Česko – Veľká Británia 66:48 (kon.)
Česká republika
66:48 (26:14, 37:29, 55:39)
Veľká Británia
cz Piatok 02.06.2023, 17:00 • hala Sokol Hradec Králové • Priateľské zápasy - ženy

Sydney Wallaceová – 4 získané fauly
    Erin Mcgarrachanová – bilance +/- = +8 (18:49:59)

Dnes se v dobrém světle předvedla především česká obrana, která udržela Britky na skvěle nízkém průměru 12 bodů na třetinu. Útok s výjimkou jasně rozdílové hráčky Terezy Vyoralové zaostával, střelecká úspěšnost našich hráček je pouhých 39%. O moc lepší není ani bilance trestných hodů, naše reprezentantky trefily pouze 8 ze 14.

Každopádně vítězství se počítá a rozhodně jde o vítězství zasloužené, české hráčky předvedly bojovný týmový výkon, dokázaly výtečně spolupracovat (což dokazuje například dominance v oblasti asistencí v poměru 14 ku 4) a hned třiadvacetkrát si vynutily ztrátu míče jejich soupeřek.

To už je za mě pro dnešek vše, věřme, že ve zbytku přípravy se bude našim hráčkám dařit a na turnaji dokáží předvést jen to nejlepší! Do té doby přeji všem top čas!

Konec zápasu. (66:48)

39:59
    Winterburnová zakončuje s klaksonem, jde však pouze o další britskou nevyužitou jasnou šanci, když sama pod košem trefuje pouze obroučku. (66:48)

39:46
    Momoduová se prosazuje pod košem před Paurovou. (66:48)

39:17
    Paurová bohužel nedokázala proměnit ani jeden z trestných hodů. (66:46)

39:17
    Pro dva trestné hody po zákroku Mcgarrachanové si došla Dominika Paurová! (66:46)

38:58
    Po další minele britské ofenzívy, kterou ve volné pozici předvedla Momoduová získávají Češky rozskok a balón. (66:46)

38:32
    Jednu z mnoha dnešních nádherných českých kombinací proměňuje Dominika Paurová. (66:46)

38:08
    Druhou úspěšnou britskou trojku z patnácti dává Holly Winterburnová. (64:46)

37:50
    Na doskoku boduje Mcgarrachanová. (64:43)

37:46
    Petra Holešínská bohužel nedokázala proměnit trojku. (64:43)

37:18
    Wallaceová dává jeden trestný hod ze dvou. (64:43)

37:18
    Pátý týmový faul ČR po zákroku Holešínské na Wallaceovou. (64:42)

37:07
    Krásnou skákanou dvojku dává Natálie Stoupalová. (64:42)

36:54
    Opět vítězí česká obrana, která soupeřky ubránila po dobu celých 24 vteřin. (62:42)

36:21
    Holešínská míjí trojku. (62:42)

36:05
    Útočný faul odpískán Wilkinsonové. (62:42)

35:32
    Proměněn je jeden ze dvou. (62:42)

35:32
    Kopecká fauluje Winterburnovou a ta jde házet trestné hody. (62:41)

35:14
    Další dnešní pohlazení českého ega, tentokráte se může lépe cítit Effangová, která se trefuje za tři body. (62:41)

Oddechový čas pro tým Velká Británie. (59:41)

35:03
    Ozzyová-Momoduová ubráněna, Češkám se opět podařilo vynutit si klakson. (59:41)

34:37
    Útočný faul Anežky Kopecké. (59:41)

34:04
    V hodně sevřené a bodově skoupé poslední čtvrtině se prosazuje Stoupalová. (59:41)

33:44
    Pro Britky už toho dvojky dnes mnoho nevyřeší, neúspěšné trojky jako tato od Nikitinaiteové ovšem také ne. (57:41)

33:34
    Ani Renáta Březinová se za tři body bohužel neprosazuje. (57:41)

33:12
    Wilkinsonová míjí trojku. (57:41)

32:39
    Po dvou a půl minutách otevírají poslední čtvrtinu bodově také Češky zásluhou Dominiky Paurové. (57:41)

32:15
    Oba trestné hody jsou proměněny a český náskok se smrskl na 14 bodů. (55:41)

32:15
    Hamzová fauluje Wallaceovou a ta jde házet trestné hody. (55:39)

32:06
    Tentokráte střela za tři body Vyoralové nevyšla, ani ona tak nedokázala zatím prolomit kletbu, která ve čtvrté čtvrtině oba koše postihla. (55:39)

31:52
    Hamzová faulována Nikitineitovou. (55:39)

31:27
    Kopecká fauluje Josephovou. (55:39)

31:22
    Nepřesné střelecké pokusy za dva body na obou stranách. (55:39)

