Tatran – Mladá Boleslav 8:4 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 9:4 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
8:4 (2:1, 0:2, 6:1) Stav série: 1:1
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Streda 29.03.2023, 19:00 • Sportovní centrum Řepy, Praha • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký středeční večer, všechny formy života, vítejte u florbalu! Superliga má dnes na programu druhé zápasy semifinálových sérií a my se společně podíváme na tu s kratší vzdáleností mezi oběma městy, tj. na zápas Tatranu Střešovice a Předvýběr.CZ Florbal MB!

První utkání:

Úvodní zápas dopadl lépe pro Mladou Boleslav, musela si ho ale vybojovat až v prodloužení. Přitom většinu základní hrací doby vedla díky trefám Grubera ve 4. a Dominika Beneše v 5. minutě nejprve 2:0, po snížení Vojtěcha Kúna v minutě 20. pak 2:1. Šest minut před třetí sirénou ale Tomáš Hanák dokázal srovnat skóre a šlo se tak do extra části. Prodloužení, hrané na deset minut, proběhlo téměř celé, pouhé dvě vteřiny před koncem ale výhru hostům vystřelil Milan Tomašík.

Trenér: Luděk Beneš

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Hanuš) – Suchánek, Gruber, Zakonov, Punčochář, Hemerka – D. Šebek, Tomašík, Chroust, Bína, Tokoš, D. Beneš, Korych, Zoufalý, Pěnička, Sládek, Krebner, Gašparík, Natov.
    Trenér: Petr Novotný

Rozhodčí: Čížek – Laštovička.

Hráči Tatranu přibíhají na palubovku. Hned za nimi následují i boleslavští.

00:20
    Hanák vyslal dopředu Marka Beneše, ten ale minul.

00:40
    Pražané rychle střídají.

01:26
    Hemerku napadal Šindelář a nikam ho nepustil.

01:42
    Meliše obral Sládek.

02:00
    Šindelářovi se přimotal do kličky Adam Hemerka.

02:46
    Střela Dominika Beneše šla jen za branku.

03:06
    Martin Tokoš to vzal středem a zamířil do gólmana.

03:14
    Na druhé straně Jonáš Kreysa trestuhodně promrhal brejk špatnou koncovkou.

03:41
    Adam Hemerka se nechal ve vlastním rohu pod tlakem donutit zahodit míček.

04:03
    Němeček také nebyl přesný.

05:32
    Jeden z boleslavských byl sražen k zemi a Kreysa tak nemůže pokračovat.

05:40
    Tatran právě vstřelil branku!

Jenomže následně vstřelují první branku! Dominik Beneš přišel o míček, čehož se snažil využít právě Kreysa, ale sám také balónek neudržel. Dokázal ho ale připravit pro ADAMA TLAPÁKA, který prostřelil Lukáše Bauera. Asistence: Jonáš Kreysa.
    05:40 Adam TLAPÁK - 1:0

07:08
    Boleslav se drží delší dobu na míčku a hledá cestu dopředu.

07:28
    Meliš ale sebral hostům míček a nabídl zezadu branky Šindelářovi.

07:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Ovšem místo toho máme srovnáno! Jakub Gruber se šikovně podíval, že mu MICHAL SLÁDEK sbíhá k brance Jurca a dlouhým passem mu přesně připravil míček na teč. Asistence: Jakub Gruber.
    07:37 Michal SLÁDEK - 1:1

09:30
    Nájezd domácích skončil jen v klínu Bauera.

10:13
    Do zajímavé šance se dostal Zakonov, ale Jurco pohotově zachytil míček.

11:00
    Tatran bude hrát přesilovku. Domácí střídají a pouštějí na hřiště elitní formaci a samozřejmě extra hráče.

11:44
    Bína s Natovem špatně střídali a doplatil na to Ronald Gašparík.

12:11
    Tatran hned střílí do Bauera.

12:57

A Pražané využívají přesilovku! Stažená obrana nechala volného ONDŘEJE NĚMEČKA, který poslal Bauerovi nechytatelnou střelu, která šla zblízka nad rameno. Asistence: Milan Meliš.
    12:57 Ondřej NĚMEČEK - 2:1

14:02
    Tomašík se Zakonovem vletěli do brankoviště, ale Jurco byl připraven.

