Žiar nad Hronom – Dubnica 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
MŠK Žiar nad Hronom
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) Stav série: 3:3
TSS GROUP Dubnica
Sobota 25.03.2023, 18:00 • Slovalco Aréna Žiar n. Hronom • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • 6. kolo

Indiáni dokázali v tretej tretine vyrovnať na 2:2. V predĺžení sme gól nevideli, a tak zápas prišiel až do samostatných nájazdov, v ktorých strelil víťazný gól Viktor Fekiač. Žiar nad Hronom predsa len dokázal z 0:3 vyrovnať sériu na 3:3. Dubnica nevyužila ani tretí mečbal a tak uvidíme siedmy rozhodujúci zápas, ktorý sa hrá v pondelok v Dubnici o 18:00.

Ja Vám prajem ešte pekný zbytok večera a ďakujem za pozornosť. (20:51:32)

70:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MŠK Žiar nad Hronom.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani v predĺžení sme nespoznali víťaza. Tak aj v druhom zápase po sebe uvidíme samostatné nájazdy.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:58
    Beták zakončoval pred bránou, puk prešiel za chrbát Petríka. Puk ale nebol za bránkovou čiarou hoci sa Dubničania už tešili, rozhodcovia rozpažili.

69:48
    Petrík likviduje trestné strieľanie Ondruša. Ondruš skúšal strelu medzi betóny, ale tie mal domáci brankár pri sebe.

69:48
    Ondruš bol faulovaný v úniku. Trestné strieľanie pre Dubnicu.

68:30
    Gáborovu strelu vyráža Kristín.

67:54
    Fekiač predviedol peknú vzťahovačku, strieľal z ľavého kruhu, ale Kristín si pripisuje dobrý zákrok.

67:28
    Ďurišov bekhendový blafák likviduje Petrík.

66:23
    Pač odpálil puk pred Chatrnúchom, ktorý by už zakončoval do odkrytej brány.

65:39
    Ondruš sa predral pred bránu, ale jeho pokus likviduje domáci brankár.

65:04
    Pačovu strelu švihom vyráža Kristín.

64:06
    Szypula nabral rýchlosť, vyskúšal pozornosť brankára hostí, ale ten bol úspešný.

61:51
    Kristín si vytiahol Petríka z brány, následne sa snažil poslať puk za jeho chrbát. Petrík si puk prikryl.

61:45
    Škvarek nastreľoval pred bránu, ale Petrík si puk postrážil.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domáci dokázali vyrovnať v power-play na 2:2 zásluhou Gabora. Druhýkrát v tejto sérií, tak uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Kobolka nastreľoval pred bránou, kde sa snažil puk tečovať Suchý, ale to sa mu nepodarilo.

57:49
    Žiar nad Hronom dáva gól!
    Domáci vyrovnávajú na 2:2. Indiáni boli v tlaku v útočnom pásme, Fekiač obral o puk jedného z hráčov hostí, vystrelil a puk sa odrazil ku KEVINOVI GABOROVI a svojou strelou prekonáva Kristína.
    Asistencie: Viktor Fekiač

57:21
    Domáci to skúšajú v šiestich. Petrík zostáva na striedačke.

Oddychový čas pro tím MŠK Žiar nad Hronom.

57:20
    Tatár sa dostal ku strele z pravého kruhu, ale Kristín má puk vo výstroji.

55:20
    Kobolkova strela bola zblokovaná Zaťkom.

54:02
    Zakázané uvoľnenie domácich.

Nasleduje reklamná prestávka.

52:31
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovanie pred Petríkom.

51:30
    Zakázané uvoľnenie Dubnice.

50:35
    Domáci v plnom počte.

50:16
    Škvarek prenikol po pravom krídle, poslal prihrávku na Kristína, ale ten nedokázal puk zdvihnúť ponad betón domáceho brankára.

49:29
    Tábi strieľal z pravého kruhu,Petrík puk vyráža. Následne Beták posielal prihrávku znova na Tábiho, ale jeho ďalší pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

48:35
    Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
    Václav – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

48:19
    Hostia sa dostali do prečíslenia. Ondruš to zobral na seba, ale jeho strelu chytá Petrík.

47:43
    Tábi strieľal od ľavého mantinelu. Petrík si pokryl bližšiu žrdku.

47:28

47:00
    Indiáni držia puk za bránou a striedajú.

44:10
    Szypula strieľal od pravého mantinelu. Kristín si pripisuje úspešný zákrok.

43:15
    Škvarekova strela zblokovaná.

