Škótsko – Cyprus 3:0 (kon.) | Arménsko – Turecko 1:2 (kon.) | Izrael – Kosovo 1:1 (kon.)
Bielorusko – Švajčiarsko 0:5 (kon.) | Španielsko – Nórsko 3:0 (kon.) | Chorvátsko – Wales 1:1 (kon.)
Andorra – Rumunsko 0:2 (kon.)
Andorra
0:2 (0:1)
Rumunsko
cz Sobota 25.03.2023, 20:45 • Estadi Nacional, Andorra la Vella • Kvalifikácia ME • Skupina I

Los byl ke svěřencům kouče Iordanesca milosrdný, jejich cesta kvalifikací v úterý pokračuje zápasem s Běloruskem. Andorru pak čeká duel v Kosovu. (22:52:30)

Dnešní utkání sledovalo 2927 diváků.

Máme hotovo! Rumunsko po náročných úvodních minutách zlomilo vzdorující Andorru a z Pyrenejí po výsledku 2:0 veze takřka povinný tříbodový zisk. Domácí sice podali bojovný výkon a papírově silnějšímu soupeři nedali nic zadarmo, góly Mana s Alibecem ale odvrátit nedokázali a po vyloučení Rebése v 61. minutě definitivně ztratili se svým sokem krok.

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.

90+4

90+3
    Chorvatský rozhodčí má ale ještě práci. Nejprve napomínal Fernándeze, o pár desítek sekund později pak fauloval pro změnu hostující Ratiu.

90+2
    Duel na Estadi Nacional pomalu ale jistě spěje ke konci. Míč v závěrečných minutách často mění majitele.

90+1
    Álvarez si na své konto v závěru připisuje ještě další zákrok, tentokrát ho prověřil střídající Dobre.

90
    Závěr zápasu se protáhne o čtyři minuty.

89
    Radu Dragusin (RUM) vzápětí žlutý praporek opravdu vidí, jeho zákrok rozhodčímu neušel.

88
    Dragusin si teď na straně hřiště počínal nevybíravě a strčil k zemi Fernándeze, tohle je na kartu.

87
    Alibec mohl pomýšlet na rozšíření svého střeleckého účtu, ve vápně ho ale zradily nohy a nedokázal si rychle zpracovat přihrávku jednoho ze spoluhráčů.

86
    Střídání v týmu Andorra:
    ze hřiště odchází Moisés San Nicolás, přichází Marc García,
    ze hřiště odchází Joan Cervós, přichází Marc Pujol.

85
    Andorra bude ještě jednou střídat, na hřišti uvidíme dvě další nové tváře. Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes šest minut.

84
    Sorescova nepovedená přihrávka skončila na kopačce Dobreho, který míč tečoval za branku.

82
    Alibec reklamuje zákrok Guilléna u postranní čáry, rozhodčí ale trestat nebude. Atmosféra v závěru rozhodnutého duelu houstne.

81
    Guillén odvrátil Popescovu další střelu na roh. Uvidíme, co si hostující výběr připraví tentokrát.

80
    Nepřesná domácí rozehrávka zajela až do vápna, kde si míč do náručí vzal Radu. Rumunsko stále kontroluje dění na ploše, Andorra je bezzubá.