30:50
    Ztráta českého týmu pro nedodržení pravidla o 24 vteřinách. (55:39)

30:35
    Faul Wilkinsonové na Gabrielu Andělovou. (55:39)

30:14
    Wilkinsonová se s míčem dostala za postranní čáru a Britky tak ztrácejí balón. (55:37)

Začala čtvrtá čtvrtina. (55:39)

Třetí čtvrtina skončila. (55:39)

29:55
    Voráčková míjí trojku. (55:37)

29:44
    Brownová se trefuje za dva body. (55:37)

29:39
    Britka trefuje jeden ze dvou. (55:37)

29:39
    Další zaváhání Paurové, která tentokrát fauluje úspěšně doskakující Nikitinaiteovou, která jde házet trestné hody. (55:36)

29:11
    Přešlap Dominiky Paurové zastavuje hezky hranou českou akci. (55:36)

29:00
    Trojka Zeithammerové jen těsně nespadla. (55:36)

28:32
    Následný trestný hod se jí bohužel nedaří využít. (55:36)

28:32
    Koš s faulem si připisuje Emma Čechová. (55:36)

28:19
    Queeová sama pod košem při luxusní šanci z protiútoku nepochopitelně selhala a Češkám zůstává sedmnáctibodový náskok. (53:36)

28:10
    Nepřesná střela Queeové, navíc přišla až po zaznění klaksonu a byla by i v případě úspěchu neplatná. (53:36)

27:31
    Relativně taktický faul Březinové, kterým zabraňuje brejku soupeřek. (53:36)

27:03
    Josephová je pod košem stále velmi agresivní, tentokráte to nese ovoce v podobě dvou bodů pro Velkou Británii. (53:36)

26:45
    Březinová proměňuje oba trestné hody. (53:34)

26:45
    Robbová fauluje Renátu Březinovou. (51:34)

26:26
    Podobný nájezd jako před chvílí předvedla Josephová, tentokrát však neúspěšně. Následně skóruje Fagbenleová. (51:34)

26:10
    Březinová střílela za tři body nepřesně. (51:34)

25:56
    Josephová proměňuje i následný koš. (51:34)

25:56
    Nyní česká série přeci jen končí, intenzivní prací v podkošovém prostoru získává koš s faulem Josephová. (51:33)

24:58
    Nejprve se Voráčová z dvoubodové hranice mýlila, následně však po ztrátě Queeové, která se objevuje ve hře až ve druhé polovině, prosadila! Česká šnůra je již čtrnáctibodová! (51:31)

24:28
    Na druhé straně se z této vzdálenosti nezadařilo Josephové. (49:31)

24:04
    Čtvrtá trojka v řadě!!! Tereza Vyoralová je démon. (49:31)

23:53
    Statistika co minuta to britský faul pokračuje i nadále, tentokrát se o to přičinila Winterburnová. (46:31)

23:38
    Přešlap Robbové, český náskok může dále růst. (46:31)

23:12
    Úžasná Tereza Vyoralová! Nejlepší střelkyně dosavadního průběhu zápasu trefuje třetí dvojku! Když už se zdálo, že Britky vyrovnají zápas a my se o výhru budeme muset strachovat, zajistila nám Vyoralová opět pohodlný polštář. (46:31)

22:56
    Útočný faul Fagbenleové, již třetí faul Británie ve třech minutách. (43:31)

22:52
    Ano! Druhá proměněná trojka Terezy Vyoralové! (43:31)

22:38
    Teď je to hodně divoké, Češky dokázaly několikrát zastavit britské akce, nakonec je přerušena hra po faulu Wilkinsonové na Vyoralovou. (40:31)

22:10
    Vynikající obranná práce Hamzové na druhé straně. (40:31)

22:02
    To se stihnout dalo jen velmi těžko, ztrácíme balón. (40:31)

21:57
    Úspěšný český rozskok, bohužel máme jen 4 sekundy na střelu. (40:31)

21:46
    Faul Elišky Hamzové. (40:31)

21:37
    Holešínská doskočila ránu Winterburnové. (40:31)

21:23
    Veledůležitý moment! V krizovou chvíli se skvělou trojkou předvedla jedna z nejzářivějších hvězd české reprezentace Tereza Vyoralová. (40:31)

21:07
    Trojka Wallaceové končí naštěstí jenom u Natálie Stoupalové. (37:31)

20:46
    Emma Čechová nedokázala zamířit přesně a následně se dopustila útočného faulu. (37:31)

20:21
    První střela druhé půle je úspěšná, za dva body se trefuje Winterburnová. (37:31)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:29)

Druhý poločas začne přibližně v 17:57.