41:55
    Hra je prerušená pretože Mikula zostáva ležať na ľade po zákroku Szypulu. Mikula vyzerá byť v poriadku.

41:31
    Halama sa dostal k strele z osi ihriska. Kristín je úspešný.

41:14
    Hostia v plnom počte.

40:17
    Szypula tvrdo strieľal od modrej, ale Kristín si puk našiel a chytá ho do lapačky.

40:01

Strely na bránu po dvoch tretinách 16-20.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:44.

Po druhej tretine vedie Dubnica 2:1 zásluhou Ondruša, ktorý dokázal v úniku prekonať Petríka. Indiánov môžu mrzieť nevyužité presilovky. Uvidíme , či sa domácim podarí zápas otočiť alebo sa Dubnica bude radovať z postupu do semifinále.

40:00

39:55
    Hostia sú vo štvorici.

39:55

39:31
    Magdolen si nakorčuľoval na os ihriska, odkiaľ strieľal, ale Kristín puk chytá.

39:14
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Mikuš – 2 min., podrazenie.

38:20
    Kobolka cúval z pukom a dostal sa až za modrú čiaru. Hra prerušená pre offside.

37:55
    Pač – 2 min., sekanie.

Beták – 2 min., faul lakťom.

37:05
    Offside domácich. Gašpar bol rýchlejší ako Fekiač s pukom.

36:30
    Dubnica dáva gól!
    Domáci stratili puk v útočnom pásme. FILIP ONDRUŠ sa dostal do samostatného nájazdu a svojím bekhendovým blafákom prekonáva Petríka a posiela Dubnicu do vedenia.
    Asistencie: Ondrej Mikula

35:27
    Postavenie mimo hry domácich. Vhadzovanie v strednom pásme.

34:23
    Gabri strieľal od modrej, ale tento pokus míňa bránu hostí.

33:27
    Haščák sa snažil zakončovať spomedzi kruhov, to mu nevyšlo a tak si Petrík radšej puk pritiahol k sebe a prerušil hru.

32:15
    Szypulova strela končí na zadnom mantineli.

32:12
    Zakázané uvoľnenie tentokrát na strane hostí.

30:38

30:05

29:01
    Tábi strieľal na pravý betón Petríka, ale ten puk vykopáva. Následná strela znova od Tábiho končí úspešným zákrokom domáceho brankára.

28:14
    Mikuš strieľal od modrej, domáci brankár je úspešný.

28:05
    Fekiač – 2 min., podrazenie.

28:05
    Švec strieľal spomedzi kruhov, Petrík puk vyráža.

27:39

27:00
    Gašpar z pravého krídla triafa Kristína.

26:46
    Géci strieľal z pravého kruhu, ale išla mimo brány domácich.

26:33
    Čulík vyhadzuje až ku Kristínovi.

25:39
    Čunderlík – 2 min., hákovanie.

25:14
    Beták sa dostal do úniku, ale jeho strelu vyráža Petrík.

24:57

24:36
    Demiters znova skúšal tvrdú strelu od modrej, ale Kristín puk kryje a nedopustil ani dorážky domácich.

23:17
    Szypulova strela bola zrazená. Následne sa hostia oslobodzujú.

22:57
    Beták – 2 min., hákovanie.

22:39
    Beták sa dostal k puku na ľavom kruhu, ale jeho strelu vyráža Petrík.

21:42
    Demiters skúšal strieľať švihom ešte spoza modrej čiary. Kristín má puk vo svojej výstroji.

21:10
    Offside na strane hostí. Hra prerušená.

20:38
    Pač strieľal od modrej čiary, Kristín puk vyráža.

20:01

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. Najprv domáci využili presilovú hru zásluhou Demitersa, o tri minúty neskôr vyrovnával Mikula.

20:00

19:50
    Tatár strieľal spoza Zaťka, ale Kristín puk vyráža.

17:30
    Kristín strieľal, ale Petrík puk vytriasol z lapačky.

17:21

16:45
    Géci strieľal švihom, ale Petrík vytiahol dobrý zákrok lapačkou.

16:10
    Domáci sa oslobodzujú.

15:42
    Beták zakončoval z osi klziska. Petrík puk vyráža.

15:21
    Gabri – 2 min., držanie.

13:47
    Dubnica vyrovnáva na 1:1. Zaťko strieľal od modrej čiary, puk sa pred bránou Petríka poodrážal až sa nakoniec dostal na hokejku ONDREJA MIKULU a ten už nemal problém zakončiť do odkrytej brány.
    Asistencie: Lukáš Škvarek

12:41
    Offside na strane hostí.

