry.

100
    Arabidze tentokrát z trestného kopu z podobného místa jako při vyrovnání zakroutil míč do zámezí a naštvaně si plácl o dlaň.

97
    ze hřiště odkulhal zraněný kapitán Gigauri, nahrazuje ho Čičinadze.

91
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Mauro Caballero).

91
    Začal první poločas prodloužení.

79 minut vedení Sarajevu nestačilo, vyrovnaný dvojzápas rozsekne po úspěšné standradce gruzínského celku v nastaveném čase až prodloužení, případně pokutové kopy.

90+4
    Druhý poločas skončil.
    90+1. Merab GIGAURI - 1:1

90+1
    Torpedo Kutaisi právě vstřelilo branku!
    Arabidzeho trestný kop si v tlačenici našel MERAB GIGAURI a hlavičkou k zadní tyči zmrazil sarajevské tribuny.

90
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Žlutá karta pro FK Sarajevo (Amar Beganović).

87
    ze hřiště odchází Nadaraia, přichází David.

87
    ze hřiště odchází Aničić, přichází Šerbečić,
    ze hřiště odchází Balta, přichází Mustafić,
    ze hřiště odchází Oliveira, přichází Čataković.

82
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Giuli Manžgaladze).

80
    Kyeremeh se uvolnil v šestnáctce Torpeda a vypálil z pravé strany křížný projektil jen těsně nad břevno.

77
    ze hřiště odchází Varešanović, přichází Avramovski.

75
    Vrančićovu střelu vyrážel Kljajić, následně se Kutaisi ubránilo dvěma rohům v řadě.

68
    ze hřiště odchází Ziljkić, přichází Ikić.

67
    Z velkého vápna po zasekávačce levačkou těsně přestřeluje Vrančić.

65
    ze hřiště odchází Bugridze, přichází Manžgaladze,
    ze hřiště odchází Panculaia, přichází Caballero.
    64. Šergelašvili promarnil velkou příležitost na vyrovnání

64
    Šergelašvili dostal skvělou přihrávku za obranu, mohl zakončovat úplně sám proti Šahinovićovi, ale zbytečně hledal ještě obsazeného spoluhráče před odkrytou bránou. Domácím se podařilo srazit jeho centr na roh.

52
    Ostrý centr odhlavičkoval hostující Nadaraia v poslední chvíli přes břevno vlastní brány na roh.

46
    Rozhodčí ještě poslal Arabidzeho pro předpisové chrániče a zaplněný olympijský stadión je se zahájením hry opět ve varu.

46

Sarajevo vede po první půli gólem Ziljkiće po rychlé akci, která následovala překvapivě rychlou rozehrávku autového vhazování. Po remíze z Kutaisi tak má o krok blíže postupu.

45+3

45+2
    Na druhé straně vybojovalo Torpedo roh, který i rychle rozehrálo, jenže Kobuladze nebyl se svým pokusem úspěšný.

45+1
    Vrančić přetáhl po trestném kopu centr na hlavu Kyeremehovi, který hlavičkoval o zem těsně vedle. Kljajić měl ovšem míč kontrolou.

45
    Rozhodčí Orlic nastaví dvě minuty.

44
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Merab Gigauri).

42
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Irakli Bugridze). Hodně přísné napomínání za lehké zaháčkování na půlící čáře.

40
    Žlutá karta pro Torpedo Kutaisi (Giorgi Panculaia). Rozhodčí si v šarvátce vybral po jednom hříšníkovi z každé strany, karet přitom mohl udělit klidně deset.

40
    Žlutá karta pro FK Sarajevo (Almedin Ziljkić).

39
    Hraje se hodně od podlahy, po faulu na sarajevského brankáře Šahinoviće došlo k hromadné strkanici na trávníku.

36
    Sandochadze fauloval Vrančiće, který sám rozehrál přímý kop, jenže zařízení netrefil.

25
    Krátké ošetření si po střetu před vlastní bránou vyžádal kapitán Torpeda Gigauri.

19
    Torpedo vede 3:0 na rohy, od přední tyče teď ostrý centr odkopl jeden z domácích obránců.
    12. Almedin ZILJKIĆ - 1:0

12
    FK Sarajevo právě vstřelilo branku!
    Gruzínci zaspali při rychlém vhazování a Kyeremehovu skákavou přihrávku pod sebe využívá prvním dotekem ALMEDIN ZILJKIĆ, který v souboji na malém vápně přetlačil obránce a rozpoutal obrovskou radost v ochozech.

