Arménsko – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Ukrajina – Malta 1:0 (kon.) | Fínsko – San Maríno 6:0 (kon.)
Írsko – Gibraltar 3:0 (kon.) | Francúzsko – Grécko 1:0 (kon.) | Turecko – Wales 2:0 (kon.)
Anglicko – S. Macedónsko 7:0 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 1:1 (kon.) | Sev. Írsko – Kazachstan 0:1 (kon.)
Bielorusko – Kosovo 2:1 (kon.) | Izrael – Andorra 2:1 (kon.) | Švajčiarsko – Rumunsko 2:2 (kon.)
Turecko
2:0 (0:0)
Wales
cz Pondelok 19.06.2023, 20:45 • Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu, Samsun • Kvalifikácia ME • Skupina D

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:9. (23:03:35)

Turci potvrdili roli mírného favorita a v rámci kvalifikace na evropský šampionát porazili na domácí půdě reprezentaci Walesu výsledkem 2:0.

Domácí fotbalisté byli od úvodních minut jasně lepším týmem. První branky dosáhli Turci v 9. minutě, vlastní gól Mephama ale neplatil pro ofsajd Çelika. Hostům těsně před koncem poločasu výrazně zkomplikoval situaci Joe Morrell, jenž byl vyloučen za ostrý zákrok na Kadioglua. V 64. minutě Çalhanoğlu zahodil penaltu po ruce Ramseyho, o pět minut později neplatil ani gól střídajícího Nayira. Dlouhé minuty trvající tureckou smůlu směrem do ofenzivy přerušil v 72. minutě Umut Nayir, který na druhý pokus zaznamenal regulérní gól, hlavičku k pravé tyči Ward jenom ztlumil, ale nezastavil. Pojistku na vítězství domácích dal v 80. minutě jiný střídající fotbalista Arda Güler, tento osmnáctiletý mladík se prezentoval prvním gólem v seniorské reprezentaci parádním technickým obstřelem na zadní, pravou tyč.

Svěřenci kouče Kuntze se díky vítězství vyšvihli v tabulce skupiny D do čela se ziskem devíti bodů. Wales zůstává na čtyřech bodech, na druhou Arménií zaostává dvoubodovým rozdílem.

90+6

90+5
    Rozehrávka proběhla na krátkou vzdálenost. Následoval pokus o vysunutí za obranu Abdülkerima Bardakciho, ten se však nechal nachytat v ofsajdu.

90+4
    Ještě uvidíme jeden rohový kop v podání turecké reprezentace poté, co střílený pas Ardy Gülera zblokoval Connor Roberts ve skluzu.

90+3
    Pokus o přenesení hry nevyšel. İrfan Can Kahveci hledal Hakana Çalhanoğlua, Neco Williams prodloužil hrací předmět do zámezí.

90+2
    Turci přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Arda Güler dokonce nahrával do vápna, kde Joe Rodon tělem úspěšně odclonil Barışe Yılmaze.

90+1
    S těžkou malou domů si Mert Günok neporadil podle představ. Balón mu přeskočil přes nohu, snaha o odkop skončila rohovým kopem Walesu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

89
    Střídání v týmu Turecko:
    ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Salih Uçan.

88
    Ofenzivní složku mužstva podpořil Neco Williams. V plném běhu sprintoval do šestnáctky, kde ale později zjistil, že nemá žádného ze spoluhráčů.

87
    Nedovolený zákrok i na druhé straně. Eren Elmali si pokryl míč na jedničku a Chris Mepham ho zezadu úmyslně podkopl.

86
    Útočný faul odpískán Barış Yılmaz, jenž se snažil natlačit před Ethana Ampadua, to se mu nakonec podařilo, ovšem jen za výrazného přispění pravé ruky, jíž protihráče odstrčil.

85
    Kuntzova družina si trpělivě vyměňuje balón na vlastní polovině a konkurent presuje jenom minimálně, skoro jako kdyby už se smířil s porážkou.

84
    Střídání v týmu Wales:
    ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Jordan James.

84
    ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Nathan Broadhead.

83
    Velšané chtějí přidat směrem dopředu, ale útočit proti početnějšímu soupeři zkrátka a dobře není jednoduché. Harry Wilson si vylámal zuby na dvojici Demiral, Kahveci.

82
    Hodně zbytečná reakce Bena Cabanga, který po odpískaném faulu na Cengize Ündera nakopl ležícího Turka míčem do zad, od rozhodčího si vyslechl domluvu.