Česko – Veľká Británia 66:48 (kon.)
Česká republika
66:48 (26:14, 37:29, 55:39)
Veľká Británia
cz Piatok 02.06.2023, 17:00 • hala Sokol Hradec Králové • Priateľské zápasy - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům bezedných košů. Startuje příprava žen na nadcházející Mistrovství Evropy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi Českem a Velkou Británií.

Půjde o druhý přípravný zápas ženské české reprezentace se stejným soupeřem, s Velkou Británií se Češky utkaly již ve čtvrtek.

A ten zvládly, když Britky porazily rozdílem třídy 98:44. Od začátku až do konce diktovaly tempo hry, vyhrály všechny čtvrtiny a s chutí si zastřílely. Budou si stejně počínat i v druhém vzájemném měření sil?

Hráčky obou celků jsou již v hale a chystají se na utkání.

Nyní slyšíme státní hymny.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:09
    Fagbenleová, reprezentantka Británie, která ale nastupuje v české lize za USK Praha bere první dva body utkání. (0:2)

00:42
    Na druhé straně srovnává skóre zápasu Natálie Stoupalová. (2:2)

01:10
    Trojka Wilkinsonové pod časovým tlakem jde mimo. (2:2)

01:22
    Eliška Hamzová bohužel pochybila v rozehrávce, což dvojkou trestá Ottewillová-Soulsbyová. (2:4)

01:58
    Ajaj, je tu další zbytečná ztráta po přihrávce do autu od Veroniky Voráčkové. (2:4)

02:08
    Zásluhou dobré obrany a následného úspěšného rozskoku jde míč zpět do našich rukou. (2:4)

02:23
    Voráčková srovnává skóre. (4:4)

02:44
    Wilkinsonová míjí druhou trojku. (4:4)

02:57
    Opět se prosazuje Natálie Stoupalová, Češky jdou opět do vedení. (6:4)

03:42
    Po nepřesnostech na obou stranách jsou nakonec odpískány kroky Wilkinsonové a míč jde českým hráčkám. (6:4)

03:55
    Po faulu Soulsbyové jsou tu dva trestné hody pro Stoupalovou. (6:4)

03:55
    Paráda, Natálie Stoupalová oba trestné hody suverénně proměňuje. (8:4)

04:07
    Bleskovou akcí Britek je sníženo. (8:6)

04:24
    Jó! Březinová trefuje první trojku zápasu a vedeme o 5 bodů. (11:6)

04:39
    Winterburnová okamžitě snižuje rozdíl ve skóre. (11:8)

05:11
    Stoupalová skáče a bere další dvojku. (13:8)

05:24
    Soulsbyová snižuje. (13:10)

05:40
    Výborně! Gabriela Andělová trefuje za tři body! (16:10)

06:03
    A další tři body pro Andělovou, tentokráte po koši s faulem a následném proměněném trestném hodu! (19:10)

06:24
    Fagbenleová snižuje na rozdíl sedmi bodů. (19:12)

06:40
    Faul Zeithammerové na Wallaceovou, bude se rozehrávat ze strany. (19:12)

06:51
    Dva úspěšné útočné doskoky Wilkinsonové na Vyoralovou znamenají snížení rozdílu ve skóre. (19:14)

07:18
    Josephová míjí za tři body. (19:14)

07:36
    Nemýlí se však Petra Holešínská, vedeme již o osm bodů! (22:14)

08:32
    Britky jsou v útoku hodně silné na doskoku, nedaří se jim však v zakončení, což teď potvrdila Josephová. (22:14)

08:58
    Rána Březinové v poslední vteřině útoku přináší hned v první třetině dvojciferný náskok českého týmu! (24:14)

09:26
    Holešínská nedokázala proměnit střelu za tři body. (24:14)

09:43
    Nikitinaiteová neproměnila trojku a následně fauluje Zeithammerovou. (24:14)

09:48
    V závěru čtvrtiny ještě zvyšuje český náskok Tereza Vyoralová. (26:14)

10:00
    První čtvrtina skončila. (26:14)

Česko: Březinová, Andělová, Stoupalová, Voráčková, Hamzová; Zeithammerová, Paurová, Kopecká, Vyoralová, Holešínská, Čechová, Effangová
    Trenér: Romana Ptáčková

Velká Británie: Winterburnová, Wilkinsonová, Ottewillová-Soulsbyová, Fagbenleová, Wallaceová; Queeová, Mcgarrachanová, Josephová, Brownová, Robbová, Ozzyová-Momoduová, Nikitinaiteová
    Trenér: Jose Buceta.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (26:14)