14:16
    A za ním ještě Gašparík, který to měl hodně těsné! Jurco lovil míček z brankové čáry.

14:18
    Okamžitý brejk musí hasit i Lukáš Bauer, tahle akce ale nebyla tak nebezpečná.

15:50
    Hemerka dokázal prodrat střelu i přes blok, Jurco byl ale v pozoru.

16:15
    Šimkovi do rány bekhendem vstoupil Šebek.

17:24
    Boleslav zavřela obě křídla a nepouští domácí forwardy dopředu.

17:51
    Zakonov má ale problém na své polovině s Tlapákem.

20:00

První dvacetiminutovka přinesla tři branky a skóre mluví lépe pro domácí. Tatran se poprvé trefil v čase 5:40, když se v trochu zmatečné situaci dobře vyznal Adam Tlapák a nedal Bauerovi žádnou šanci na zákrok. Boleslavští kontrovali o dvě minuty později trefou Michala Sládka po skvělé přihrávce Grubera. V čase 11:44 ale šli Středočeši do oslabení za špatné střídání a domácí kapitán Ondřej Němeček vrátil Pražanům vedení.

Střely v 1. části: 5:4

20:01

20:09
    Tatran hned zkraje dobře napadá a vybojoval si míček.

20:42
    Havlas se s tím nepáral a Zakonova v jeho rohu poslal tělem přes hrazení.

21:29
    Sládek zkusil dělovku z otočky, kterou ale Jurco tečoval mimo.

22:30
    Natov z buly přistrčil míček Tomašíkovi, který ale vypálil nad.

22:42
    Gašparík byl v obrovské šanci, ale trefil jen vnější stranu sítě. Tomáš Jurco hned posílá svůj tým do brejku.

23:45
    Tatran udržuje tlak na boleslavskou obranu, které se nedaří rozehrát.

24:36

Máme opět srovnáno! Obrovská chyba Střešovic dostala do brejku Zakonova. Tomu po pravé ruce nabíhal ještě LUKÁŠ PUNČOCHÁŘ a byl to on, kdo nakonec poslal míček pod Bauerem. Asistence: Filip Zakonov.
    24:36 Lukáš PUNČOCHÁŘ - 2:2

26:06
    Najednou Tatran už tolik netlačí a hraje více klidně.

26:31
    Na palubovce vidíme Petra Brautfergera, který nahradil v první formaci Tatranu Matěje Havlase. Už včera avizoval trenér Beneš, že mu Havlas přijde málo důrazný.

27:26
    To Petr Brautferger je jiné kafe, hned naskočil na Zakonova, který se dral okolo mantinelu.

28:36
    Martin Tokoš pořádně provětral Jurca. Úplně prázdnou bránu ale minul. Následně je pískáno celkem přísné bránění brankáři.

30:11
    Vavrouškovu přihrávku zachytil Natov a založil brejk, do kterého se cpal Ronald Gašparík. Nebylo to ale dostatečně na zakončení.

30:59
    Natovův pass na Tomašíka neprošel, Boleslav ale byla ve výhodě po faulu.

32:10
    Meliš si nerozuměl se Šindelářem a toho se snažil využít Sládek. Martin Šindelář ale rychle vyhodnotil nebezpečnost situace.

33:01
    Čermákova střela šla do bloku.

33:16
    A Boleslav raději vyhazuje a utíká střídat.

33:52
    Tokošův pass zastihl jen červenočerné hráče.

34:10
    Rána Martina Beneše byla ztečována mimo.

34:35
    Ještě Němeček zkusil štěstí, ale také nezamířil mezi tři tyče.

35:38
    Boleslavi se opět nedaří prorazit forčeking Střešovic.

37:09
    Tatranští dostali pokyn otevřít hru, to jim přineslo alespoň míček.

37:32
    Jenomže Martin Tokoš obral domácí o míček.