5
    Hosté kopali roh, ale ztratili míč a rychlý protiútok zakončil nepřesnou střelou Ziljkić.

1

FK Sarajevo: Šahinović – Beganović, Željković, Aničić, Duraković – Vrančić, Balta – Kyeremeh, Varešanović, Ziljkić /C/ – Oliveira
    Náhradníci: Šutković, Rogić – Trako, Čataković, Guliašvili, Viveros, Šerbečić, Radović, Avramovski, Ikić, Buljubašić
    Trenér: Varešanović

Torpedo Kutaisi: Kljajić – Monteiro, Sandochadze, Nadaraia, Šergelašvili – Kobuladze, Gigauri /C/, Akbari, Bugridze – Arabidze, Panculaia
    Náhradníci: Gošadze – Gogličidze, Čičinadze, Haydary, Manžgaladze, Neto, Chachua, Mžavanadze, David, Caballero
    Trenér: Kean

Rozhodčí: Orlic – Basiul, Oala (MDA).

Úvodní zápas v Gruzii přinesl zajímavou přestřelku, domácí dvakrát vedli a zase o vedení přišli, to vše se odehrálo v rozmezí pouhých osmi minut. Ve zbývajícím průběhu se už jen otřásalo břevno – dvakrát domácí a jednou sarajevské brány. O postupu tak rozhodne až odveta v bosenské metropoli.

Torpedo Kutaisi se do evropských předkol kvalifikovalo jako vítěz gruzínského poháru. V lize, hrané systémem jaro-podzim, se pohybuje v klidném středu na šestém místě desetičlenné tabulky. Skóre 17:22 za 19 kol napovídá o defenzivnějším pojetí hry tohoto mužstva.
    Nejdále se Kutaisi dostalo před pěti lety až do závěrečného předkola Evropské ligy, což byl jediný případ v historii, kdy vyřadilo více než jednoho soupeře. V roce 2002 nestačilo ve druhém předkole Ligy mistrů na pražskou Spartu (1:2 a 0:3).

FK Sarajevo obsadil v bosenské lize po nečekané domácí porážce 2:4 v posledním kole s nováčkem Igmanem Konjic až čtvrté místo o bod za městským rivalem Željezničarem. Pohárovou Evropu mu ale zachránil double, který po finálové výhře v mostarském derby nad Veleží získal mistrovský Zrinjski Mostar a uvolnil tak místenku i pro čtvrtý celek z ligy. V Sarajevu působí útočník Hamza Ćataković, který má ve svém životopisu čtyři úspěšné roky ve slovenském Trenčíně.
    Ani bosenský klub nikdy nepostoupil do základní skupiny evropských soutěží, dvakrát se dostal do posledního předkola. V roce 2002 vyřadil na penalty Sigmu Olomouc, roku 2011 neměl šanci proti Spartě Praha 0:2 a 0:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Karel Jedlička

Góly: 12. Ziljkić (Kyeremeh) – 90+1. Gigauri (Arabidze)

Karty:   40. Ziljkić (SAR), 90. Beganović (SAR), 103. Šerbečić (SAR), 112. Mustafić (SAR) – 40. Panculaia (KUT), 42. Bugridze (KUT), 44. Gigauri (KUT), 82. Manžgaladze (KUT), 91. Caballero (KUT), 104. Gošadze (KUT)

2:4   Mauro Caballero (KUT)

FK Sarajevo: Šahinović – Beganović, Željković, Aničić (87. Šerbečić), Duraković – Vrančić (105.+2 Buljubašić), Balta (87. Mustafić) – Kyeremeh, Varešanović (77. Avramovski), Ziljkić /C/ (68. Ikić) – Oliveira (87. Čataković)
    Náhradníci: Šutković, Rogić – Trako, Guliašvili, Viveros, Radović

Tréner: Varešanović

Torpedo Kutaisi: Kljajić – Monteiro, Sandochadze, Nadaraia (87. David), Šergelašvili – Kobuladze, Gigauri /C/ (97. Čičinadze), Akbari (106. Neto), Bugridze (65. Manžgaladze) – Arabidze, Panculaia (65. Caballero)
    Náhradníci: Gošadze – Gogličidze, Haydary, Chachua, Mžavanadze

Tréner: Kean

Rozhodca: Orlic – Basiul, Oala (MDA)
    13.07.2023
    Kutaisi - FK Sarajevo 2:2

Góly: 44. Sandochadze (Arabidze), 48. Bugridze (Gigauri) – 47. Oliveira (Željković), 52. Varešanović (Ziljkić)

Karty:   65. Trako (SAR), 73. Beganović (SAR), 86. Mustafić (SAR)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 6:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:9.