Famila Schio – ZVVZ USK Praha 59:56 (kon.) | Fenerbahce Istanbul – CBK Mersin 99:60 (kon.)
Beretta Famila Schio
59:56 (23:14, 39:28, 48:42)
ZVVZ USK Praha
cz Nedeľa 16.04.2023, 17:00 • Hala Královka, Praha • Euroliga - ženy • O 3. miesto

Alyssa Thomasová – 15 bodů
    Brionna Jonesová – 15 doskoků (18:53:19)

To už je za mě dnes vše, zhruba za hodinu se vám opět přihlásíme s finálovým zápasem Euroligy. Zkuste překonat zármutek a brzy zase na viděnou. Do té doby přeji všem top den.

Enormně krutý závěr zápasu, už se zdálo, že se bude alespoň prodlužovat, tohle byl úchvatný výkon USK. Nakonec však slaví Beretta Familia Schio, závěrečných pět sekund duelu snad nejde ani popsat, to si musí každý přehrát sám, šílená situace. Při sporném faulu, který se posuzoval u videa, mohly klidně hráčky USK získat naopak trestné hody, už se zdálo, že je vše vyřešeno alespoň s pohledem na prodloužení, ale Schio opět dokázalo proměnit ránu za tři body a raduje se z vítězství. Šílený závěr ročníku.

Konec zápasu. (59:56)
    39:59 Infarktový závěr přinesl bronzovou medaili italskému Schiu

39:59
    Je konec, koš Sventoreiteové je uznán, tenhle závěr zápasu láme srdce všem českým fanouškům na stadionu. (56:56)

39:59
    Sventoreiteová to stihla, rozhodčí posuzují u videa faul. (56:56)

39:59
    Šílený konec zápasu! Nejprve USK šanci ubránilo, v úplném závěru se ale prosazuje BFS, rozhodčí spěchají k videu, musíme zjistit, zda to Mabreyová stihla a zda se neměl pískat faul. Infarktový závěr zápasu. (56:56)

39:55
    Do konce zápasu zbývá pouhých pět vteřin. Teď je před českou obranou úkol zápasu, teď se hraje o všechno, pokud se Italky prosadí, je konec, pokud ne, jdeme do prodloužení. (56:56)

39:52
    Oddechový čas pro tým Beretta Famila Schio. (56:56)

39:52
    Jo! Teja Oblaková dává dvojku zápasu, skvěle zvládnutá akce. (56:56)

39:44
    Zběsilý závěr zápasu díky famóznímu dotažení se ve skóre Pražanek. Je tu posledních zhruba 16 vteřin, potřebujeme zvládnout poslední útočnou akci. USK ještě v zápase ani jednu vteřinu nevedlo, snad se teď konečně zadaří a alespoň znovu srovnáme stav. (56:54)

39:44
    Oddechový čas pro tým ZVVZ USK Praha. (56:54)

39:44
    Ajajaj, Mabreyová dává z protiútoku dvojku, to je škoda, to je škoda. Do konce zápasu zbývá 16 vteřin. (54:54)

39:32
    Vukosavljevičová možná zbytečně zkoušela trojku, míjí. (54:54)

39:18
    Veronaová míjí! Skvělá obrana Oblakové! (54:54)

39:05
    Jonesová zapisuje 4. faul, jak týmový, tak osobní na Mabreyovou. (54:54)

38:44
    Super! Thomasová trefuje oba trestné hody a poprvé od první čtvrtiny srovnáváme stav zápasu! (54:54)

Tadeáš Rulf

Beretta Famila Schio: Mabreyová, Bestagnová, Mestdaghová, Sottanaová, Sivkaová, Veronaová, Howardová, Sventoraiteová, Crippaová, Keysová, Pennaová, Ndourová
    Tréner: Georgios Dikaioulakos

ZVVZ USK Praha: Oblaková, Condeová, Vukosavljevičová, Vyoralová, Šípová, Thomasová, Wrzesinskiová, Jonesová, Fagbenleová, Sklenářová, Halátková, Hofová, Voráčková
    Tréner: Natália Hejková

Rozhodca: Cecília Tóthová, Esperanza Mendozaová Holgadová, Amel Dahraová
    Štvrtiny: 23:14, 39:28, 48:42, 59:56