Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – NJ Devils 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa Bay 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
LA Kings – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)
New York Islanders
cz Sobota 25.03.2023, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a New York Islanders.

Domácím hokejistům se sezona vůbec nepodařila, aktuálně je tým na posledním místě Východní konference, odehrál 70 zápasů s bilancí 15-7-7-41 a získal 51 bodů. Na předposlední Montreal ztrácí 11 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Naopak Islanders mají dobrou sezonu, v tabulce Východní konference jsou na sedmé pozici a bojují o play-off. Z posledních pěti zápasů vyhráli tři, navíc nyní mají sérii tří výher v řadě. Naposledy porazili Toronto 7:2, Columbus v posledním zápase vyhrál na Capitals 7:6 v prodloužení. Jasným favoritem zápasu je hostující tým.

00:01

00:43
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

01:11
    Islanders kombinují v útočném pásmu, dostali se do útočného pásma, ale rána končí vedle branky.

02:22
    Columbus se pokouší hrát aktivně, jeho střelecký pokus od modré čáry kryje brankář. Bude se vhazovat.

05:10
    Aktivnější je domácí celek, který se nyní dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

05:27
    Anders Lee sice postupoval do útočného pásma, ale jeho pokus o zakončení nebyl přesný.

05:52
    Jean-Gabriel Pageau se dostal do brejku, z bezprostřední blízkosti zakončoval a jeho pokus kryje brankář.

06:26
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku, kde chytá brankář Islanders.

06:41
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Adam Pelech – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

07:03
    Přesilovku si zahraje domácí celek, který se dostal do útočného pásma, ale následně soupeř vyhodil.

07:29
    Johnny Gaudreau to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Hrát tak mohou soupeři.

08:00
    Nick Blankenburg rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma, ale obrana si poradila.

08:41

08:52
    Do výraznější šance se domácí celek dostat nedokázal.

09:18
    Rána hostů od modré čáry byla zblokovaná, brankář zasahovat nyní nemusel.

10:02
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

10:40
    Jack Roslovic to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

11:11
    Nick Blankenburg autorem další střely, puk končí vedle branky.

11:32
    Anders Lee pálil, brankář kryje kotouč. komerční přestávka.

11:34
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

12:09
    Michael Hutchinson si dokázal poradit s velkou šancí, kterou měli hosté, Alexandr Romanov neuspěl z bezprostřední blízkosti.

12:54
    8:4, tak vypadá statistika střel na branku.

13:08
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

13:37
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hostující celek se po tlaku v útočném pásmu dostává do vedení, šikovnou tečí se před brankou prosazuje dobře hrající ZACH PARISE. Asistence: Hudson Fasching.
    13:37 Zach PARISE - 0:1

14:31
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, více ze hry mají hosté, kteří se dokázali prosadit jako první.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

15:07
    Domácí brankář musel zasahovat proti střele soupeře. Dokázal si poradit, stav zápasu se nemění.

15:43
    Domácí obrana musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská. Hosté se k výraznější šanci před brankou nedostali.

16:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají hosté, kteří se sice dostali do útočného pásma, ale na výraznější šanci čekají.

17:34
    Kyle Palmieri hlídkoval před brankou, spoluhráči k němu nedokázali ale dostat kotouč.

18:09
    Blue Jackets se tlačí do zakončení, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice, dobře hraje obrana Islanders.

18:51
    Komerční přestávka.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:16
    Erik Gudbranson rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

19:50
    Obrovskou šanci hosté neproměnili.

20:00
    Kyle Palmieri – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

20:00

20:01

20:18
    Utkání pokračuje dál, domácí hrají přesilovku, ale dostali se do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

21:09
    Blue Jackets vybojovali buly v útočném pásmu, ale následně se směr hry rychle otočit.

21:36
    Na výraznější šanci domácí celek v rámci přesilovky čeká.

22:00

22:24
    Hra je nyní přerušena, pro zásah vysokou hokejkou se bude vhazovat ve středním pásmu.

22:42
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme rychlou pasáž hry.

23:29
    Johnny Gaudreau hlídkoval před brankou, dostal přihrávku, ale neuspěl.

