Fínsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Francúzsko 0:3 (kon.) | Grécko – Írsko 2:1 (kon.)
Lotyšsko – Turecko 2:3 (kon.) | Wales – Arménsko 2:4 (kon.) | S. Macedónsko – Ukrajina 2:3 (kon.)
Malta – Anglicko 0:4 (kon.) | San Maríno – Kazachstan 0:3 (kon.) | Dánsko – Sev. Írsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Rumunsko 0:0 (kon.) | Bielorusko – Izrael 1:2 (kon.) | Andorra – Švajčiarsko 1:2 (kon.)
Andorra
1:2 (0:2)
Švajčiarsko
cz Piatok 16.06.2023, 20:45 • Estadi Nacional, Andorra la Vella (AND) • Kvalifikácia ME • Skupina I

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou. (22:46:17)

Držení míče: 25 % : 75 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:11.

Je konec! Švýcarsko zvládlo v zápase proti outsiderovi a zůstává po třech kolech kvalifikace neporaženo. Zápas odstartoval pro hosty velmi dobře, když se po kličce brankáři Álvarezovi prosadil Freuler. Ve 32. minutě pak vedení po stříleném centru Shaqiriho navýšil Zeki Amdouni a i kvůli neproměněné velké šanci Xhaky se do kabin šlo za stavu 2:0. Ve druhém poločase se po velkém vystřídání na obou stranách trefil po standardní situaci Marcio Garcia, který byl na trávníku sotva dvě minuty a šokoval všechny švýcarské příznivce. Jistotu hostům mohl dát chvíli po gólu Steffen, sám před bránou ale selhal. Mrzet ho to nakonec ani nemuselo, neboť Andorra se do závěrečného tlaku nedostala a Švýcarsko si tak odváží domů tři body za výhru 2:1.

90+3

90+3
    Marcio Garcia nedokázal zpracovat míč a svým nepřesným zpracováním ho odevzdává soupeři.

90+2
    Dlouhý nákop od brankáře Álvareze dokázal odvrátit Elvedi. Andoře už opravdu moc času nezbývá.

90+1
    Stejně jako v prvním poločase se i v tom druhém budou hrát ještě dvě minuty.

90
    Steven Zuber vypálil, střela byla zblokovaná.

89
    Andorra zkouší útok dlouhým nákopem. Ten není úspěšný a Švýcaři míří zase do protiofenzivy.

88
    Do šance se dostávali Švýcaři, útočník Zeqiri ale napálil jen brankáře Álvareze.

87
    Střela Steffena zamířila jen do náruče gólmana Andorry.

86
    Střídání v týmu Andorra:
    ze hřiště odchází Joel Guillén, přichází Ildefons Lima.

86
    Budou pokračovat dlouhým vhazováním do vápna hostů.

85
    Teď ale přišel faul do Rodrigueze a Andořané mají šanci ještě Švýcary pozlobit.

84
    Švýcaři se snaží víceméně už jen kombinovat na vlastní polovině, už se ani tolik do útoku neženou.

83
    Míč teď létá ze strany na stranu díky defenzivnímu triu Elvedi-Akanji-Fernandes.

82
    Švýcarsko v posledních minutách zvýšilo svou aktivitu a posledních pět minut se hraje víceméně jen na straně Andorry.

80
    Po centru Rodrigueze se nepovedlo domácí obraně odvrátit míč do bezpečí, a tak akce Švýcarů ještě pokračuje.