Individuálne preteky žien 15 km, Östersund sk Vítěz: D. Wiererová (ITA) (kon.) | Individuálne preteky mužov 20 km, Östersund sk Vítěz: B. Doll (GER) (kon.)

2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:09,1 (1)
    3. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:11,5 (1)

4. Philipp Nawrath (GER) +1:51,4 (2)
    5. Roman Rees (GER) +2:02,1 (1)
    6. Eric Perrot (FRA) +2:07,8 (1)

7. Sebastian Stalder (SUI) +2:23,1 (1)
    8. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:28,9 (2)
    9. Simon Eder (AUT) +2:32,0 (1)
    10. Aleksander Fjeld Andersen (NOR) +2:33,8 (1)

18. Johannes Kühn (GER) +3:39,3 (3)
    19. Patrick Braunhofer (ITA) +3:48,3 (1)
    20. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:54,0 (3)

21. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +3:57,6 (3)

56. Tomáš Mikyska (CZE) +6:40,8 (4)

Jediným bezchybným střelcem dnešního vytrvalostního závodu byl Benedikt Doll a při neúčasti pětice velkých favoritů ( Johannes i Tarjei Bøovi, Lægreid, Fillon Maillet a Samuelsson) suverénně vítězí s více než minutovým náskokem na Itala Giacomela. Ten o dvě vteřiny uhájil stříbro před Norem Christiansenem, jenž se ale také raduje – ze zisku malého křišťálového glóbu.
    Nejrychlejší běžec závodu Němec Nawrath skončil vinou dvou chyb na střelnici čtvrtý.
    Dva Češi dnes patřili k nejrychlejším, jenže osmý čas Štvrteckého i jedenáctý Krčmáře srazily v konečném účtování trestné minuty. Krčmář by s jednou chybou skončil šestý, druhá znamenala pohoršení na 13. místo. Štvrtecký po třech nepřesnostech dojel dvacátý. Body si naopak dobrou střelbou zajistil navzdory až 61. běžeckému času Mareček.

Závod skončil.

cíl
    Posledním biatlonistou, který dnešní vytrvalostní závod dokončil, byl estonský debutant Aolaid na 87. místě. Porazil tak čtyři muže včetně domácího Oscara Brandta, celé pořadí uzavřel Kazach Bauer s osmi chybami a odstupem přes 16 minut.

cíl
    Na posledním mezičase si Mareček pohoršil o další dvě příčky a za závěrečných 500 metrů už se na 32. udržel s odstupem takřka rovných pěti minut na vítěze.

18,8km
    Jonáš Mareček se na nejdelší trati běžecky trápí, od střelnice ztratil na dalším mezičase 48 vteřin a propadl se na 30. místo.

cíl
    Jak jsem prorokoval, Adama Václavíka další biatlonisté sesazují mimo bodované umístění. Kazach Muchin dojel na 37. místě, Václavík je 41. a Mikyska 45.

cíl
    Staršímu z bratrů Andersenových se podařilo uhájit desáté místo 1,2 vteřiny před krajanem Dalem.

S4
    Česká radost po střelbě Jonáše Marečka, který dnes sestřelil výborných 19 terčů a do posledního kola se vydal z 27. místa.

S4
    A ani Ukrajinec Denys Nasyko neudržel stoprocentní úspěšnost, minul předposlední ranou a i tak je na solidní 19. příčce. Jisté tak je, že jediným čistým střelcem závodu bude jeho vítěz.

18,8km
    O desítku bojuje Aleksander Fjeld Andersen, jeden z Norů, kteří se posunuli z IBU Cupu díky neúčasti bratří Bøových a Lægreida do áčka. Drží se v ní ovšem jen rozdílem dvou desetinek

S4
    K dosud jedinému čistému střelci, zlatému Dollovi, se mohl přidat Rok Tršan. Slovinci však spadlo 19 ran, ta poslední dvacátá nikoli.

cíl
    Na 37. místě dokončil závod Adam Václavík se třemi trestnými minutami, na bodech se ale pravděpodobně neudrží. Jak dnes slušně střílel, tak hodně zaostal běžecky, jeho čas je pouze průměrný.

S3
    Jonáš Mareček má po třech položkách jen jednu trestnou minutu a pokud u ní zůstane, může se dostat na hranu bodovaného umístění i s relativně pomalým během. Zatím mu patří 38. místo.