37:55

Boleslav se dostává poprvé do vedení! Nedůslednost domácí obrany trestá MILAN TOMAŠÍK, který si udělal u mantinelu prostor a vypálil přesně na zadní tyč. Asistence: Jan Natov.
    37:55 Milan TOMAŠÍK - 2:3

38:50
    Boleslav pokračuje v určování tempa a nikam se nežene.

39:01

39:30
    Stále se jen kombinuje u Lukáše Bauera. Tatran ale začíná napadat.

40:00

Za pískotu domácích fanoušků ukončuje Mladá Boleslav druhou třetinu, kterou překvapivě vyhrála poměrem 2:0. Nejprve přišlo srovnání z brejku Filipa Zakonova, kterému naběhl Lukáš Punčochář. Na konci 38. minuty pak potrestal laxní hru Střešovic Milan Tomašík.

Střely ve 2. části: 0:3

40:01

40:44
    Na míčku začali Pražané.

41:08
    A po střele Marka Beneše se ještě na dorážku natahoval Tomáš Hanák.

41:36
    Přes Tlapáka prošel Sládek, ale na Jurca si už nepřišel.

41:59
    Po buly na půlce se před branku hnal Martin Tokoš, ale rychle se potkal s Markem Benešem.

42:27
    Dlouhý balon na Tokoše, který ale padá k zemi a chytá se na nos.

42:27
    Tokoš inkasoval bodyček od Hanáka a v pádu podrazil nohy Ondřeji Němečkovi. Útočník Boleslavi odchází na střídačku, ale krev nevidím a bude to tak zřejmě jen otřesení.

43:04
    Tatran otevřel hru a tlačí na Hemerku.

43:28
    Ten také míček ztrácí a může hrát Tlapák.

43:42
    Trefil ale jen Suchánka.

44:34
    Hanák posílal přihrávku skrz brankoviště, nikoho ale nenašel.

44:41
    Dlouho byli sudí benevolentní, ale po několika puštěných faulech nakonec vylučují Michala Sládka za držení Hanáka.

45:27
    Domácí už zavřeli čtveřici.

45:29

Proměnil první přesilovku a i tuto! ONDŘEJ NĚMEČEK si prohodil míček s Markem Benešem, dostal vratku přesně tak, jak chtěl a z první opět srovnává! Asistence: Marek Beneš.
    45:29 Ondřej NĚMEČEK - 3:3

46:30
    Opět se Ondřej Němeček napřáhl, ale tentokrát trefil jen boční síť.

47:27
    Čermák se nedostal do střelecké pozice a v rohu byl srolován.

47:53
    Daniel Šebek z otočky trefil jen Jurca. Ten si na střele smlsnul.

Dnešní utkání sleduje 535 diváků.

48:35
    Ani Havlas, ani Kreysa nedokázali vystřelit.

48:48

Tatranu srovnáním narostla křídla a přichází obrat ve vedení! MAREK BENEŠ se kličkou dostal přes obránce do otočky a přesně zamířil na bližší tyč. Asistence: Matěj Havlas.
    48:48 Marek BENEŠ - 4:3

48:48
    Oddechový čas pro tým Předvýběr.CZ Florbal MB.

50:20
    Marek Beneš zablokoval střelu Boleslavi.

50:45
    Hanák dosti nebezpečně vracel míček Marku Benešovi. Ten se ale stačil dostat k němu dříve než hráč v bílém.

51:18
    Tokoš si narazil míček s mantinelem a dostal se na hranici brankoviště, nevěřil si ale na střelu.

51:41
    Tomáš Jurco v rychlém sledu musel předvést dva skvělé zákroky.

52:17

Tak teď by se Lukáš Bauer nejspíše někam schoval, protože špatně přečetl neskutečnou akci Tatranu! Martin Šindelář přes celé hřiště křižným passem našel před brankou DAVIDA ŠIMKA, který bekhendem plácl do míče a poslal ho těsně nad levou nohu Bauera. Ten sice natáhl ruku, nebylo to ale dost. Asistence: Martin Šindelář.
    52:17 David ŠIMEK - 5:3

53:04
    Tatran se raduje z další trefy, sudí ale jdou zkontrolovat video pro postavení útočícího hráče v brankovišti!