Columbus právě vstřelil branku!
    KIRILL MARČENKO sice dostal kotouč do branky po rychlé akci před brankou, ale po trenérské výzvě hostů branka pro nedovolené bránění brankáři neplatí.

23:42
    Zach Parise – 2 min., podrážení.

24:39
    Columbus se dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet, dobře hraje obrana Islanders.

24:58
    Domácí celek se nyní už dočkal branky podle pravidel, přesilovku rychlou střelou do horní části branky proměnil JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Jack Roslovic a Boone Jenner.
    24:58 Johnny GAUDREAU - 1:1

25:30
    Velmi rychle si bere hostující celek své vedení zpět. Po obrovské chybě obrany Columbusu získal kotouč Palmieri. Ten našel lépe postaveného spoluhráče, a tak mohl přesně zakončovat BROCK NELSON. Asistence: Kyle Palmieri.
    25:30 Brock NELSON - 1:2

26:45

28:00
    Osm minut hry ze druhé třetiny je pryč, následně se hosté dopustili zakázaného uvolnění, a tak se bude vhazovat před jejich brankou.

28:06
    Columbus sice vyhrál souboj o puk, ale k zakončení se tým nedostal.

28:59
    Domácí celek se dočkal vyrovnání, po rychlé přihrávce před braku se prosazuje u druhý tyče zcela volný a obranou neosazený LIAM FOUDY. Asistence: Jack Roslovic.
    28:59 Liam FOUDY - 2:2

29:52
    Sledujeme rychlý hokej, střely na branku jsou aktuálně 14:9 ve prospěch Columbusu.

30:42

30:55
    Hned několik dobrých střeleckých pokusů měli hosté, ale ani jedna rána se neujala. Brankář domácích byl připravený.

31:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč předtím vypadl z hrací plochy.

32:18
    Michael Hutchinson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté nyní hrají aktivnější a tlačí se do zakončení.

33:24
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

33:50
    Kent Johnson to zkoušel individuálně, ale nedokázal z dobré pozice ohrozit branku.

33:57
    Michael Hutchinson kryje kotouč po rychlé akci Islanders. Vhazovat se bude před jeho brankou.

34:10

34:35
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se především ve středním pásmu.

35:09
    Brock Nelson se dostal do střelecké pozice, jeho rána z pravé strany byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat.

36:00
    Hosté rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

36:11
    Michael Hutchinson kryje kotouč po rychlé akci soupeře, bude se vhazovat před jeho brankou.

36:51
    Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

37:06
    Tak to byla nádhera. KENT JOHNSON získal puk, nabral ho na čepel hokejky a lacrossovým způsobem dostal kotouč do branky. Tento způsob zakončení proslavil v poslední době Zegras.
    37:06 Kent JOHNSON - 3:2

37:46
    Velmi rychle přidávají domácí hokejisté další branku, po šikovné akci spoluhráčů se prosazuje dobře postavený u hranice brankoviště ERIC ROBINSON. Asistence: Emil Bemström a Hunter McKown.
    37:46 Eric ROBINSON - 4:2

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:21
    Kotouč nyní ve středním pásmu vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v neutrální zóně.

40:00

Domácí hokejisté dokázali vstřelit ve druhé třetině čtyři branky a aktuálně vedou na svém ledě nad Islanders zcela zaslouženě 4:2.

40:01

40:32
    Michael Hutchinson vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Velkou šanci měl Pierre Engvall.

41:20
    Střely na branku jsou aktuálně 16:27 ve prospěch hostujícího celku. Islanders sice prohrávají, ale mají střeleckou převahu.

42:20
    Ilja Sorokin si dokázal poradit s dobrou střelo soupeře, domácím se nyní nepodařilo navýšit vedení.

43:17
    New York se nyní usadil před brankou soupeře, dostal se do útočného pásma stabilněji, ale rána končí vedle.

43:34
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky, povedenou ránu od modré čáry dokázal šikovně tečovat mimo dosah brankáře před brankou KYLE PALMIERI. Asistence: Adam Pelech a Scott Mayfield.
    43:34 Kyle PALMIERI - 4:3

44:06
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Tento styl hry musí fanoušky bavit.

