Fínsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Francúzsko 0:3 (kon.) | Grécko – Írsko 2:1 (kon.)
Lotyšsko – Turecko 2:3 (kon.) | Wales – Arménsko 2:4 (kon.) | S. Macedónsko – Ukrajina 2:3 (kon.)
Malta – Anglicko 0:4 (kon.) | San Maríno – Kazachstan 0:3 (kon.) | Dánsko – Sev. Írsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Rumunsko 0:0 (kon.) | Bielorusko – Izrael 1:2 (kon.) | Andorra – Švajčiarsko 1:2 (kon.)
Lotyšsko
2:3 (0:1)
Turecko
cz Piatok 16.06.2023, 20:45 • Skonto stadions, Riga • Kvalifikácia ME • Skupina D

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:6. (22:55:24)

Po nepříliš dramatické první půli přišel poločas plný zvratů. Nejprve v 51. minutě vyrovnal na 1:1 hlavou Eduards Emsis. O 10 minut později po perfektně načasované přihrávce Kökcüa vrátil vedení na tureckou stranu Cengiz Ünder. Na druhé straně poté rozvlnil síť Gutkovskis, tento gól však kvůli ofsajdu neplatil. Další rána pro Lotyše přišla v 83. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen střelec gólu Emsis.
    I před početní nevýhodu však Lotyši dokázali být nebezpeční a po několika šancích konečně dostlai míč do sítě v 94. minutě, když odražený míč uklidil do sítě Kristers Tobers. Jenže to nebylo vše! Domácí fanoušci se radovali pouze pár desítek vteřin, neboť střídající İrfan Can Kahveci zvrátil výsledek na stranu hostů po nejistém zákroku brankáře Nilse Purinše.
    Tento bláznivý zápas tedy končí druhou kvalifikační výhrou Turků, jež se díky prohře Walesu stěhují na první místo tabulky, Chorvaté mají však zápas k dobru. Lotyši si připisují do tabulky druhou těsnou prohru. V pondělí je čeká zápas v Arménii, zatímco Turecko doma přivítá v důležitém zápase Wales.

90+9

90+8
    Davis Ikaunieks se dostal k odraženému míči, jeho střelu však zblokovali obránci. Poté ale ještě hlavní rozhodčí dopískl faul, jež této situaci předcházel.

90+7
    Ještě se zřejmě chvíli bude hrát, Lotyši se vydávají do útoku. Mārcis Ošs bude házet dlouhý aut do vápna soupeře.
    90+5. İrfan Can Kahveci - 2:3

90+5
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelný závěr zápasu, Turecko si opět bere vedení! IRFAN CAN KAHVECI přišel na hřiště jen před pár minutami a nyní si našel Yilmazův centr, jež vyboxoval vyběhnuvší brankář Purinš, a trefil hlavou opuštěnou bránu.
    90+4. Kristers TOBERS - 2:2

90+4
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Dlouhý nákop letící na Krollise sice odvrátil Demiral, ale míč se odrazil jen ke KRISTERSU TOBERSOVI, jež ho přízemní střelou uklidil do sítě! Je vyrovnáno.

90+2
    Krollis nestihl zachytit dlouhý nákop ještě před brankovou čárou, míč si tedy bere Günok.

90
    Bylo nastaveno 6 minut.

90
    Savalnieksův centr našel Ikauniekse, ten ho prodloužil na zadní tyč, kde ve skluzu zakončoval Krollis! Günok se však čas k zadní tyči přesunul a míč zastavil.

89
    Střídání v týmu Turecko:
    odchází Karem Aktürkoğlu a Ferdi Kadioglu, přichází İrfan Can Kahveci a Ozan Kabak.

89
    Kadioglu fauloval Krollise těsně před velkým vápnem. Lotyši budou koopat přímák.

88
    Po dlouhém autu a skrumáži ve vápně Turků se ke střele dostal Ikaunieks, ale zamířil vysoko nad bránu.

86
    Střídání v týmu Lotyšsko:
    odchází Roberts Uldriķis, přichází Marko Regža.

86
    Turci kombinují na polovině soupeře a nikam nespěchají, což jim naprosto vyhovuje.

85
    Yilmaz je po svém příchodu velmi aktivní. Opět se uvolnil na pravém křídle a poslal centr před branku, jenže ani tentokrát nenašel nikoho v bílém.

83
    Eduards Emsis zasáhl nohou do hlavy Cengize Ündera a dostává svou druhou žlutou kartu! Lotyši budou dohrávat v oslabení.

Šimon Vokurka

Góly: 51. Emsis (Gutkovskis), 90+4. Tobers – 23. Bardakci (Demiral), 61. Ünder (Or. Kökçü), 90+5. Kahveci (Yılmaz)

Karty:   34. Ošs (LAT), 52. Emsis (LAT) – 32. Çelik (TUR), 41. Kadioglu (TUR)   83. Emsis (LAT)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:6.
    Lotyšsko: Puriņš – Savaļnieks, Ošs, Balodis, Jurkovskis – Emsis, Tobers (C) – Jaunzems (80. D. Ikaunieks), Uldriķis (86. Regža), Cigaņiks (76. Dašķevičs) – Gutkovskis (76. Krollis).
    Náhradníci: Beks, Ozols – Meļņiks, Saveljevs, Sorokins, Stuglis, Toņiševs, Zelenkovs.

Tréner: Dainis Kazakevics

Turecko: Günok – Çelik (71. Elmali), Bardakci, Demiral, Kadioglu (89. Kabak) – Or. Kökçü (78. S. Özcan), Güler (71. Yılmaz), Çalhanoğlu (C) – Ünder, Nayir, Aktürkoğlu (89. Kahveci).
    Náhradníci: Çakır, Sengezer – Özkaçar, Yüksek, Uçan, Bozok.

Tréner: Stefan Kuntz