10:17
    Hned první útok Britek ve druhé čtvrtině přináší ztrátu, naše sokyně si teď neuhlídaly hranici 24 vteřin na útok. (26:14)

10:50
    Minuté dvojky zapisuje Winterburnová a Čechová. (26:14)

11:08
    Výborná česká obrana získává rozskok, který jsme následně zvládli také lépe. (26:14)

11:17
    Chyba v české kombinaci, Tereza Vyoralová je s balónem v autu. (26:14)

11:39
    Nikitinaiteová míjí trojku, doskakuje Čechová. (26:14)

11:52
    Emma Čechová jde po faulu Nikitinaiteové na čáru trestného hodu. (26:14)

11:52
    Čechová trefuje jeden ze dvou trestných hodů. (27:14)

12:14
    Útočný faul Fagbenleové, Češky mají zatím pouze jeden faul, Britky hned pět. (27:14)

12:40
    A další britský faul, Mcgarrachanová fauluje Elišku Hamzovou. (27:14)

13:03
    Čechová zvyšuje náš náskok na famózních 15 bodů. (29:14)

13:15
    Za tři body snižuje Wallaceová. (29:17)

13:46
    Skóre se nám teď rozhýbalo opravdu velkou rychlostí, po skvělém doskoku se prosazuje Emma Čechová. (31:17)

13:49
    Na druhé straně koš s faulem Temi Fagbenleové. (31:19)

13:49
    Oddechový čas pro tým Česko. (31:19)

13:49
    I následný trestný hod je proměněn. (31:20)

14:28
    Eliška Hamzová míjí dvojku. (31:20)

14:55
    Dobré zdvojení v české obraně, zatím hrajeme na jedničku. (31:20)

15:07
    Timeout příliš nevyšel, Mcgarrachanová snižuje svou dvojkou opět na jednociferný rozdíl. (31:22)

15:34
    Tatáž hráčka ale právě fauluje Pamelu Effangovou. (31:22)

15:34
    Effangová proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (32:22)

15:56
    Nepřesné pasy Fagbenleové a Andělové. (32:22)

16:12
    A následně nepřesné střely Wallaceové a Hamzové. (32:22)

16:36
    Opět se zadařilo naší obraně a získali jsme rozskok. Ten však tentokráte zvládli lépe reprezentantky Velké Británie. (32:22)

16:37
    Dobrá defenzíva nové hráčky na palubovce Elišky Kopecké proti Fagbenleové. (32:22)

17:16
    Effangová při své trojce zarazila míč přesně mezi obroučku a desku. (32:22)

17:17
    Oddechový čas pro tým Velká Británie. (32:22)

17:31
    Mcgarrachanová bere českému celku dvojciferný náskok. (32:24)

17:42
    Ten si ovšem takřka okamžitě bereme zpět zásluhou Renaty Březinové. (34:24)

18:04
    Koš s faulem pro Mcgarrachanovou. (34:26)

18:10
    A proměněn je i následný volný hod. (34:27)

18:12
    Wallaceová fauluje Voráčkovou a ta bude pro příliš velký počet týmových faulů Britek házet trestné hody. (34:27)

18:12
    Je proměněn jeden ze dvou trestných hodů. (35:27)

18:48
    Gabriela Andělová nedokázala proměnit střelu za dva body. (35:27)

18:55
    Protiútok Britek zastavuje Effangová pouze za cenu faulu a trestných hodů. (35:27)

18:55
    Wallaceová dává oba trestné hody. (35:29)

19:06
    Anežka Kopecká svou dvojkou odmítá snahy Britek o závěrečný nápor ve druhé čtvrtině. (37:29)

19:31
    Fagbenleová minula, následný doskok Robbové vede pouze ke ztrátě a míč zůstane u našich hráček. (37:29)

19:31
    Oddechový čas pro tým Česko. (37:29)

19:47
    Kopecká v závěru čtvrtiny ztrácí míč, zisk má Wilkinsonová. (37:29)

19:59
    Ani Britkám, konkrétně Robbové, se nezadařilo. (37:29)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:29)

Druhá čtvrtina bohužel po dominantním výkonu v první části hry znamenala jednoznačný útlum, český tým ji překvapivě prohrál poměrem 11:15. Úspěšnost střelby zůstává však ve prospěch českého týmu poměrem 41% ku 32%, daří se nám také hrát o poznání čistěji (4 české fauly proti 8 britským). Pozoruhodně vyrovnaná je statistika doskoků (23 ku 23).

