Individuálne preteky žien 15 km, Östersund | Vítěz: D. Wiererová (ITA) (kon.) | | | Individuálne preteky mužov 20 km, Östersund | Vítěz: B. Doll (GER) (kon.) |
Tirreno - Adriatico 4.etapa | Víťaz: Primož Roglič (Slo./Jumbo-Visma) (kon.) |
koniec udalosti
SP - Individuálne preteky mužov 20 km, Östersund
Vítěz: B. Doll (GER)
Karel Jedlička
Loňské zlato nebude moci obhajovat Sturla Holm Lægreid, který se kvůli koronavirovému onemocnění neúčastnil ani závodů na české půdě. Nemoc se v norské reprezentaci rozšířila a v Östersundu nebudou startovat ani bratři Bøovi. Kromě nich bude z pole nejužších favoritů chybět ze stejného důvodu i domácí Samuelsson a obhájce velkého křišťálového glóbu Fillon Maillet.
Nejnáročnější disciplína se letos zatím jela třikrát. Na úvod celého ročníku v Kontiolahti zvítězil Švéd Martin Ponsiluoma a v lednu v Ruhpoldingu letošní suverén Johannes Thingnes Bø, který poté vybojoval v Oberhofu i titul mistra světa.
Dnešní závod na 20 km je poslední a rozhodne tedy i o držiteli malého křišťálového glóbu za tuto královskou disciplínu. Nejblížš triumfu je při neúčasti svého krajana Vetle Christiansen, o senzaci se může pokusit Hartweg či Zobel, ale nejvážnějším vyzyvatelem pro Nora bude nejspíše Ponsiluoma.
1. Johannes Thingnes Bø 119 b
2. Vetle Sjastad Christiansen 111 b
3. Niklas Hartweg 105 b
4. Martin Ponsiluoma 98 b
5. Sturla Holm Lægreid 90 b
6. David Zobel 78 b
7. Roman Rees 78 b
8. Jakov Fak 72 b
9. Michal Krčmář 62 b
10. Benedikt Doll 61 b
...
39. Jakub Štvrtecký 14 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 1319 b
2. Sturla Holm Lægreid (NOR) 920 b
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 682 b
4. Tarjei Bø (NOR) 598 b
5. Martin Ponsiluoma (SWE) 567 b
6. Benedikt Doll (GER) 534 b
7. Quentin Fillon Maillet (FRA) 510 b
8. Roman Rees (GER) 510 b
9. Johannes Dale (NOR) 500 b
10. Fabien Claude (FRA) 499 b
...
14. Michal Krčmář (CZE) 415 b
46. Jakub Štvrtecký (CZE) 59 b
50. Tomáš Mikyska (CZE) 47 b
75. Michal Šíma (SVK) 14 b
80. Jonáš Mareček (CZE) 8 b
84. Adam Václavík (CZE) 5 b
1. Elia Zeni (ITA)
2. Antonin Guigonnat (FRA)
3. Jakub Štvrtecký (CZE)
4. Michal Šíma (SVK)
5. Roman Rees (GER)
6. Anton Dudčenko (UKR)
7. Florent Claude (BEL)
8. Tuukka Invenius (FIN)
9. David Zobel (GER)
10. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
11. Benedikt Doll (GER)
12. Malte Stefansson (SWE)
13. Johannes Dale (NOR)
14. David Komatz (AUT)
15. Artěm Pryma (UKR)
16. Simon Eder (AUT)
17. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
18. Sean Doherty (USA)
19. Olli Hiidensalo (FIN)
20. Fabien Claude (FRA)
21. Tomasz Jakiela (POL)
22. Sebastian Stalder (SUI)
23. Vladimir Iliev (BUL)
24. Michal Krčmář (CZE)
25. Endre Strømsheim (NOR)
26. Christian Gow (CAN)
27. Tommaso Giacomel (ITA)
28. George Buta (ROU)
29. Martin Ponsiluoma (SWE)
30. Timofej Lapšin (KOR)
31. Jesper Nelin (SWE)
32. Miha Dovžan (SLO)
33. Niklas Hartweg (SUI)
34. Peppe Femling (SWE)
35. Patrick Braunhofer (ITA)
36. Adam Runnalls (CAN)
37. Joni Mustonen (FIN)
38. Tomáš Mikyska (CZE)
39. Thierry Langer (BEL)
40. Vytautas Strolia (LTU)
41. Vebjørn Sørum (NOR)