Druhá čtvrtina bohužel po dominantním výkonu v první části hry znamenala jednoznačný útlum, český tým ji překvapivě prohrál poměrem 11:15. Úspěšnost střelby zůstává však ve prospěch českého týmu poměrem 41% ku 32%, daří se nám také hrát o poznání čistěji (4 české fauly proti 8 britským). Pozoruhodně vyrovnaná je statistika doskoků (23 ku 23).

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:29)

19:59
    Ani Britkám, konkrétně Robbové, se nezadařilo. (37:29)

19:47
    Kopecká v závěru čtvrtiny ztrácí míč, zisk má Wilkinsonová. (37:29)

19:31
    Oddechový čas pro tým Česko. (37:29)

19:31
    Fagbenleová minula, následný doskok Robbové vede pouze ke ztrátě a míč zůstane u našich hráček. (37:29)

19:06
    Anežka Kopecká svou dvojkou odmítá snahy Britek o závěrečný nápor ve druhé čtvrtině. (37:29)

18:55
    Wallaceová dává oba trestné hody. (35:29)

18:55
    Protiútok Britek zastavuje Effangová pouze za cenu faulu a trestných hodů. (35:27)

18:48
    Gabriela Andělová nedokázala proměnit střelu za dva body. (35:27)

18:12
    Je proměněn jeden ze dvou trestných hodů. (35:27)

18:12
    Wallaceová fauluje Voráčkovou a ta bude pro příliš velký počet týmových faulů Britek házet trestné hody. (34:27)

18:10
    A proměněn je i následný volný hod. (34:27)

18:04
    Koš s faulem pro Mcgarrachanovou. (34:26)

17:42
    Ten si ovšem takřka okamžitě bereme zpět zásluhou Renaty Březinové. (34:24)

17:31
    Mcgarrachanová bere českému celku dvojciferný náskok. (32:24)

17:17
    Oddechový čas pro tým Velká Británie. (32:22)

17:16
    Effangová při své trojce zarazila míč přesně mezi obroučku a desku. (32:22)

16:37
    Dobrá defenzíva nové hráčky na palubovce Elišky Kopecké proti Fagbenleové. (32:22)

16:36
    Opět se zadařilo naší obraně a získali jsme rozskok. Ten však tentokráte zvládli lépe reprezentantky Velké Británie. (32:22)

16:12
    A následně nepřesné střely Wallaceové a Hamzové. (32:22)

15:56
    Nepřesné pasy Fagbenleové a Andělové. (32:22)

15:34
    Effangová proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (32:22)

15:34
    Tatáž hráčka ale právě fauluje Pamelu Effangovou. (31:22)

15:07
    Timeout příliš nevyšel, Mcgarrachanová snižuje svou dvojkou opět na jednociferný rozdíl. (31:22)

14:55
    Dobré zdvojení v české obraně, zatím hrajeme na jedničku. (31:20)

14:28
    Eliška Hamzová míjí dvojku. (31:20)

13:49
    I následný trestný hod je proměněn. (31:20)

13:49
    Oddechový čas pro tým Česko. (31:19)

13:49
    Na druhé straně koš s faulem Temi Fagbenleové. (31:19)

13:46
    Skóre se nám teď rozhýbalo opravdu velkou rychlostí, po skvělém doskoku se prosazuje Emma Čechová. (31:17)

13:15
    Za tři body snižuje Wallaceová. (29:17)

13:03
    Čechová zvyšuje náš náskok na famózních 15 bodů. (29:14)

12:40
    A další britský faul, Mcgarrachanová fauluje Elišku Hamzovou. (27:14)

12:14
    Útočný faul Fagbenleové, Češky mají zatím pouze jeden faul, Britky hned pět. (27:14)

11:52
    Čechová trefuje jeden ze dvou trestných hodů. (27:14)

11:52
    Emma Čechová jde po faulu Nikitinaiteové na čáru trestného hodu. (26:14)

11:39
    Nikitinaiteová míjí trojku, doskakuje Čechová. (26:14)

11:17
    Chyba v české kombinaci, Tereza Vyoralová je s balónem v autu. (26:14)

11:08
    Výborná česká obrana získává rozskok, který jsme následně zvládli také lépe. (26:14)

10:50
    Minuté dvojky zapisuje Winterburnová a Čechová. (26:14)

10:17
    Hned první útok Britek ve druhé čtvrtině přináší ztrátu, naše sokyně si teď neuhlídaly hranici 24 vteřin na útok. (26:14)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (26:14)

Česko: Březinová, Andělová, Stoupalová, Voráčková, Hamzová; Zeithammerová, Paurová, Kopecká, Vyoralová, Holešínská, Čechová, Effangová
    Trenér: Romana Ptáčková

Velká Británie: Winterburnová, Wilkinsonová, Ottewillová-Soulsbyová, Fagbenleová, Wallaceová; Queeová, Mcgarrachanová, Josephová, Brownová, Robbová, Ozzyová-Momoduová, Nikitinaiteová
    Trenér: Jose Buceta.