Druhý poločas začne přibližně v 17:57.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:29)

20:21
    První střela druhé půle je úspěšná, za dva body se trefuje Winterburnová. (37:31)

20:46
    Emma Čechová nedokázala zamířit přesně a následně se dopustila útočného faulu. (37:31)

21:07
    Trojka Wallaceové končí naštěstí jenom u Natálie Stoupalové. (37:31)

21:23
    Veledůležitý moment! V krizovou chvíli se skvělou trojkou předvedla jedna z nejzářivějších hvězd české reprezentace Tereza Vyoralová. (40:31)

21:37
    Holešínská doskočila ránu Winterburnové. (40:31)

21:46
    Faul Elišky Hamzové. (40:31)

21:57
    Úspěšný český rozskok, bohužel máme jen 4 sekundy na střelu. (40:31)

22:02
    To se stihnout dalo jen velmi těžko, ztrácíme balón. (40:31)

22:10
    Vynikající obranná práce Hamzové na druhé straně. (40:31)

22:38
    Teď je to hodně divoké, Češky dokázaly několikrát zastavit britské akce, nakonec je přerušena hra po faulu Wilkinsonové na Vyoralovou. (40:31)

22:52
    Ano! Druhá proměněná trojka Terezy Vyoralové! (43:31)

22:56
    Útočný faul Fagbenleové, již třetí faul Británie ve třech minutách. (43:31)

23:12
    Úžasná Tereza Vyoralová! Nejlepší střelkyně dosavadního průběhu zápasu trefuje třetí dvojku! Když už se zdálo, že Britky vyrovnají zápas a my se o výhru budeme muset strachovat, zajistila nám Vyoralová opět pohodlný polštář. (46:31)

23:38
    Přešlap Robbové, český náskok může dále růst. (46:31)

23:53
    Statistika co minuta to britský faul pokračuje i nadále, tentokrát se o to přičinila Winterburnová. (46:31)

24:04
    Čtvrtá trojka v řadě!!! Tereza Vyoralová je démon. (49:31)

24:28
    Na druhé straně se z této vzdálenosti nezadařilo Josephové. (49:31)

24:58
    Nejprve se Voráčová z dvoubodové hranice mýlila, následně však po ztrátě Queeové, která se objevuje ve hře až ve druhé polovině, prosadila! Česká šnůra je již čtrnáctibodová! (51:31)

25:56
    Nyní česká série přeci jen končí, intenzivní prací v podkošovém prostoru získává koš s faulem Josephová. (51:33)

25:56
    Josephová proměňuje i následný koš. (51:34)

26:10
    Březinová střílela za tři body nepřesně. (51:34)

26:26
    Podobný nájezd jako před chvílí předvedla Josephová, tentokrát však neúspěšně. Následně skóruje Fagbenleová. (51:34)

26:45
    Robbová fauluje Renátu Březinovou. (51:34)

26:45
    Březinová proměňuje oba trestné hody. (53:34)

27:03
    Josephová je pod košem stále velmi agresivní, tentokráte to nese ovoce v podobě dvou bodů pro Velkou Británii. (53:36)

27:31
    Relativně taktický faul Březinové, kterým zabraňuje brejku soupeřek. (53:36)

28:10
    Nepřesná střela Queeové, navíc přišla až po zaznění klaksonu a byla by i v případě úspěchu neplatná. (53:36)

28:19
    Queeová sama pod košem při luxusní šanci z protiútoku nepochopitelně selhala a Češkám zůstává sedmnáctibodový náskok. (53:36)

28:32
    Koš s faulem si připisuje Emma Čechová. (55:36)

28:32
    Následný trestný hod se jí bohužel nedaří využít. (55:36)

29:00
    Trojka Zeithammerové jen těsně nespadla. (55:36)

29:11
    Přešlap Dominiky Paurové zastavuje hezky hranou českou akci. (55:36)

29:39
    Další zaváhání Paurové, která tentokrát fauluje úspěšně doskakující Nikitinaiteovou, která jde házet trestné hody. (55:36)

29:39
    Britka trefuje jeden ze dvou. (55:37)

29:44
    Brownová se trefuje za dva body. (55:37)

29:55
    Voráčková míjí trojku. (55:37)

Třetí čtvrtina skončila. (55:39)

Začala čtvrtá čtvrtina. (55:39)

30:14
    Wilkinsonová se s míčem dostala za postranní čáru a Britky tak ztrácejí balón. (55:37)

