Vítkovice – Bohemians 5:6 (kon.) | Tatran – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:1
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Utorok 28.03.2023, 20:15 • UNYP ARENA • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Semifinále

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (22:28:26)

Je za námi první čtvrtfinále mezi týmy Tatranem Střešovice a Mladou Boleslaví. Dlouho to vypadalo, že Mladá Boleslav udrží vedení jedné branky, ale v čase 54:10 srovnal Tomáš Hanák a tím poslal zápas do prodloužení, ve kterém se nic moc nedělo, ale Adam Hemerka přesprintoval půl hřiště, předal před branku na Milana Tomašíka, který vystřelil Mladé Boleslavi vedení v sérii 1:0.

Branky a nahrávky: 20. Kún (Meliš), 55. T. Hanák (Mare. Beneš) – 4. Gruber (Gašparík), 5. D. Beneš (Bína), 70. Tomašík (Hemerka). Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 14:11. Rozhodčí: Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc.

69:58 Milan TOMAŠÍK - 2:3

69:58
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Mladá Boleslav si bere první bod v semifinálové sérii! Skvěle to udělal Adam Hemerka, který zavezl míček přes celé hřiště do před brankového prostoru, kde stál osamocen MILAN TOMAŠÍK, který už pouze doklepl míček do odkryté branky Kříže! Asistence: Adam Hemerka.

69:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

68:40
    Marek Beneš ztratil míček a do protiútoku se hnal Dominik Beneš, který těsně minul Křížovu branku!

68:02
    Němeček kombinuje s Markem Benešem a zkoušejí založit nějakou akci, což se jim zatím nedaří.

67:20
    Střela Michala Sládka šla nad branku domácího gólmana, který nemusel zasahovat a opět bude u míčku domácí tým.

66:45
    Gašparík nedovoleně zastavil Marka Beneše a ten krotí hlavou jak je možné, že se nevylučovalo.

66:06
    Teď byla na tahu Mladá Boleslav, ale v rohu hřiště za Křížem byl Tomašík obrán Něměčkem.

65:30
    Už ani Tatran se nikam nežene a kombinuje na své polovně s balónkem.

64:55
    Natov kroužil kolem branky, ale žádného ze svého spoluhráče neviděl v dobré pozici.

64:28
    Šebkova střela po chybě Kříže šla pouze do prvního blokujícího hráče.

64:02
    Šimek byl jasně faulovaný Tokošem a to neuniklo ani rozhodčím, kteří pískají faul Mladé Boleslavi.

63:18
    Mladá Boleslav drží balónek na svých holích a zatím se nikam nežene.

62:35
    Sládek ztratil míček v souboji s Tomášem Hanákem a Tatran opět může jít do útoku.

62:00
    Mladá Boleslav přestála oslabení, což by je mohlo nabudit do dalšího pokračování.

61:55
    Hosté hrají v plném počtu.

61:20
    Mladé Boleslavi se daří držet Tatran daleko od své branky.

60:48
    Němečkova střela byla zablokována Janem Natovem.

60:15
    Natovova tvrdá střela minula Křížovu branku!

60:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

60:01

Je za námi 60 minut a stav je vyrovnaný 2:2. V čase 54:10 se podařilo domácímu celku srovnat po skvělé přihrávce od Marka Beneše na Tomáše Hanáka, který srovnal sta utkání, který platí i po 60 minutách.

60:00

59:59
    Střela Meliše se opřela o boční konstrukci Bauerovy branky!

59:55
    Oddechový čas pro tým Tatran Střešovice.

59:55
    Tatran teď bude mít velkou výhodu!

59:55
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB:
    Patrik Suchánek – 2 min., Blokování soupeřovy hole.

59:24
    Tatran je na balónku a čeká na svou poslední šanci.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:17
    Šebek byl odzbrojený na středu hřiště a hrát tak může Tatran.

57:26
    Mladá Boleslav je po vyrovnání aktivnějším týmem a ještě chce zvrátit utkání na svou stranu.

