Famila Schio – ZVVZ USK Praha 59:56 (kon.) | Fenerbahce Istanbul – CBK Mersin 99:60 (kon.)

Laura Corneliusová – 5/5 proměněných trestných hodů
    Chelsea Grayová – 6 asistencí (21:52:57)

Je konec, Fenerbahce se nakonec rozhodlo o stovku neusilovat, snad z nedostatku motivace, snad z úcty k soupeři. Fanoušci Istanbulu, kterých je v Královce nemálo slaví, jejich miláčky dnes předvedly naprosto brilantní výkon a rozhodně si zaslouží být oslavovány.

Mersin neměl na soupeřky dnes nárok, přestože je výsledek extrémně výrazný, nelze toho CBK zas až tak moc vytknout, ofenzivní výkon hvězd Fenerbahce, které získává svůj první euroligový titul, prostě zastavit nešlo. Když začaly hosté bránit jednu hvězdu, hned se objevila druhá, proti tomuto útoku by se nejspíš na celém světě nedokázal bez velikých potíží ubránit žádný výběr. Famózní galapředstavení basketbalových superstar!

Děkuji za vaši pozornost a přízeň během celého euroligového ročníku, v příští sezóně se doufám opět uvidíme. Snad se do Final Four opět dostane i pražské USK a my tak budeme moct do posledních chvil turnaj sledovat i s vlastním emočním vkladem. Uvidíme, prozatím vám každopádně přeji jen to nejlepší a top den!

Konec zápasu. (99:60)

39:51
    Corneliusová proměňuje dva trestné hody, je tu rozhodující akce o stovku. (99:60)

39:51
    Meesemanová fauluje Corneliusovou. (99:58)

39:27
    Trojku v poslední minutě proměňuje Sinem Atasová, podaří se domácím překonat hranici 100 bodů? (99:58)

38:47
    Již zbývá do stovky jediný bod, dvojku proměňuje famózní, dokonalá, bezchybná Breanna Stewartová. (99:55)

38:33
    Úspěšný nájezd proměňuje Atasová. (97:55)

38:22
    Aydinová fauluje Fitikovou. (97:53)

38:03
    Saballyová proměňuje jeden ze dvou střeleckých pokusů. (97:53)

38:02
    Atasová fauluje Saballyovou a jsou tu další dva trestné hody. (96:53)

37:37
    Stewartová proměňuje dva trestné hody po faulu Crvendakičové. (96:53)

37:18
    Nájezd útěchy proměňuje Atasová. (94:53)

36:59
    Za tři body se prosazuje z obrovské vzdálenosti legenda Stewartová. (94:51)

36:29
    Odhození míče v poslední vteřině, kterou domácí na útok měli, končí šťastným košem Onarové. (91:51)

36:04
    Do konce zápasu zbývají zhruba čtyři minuty, uvidíme, jestli se Fenerbahce podaří překonat magickou hranici 100 bodů. (89:51)