42. Johannes Kühn (GER)
43. Dominik Unterweger (AUT)
44. Anton Vidmar (SLO)
45. Vincent Bonacci (USA)
46. Pavel Magazejev (MDA)
47. Eric Perrot (FRA)
48. Wojciech Skorusa (POL)
49. Bohdan Cymbal (UKR)
50. Raul Flore (ROU)
51. Serafin Wiestner (SUI)
52. Anton Sinapov (BUL)
53. Oscar Lombardot (FRA)
54. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
55. Philipp Nawrath (GER)
56. Mihail Usov (MDA)
57. Tomas Kaukenas (LTU)
58. Adam Václavík (CZE)
59. Harald Lemmerer (AUT)
60. Du-čin Čchoi (KOR)
61. Mikito Tačizaki (JPN)
62. César Beauvais (BEL)
63. Kijomasa Odžima (JPN)
64. Didier Bionaz (ITA)
65. Logan Pletz (CAN)
66. Dmitrij Šamajev (ROU)
67. Edgars Mise (LAT)
68. Vaclav Cervenka (USA)
69. Asset Djussenov (KAZ)
70. Alexandr Muchin (KAZ)
71. Aleksander Fjeld Andersen (NOR)
72. Karol Dombrovski (LTU)
73. Robert Heldna (EST)
74. Tuomas Harjula (FIN)
75. Raido Ränkel (EST)
76. Sing-jüan Jen (CHN)
77. Artěm Tyščenko (UKR)
78. Rok Tršan (SLO)
79. Oskar Brandt (SWE)
80. Apostolos Angelis (GRE)
81. Jake Brown (USA)
82. Daniele Cappellari (ITA)
83. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
84. Maksim Fomin (LTU)
85. Keita Nagaoka (JPN)
86. Justus Strelow (GER)
87. Viktor Brandt (SWE)
88. Jonni Mukkala (FIN)
89. Kuo-čchiang Ma (CHN)
90. Denys Nasyko (UKR)
91. Trevor Kiers (CAN)
92. Jonáš Mareček (CZE)
93. Juri Uha (EST)
94. Patrick Jakob (AUT)
95. Kirill Bauer (KAZ)
96. Alex Cisar (SLO)
97. Marten Aolaid (EST)
1. Benedikt Doll (GER)
2. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +15
3. Roman Rees (GER) +27
4. Michal Krčmář (CZE) +33
5. Simon Eder (AUT) +37
6. Christian Gow (CAN) +40
7. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +50 (1)
8. Tommaso Giacomel (ITA) +52 (1)
1. Benedikt Doll (GER) 48:43,4
2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:09,1 (1)
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:11,5 (1)
4. Roman Rees (GER) +2:02,1 (1)
5. Sebastian Stalder (SUI) +2:23,1 (1)
6. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:28,9 (2)
7. Simon Eder (AUT) +2:32,0 (1)
8. Johannes Dale (NOR) +2:35,0 (2)
9. Anton Dudčenko (UKR) +3:03,4 (2)
10. Michal Krčmář (CZE) +3:05,4 (2)
1. Benedikt Doll (GER) 48:43,4
2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:09,1 (1)
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:11,5 (1)
4. Philipp Nawrath (GER) +1:51,4 (2)
5. Roman Rees (GER) +2:02,1 (1)
6. Eric Perrot (FRA) +2:07,8 (1)
7. Sebastian Stalder (SUI) +2:23,1 (1)
8. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:28,9 (2)
9. Simon Eder (AUT) +2:32,0 (1)
10. Johannes Dale (NOR) +2:35,0 (2)
11. Anton Dudčenko (UKR) +3:03,4 (2)
12. Michal Krčmář (CZE) +3:05,4 (2)
13. Sean Doherty (USA) +3:11,6 (2)
14. Jesper Nelin (SWE) +3:24,2 (3)
15. Endre Strømsheim (NOR) +3:36,0 (3)
16. Johannes Kühn (GER) +3:39,3 (3)
17. Patrick Braunhofer (ITA) +3:48,3 (1)
18. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:54,0 (3)
19. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +3:57,6 (3)
20. Adam Runnalls (CAN) +4:04,6 (2)
Nejrychlejší běžec závodu Němec Nawrath skončil vinou dvou chyb na střelnici čtvrtý.