56:41
    Hemerka svou střelou trefil levou tyč Křížovy branky!

56:14
    Ani jeden z týmu nebude chtít riskovat, že ztratí utkání a proto teď není moc šancí.

55:38
    Hosté budou mít rozehrávku z rohu hřiště za brankou Kříže, ze které ale nakonec nic nebezpečného nebylo.

55:05
    Mladá Boleslav se stále drží taktiky nepouštět k míčku domácí hráče pokud to jde a kombinují na své polovině.

54:25
    Sládeček byl zasáhnutý holí Sládka do ruky a vyklepává bolest.
    54:10 Tomáš HANÁK - 2:2

54:10
    Tatran právě vstřelil branku!
    Tatran srovnává na 2:2! Marek Beneš objel branku a přesně přihrál před branku na TOMÁŠE HANÁKA, který se z bezprostřední blízkosti prosazuje a srovnává na 2:2! Asistence: Marek Beneš.

53:20
    Němeček skvěle zabránil střele Natova z výběhu a Kříž tak nemusel zasahovat.

52:34
    Mladá Boleslav s míčkem opět nikam nepospíchá a šetřím tím i čas, který Tatranu velmi rychle běží.

51:57
    Skvělý blok Suchánka proti Kreysovy, který by střílel do prázdné branky!

51:20
    Němečkova nečekaná střela od pravého mantinelu naštěstí pro hosty končí vedle Bauerovy branky.

50:53
    Komerční přestávka.

50:35
    Tatran teď nechal na hřišti třetí formaci, aby si první a druhá mohla na chvíli odpočinout.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:25
    Suchánek nedovoleně bránil svého soupeře a k míčku se dostane opět Tatran.

48:56
    Hanák se snažil vymíchat Bauera, který zasahuje proti jeho střele z bezprostřední blízkosti!

48:08
    Diváci začínají povzbuzovat domácí hráče, kteří stále potřebují jednu branku na srovnání stav utkání.

47:22
    Bína se snažil po objetí branky rychle vystřelit, což se mu povedlo, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

46:40
    Mladá Boleslav opět kombinuje na své polovině a nikam se s balónkem nežene.

46:04
    Němečkova střela skončila pouze v bloku hostů, kteří se musí bránit dál.

45:33
    Tatran už nechává hrát více svou první lajnu, která by měla více hrozit než ty ostatní.

44:58
    Dnešní utkání sleduje 421 diváků.

44:10
    Hemerka s Gruberem hledají průnikovou přihrávku na jednoho ze svých spoluhráčů, ale ti se jim nenabízejí do volného prostoru.

43:35
    Další situace, která měla být posouzena minimálně jako faul, ale rozhodčí nechávají hru plynout dál.

42:56
    Havlas shodil na Kreysu, který si odstoupil, ale trefil pouze hůl hned prvního hráče hostí.

42:20
    Tatran už agresivněji napadá rozehrávku Mladé Boleslavi, které to dělá docela velké problémy.

41:50
    Dva zákroky na dvě minuty na obou stranách teď byly k vidění, ale rozhodčí zatím nebudou vylučovat.

41:02
    Nebezpečná Melišova přízemní střela těsně minula levou tyč hostující branky!

41:00
    Tomáš Hanák byl nedovoleně odzbrojen od míčku, což neuniklo rozhodčím.

40:15
    Hned ze začátku třetí třetiny vidíme, že Marek Beneš se posunul na pozici obránce.

40:01

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:38.

Střely ve druhé části 0:2.

Je za námi druhá třetina, která branku nepřinesla. Ačkoli se snažili domácí hráči minimálně stav utkání vyrovnat tak se jim to nepovedlo, protože Mladá Boleslav je nepustila k žádné 100% šanci. Stav je tedy stále stejný 1:2.

40:00

39:58
    Milan Tomašík těsně minul Křížovu branku a do konce třetiny se už nic nestane.