30:35
    Faul Wilkinsonové na Gabrielu Andělovou. (55:39)

30:50
    Ztráta českého týmu pro nedodržení pravidla o 24 vteřinách. (55:39)

31:22
    Nepřesné střelecké pokusy za dva body na obou stranách. (55:39)

31:27
    Kopecká fauluje Josephovou. (55:39)

31:52
    Hamzová faulována Nikitineitovou. (55:39)

32:06
    Tentokráte střela za tři body Vyoralové nevyšla, ani ona tak nedokázala zatím prolomit kletbu, která ve čtvrté čtvrtině oba koše postihla. (55:39)

32:15
    Hamzová fauluje Wallaceovou a ta jde házet trestné hody. (55:39)

32:15
    Oba trestné hody jsou proměněny a český náskok se smrskl na 14 bodů. (55:41)

32:39
    Po dvou a půl minutách otevírají poslední čtvrtinu bodově také Češky zásluhou Dominiky Paurové. (57:41)

33:12
    Wilkinsonová míjí trojku. (57:41)

33:34
    Ani Renáta Březinová se za tři body bohužel neprosazuje. (57:41)

33:44
    Pro Britky už toho dvojky dnes mnoho nevyřeší, neúspěšné trojky jako tato od Nikitinaiteové ovšem také ne. (57:41)

34:04
    V hodně sevřené a bodově skoupé poslední čtvrtině se prosazuje Stoupalová. (59:41)

34:37
    Útočný faul Anežky Kopecké. (59:41)

35:03
    Ozzyová-Momoduová ubráněna, Češkám se opět podařilo vynutit si klakson. (59:41)

Oddechový čas pro tým Velká Británie. (59:41)

35:14
    Další dnešní pohlazení českého ega, tentokráte se může lépe cítit Effangová, která se trefuje za tři body. (62:41)

35:32
    Kopecká fauluje Winterburnovou a ta jde házet trestné hody. (62:41)

35:32
    Proměněn je jeden ze dvou. (62:42)

36:05
    Útočný faul odpískán Wilkinsonové. (62:42)

36:21
    Holešínská míjí trojku. (62:42)

36:54
    Opět vítězí česká obrana, která soupeřky ubránila po dobu celých 24 vteřin. (62:42)

37:07
    Krásnou skákanou dvojku dává Natálie Stoupalová. (64:42)

37:18
    Pátý týmový faul ČR po zákroku Holešínské na Wallaceovou. (64:42)

37:18
    Wallaceová dává jeden trestný hod ze dvou. (64:43)

37:46
    Petra Holešínská bohužel nedokázala proměnit trojku. (64:43)

37:50
    Na doskoku boduje Mcgarrachanová. (64:43)

38:08
    Druhou úspěšnou britskou trojku z patnácti dává Holly Winterburnová. (64:46)

38:32
    Jednu z mnoha dnešních nádherných českých kombinací proměňuje Dominika Paurová. (66:46)

38:58
    Po další minele britské ofenzívy, kterou ve volné pozici předvedla Momoduová získávají Češky rozskok a balón. (66:46)

39:17
    Pro dva trestné hody po zákroku Mcgarrachanové si došla Dominika Paurová! (66:46)

39:17
    Paurová bohužel nedokázala proměnit ani jeden z trestných hodů. (66:46)

39:46
    Momoduová se prosazuje pod košem před Paurovou. (66:48)

39:59
    Winterburnová zakončuje s klaksonem, jde však pouze o další britskou nevyužitou jasnou šanci, když sama pod košem trefuje pouze obroučku. (66:48)

Konec zápasu. (66:48)

Dnes se v dobrém světle předvedla především česká obrana, která udržela Britky na skvěle nízkém průměru 12 bodů na třetinu. Útok s výjimkou jasně rozdílové hráčky Terezy Vyoralové zaostával, střelecká úspěšnost našich hráček je pouhých 39%. O moc lepší není ani bilance trestných hodů, naše reprezentantky trefily pouze 8 ze 14.

Každopádně vítězství se počítá a rozhodně jde o vítězství zasloužené, české hráčky předvedly bojovný týmový výkon, dokázaly výtečně spolupracovat (což dokazuje například dominance v oblasti asistencí v poměru 14 ku 4) a hned třiadvacetkrát si vynutily ztrátu míče jejich soupeřek.

To už je za mě pro dnešek vše, věřme, že ve zbytku přípravy se bude našim hráčkám dařit a na turnaji dokáží předvést jen to nejlepší! Do té doby přeji všem top čas!