11:18
    Szypula sa snažil nájsť medzeru medzi betónmi hosťujúceho brankára, ale ten si tento pokus postrážil.

11:12
    Postavenie mimo hry domácich. Hra prerušená.

10:19
    Využitá presilová hra domácich. Fekiač si vymieňal puk s REINISOM DEMITERSOM, až nakoniec druhý menovaný tvrdou strelou od modrej čiary prekonáva brankára Kristína.
    Asistencie: Viktor Fekiač, Ethan Szypula

09:24
    Mikula – 2 min., hákovanie.

08:49
    Fekiač prenechával puk na osu ihriska Magdolenovi. Jeho strela bola zblokovaná Chatrnúchom.

05:49
    Hostia sa dostali do útoku. Chatrnúch nastreľoval puk pred bránu, kde ho za chrbát Petríka nedokázali doraziť Mikula ani Huhtela.

05:07
    Fekiačove zakončenie bolo zblokované na ochrannú sieť.

04:26
    Kristín skúšal zakončenie od mantinelu, ale Petrík má puk v lapačke.

03:54
    Škvarekov pokus likviduje domáci brankár.

03:18

02:24
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

01:34
    Szypula svojou strelou triafa len korčule Zaťka.

01:18
    Géci – 2 min., nedovolené bránenie.

01:03
    Korbel skúšal strelu z uhla, ale Petrík bol úspešný.

00:57
    Prvé zakázané uvoľnenie domácich.

00:01

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, – Gašpar, Fekiač, Magdolen – Gábor, Suchý, Szypula – Tatár, Halama, Chlepčok – Václav, Šeliga, Čunderlík
    Tréner: Ján Šimko

TSS GROUP Spartak Dubnica: Kristín (Lietava) – Zaťko, Trška, Mikuš, Švec, Putala, Chatrnúch, Hruška, Maniaček – Tábi, Ďuriš, Beták – Géci, Ondruš, Korbel – Kristín, Haščák, Lunter – Mikula, Huhtela, Škvarek
    Tréner: Dušan Gregor

Rozhodca: Rojík, Jobbágy – Riš, Danko.

Stav série 2:3.
    1.zápas TSS GROUP Spartak Dubnica 2:1 MŠK Žiar nad Hronom
    20.Tábi (Zaťko), 30. Ondruš (Zaťko, Tábi) – 15. Halama (Gabor)

2.zápas TSS GROUP Spartak Dubnica 4:0 MŠK Žiar nad Hronom
    14.Beták (Tábi), 35. Kristín (Chatrnúch, Škvarek), 38. Mikuš (Géci, Chatrnúch), 57. Ďuriš (Zaťko, Tábi)

3.zápas MŠK Žiar nad Hronom 0:1 TSS GROUP Spartak Dubnica
    45. Škvarek (Mikula, Géci)

4.zápas MŠK Žiar nad Hronom 4:3 TSS GROUP Spartak Dubnica
    18.Gašpar ( Jakúbek), 27.Gábor (Szypula, Demiters), 37. Ganz (Szypula, Suchý), 56. Szypula – 5.Beták (Zaťko, Ondruš), 32. Ondruš (Tábi, Zaťko), 59.Chatrnúch (P.Mikuš)

5.zápas TSS GROUP Spartak Dubnica 3:4 po s.n. MŠK Žiar nad Hronom
    23.Ďuriš (Tábi, Beták), 32. Zaťko (Trška, Tábi), 37. Janík ( Tábi,Ďuriš) – 18.Gábor ( Suchý. Szypula), 20. Gábor (Suchý, Szypula), 49. Pač (Jakúbek), rozh. náj. Gábor

V šiestom zápase v štvrťfinálovej série medzi MŠK Žiar nad Hronom a TSS GROUP Spartak Dubnica budú domáci hokejisti bojovať o vyrovnanie série. Dubnica mala k dispozícií tri mečbaly, ale dva z nich nedokázala využiť, keď Žiar vyhral posledné dva zápasy a to pomerom 4:3 a 4:3 po nájazdoch. Hrdinom Žiaru bol v poslednom zápase Gábor, keď strelil dva góly a ďalší pridal v nájazdoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Natália Poláčková

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 11. Demiters (Fekiač, Szypula), 58. Gabor (Fekiač), rozh. náj. Fekiač – 14. Mikula (Škvarek), 37. Ondruš (Mikula)