Dva Češi dnes patřili k nejrychlejším, jenže osmý čas Štvrteckého i jedenáctý Krčmáře srazily v konečném účtování trestné minuty. Krčmář by s jednou chybou skončil šestý, druhá znamenala pohoršení na 13. místo. Štvrtecký po třech nepřesnostech dojel dvacátý. Body si naopak dobrou střelbou zajistil navzdory až 61. běžeckému času Mareček.
1. Benedikt Doll (GER) 48:43,4
2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:09,1 (1)
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:11,5 (1)
4. Philipp Nawrath (GER) +1:51,4 (2)
5. Roman Rees (GER) +2:02,1 (1)
6. Eric Perrot (FRA) +2:07,8 (1)
7. Sebastian Stalder (SUI) +2:23,1 (1)
8. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:28,9 (2)
9. Simon Eder (AUT) +2:32,0 (1)
10. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +2:33,8 (1)
11. Johannes Dale (NOR) +2:35,0 (2)
12. Didier Bionaz (ITA) +2:38,8 (2)
13. Anton Dudčenko (UKR) +3:03,4 (2)
14. Michal Krčmář (CZE) +3:05,4 (2)
15. Sean Doherty (USA) +3:11,6 (2)
16. Jesper Nelin (SWE) +3:24,2 (3)
17. Endre Strømsheim (NOR) +3:36,0 (3)
18. Johannes Kühn (GER) +3:39,3 (3)
19. Patrick Braunhofer (ITA) +3:48,3 (1)
20. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:54,0 (3)
21. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +3:57,6 (3)
22. Adam Runnalls (CAN) +4:04,6 (2)
23. Fabien Claude (FRA) +4:08,4 (4)
24. Malte Stefansson (SWE) +4:13,9 (3)
25. Denys Nasyko (UKR) +4:17,0 (1)
26. Niklas Hartweg (SUI) +4:24,8 (1)
27. David Komatz (AUT) +4:27,8 (2)
28. Justus Strelow (GER) +4:45,2 (3)
29. Mikito Tačizaki (JPN) +4:47,9 (1)
30. Antonin Guigonnat (FRA) +4:54,5 (4)
31. Rok Tršan (SLO) +4:59,7 (1)
32. Jonáš Mareček (CZE) +4:59,8 (1)
33. Florent Claude (BEL) +5:04,2 (3)
34. Miha Dovžan (SLO) +5:08,1 (2)
35. Thierry Langer (BEL) +5:10,5 (3)
36. George Buta (ROU) +5:12,7 (2)
37. Christian Gow (CAN) +5:13,8 (3)
38. Oscar Lombardot (FRA) +5:14,4 (3)
39. Bohdan Cymbal (UKR) +5:14,6 (1)
40. Elia Zeni (ITA) +5:28,6 (2)
...
48. Adam Václavík (CZE) +5:46,8 (3)
55. Michal Šíma (SVK) +6:39,4 (1)
56. Tomáš Mikyska (CZE) +6:40,8 (4)
1. Vetle Sjastad Christiansen 171 b
2. Benedikt Doll 151 b
3. Martin Ponsiluoma 132 b
4. Roman Rees 123 b
5. Tommaso Giacomel (ITA) 120 b
6. Niklas Hartweg 120 b
7. Johannes Thingnes Bø 119 b
8. Sturla Holm Lægreid 90 b
9. Michal Krčmář 90 b
10. Johannes Dale (NOR) 84 b
...
29. Jakub Štvrtecký (CZE) 35 b
56. Jonáš Mareček (CZE) 9 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 1319 b
2. Sturla Holm Lægreid (NOR) 920 b
3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 742 b
4. Tarjei Bø (NOR) 598 b
5. Martin Ponsiluoma (SWE) 601 b
6. Benedikt Doll (GER) 624 b
7. Quentin Fillon Maillet (FRA) 510 b
8. Roman Rees (GER) 555 b
9. Johannes Dale (NOR) 530 b
10. Fabien Claude (FRA) 517 b
...
14. Michal Krčmář (CZE) 443 b
42. Jakub Štvrtecký (CZE) 80 b
52. Tomáš Mikyska (CZE) 47 b
74. Jonáš Mareček (CZE) 17 b
77. Michal Šíma (SVK) 14 b
87. Adam Václavík (CZE) 5 b (18:16:47)