Austrália – Gruzínsko 2:3 (kon.) | Island – Izrael 3:7 (kon.) | Chorvátsko – Španielsko 2:5 (kon.)
Austrálie
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Gruzínsko
cz Sobota 22.04.2023, 12:30 • Pista de Hielo Madrid • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A • 5. kolo

Dnešní utkání sledovalo 195 diváků. (14:49:47)

Je to tak, i přes nápor Australanů v samotném závěru utkání jsou zásluhou nadmíru vydařené druhé třetiny a následně takticky zralého výkonu ve třetině třetí stále ve hře o postup do vyšší soutěže. Austrálie naopak skončí teď již jistě na předposledním pátém místě se ziskem pouhých tří bodů ve čtyřech zápasech.

To je pro dnešní první zápas vše, věřím, že se uvidíme opět večer při střetnutí Chorvatska a Španělska. Do té doby přeji všem top den!

59:55
    A další úspěšné vyhození, tentokráte až do útočné třetiny, nejspíš je hotovo!

59:45
    Gruzie vyhazuje puk do středního pásma.

59:22
    Do konce zápasu zbývá 38 vteřin, Australané stále hrají bez brankáře Smarta.
    58:29 TODD - 2:3

58:29
    Austrálie právě vstřelila branku! Tak přeci jen je tu ještě drama! Sledujeme obrovskou radost domácích fanoušků poté, co rána od modré prošla až za záda Fofanova a je sníženo na rozdíl jediné branky! Prosazuje se CAMERON TODD!

Asistence: James Woodman, Casey Kubara.

58:21
    Oddechový čas pro tým Austrálie.

58:21
    Pěkný pokus vyslal James Woodman, Fofanov chytá.

57:55
    Australané zkoušejí na poslední dvě minuty turnaje hru bez golmana.

57:35
    Další vyhození Gruzie přes všechny čáry, závěr zápasu se blíží.

56:30
    Nepřesná rána Australanů tři a půl minuty do konce zápasu.

56:00
    Zakázané uvolnění Australanů, už je prakticky jasné, že dnes se jim body vyhnou.

53:28
    Po několika dlouhých minutách byl opět k vidění střelecký pokus, Smarta prověřil Ivan Karelin.

52:00
    Gruzie kontroluje puk ve středním pásmu, následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:43
    Stále se nedaří rozjet tempo zápasu, uvidíme, zda se Australanům ještě podaří s neustálým gruzínským přerušováním něco udělat.

49:52
    Hra je teď extrémně kouskovaná, což pochopitelně hraje spíše do karet favoritovi zápasu.

49:46
    Zjevné zdravotní potíže s nohou má Semen Charizov.

Tadeáš Rulf

Góly a asistencie: 16. Caruana (Lodge), 59. Todd (Woodman, Kubara C.) – 28. Ermošenko (Slesarev, Kochkin), 32. Kočkin (Obolgogiani, Karelin), 35. Karelin (Charizov, Marov)

Austrálie: Smart (Kimlin) – Haselhurst, Kennedy, Woodman (C), Lodge, Pataky, Kubara B., McGregor – Landa, Todd (A), Virjassov – Darge (A), Kubara C., Caruana – Webster, Newmark, Kubara T. – Camenzind, Taylor
    Tréner: Matti Luoma

Gruzínsko: Fofanov (Starostin) – Ermošenko, Slesarev, Marov, Kurbatov, Kirejev – Karelin (C), Dziov, Romanov – Kozjulin, Obolgogiani (A), Bukija – Dumbadze (A), Charizov, Švecov, Kočkin
    Tréner: Goča Jeiranašvili

Rozhodca: Roshchyn; Biec, Debuche