Al Ahly – Flamengo 2:4 (kon.) | Real Madrid – Al Hilal 5:3 (kon.)
Al Ahly SC
2:4 (1:1)
CR Flamengo
cz Sobota 11.02.2023, 16:25 • Tangier Stadium, Tangier • Majstrovstvá sveta klubov • O 3. miesto

Flamengo získává na premiérovém Mistrovství světa klubů bronz poté, co svedl nádhernou a dramatickou bitvu s egyptským Al Ahly. Ahmed Abdelkader a Gabriel Bardosa skórovali poprvé na turnaji a oba dva vstřelili shodně dva góly, druhý jmenovaný muž oba z penalty, z nichž druhá nakonec byla klíčová. Pojistku pak přidal v nastavení Pedro, který vstřelil čtvrtý gól ve druhém zápase. Celkem se kopaly tři penalty, jenže Al Ahly svou neproměnilo a dost možná ho to stálo čtvrtý bronz. Konečný výsledek klání. Al Ahly 2 Flamengo 4. (18:43:20)

90+14

90+12
    Žlutá karta pro tým Al Ahly SC (Hussein Elshahat, Mohamed Hany).

Žlutá karta pro tým CR Flamengo (Gabriel Barbosa).

90+11
    Závěr utkání přináší obrovskou melu a tohle je obrovská kaňka na dnešním zápase. Snad to rozhodčí zvládne a nebude udělovat obrovské množství karet. Padne red?

90+10
    Fotbalisté Al Ahly se ještě mohli postarat o drama, jenže přízemní střílený centr z pravé strany šestnáctky zamířil vedle vzdálenější levé tyče bez teče a střely na bránu.

90+8
    Střídání v týmu CR Flamengo:
    ze hřiště odchází Pedro, přichází Matheus Franca.

90+8
    ze hřiště odchází Giorgian de Arrascaeta, přichází Erick Pulgar.

90+7
    Giorgian de Arrascaeta mohl využít přečíslení tři na jednoho a přízemní střelou ze značky penalty zamířil k levé tyči, jenže se pískal ofsajd. Gól neplatí. Stav 2:4.

90+6
    Do konce prodloužení zbývá odehrát ještě sedm minut a nutno dodat, že dnešní utkání o bronz nabídlo snad všechno. Šest gólů a k tomu ještě červená karta. Nouze nebyla ani o penalty, kopaly se tři a jedna nevyužita.

90+2
    Nad rámec souboje o bronz bylo nastaveno 13 minut!
    90+1. PEDRO - 2:4

90+1
    Flamengo právě vstřelilo branku! PEDRO využil katastrofální malé domů v podání Al Ahly, když si uprostřed šestnáctky rychle zasekl míč a napálil míč přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči!

90
    Střídání v týmu Al Ahly SC:
    ze hřiště odchází Hamdi Fathy, přichází Aliou Dieng.

90
    ze hřiště odchází Ali Maaloul, přichází Hussein El Shahat.

87
    ze hřiště odchází David Luiz, přichází Pablo.
    84. Gabriel BARBOSA - 2:3

84
    Flamengo právě vstřelilo branku! GABRIEL BARBOSA podruhé v zápase proměnil penaltu, když přízemní střelou zamířil k levé tyči! Flamengo podruhé vede, nyní těsně před koncem! Pro Al Ahly těžká rána. Zareaguje?

83
    Jestli takto zápas bude pokračovat, tak se bude nastavovat nad jeho rámec tolik minut, jako by se hrálo celé prodloužení. Obrovská šance pro Flamengo.

Tomáš Reiner

Góly: 38. Abdelkader (Maaloul), 60. Abdelkader (Fathi) – 11. Barbosa (pen.), 77. Pedro, 84. Barbosa (pen.), 90+1. Pedro

Karty:   28. Abdelmoneim (AHL), 59. Attia (AHL), 75. Fathy (AHL), 90+12. Hany (AHL), 90+12. Elshahat (AHL) – 28. Arrascaeta (FLG), 90+12. Barbosa (FLG)   69. Abdullfata (AHL)

Nepremenená penalta: 58. Maaloul (AHL), brankár Santos zneškodnil

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 21:16.
    Al Ahly SC: El Shenawy (C) – Abdelfattah, Ibrahim, Abdelmoneim, Maaloul (90. El Shahat) – Abdelkader, Fathy (90. Dieng), Attia, Mohamed – Tau, Sherif (75. Hany).
    Náhradníci: Lofty, Alaa – Mahmoud, Rabia, Kahraba, Hussein Elshahat, Dieng, Amro Elsoulia, Afsha, Hany, Fakhry, Ashraf.

Tréner: Marcel Koller

CR Flamengo: Santos – Varela, Fabrício, David Luiz (87. Pablo), Ayrton Lucas – Thiago Maia, Vidal – Ribeiro (C) (63. Everton), Barbosa, De Arrascaeta (90+8. Erick) – Pedro (90+8. Matheus França).
    Náhradníci: Matheus Cunha, Hugo – Matheuzinho, Caio, Pablo, Erick, Matheus França, Cebolinha, Marinho.

Tréner: Vitor Pereira

Rozhodca: Mustapha Ghorbal. Asistenti: Mokrane Gourari, Khalil Hassani. Čtvrtý rozhodčí: Andres Matias Matonte Cabrera. VAR: Juan Soto. AVAR: Nicolas Gallo

Diváci: 30216