10:00
    První čtvrtina skončila. (26:14)

09:48
    V závěru čtvrtiny ještě zvyšuje český náskok Tereza Vyoralová. (26:14)

09:43
    Nikitinaiteová neproměnila trojku a následně fauluje Zeithammerovou. (24:14)

09:26
    Holešínská nedokázala proměnit střelu za tři body. (24:14)

08:58
    Rána Březinové v poslední vteřině útoku přináší hned v první třetině dvojciferný náskok českého týmu! (24:14)

08:32
    Britky jsou v útoku hodně silné na doskoku, nedaří se jim však v zakončení, což teď potvrdila Josephová. (22:14)

07:36
    Nemýlí se však Petra Holešínská, vedeme již o osm bodů! (22:14)

07:18
    Josephová míjí za tři body. (19:14)

06:51
    Dva úspěšné útočné doskoky Wilkinsonové na Vyoralovou znamenají snížení rozdílu ve skóre. (19:14)

06:40
    Faul Zeithammerové na Wallaceovou, bude se rozehrávat ze strany. (19:12)

06:24
    Fagbenleová snižuje na rozdíl sedmi bodů. (19:12)

06:03
    A další tři body pro Andělovou, tentokráte po koši s faulem a následném proměněném trestném hodu! (19:10)

05:40
    Výborně! Gabriela Andělová trefuje za tři body! (16:10)

05:24
    Soulsbyová snižuje. (13:10)

05:11
    Stoupalová skáče a bere další dvojku. (13:8)

04:39
    Winterburnová okamžitě snižuje rozdíl ve skóre. (11:8)

04:24
    Jó! Březinová trefuje první trojku zápasu a vedeme o 5 bodů. (11:6)

04:07
    Bleskovou akcí Britek je sníženo. (8:6)

03:55
    Paráda, Natálie Stoupalová oba trestné hody suverénně proměňuje. (8:4)

03:55
    Po faulu Soulsbyové jsou tu dva trestné hody pro Stoupalovou. (6:4)

03:42
    Po nepřesnostech na obou stranách jsou nakonec odpískány kroky Wilkinsonové a míč jde českým hráčkám. (6:4)

02:57
    Opět se prosazuje Natálie Stoupalová, Češky jdou opět do vedení. (6:4)

02:44
    Wilkinsonová míjí druhou trojku. (4:4)

02:23
    Voráčková srovnává skóre. (4:4)

02:08
    Zásluhou dobré obrany a následného úspěšného rozskoku jde míč zpět do našich rukou. (2:4)

01:58
    Ajaj, je tu další zbytečná ztráta po přihrávce do autu od Veroniky Voráčkové. (2:4)

01:22
    Eliška Hamzová bohužel pochybila v rozehrávce, což dvojkou trestá Ottewillová-Soulsbyová. (2:4)

01:10
    Trojka Wilkinsonové pod časovým tlakem jde mimo. (2:2)

00:42
    Na druhé straně srovnává skóre zápasu Natálie Stoupalová. (2:2)

00:09
    Fagbenleová, reprezentantka Británie, která ale nastupuje v české lize za USK Praha bere první dva body utkání. (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Nyní slyšíme státní hymny.

Hráčky obou celků jsou již v hale a chystají se na utkání.

A ten zvládly, když Britky porazily rozdílem třídy 98:44. Od začátku až do konce diktovaly tempo hry, vyhrály všechny čtvrtiny a s chutí si zastřílely. Budou si stejně počínat i v druhém vzájemném měření sil?

Půjde o druhý přípravný zápas ženské české reprezentace se stejným soupeřem, s Velkou Británií se Češky utkaly již ve čtvrtek.

Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům bezedných košů. Startuje příprava žen na nadcházející Mistrovství Evropy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi Českem a Velkou Británií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tadeáš Rulf

Česká republika: Březinová, Andělová, Stoupalová, Voráčková, Hamzová; Zeithammerová, Paurová, Kopecká, Vyoralová, Holešínská, Čechová, Effangová
    Tréner: Romana Ptáčková

Veľká Británia: Winterburnová, Wilkinsonová, Ottewillová-Soulsbyová, Fagbenleová, Wallaceová; Queeová, Mcgarrachanová, Josephová, Brownová, Robbová, Ozzyová-Momoduová, Nikitinaiteová
    Tréner: Jose Buceta
    Štvrtiny: 26:14, 37:29, 55:39, 66:48