39:14
    Gašparík čtyřikrát nadzvedl hůl Martinu Benešovi, který otráveně odhází na polovinu hřiště po faulu na jeho osobu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:05
    Piskáček faulovaný za svou brankou a rozehrávat budou domácí hráči.

37:09
    Mühlfaitovu střelu zlikvidoval Lukáš Bauer maskou!

36:40
    Ronald Gašparík vystřelil a míček se odrazil do horní tyče domácí branky a následně ho domácí gólman dokázal dostat mimo branku!

36:16
    Další tvrdý střet Hanáka, který si koleduje o dvouminutový trest, ale zatím rozhodčí k tomu nepřistoupili.

35:35
    Střela Ondřeje Němečka téměř z poloviny hřiště minula branku hostujícího gólmana, který nemusel zasahovat.

34:54
    Sládek předal na střed hřiště Šebkovi, ale ten nastřelil pouze prvního blokujícího hráče!

34:05
    Kreysa naslepo před brankou Bauera nikoho nenašel a míček sbírají hráči Mladé Boleslavi.

33:24
    Dominik Beneš přízemní střelou nadělal problémy Křížovi, který na poslední chvíli dokázal vyrazit míček mimo tři tyče.

32:58
    Mladá Boleslav drží balónek na svých holích a pomalu prostřídává.

32:11
    Jakub Gruber leží na hřišti po střetu s Havlasem, oba se srazili hlavami, ale nakonec odchází oba po svých.

31:24
    Tatran se nyní drží delší dobu na polovině Mladé Boleslavi, ale vše ukončuje držení spoluhráče, kterého se provinil Hanák.

30:46
    Němeček nedovoleně zastavil Bínu za brankou Kříže a po komerční přestávce bude Mladá Boleslav rozehrávat z rohu hřiště.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:07
    Hemerka vystřelil na Kříže, který vyrazil míček jen před sebe a dorážel Sládek, který nedokázal prostřelit Kříže, který vytáhl další dva skvělé zákroky!

28:22
    Sládek za brankou ztratil míček a může být rád, že z toho nebyl únik Kreysy.

27:24
    Tatran se snaží probít na dostřel k Bauerovi, ale zatím se jim to nedaří.

26:44
    Němečkova tvrdá střela šla k levé tyči a Bauer jen tak tak dokázal zasáhnout balónek!

26:03
    Signál od Němečka, kdy hledal ve středu hřiště Martina Beneše, který byl pokryt dvěma hráči.

25:31
    Martin Čermák sebral balónek v zahuštěném prostoru a Tatran může znovu usilovat o vyrovnání.

25:02
    Milan Tomašík rozjel svůj nájezd velmi pomalu, následně si přehodil míček z bekhendu na forhend a Kříž jeho úmysl vystihl!

25:02
    Mladá Boleslav bude mít k dispozici trestné střílení po faulu na Jakuba Bínu!

24:46
    Zakonov byl tvrdě sražen v rohu hřiště, ale pro pokračování v zápase bude v pořádku.

24:13
    Vavroušek hledal křížem na druhé straně Hanáka, ale přes pět florbalek jeho přihrávka neprošla.

23:51
    Tomašík šel proti Křížovi z levé strany, ale Kříž si pohlídal jeho únik!

23:18
    Hala UNYP je skvěle zaplněná, ale zatím jsou diváci potichu.

22:28
    Tatran se snaží napadat rozehrávku hostů, ale ti s napadáním nemají žádný problém.

21:48
    Opět se Mladá Boleslav s balónkem nikam nežene a čeká na chybu soupeře.

21:05
    Marek Beneš číhal před brankou, ale nahrávku od Tomáše Hanáka nedokázal dostat do branky Mladé Boleslavi!

20:36
    Tatran začal aktivněji druhou třetinu, ale zatím Bauera nezaměstnal.

20:01

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:57.

Střely v první části 2:4.

