Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – NJ Devils 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa Bay 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
LA Kings – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)

3. Dmitrij Orlov (BOS) 0+0 (20:48:14)

Je dobojováno, ve třetí třetině už žádná branka nepadla a i když v závěru měli hosté obrovský tlak, Bruins náskok o jednu branku udrželi až do konce a slaví další výhru a dva body na své konto. Jejich vítězná série tak zase narostla.

59:58
    Další zákrok Ullmarka a ještě se dvě vteřiny před koncem třetí třetiny bude vhazovat před jeho klecí.

59:53
    Nadvakrát se povedlo domácím vyhodit puk do středního pásma a hostům už moc času ke skórování nezbývá.

59:29
    Nikita Kučerov napřáhl na pravém kruhu a po jeho ráně zaduněly betony Linuse Ullmarka, jenž znovu drží těsné vedení Bostonu. Po chvilce pak předvedl další zákrok a po něm raději hru přerušuje.

59:11
    Vasilevskij je na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:54
    Hra je zastavena, Vasilevskij je stále ve své brance, protože se po oddechovém čase bude vhazovat před jeho brankou.

58:46
    Puk drží domácí před Vasilevským a nepouštějí soupeře k odvolání brankáře.

58:05
    Boston měl před klecí Tampy další tlak, Bergeron a ani Pastrňák znovu před Vasilevským neuspěli. Hostující brankář v závěru třetí třetiny předvádí skvělé zákroky a drží svůj tým nad vodou.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:03
    Garnet Hathaway to zkusil po přihrávce od Jakuba Lauka, ale před klecí Tampy nakonec neuspěl.

56:22
    Brad Marchand se protáhl podél levého hrazení do akce, objel branku Vasilevského a jeho zakončení pak končí na betonu brankáře Tampy.

54:55
    Hráči Tampy vycítili šanci a tlačí se před Ullmarka a urputně se snaží o vyrovnání.

54:12
    Hosté zatlačili soupeře a vznikly z toho další šance, ale Ullmark drží svůj tým. Na druhé straně pak tváří v tvář Vasilevskému neuspěl David Pastrňák.

53:36
    Hosté jsou v plném počtu.

53:12
    Pierre-Édouard Bellemare šel také málem do úniku v oslabení, ale jeden z domácích beků nakonec byl u puku mezi kruhy dříve a dostal ho do bezpečí.

52:40
    David Pastrňák vystřelil před Vasilevským, ten vystavil soupeři další stopku. Na druhé straně ve vlastním oslabení unikl Anthony Cirelli, ale tváří v tvář Ullmarkovi neuspěl!

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 7. Bergeron (Marchand, H. Lindholm), 38. Hathaway (Grzelcyk, Nosek) – 10. Hedman (Bellemare, Killorn)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Grzelcyk – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Lauko.
    Tréner: Jim Montgomery

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paul, Colton – Perry, Jeannot, Bellemare.
    Tréner: Jon Cooper

Rozhodca: Rooney, Markovic – Cormier, Murchison

Diváci: 17850