Nantes – Lens 2:1 (kon.) | Toulouse – Rodez 6:1 (kon.) | Marseille – Annecy 2:2 (6:7 po pen.)
koniec po penal. (6:7)
Olympique Marseille
2:2 (1:0)
FC Annecy
cz Streda 01.03.2023, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francúzsky pohár • Štvrťfinále

Je rozhodnuto! Viděli jsme velké drama do posledního okamžiku a diváci se rozhodně nenudili. Hosté z Annecy ve druhé půli, kdy v 53. minutě srovnal Moise Sahi a o šest dalších minut skóre otočil Kevin Mouanga. Marseille pak muselo rozjet velký tlak, dlouho ale hráči v bílém nemohli najít na Callense recept. Sánchez dokonce zahodil penaltu, ale přesto se Olympique dočkal. V šesté minutě nastavení se totiž trefil Francois Mughe a poslal zápas do penalt. I v nich to bylo drama, hosté neproměnili svou hned první, ale jednu nedali i domácí a rozhodnutí padlo až v osmé sérii. V té nejprve proměnil hostující Francois Lajugie, zatímco domácí Leonardo Balerdi poslal míč vedle! Annecy tak postupuje do semifinále! (23:18:51)

Utkání sledovalo 63 929 diváků.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:0. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 6:6. Fauly: 10:8.

Leonardo BALERDI

8. séria
    6:7
    Balerdi minul! Tak tohle je pro domácí šok. Střela domácího obránce se nevešla na branku a Annecy se po osmi sériích penalt raduje z postupu!