Je za námi první třetina, která přinesla tři branky! Mladá Boleslav skvěle vstoupila do utkání, kdy už po necelých pěti minutách vedla 2:0 po střelách Grubera a Dominika Beneše. Za Tatran dostal na kontakt svůj tým Vojtěch Kún skvělou střelou do levého horního rohu. Stav po první třetině je 1:2.

20:00
    19:13 Vojtěch KÚN - 1:2

19:13
    Tatran snižuje na rozdíl jedné branky! VOJTĚCH KÚN si vzal míček po ztrátě Krebnera a zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu branky! Asistence: Milan Meliš.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:20
    Vzdušná přihrávka Němečka na Hanáka skončila pouze v rohu hřiště za Bauerem.

17:26
    Němeček s Melišem hledají komu přihrát na útočnou polovinu, ale hosté mají vše skvěle pokryté.

16:53
    Hemerka hledal před brankou Dominika Beneše, ale ten byl mimo prostor, kam šla přihrávka.

16:08
    Hosté hrají na své polovině a při zakládání útoku nikam nespěchají.

15:30
    Martin Čermák před brankou Bauera zasáhl jen brankáře hostů.

14:24
    Tatran napadá rozehrávku Mladé Boleslavi, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.

13:45
    Marek Beneš ze středu hřiště přestřelil Bauerovu branku!

13:06
    Jeden z rozhodčích zasáhl do utkání svou nohou a přerušuje hru. K míčku se dostanou hosté.

12:26
    Hráči Mladé Boleslavi nyní v klidu kombinují na své polovině.

11:52
    Sládek po přihrávce Zakonova trefil Piskáčka a Kříž nemusel zasahovat.

11:35

11:02
    Tatran se dostává do většího tlaku, ale zatím jim chybí přesnější koncovka.

10:19
    Marek Beneš ze středu hřiště těsně minul pravou tyč Bauerovy branky!

9:25
    Hanák nedovoleně vrazil do Hemerky a rozehrávat bude Mladá Boleslav.

8:34
    Rozhodčí nezasahují prakticky do hry, což je pro spád hry skvělé.

7:56
    Mühlfait vybojoval míček za svou brankou, ale následně balónek ztratil a hrát může Mladá Boleslav.

7:12
    Hra se nám teď trochu uklidnila, přeci jen to Tatran nechce přehnat hned v první třetině, na dva góly je dostatek času.

6:31
    Tatran se drží na balónku, ale vzápětí na polovině soupeře ztrácí balónek.

5:56
    Martin Beneš hledal krosem v dobré pozici Hanáka, ale přihrávka neprošla přes obránce Suchánka.

5:22
    Havlas byl faulovaný u půlící čáry a rozehrávat bude Tatran.
    4:44 Dominik BENEŠ - 0:2

4:44
    Skvělý začátek pro hosty! DOMINIK BENEŠ dostal přihrávku na pravý mantinel, odkud tahem vystřelil přesně nad nohu Lukáše Kříže, který se zlobí na své spoluhráče, že Benešovi střelu nedokázali zablokovat. Asistence: Jakub Bína.

3:59
    Mladá Boleslav sice v prvních minutách nepředvedla nic dopředu, ale teď to jsou právě oni, kteří drží míček na svých holích.
    3:12 Jakub GRUBER - 0:1

3:12
    Mladá Boleslav jde do vedení! Ronald Gašparík dostal přihrávku na úroveň brankové čáry u pravého mantinelu, odkud poslal přesnou přihrávku před branku na JAKUBA GRUBERA, který zametl míček do branky domácího celku! Asistence: Ronald Gašparík.

2:43
    Tatran zatím dominuje v tomto utkání a Kříž v brance zatím bez práce.

2:20
    Ztráta balónku na středu hřiště a kombinovat na útočné polovině mohou domácí hráči.

1:51
    Až nyní se na balónek dostali hosté, kteří mohou založit první útok.

1:24
    Mladá Boleslav je zatím zatažená na své polovině a nechává hrát svého soupeře.

0:54
    Lukáš Bauer nadvakrát vychytal výborně Tomáše Hanáka a drží svůj tým!

