Spišská N. Ves – B. Bystrica 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 3:2
HC Kometa Brno
cz Sobota 25.03.2023, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítkovičtí fanoušci budou moci sledovat další čtvrtfinálovou bitvu, jejich tým bude bojovat o postup v pátém zápase. V cestě jim ale bude stát Brno, které taktéž touží po postupu do semifinále.

Vítkovičtí jako lépe postavený tým zahajovali sérii na domácím ledě. Během první třetiny se dostali do vedení góly Bukartse a Kotaly. V polovině druhé části snižoval domácí vedení Okál, ale to bylo pro tuto část vše. Chvilku po začátku třetí třetiny si vzali domácí své dvoubrankové vedení zpět Muellerem, ale Kometa odpověděla o necelé tři minuty později gólem Hrbase. Brňané zkusili i přes dvě minuty trvající hru bez brankáře, ale na první výhře Vítkovic v této sérii to už nemělo žádný vliv.
    Do druhého zápasu šli domácí lépe naladěni, téměř vyprodaná Ostravar aréna viděla hru plnou nasazení a snahy, ale také nepřesností. Jako první kapituloval vítkovický Stezka, kterého při hře čtyři na čtyři překonal dvě minuty před koncem druhé třetiny Horký. Třetí třetina se hrála dlouho bez branek, Vítkovice tedy sáhly ke hře bez brankáře a po několika pokusech zvyšoval do prázdné klece Flek. Trenéři domácích nechali Stezku na střídačce, ale Brňané nelenili a pojistili si výhru a tím i srovnání srovnání série Strömbergem.
    Třetí zápas se přesunul na horkou půdu Komety, které už po dvaceti úvodních vteřinách vystřelil vedoucí gól Okál. Vítkovičtí po devíti minutách snažení vyrovnali Kotalou. V první části se už nestačilo nic moc udát, protože zhruba v patnácté minutě byla hra na téměř hodinu přerušena pro nezpůsobilost brněnského kluziště. S vynucenou pauzou se lépe popasovaly Vítkovice, které se ujaly vedení po střele Fridricha. Ve druhé části měl více práce Stezka, ale přesto diváci ve vyprodané Winning Group aréně gól neviděli. Ve třetí třetině musela Kometa zabrat, a také zabrala, ale byl to Krenželok, který poslal vítkovické do dvoubrankového vedení. Brňané v závěru odvolali Furcha z klece, do prázdné klece pečetil výhru Vítkovic Kalus a dostal tak svůj tým do vedení v celé sérii.
    Čtvrtý zápas sledovala znovu do posledního místa zaplněná brněnská aréna, která se prvního gólu dočkala v osmnácté minutě, kdy z hole Zaťoviče inkasoval Stezka. Zkraje druhé třetiny využila Kometa přesilovku díky Horkého a brněnští fanoušci zářili nadšením. To ale po devětadvaceti vteřinách hry zchladil vítkovický bek Raskob, který zužitkoval nahrávku Muellera. Ve třetí části zvýšily Vítkovice obrátky a střílely častěji než jejich soupeř, ale výborně chytající Furch jim vyrovnání nepovolil. Díky tomu se celá série stěhuje za stavu 2:2 zpět do Ostravy.

Ve čtvrtfinále se se třemi body daří vítkovickým útočníkům Jakubovi Kotalovi (2+1) a Peterovi Muellerovi (1+2) a také obránci Petru Gewiesemu (0+3). Gólman Aleš Stezka má po čtyřech zápasech průměr 1,51 a úspěšnost 93,68 %. V týmu Komety mají po dvou bodech útočníci Luboš Horký, Zdeněk Okál (oba 2+0), Jakub Flek (1+1), Petr Holík (0+2) a obránce Tomáš Kundrátek (0+2). Gólman Dominik Furch má v této sérii průměr 1,71 a úspěšnost 91,63 %.

Jak dopadne pátý zápas na ledě Ostravar arény, která by podle posledních informací měla být zcela vyprodaná, to si zatím můžeme jen tipnout. Série je vyrovnaná a bude jistě zajímavé sledovat, který tým strhne vedení na svou stranu a která část fanoušků se bude moci radovat více. Buďte u toho s námi.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Ščotka, Hrbas, Gulaši (A), R. Černý – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Ondráček, Boltvan, Zembol – Zaťovič (C), Strömberg, Zbořil.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: R. Hradil, R. Mrkva – L. Rampír, M. Axman.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro domácí.

00:22
    Hosté na skok v pásmu, Stezka zasahovat nemusel.

00:57
    Spolupráce Raskoba a Deje ohrozila Furcha, ale skóre se nemění.

01:10
    První přesilovka pro Brno, vyloučen je Krenželok za podrážení.

01:23
    Z rohu u domácí klece vyhazuje puk Mikuš.

01:39
    Brňané zpět u Stezky.

01:56
    Vítkovičtí se znovu osvobozují vyhozením až za Furchovu klec.

02:15
    Hosté nikam nespěchají, drží puk za svou klecí a střídají.

02:33
    Hraje se ve středním pásmu.

02:40
    Síly na ledě srovnává Kollár, který bude pykat za hru vysokou holí.

02:45
    Fridrich po vhazování poslal puk na Mikuše, ale jeho střela minula brněnskou branku.

03:02
    Sudí pískli zakázané uvolnění Komety, bylo to unáhlené, vhazuje se tedy ve středovém kruhu.

03:07
    Po vhazování zůstal na ledě Krieger, hra je přerušena.

03:10
    Krenželok je ve hře, domácí mají minutu a půl trvající přesilovku.

03:40
    Vítkovičtí bojují v )toku o více prostoru.

03:52
    Brňané posílají puk ke Stezkovi.

04:09
    Další vyhození Komety, její hráči se přesunují k útočné modré.

04:27
    Vítkovičtí se usazují v pásmu.

04:38
    Pěkná spolupráce Deje s Lakatošem, ale Furch byl na místě.

04:40

04:45
    Vítkovičtí pokračují u hostující klece.

05:21
    Kometa má kotouč pod kontrolou, míří ke Stezkovi.

05:43
    Domácí gólman zasahovat nemusel, naopak jeho spoluhráči vyrážejí do pásma.

05:53
    Lednický nahrával od mantinelu na branku, Chlánovi se nepodařilo puk tečovat, ještě byl v akci domácí bek, ale před brankou bylo přehuštěno.

06:45
    Rychlá akce Komety je přerušená ofsajdem, Pospíšil stejně zkusil od kruhu vystřelit a domácí mu jeli do rohu vyčinit. Následuje komerční přestávka.

06:45
    Na trestnou lavici usedají domácí Stehlík a hostující Pospíšil, oba jsou potrestáni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

07:16
    Kometa rozvážně rozehrála do pásma, domácí je mají pod kontrolou.

07:34
    Kolem Stezkovy klece projel Zbořil, ale nezakončil.

08:06
    Ve čtyřech se zatím více daří brněnským, Ďalogovo zakončení Stezka do klece nepustil. Vhazuje se po jeho levici.

08:25
    Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

08:38
    Puk do pásma zavezl Kalus, ale byl vytěsněn k zadnímu mantinelu.

08:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

08:50
    Pospíšil, který naskočil z trestné vyzkoušel Stezkovu pozornost, ale puk končí za brankou.

09:29
    Hosté nebezpečně u domácí klece, z kruhu střílel Strömberg, vyražený puk se dostal k Pospíšilovi, ale Stezka si jeho pokus pohlídal.

09:38
    Nepřesná kombinace končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

09:58
    Kometa se bez problémů protáhla do pásma, ale míří nepřesně.

10:21
    Z mezikruží to teď zkoušel Okál, ale neuspěl.

10:48
    Závar před vítkovickou brankou, ale Stezka situaci ustál. Brňané se však stále drží v útočném pásmu.

11:16
    Domácí posílají puk do bezpečí a střídají.

11:37
    Vítkovice v pásmu, z kruhu pálil Lindberg. ale Furchova náruč byla připravena.

12:00
    Ve středním pásmu se k puku dostali hosté, ale dál než ke kruhům nedojeli.

12:17
    Do úniku se mohl dostat Mueller, zdatně kličkoval mezi dvěma hráči, ale nakonec byl mezi kruhy zablokován.

13:12
    Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.

13:34
    Kotouč byl zalehnut za brněnskou brankou u mantinelu, ale nakonec se podařilo vydolovat jej bez přerušené hry.

13:58
    Do skvělé pozice se dostal Horký, který ujížděl sám na branku, ale nezakončil ideálně.

14:09
    Šance na opačné straně, ale ani tentokrát se skóre nemění.

14:26
    Lakatoš se hrnul na Furchovu branku, ale těsně před ní byl obrán o puk, hosté v nouzi vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

14:40
    Od modré pálil Mikuš, odražený puk mohl umístit Bukarts, ale skóre se stále nemění!!

15:18
    Sudí má zdviženou pravici, bude se vylučovat na straně Komety.

15:44
    Vítkovice rozehrály do pásma, puk končí po lehké střele na Furchovi. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

15:44
    Za sekání bude pykat Kundrátek, domácí mají k dispozici přesilovku.

15:46
    Kometa hned po vhazování odpaluje puk ke Stezkovi.

16:07
    Dalšího vyhozeného puku využil hostující Flek, který se dostal do úniku, ale Stezka měl dost času se na jeho střelu připravit.

16:27
    Zaťovič posílá obloučkem puk z pásma.

16:41
    Kometě momentálně nedělá příliš práce vyhazovat kotouče.

16:50
    Domácí rozehrávku zastavuje ofsajd.

17:12
    Od modré tvrdě vystřelil Mueller, před brankou bojoval Kalus, Furch ale neměl puk dostatečně pod kontrolou.

17:34
    Hosté dostávají hru ze svého obranného pásma.

17:44
    Kometa hraje v plném počtu.

18:01
    Rychlý vítkovický průnik zastavuje Furch. Vhazuje se po jeho pravici.

18:18
    Kochovi se nepodařilo udržet puk na útočné modré, vítkovičtí to musejí zkusit znova.

18:59
    Krenželok vyjel z rohu, ale netrefil puk ideálně, jeho přihrávka přistála na brněnské hokejce.

19:14
    Puk mířící ke Stezkovi si přebrali domácí a znovu útočí.

19:45
    Krieger se protáhl do pásma podél mantinelu, ale jeho pokus zastavil Furchův beton, nikdo z vítkovických nebyl nablízku, aby kotouč zkusil dorazit.

19:56
    Domácí to zkusí ještě jednou, ale Furch má dobrý výhled.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Střely na branku:
    1/3 – 12:9

Po první třetině je stav nerozhodný, oba týmy měly k dispozici přesilovky, ale gólmani jsou stoprocentní. Oba týmy odehrály první část spíše opatrně a nepouštěli se do nějakých riskantních podniků. Uvidíme, který z týmů se odváží více otevřít hru a který z toho nakonec vytěží více.

20:01

20:07
    Domácí po vyhraném vhazování ujíždějí k Furchově brance.

20:24
    Kriegerův pokus z kruhu se neujal, Furch jej tečoval lapačkou mimo.

20:30
    Zakázané uvolnění pro hosty.

20:34
    Kochova rána se odrazila od brusle do rohu.

20:55
    Kollár dostal puk do pásma, jeho nahrávka našla přesně hůl Krenželoka.

21:02
    Ofsajd pro Kometu.

21:18
    Gewiese rozehrál do útočného pásma, ale hosté byli připraveni.

21:42
    Zcela volný Lindberg dostal přesnou přihrávku, Furch si ale malinko vyjel a zachytil kotouč do náruče.

22:00
    Domácí se drží v pásmu a pokoušejí se dostat Furcha z tempa.

22:09
    Hosté na skok v pásmu, ale puk si znova berou Vítkovice.

22:19
    Vítkovičtí rozehráli na zakázané uvolnění.

22:30
    Grman prohodil puk do pásma, ale hosté si jej zpracují jako první.

22:42
    Krieger si vypomohl podrážením, hosté budou hrát v přesile.

22:48
    Puk okamžitě mizí za brněnskou klecí.

23:07
    Spolupráce Zbořil a Zaťoviče nevyšla, domácí znovu vyhazují.

23:30
    Kometa se usazuje v pásmu.

23:38
    Na modré dostal nabito Kundrátek, Stezka byl připraven.

23:47
    Dobrý zásah pro domácího gólmana, který nepustil střelu Kollára.

24:00
    Vítkovičtí posílají puk k Furchovi.

24:29
    Hosté se nestačili pořádně usadit, a už musejí zpět ke své brance.

24:42

24:54
    Před brankou se příliš nevedlo Zembolovi.

25:03
    Domácí v protiútoku, Chlánova střela byla dobře vidět.

25:07
    Stezka si povyjel proti střele Strömberga, následuje komerční přestávka.

25:23
    První vítkovická formace bojuje v pásmu u hostující klece.

25:36
    Bude se vhazovat po pravici Furcha.

25:47
    Nepřesné rozhodnutí rozhodčích posílá oba týmy do středového kruhu.

26:15
    Hosté postupovali do pásma, Kollár nahrával na Pospíšila, ale ten nezakončil přesně.

26:41
    Kometa se tlačí do vítkovické klece, ale Stezka je v pohotovosti.

27:05
    Vítkovičtí rozehráli do pásma, ale přišli o puk.

27:35
    Hosté se dostávali do situace dva na jednoho, na poslední chvíli se stačil vrátit druhý vítkovický bek a Strömbergova střela končí v náručí Stezky.

28:12
    Mueller s Kriegrem se protáhli do pásma, ale šanci nedostali.

28:25
    Na opačné straně dostal nalevo přesnou přihrávku zcela volný Okál, s jehož střelou zblízka si domácí gólman bravurně poradil.

28:38
    Hosté se protáhli do pásma, Horký nahrával na Okála, který ale u branky upadl.

28:49
    Tvrdou střelu zblízka schytal od Kučeříka Lakatoš, skácel se k zemi, po několika vteřinách je hra přerušena a vítkovický kapitán kulhá na střídačku.

29:11
    Kotala dostal puk do pásma, ale hosté jej ihned odehrávají.

29:30
    Souboj Kocha s Pospíšilem končí v rohu u domácí branky.

30:04
    Flek mířil do útočného pásma, Stehlík ale před ním odehrál puk do středu kluziště.

30:11
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

30:37
    pro Gewieseho nahrávku se protlačil Lednický, domácí se usazují u Furcha.

31:19
    Domácí se marně snažili usadit v pásmu, ale nakonec se k puku dostal Krieger, jeho jedovku vyráží Furch vyrážečkou.

31:48
    Zmatky v obranném pásmu Vítkovic, ale Stezka si udržel výhled a taky naději vítkovických.

32:56
    Hraje se velmi rychle od branky k brance, oba týmy cítí, že je nejvyšší čas skórovat.

33:30
    Chlán prostrčil puk za Gulašiho, ale vítkovičtí se k další akci u Furcha nedostali.

34:11
    Rozjetý brněnský útok zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.

34:20
    Těsně kolem branky poslal puk brněnský Ščotka.

34:30
    Hostující útočník si objel Stezkovu klec, nahrál do kruhu Ščotkovi, ale jeho pokus domácí gólman vytěsnil.

35:03
    Krenželok bojoval u mantinelu s Kundrátkem, hostující obránce nakonec dokázal dostat puk na spoluhráče.

35:31
    Kotouč je ve středním pásmu, domácí mohou na pár vteřin vydechnout.

36:01
    Kometa se probojovala do pásma, domácí raději odesílají kotouč na zakázané uvolnění.

36:04
    Hned po vhazování se puk dostal na modrou k Hrbasovi, jeho střelu zastavuje Stezkova náruč.

36:23
    Za nahozeným pukem se dostávají také Vítkovice.

36:45
    Furch práci neměl, hraje se ve středním pásmu.

37:10
    Brňané posílají obloučkem puk na zakázané uvolnění.

37:35
    Hosté nahodili kotouč do pásma, vítkovičtí budou rozehrávat.

37:57
    Flekova jízda do rohu ke Stezkově kleci byla působivá, ale Gewiese odpálil puk do bezpečí.

38:16
    Kotouč padající ze vzduchu jako první lapil Stezka a rychle jej schovává pod lapačku.

38:40
    Kometa rozehrává od své branky.

39:07
    Bylo odpískáno zakázané uvolnění hostů, ale bude se vhazovat ve středovém kruhu.

39:28
    Kotala číhal ve středním pásmu na puk a dokázal jej dostat do útočné třetiny.

39:49
    Brňané se protáhli do pásma, Ďaloga si sjel až ke Stezkovi, ale jeho prudký pokus zleva končí na zadním plexiskle.

39:57
    Vítkovičtí zakončí tuto část s pukem na svých hokejkách.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:46.

1/3 – 12:9
    2/3 – 7:9

Ani ve druhé třetině žádná branka nepadla, týmy sice otevřely hru, ale jejich šance maří řada nepřesností.

40:01

40:13

40:27
    Domácí ale otáčejí směr hry a míří k Furchovi.

40:41
    Velká šance pro Kriegra, ale puk v brance nekončí!!

41:22
    Vítkovice si znovu najely až k brance, Raskobova střela se odráží od Furcha.

41:24
    Za sekání odjíždí na trestnou lavici domácí Raskob.

41:50
    Vítkovičtí dvakrát v krátkém sledu posílají puk za brněnskou branku.

42:10
    Kometa musí znovu začít od Furcha.

42:29
    Brňané se usazují v pásmu, Flek prostor ke střele nedostal.

42:46
    Lakatoš ujel do pásma, ale tam nakonec jen ušetřil pár vteřin z oslabení.

43:08
    Kometa na skok v pásmu, domácí vytěsňují hru.

43:24

43:42
    Vítkovice se drží u Furcha, ale ten příliš práce nemá.

44:12
    Vítkovičtí drží kotouč a čekají na dostřídání.

44:27
    Z kruhu tvrdě vypálil Holík, Stezka ztratil rovnováhu a rázem ležel na zemi, ale kotouč mířil za jeho branku.

45:21
    Kalus s Kotalou vyjeli do pásma, ale obloučkem nahozený puk končí ve Furchově lapačce.

45:35
    Domácí v závaru před Furchem, který jen vyrazil puk, Chlánova střela ale branku nenašla.

46:05
    Dnešní utkání sleduje 9 833 diváků a je vyprodáno.

46:21
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si najížděly k brance, Fridrich poslal v tísni puk zleva na branku, kam si najížděl PETER MUELLER a tečoval puk přímo za Furcha – 1:0. Asistence: Petr Fridrich, Petr Gewiese.
    46:21 Peter MUELLER - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

46:51
    Na opačné straně nebezpečná akce v podání Komety, Boltvan se ještě snažil rozhodit Stezku, ale ten měl puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.

47:00
    Domácí dostali puk z pásma, hosté vycouvali až ke své kleci.

47:23
    Kotala se snažil projít do útoku, ale proti přesile neměl šanci.

48:13
    Vítkovice vtrhly do pásma, Mueller si společně s Kriegrem pohrál s bránícími hráči, ale Furch byl v pohotovosti.

48:41
    Domácí se snaží udržet v pásmu, zatím se jim to daří.

49:15
    Za brankou Komety si puk stáhl Lakatoš, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl u branky.

49:40
    Zmatky před brněnskou brankou pečetil Kalus, který ze vzduchu tečoval puk do horní tyče!!

49:56
    Diváci vytvářejí v Ostravar aréně to pravé peklo patřící k bojům play-off.

50:25
    Oba týmy střídají, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

50:41
    Nečekaná střela Kollára se odráží od Stezky.

51:26
    Vítkovičtí pořádají nájezdy do pásma, ale hosté k nim přistupují natěsno.

51:49
    Boj o kotouč u mantinelu v blízkosti domácí klece.

52:03
    Kundrátek si počínal nedovoleně a odjíždí za katr za podrážení, při vstupu na trestnou lavici v náznaku rozsekal hůl o plexisklo. Po komerční přestávce tedy budou domácí hrát přesilovku.

52:17
    Ďaloga nabral ve středním pásmu rychlost a vyrazil sám ke Stezkovi, ten jeho šanci dokázal ustát.

52:35
    Vítkovice bojují o prostor před Furchem.

52:41
    K brance si najel Bukarts, nahrál za sebe na Kriegera, ale ten nemířil přesně.

53:06
    Brňané vyhazují kotouč ke Stezkovi.

53:20
    Vítkovická souhra je zastavena ofsajdem.

53:29
    Domácí se usazují a zahajují přesilovkový kolotoč.

53:55
    Stehlík od modré nastřeluje jen záda Kotaly před brankou.

54:03

54:09
    Lehké nahození Stezka chytá, vhazovat se bude po jeho pravici.

54:20
    Kometa byla vytěsněna do svého obranného pásma, rozehraje znovu.

54:42
    Fridrich se protáhl podél mantinelu, ale přišel o puk, ten se dostal k Chlánovi, který jej namířil na branku, kam si sjížděl Mueller, ale na kotouč nakonec nedosáhl.

55:29
    Domácí vracejí puky do středního pásma.

55:41
    Rozehrávku Komety do pásma zastavuje ofsajd.

55:58
    Zprava to zkusil od modré Fridrich, ale s lehkou střelou si Furchovy betony poradily bez obtíží.

56:25
    Kometa nastřeluje kotouč do pásma, aby se v něm mohla usadit.

56:30
    Odpískán ofsajd Brna, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

56:35
    Znovu se přerušuje, tentokrát pro hru vysokou holí. Vhazuje se po pravici brněnského gólmana.

56:49
    Krieger si nabil s Muellerem, ale Kriegerova střela z první zamířila nad brněnskou klec.

57:24
    Hosté na skok v pásmu, ale domácí posílají puk do bezpečí.

57:50
    Do nečekané šance se mezi kruhy dostal Dej, ale mířil do Furcha, následně dostal druhou šanci zleva, ale i teď byly Furchovy betony v pohotovosti.

58:24
    Vítkovice vtrhly do pásma, Chláns i najížděl s Kalusem, hostující gólman byl vyjety z branky, ale Kalusova střela místo v jeho kleci nenašla.

58:53
    Domácí se snaží udržet hru na své útočné polovině.

58:58
    Furch se blíží mezi kruhy a pokukuje po střídačce.

59:18
    Furch stále nedostal signál k odjezdu na střídačku, jeho spoluhráči jsou ale na své útočné polovině.

59:33
    Brněnský gólman odjíždí na střídačku!

59:44
    Hosté se drží v pásmu, ale domácí hrají u své klece pozorně.

59:50
    Domácí nastřelují od červené puk na prázdnou branku, ale míjí ji.

59:55
    Brňané nahazují kotouč do rohu, ale je z toho zakázané uvolnění a domácí fanoušci propukají v jásot.

59:57
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, rozhodně už nemají kam spěchat.

Stav série – 3:2

Nervy drásající utkání číslo pět mezi Vítkovicemi a Kometou už je u konce. Po dlouhých sedmačtyřiceti minutách hry se po nahrávce Fridricha trefil Mueller, který dostal vítkovické do vedení. Kometa už pak nemohla na nic čekat, ale vítkovické gól nakopl a příliš kotouč svému soupeři nepůjčovali. V závěrečné minutě odvolali hosté gólmana, domácí mohli pečetit svou výhru do prázdné klece, ale puk ji minul. Přesto si vítkovičtí konec zápasu pečlivě pohlídali a vítězí tak nejtěsnějším možným rozdílem.
    Celá série se nyní znovu vrací do Brna, kde mohou vítkovičtí udělat poslední krok, ale na horkém ledě Komety to bude těžké, protože i ona bude chtít oddálit případný konec sezóny.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne i víkendu, a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:40:13)