Sassuolo – Cremonese 3:2 (kon.) | Turín – Bologna 1:0 (kon.)
U.S. Sassuolo Calcio
3:2 (2:0)
US Cremonese
cz Pondelok 06.03.2023, 18:30 • MAPEI Stadium – Città del Tricolore, Reggio nell'Emilia • Talianska Seria A • 25. kolo

Utkání je u svého konce a muselo rozhodně bavit. Jestliže bylo Cremonese v první půli prakticky neškodné, tak po pauze jsme viděli obrat o 180 stupňů a hosté se pustili do snahy o srovnání. A byli úspěšní! Hra byla oživena Cyrielem Dessersem a ten se v 62. minutě dostal po chybě obrany Sassuola do brejku a pohotového zakončení. Domácí si i nadále koledovali svým nedůrazem a v 83. minutě byli opět potrestáni. Po dlouhém Carnesecchiho výkopu si zpracoval Cyriel Dessers a z úhlu zaznamenal svou dnes druhou branku. Cremonese se dokonce snažilo o dokonalý obrat, jenže nakonec nevybojovali ani bod za remízu. V nastaveném čase totiž domácí podnikli rychlou akci, Lauriente našel volného Nedima Bajramiho a ten prudkou ranou překonal Carnesecchiho. Sassuolo tak vyhrálo 3:2 a je s 30 body na 13. místě tabulky. Cremonese pak patří 19. místo s 12 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:35)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:9.

90+7

90+7
    Hodně protestující Chalres Pickel navíc dostal žlutou kartu.

90+6
    Sražená střela hostů, ti okamžitě pospíchali k rozehrávce, ale rozhodčí vzápětí ukončil zápas.

90+5
    Další dlouhé a vysoké míče k brance Sassuola, tohle si už ale domácí dobře hlídají.

90+4
    Jeden z takových nákopů odvrátil Erlić, míč je teď u půlky.

90+3
    Teď se dá čekat jediné, okamžitý tlak Cremonese a nákopy ke Consiglimu.
    90+2. Nedim BAJRAMI - 3:2

90+2
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Ledová sprcha pro hostující tým. Sassuolo podniklo výpad levou stranou, Lauriente nacentroval šajtlí na opačnou stranu, kde byl zcela nepokrytý NEDIM BAJRAMI, ten se skvěle položil do rány a nártem doslova prostřelil Carnesecchiho – 3:2.

90+1
    Nepřesná rozehra hostů, dopředu už tak jdou zase hráči v zelenočerných dresech.

90
    Bude se přidávat šest minut.

89
    Nepřesný centr Cremonese z levého křídla, míč skončil za Consigliho brankou.

88
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Matheus Henrique, přichází Abdou Harroui.

88
    Menší zklidnění hry, vypadá to, že domácí se už nechtějí nikam extra hnát a tiskovat další chybu.

87
    Lauriente se probíjel levou stranou, za dres jej zatáhl Johan Vásquez a ten byl potrestán žlutou kartou.

87
    Centr z levé strany skončil u Consigliho, ten okamžitě žene spoluhráče do protiútoku.

86
    Už je zase vše připraveno ke hře a Cremonese může pokračovat v tlaku.

Aleš Pur

Góly: 26. Lauriente, 41. Frattesi (Lauriente), 90+2. Bajrami (Lauriente) – 62. Dessers, 83. Dessers (Carnesecchi)

Karty:   52. Zortea (SAS) – 44. Afena-Gyan (CRM), 87. J. Vásquez (CRM), 90+7. Pickel (CRM)

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Zortea, Erlić, Ruan, Rogério – Frattesi (68. Thorstvedt), López (81. Obiang), Henrique (88. Harroui) – Pinamonti (81. Álvarez), Defrel (68. Bajrami), Lauriente.
    Náhradníci: Pegolo, Russo – L. D'Andrea, Ceïde, Toljan, Marchizza, G. Ferrari.

Tréner: Alessio Dionisi

US Cremonese: Carnesecchi – Chiricheş (35. Ločošvili), Bianchetti (C), J. Vásquez – Sernicola (78. Ghiglione), Pickel, Benassi, Valeri – Afena-Gyan (46. Dessers), Okereke (66. Buonaiuto) – Tsadjout (66. Ciofani).
    Náhradníci: Sarr, Saro – Meïté, Quagliata, Acella, Galdames, Castagnetti.

Tréner: Davide Ballardini

Rozhodca: Fourneau – Tegoni, Fontani