0:35
    První střela v utkání, kterou vyslal Martin Beneš, ale jen do rohu hřiště.

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Úvodní sestavy

Tatran: Kříž (Jurco) – Eliáš, M. Mühlfait, Sládeček, Piskáček, Meliš, Němeček (C)– Kreysa, Tlapák, Šimek, Sádlo, Mare. Beneš, Mar. Čermák, Havlas, Kolísko, Vavroušek, Šindelář, T. Hanák, Brautferger.
    Trenér: Milan Fridrich

Florbal MB: L. Bauer (Týc)– Suchánek, Gruber, Zakonov, Punčochář, Hemerka – D. Šebek, Tomašík, D. Beneš, Bína, Chroust, Tokoš, Korych, Zoufalý, Pěnička, Sládek, Gašparík, Krebner, Natov (C).
    Trenér: Petr Novotný

Tatran Střešovice

Pražané skončili po základní části na prvním místě bez ztrátu bodů a postoupili rovnou do čtvrtfinále ve kterém se utkali s Vinohrady, které se dokázaly dostat do čtvrtfinále přes FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a trochu i překvapit.
    První zápas se odehrál na domácím hřišti a Tatran rozhodl až v poslední třetině třemi góly a vyhrál 6:2.
    Druhý zápas rozhodla druhá třetina, ve které Tatran dal pět branek a vyhrál celkově 10:2.
    Třetí zápas se odehrál na půdě Vinohrad, které ani na potřetí nedokázaly porazit svého soupeře a padly 3:8.
    Čtvrtý zápas mohl posunout Tatran do semifinále, což se také stalo a po výhře 8:2 postoupil do semifinále.

Mladá Boleslav skončila po základní části na místě třetím a do čtvrtfinále si vybrala Spartu Prahu. Ač série skončila 4:0 na zápasy, tak to Mladá Boleslav neměla vůbec jednoduchý.
    První zápas dlouho vedla Sparta, ale kvůli skvělé koncovce Bolky mohla slavit vítězství právě ona. (4:3)
    Druhý zápas se odehrál v podobném duchu, ale už od začátku Mladá Boleslav držela jednobrankový náskok, který Sparta nedokázala srovnat a prohrála 3:5 a do Prahy se jelo za stavu 2:0 pro Mladou Boleslav.
    Třetí zápas nabídl fotbalový výsledek, kdy se prosadil pouze Jan Natov ve druhé třetině a Mladá Boleslav už vedla v sérii 3:0.
    Čtvrtý zápas už branky padaly na obou stranách a díky skvělé druhé třetině, kterou vyhrála Bolka 6:0 si už třetí třetinu pohlídala a postoupila do semifinále Livesport Superligy.

Uvidíme, jak dopadne repríza loňského finále v prvním zápase v UNYP ARÉNĚ.

Vítáme vás u on-line přenosu z 1. utkání semifinále mezi týmy Tatran Střešovice a Předvýběr.CZ Mladá Boleslav. Utkání začíná v 20:15.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 20. Kún (Meliš), 55. T. Hanák (Mare. Beneš) – 4. Gruber (Gašparík), 5. D. Beneš (Bína), 70. Tomašík (Hemerka)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 14:11.
    ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Jurco (Kříž) – Eliáš, M. Mühlfait, Sládeček, Piskáček, Meliš, Němeček – Kreysa, Tlapák, Šimek, Sádlo, Mare. Beneš, Mar. Čermák, Havlas, Kolísko, Vavroušek, Šindelář, T. Hanák, Brautferger, Kún.
    Tréner: Milan Fridrich

Předvýběr.CZ Florbal MB: Týc (L. Bauer) – Suchánek, Gruber, Zakonov, Punčochář, Hemerka – D. Šebek, Tomašík, D. Beneš, Bína, Chroust, Tokoš, Korych, Zoufalý, Pěnička, Sládek, Gašparík, Krebner, Natov.
    Tréner: Petr Novotný

Rozhodca: Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc