Česko – Slovensko sk 3:0 (kon.) | Portugalsko – Poľsko 1:0 (kon.)
Česko
3:0 (1:0)
Slovensko
cz Sobota 25.03.2023, 12:00 • Santa Comba Dao (Portugalsko) • Kvalifikácia ME U17 • Skupina 5

Český národní tým tedy zapisuje do tabulky skupiny 5 první tři body a před posledním zápasem proti Portugalsku má slušnou šanci zabojovat o postup na ME. (13:50:39)

Český národní tým druhý zápas v rámci kvalifikace o ME hráčů do sedmnácti let zvládl velmi dobře. Mladí Češi vyhráli nad Slovenskem 3:0. V prvním poločase se trefil Ondřej Penxa a po změně stran zvyšoval na 2:0 Vojtěch Hranoš. Třetí gól si pak Slováci po velkém tlaku českého týmu vstřelili sami.

90+3

90+3
    Český tým dohrává zápas v naprosté pohodě. Hraje se na polovině Slovenska.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Teď ale česká defenziva chybovala a k balonu se dostal snadno Žiga. Jeho přízemní rána ale skončila naštěstí vedle levé tyče Heerkensovy brány.

88
    Zápas spěje ke svému konci. Český tým kontroluje zasloužené tříbrankové vedení.

86
    Střídání v týmu Slovensko:
    ze hřiště odchází Samuel Dikoš, přichází Mario Henyig.

85
    Alex Dovišák fauloval přesně na půlící čáře a také on dostává žlutou kartu.

84
    Za faul ve středu pole dostal žlutou kartu Mikuláš Konečný.

83
    Velká šance českého týmu! Dominik Pech poslal na pravou stranu do vápna balon na Daniela Ruse, který okamžitě vypálil. Gólman Húdok ale skvěle zasáhl a balon mířící pod břevno vyrazil.

82
    ze hřiště odchází Róbert Petruška, přichází Alex Dovičak.

80
    Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a nyní mají výrazně více ze hry čeští fotbalisté.

77
    Po centru z pravé strany hlavičkoval v dobré pozici na malém vápně Dominik Pech, bránu soupeře ale minul.

73
    Slováci by rádi vstřelili alespoň čestný gól. Česká defenziva je ale zatím pevná a soupeře do šancí nepouští.

72
    Bastian Patzak dostal za faul na Tesaře žlutou kartu.

70
    Na trávníku zůstal po jednom ze soubojů slovenský kapitán Samuel Dikoš. Dokonce musí být ošetřovaný.

68
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Samuel Pikolon, přichází František Herák.

65
    Tempo hry po druhém a třetím gólu již hodně povadlo. Všem je asi jasné, kdo získá z dnešního zápasu důležité tři body.