1. FSV Mainz 05
4:0 (1:0)
Borussia Mönchengladbach
cz Piatok 24.02.2023, 20:30 • Mewa Arena, Mohuč • Nemecká Bundesliga • 22. kolo

Fotbalisté Mohuče potvrdili skvělou formu a v porýnském souboji rozdrtili Borussii Mönchengladbach 4:0. Pro hosty je to výrazný náraz na zem po slavné výhře nad Bayernem Mnichov. Dnes v Mohuči drželi míč téměř dvě třetiny hrací doby, ale šanci si za celý zápas vytvořili jednu, Thuram ji neproměnil a Zentner tak při návratu do brány po dvouměsíčním léčení udržel čisté konto.
    Naopak domácí dvakrát potrestali hrubky v soupeřově rozehrávce, hned po zmíněné šanci Gladbachu zlomil jeho odpor zvýšením na 3:0 Ajorque a v poslední vteřině ještě navršil debakl dorostenec Weiper.
    Mohuč má z posledních pěti zápasů parádní skóre 16:7 a přeskočila dnešní poražené v tabulce. (22:31:20)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:7.

90+3

90+3
    Mohuč právě vstřelila branku!
    V poslední vteřině zápasu pečetí skóre prudkou hlavičkou mezi brankářovy ruce po Martínově křížném pasu z hloubi pole teprve sedmnáctiletý dorostenec NELSON WEIPER a slaví první bundesligový gól.

90+3
    Thuram nestihl Ngoumouovu kolmici na hrací ploše. Robin Zentner si v poklidu jde pro míč, aby ho zřejmě naposledy odkopl od své brány.

90+1
    Domácí házenkářsky obléhají vápno soupeře, nakonec se vrátil Thuram a Mohuč bude vhazovat.

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Dorostenec Weiper přezval sice pěkný Barkokův dloubáček a napnul síť, vadou na kráse této střely byl zřetelný ofsajd.

88
    Po třetím rohu málem domácí udeřili, Barkokova rána se otřela o boční síť a někteří diváci už předčasně jásali.

87
    Další zblokovaná střela švýcarského záložníka, domácí dohánějí statistiky a kopou třetí roh za dvě minuty.

87
    Widmerovu střelu srazili hosté na další roh.

86
    Koné uklouzl v pokutovém území a vsedě raději odehrál míč na roh, v 86. minutě vůbec první pro domácí celek.

85
    Obě mužstva mají dostřídáno, poslední dvě změny provádí 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nelson Weiper,
    ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Aaron Martín.

84
    Caciho centr odskočil od da Costy, z druhé vlny posílal střílenou přihrávku do ohně Kohr, ale to už byl máván ofsajd.

83
    Za úder Barreirovi do obličeje dostává žlutou kartu Kouadio Koné (Mönchengladbach).

83
    Kramer si poradil s napadajícím tandemem červenobílých při rozehrávce hostujícího brankáře nakrátko.

82
    Dnešní utkání sleduje 32 500 diváků.

Karel Jedlička

Góly: 25. Lee Jae-sung (da Costa), 49. Ingvartsen, 72. Ajorque (Lee Jae-sung), 90+3. Weiper (Martín)

Karty:   36. Caci (MAI), 50. Hanche-Olsen (MAI) – 66. Stindl (MNC), 74. Pléa (MNC), 83. Koné (MNC)

1. FSV Mainz 05: Zentner – Hanche-Olsen (57. Hack), Bell, Fernandes (74. Widmer) – da Costa, Barreiro, Kohr, Caci (85. Martín) – Ingvartsen, Lee Jae-sung (74. Barkok), Ajorque (85. Weiper).
    Náhradníci: Dahmen – Leitsch, Burgzorg.

Tréner: Svensson

Borussia Mönchengladbach: Omlin (31. Sippel) – Lainer (80. Scally), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Stindl (80. Neuhaus), H. Wolf (66. Thuram) – Pléa (80. Ngoumou).
    Náhradníci: Netz, Friedrich, Herrmann, O. Fraulo I.

Tréner: Farke

Rozhodca: Hartmann – Grudzinski, Blos