45:00
    Andrew Peeke zblokoval střelu soupeře od modré čáry, dobře si nyní počínal obránce Columbusu.

46:37
    Domácí celek se nyní sice dostal do útočného pásma, ale střelecký pokus končí těsně vedle branky.

47:08
    Kirill Marčenko si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána od modré čáry končí těsně vedle branky.

47:52
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Emil Bemström – 2 min., držení.

48:00
    Velmi rychle proměnil hostující celek přesilovku, a tak je vyrovnáno. Po bleskové akci v útočném pásmu poslal kotouč pod horné tyč BROCK NELSON. Asistence: Bo Horvat a Noah Dobson.
    48:00 Brock NELSON - 4:4

48:43
    19:34, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají jednoznačně hostující hokejisté, kteří dokázali srovnat stav zápasu.

49:12
    Islanders se pokouší dál hrát aktivně, tlačí se do zakončení a do útočného pásma.

50:20
    Hraje se především ve středním pásmu, aktuálně je stav zápasu vyrovnaný a domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře.

50:47
    Kent Johnson se propracoval do zakončení, jeho projektil končí vedle branky, následně zasáhl brankář.

52:06
    Delší dobu čekáme na výraznější šanci. Nyní pálil Hudson Fasching a jeho projektil kryje domácí brankář. Bude se vhazovat.

53:20
    Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, měl dobrou střeleckou pozici, ale rána končí vedle. Pokus z mezikruží nevyšel.

53:57
    Před domácí brankou došlo k potyčce, byl tam Cal Clutterbuck a jeho spoluhráč, který narazil do brankáře.

55:03
    Hraje se především ve středním pásmu, mírnou převahu mají domácí, ale nemohou se propracovat do pozice, ze které je možné ohrozit branku.

55:40
    Gavin Bayreuther se dostal do útočného pásma, po individuální akci byl před brankou, pálil vedle.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, stav je aktuálně vyrovnaný.

56:19
    25:36, tak vypadá statistika střel na branku.

56:31

57:00
    Hunter McKown nabral rychlost ve středním pásmu, ale nedokázal přesněji vypálit.

57:20
    Islanders se dostali před branku Columbusu, ale domácí obrana si výborně dokázala poradit. Soupeř ani nevypálil.

58:03
    Necelé dvě minuty nás dělí od prodloužení, navzdory střelecké převaze Islanders platí nerozhodný stav.

58:40
    Cal Clutterbuck překazil zajímavě vypadající akci domácích, pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

59:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.

59:24
    Michael Hutchinson kryje kotouč do rukavice, pálil Adam Pelech. Bude se vhazovat před domácí brankou.

59:31
    Anders Lee – 2 min., vysoká hůl.

60:00

Uvidíme prodloužení.

60:01

60:01
    Domácí hrají přesilovku, rychle se dostali do útočného pásma.

60:40
    Domácí celek tento zápas vyhraje, po střele od modré čáry v přesilovce v prodloužení šikovně puk tečoval před brankou zcela volný a neobsazený obranou BOONE JENNER. Asistence: Adam Boqvist a Johnny Gaudreau.

3. Brock Nelson (NYI) 2+0

Domácí hokejisté dokázali v tomto zápase navzdory střelecké pasivitě získat dva body. O výhře Columbusu v prodloužení rozhodl Boone Jenner. (02:44:16)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 25. J. Gaudreau (Roslovic, Jenner), 29. L. Foudy (Roslovic), 38. K. Johnson, 38. E. Robinson (Bemström, McKown), 61. Jenner (A. Boqvist, J. Gaudreau) – 14. Parise (Fasching), 26. Nelson (Palmieri), 44. Palmieri (Pelech, Mayfield), 48. Nelson (Horvat, Dobson)

Columbus Blue Jackets: Hutchinson (Merzlikins) – Gudbranson, A. Boqvist, Peeke, Berni, Blankenburg, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – K. Johnson, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly (A), E. Robinson – Bemström, Pederson, McKown.
    Tréner: Brad Larsen

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Romanov, Pulock, Bolduc, Dobson – Lee (C), Horvat, Holmström – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Tréner: Lane Lambert

Rozhodca: Blandina, Hanson – Galloway, Barton

Diváci: 18 940