53:04

Na základě kontroly videa k žádnému přestupku ale nedošlo a MARTIN ČERMÁK se tak může radovat! Branka to byla podobná té předchozí, opět tomu předcházela dlouhá přihrávka a plácnutí do míčku z první. Asistence: Milan Meliš.
    53:04 Martin ČERMÁK - 6:3

54:00
    Kreysa byl v šanci, Bauer ale nastavil svou hruď.

54:48
    Boleslavští by si měli dávat pozor na opakované držení. Sudí jim to zatím ale nepískli.

55:29
    Kreysa prostrčil bekhendem míček mezi nohami obránce, Lukáš Bauer ale kouli vykopl.

56:19
    Tatran tlačí na Boleslav.

56:40
    Lukáš Bauer ale přesto utekl na střídačku!

57:06

A Tatran tento vabank trestá! Konkrétně se prosadil MARTIN ŠINDELÁŘ, který si po chybě Patrika Suchánka prohodil míček s Davidem Šimkem a zakončil do prázdné. Asistence: David Šimek.
    57:06 Martin ŠINDELÁŘ - 7:3

57:46

Lukáš Bauer opět zmizel na střídačku a i toto Tatran trestá! Tomáš Hanák mezi nohami prostrčil míček na JONÁŠE KREYSU, který s velkým úsměvem na tváři dohlédl na to, aby míček šel do brány. Asistence: Tomáš Hanák.
    57:46 Jonáš KREYSA - 8:3

58:12

Tak tedy ještě jedna kosmetická úprava skóre ze strany Boleslavi. Martin Tokoš křižným passem dostal do samostatné akce DOMINIKA BENEŠE, který umíchal Jurca. Asistence: Martin Tokoš.
    58:12 Dominik BENEŠ - 8:4

59:01

59:45
    Šebek netrefil branku.

59:47
    Punčochář byl přistrčen Melišem a to vyprovokalo strkanici u domácí střídačky. Boleslav je pochopitelně ze třetí třetiny velmi frustrovaná.

59:55
    Kreysa se ještě prodral do zakončení, ale Bauer mu lehl pod nohy.

Branky a nahrávky: 6. Tlapák (Kreysa), 13. Němeček (Meliš), 46. Němeček (Mare. Beneš), 49. Mare. Beneš (Havlas), 53. Šimek (Šindelář), 54. Mar. Čermák (Meliš), 58. Šindelář (Šimek), 58. Kreysa (T. Hanák) – 8. Sládek (Gruber), 25. Punčochář (Zakonov), 38. Tomašík (Natov), 59. D. Beneš (Tokoš). Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Zásahy brankářů: 7:8. Diváci: 535. Rozhodčí: Čížek – Laštovička.

Nejlepší hráči utkání:

Tatran:
    Ondřej Němeček
    Boleslav: Lukáš Punčochář

Domácí nakonec brutálně ovládli poslední dvacetiminutovku obrovským rozdílem 6:1 a po druhé třetině bez střely vítězí poměrem 8:4! Pomohla k tomu další využitá přesilovka, dvě chyby Lukáše Bauera a hlavně soustavná práce Tatranu a možná i laxnost Boleslavi. Hezký večer! (20:55:25)

Marek Baloun

Góly a asistencie: 6. Tlapák (Kreysa), 13. Němeček (Meliš), 46. Němeček (Mare. Beneš), 49. Mare. Beneš (Havlas), 53. Šimek (Šindelář), 54. Mar. Čermák (Meliš), 58. Šindelář (Šimek), 58. Kreysa (T. Hanák) – 8. Sládek (Gruber), 25. Punčochář (Zakonov), 38. Tomašík (Natov), 59. D. Beneš (Tokoš)

Využitie: 2:0. Zásahy brankárov: 7:8.
    ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Jurco (Kříž) – Eliáš, M. Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Meliš, Němeček – Tlapák, Kreysa, Šimek, Sádlo, Mar. Čermák, Mare. Beneš, Havlas, Kún, Vavroušek, T. Hanák, Šindelář, Brautferger.
    Tréner: Luděk Beneš

Tréner: Petr Novotný

Rozhodca: Čížek – Laštovička